Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
31. júl 2010

@suzon78 nooo, mali sme problem s prisatim, nevedel to, zato teraz si to vynahradza 😀
ja tie nervy poznam ked maly na chvilu zaspi a niekto neda pozor a zobudi sa
a nevazim, ale viem cca kolko odsajem z 1 prsa, papaval davku z flase z oboch. teraz otiahne 5x z jedeho a je najedeny, ale v noci taha aj 15 glgov...tak podla toho usudzujem, ze cez den mi papa malo ale mame 7725g tak neriesim 😅

matesl
31. júl 2010

@rivatha ako refresnes stranku ja stale klikam stranku spat a potom opat dopredu 😅

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzon78
31. júl 2010

@matesl @maculik fúúú babky, tak aj vy to máte ťažké, moja aspoň spí tak 1-2 4x za deň a v noci celú noc potiahne....neviem čo by som robila, keby mi ešte aj nespávala...a nejdú vašim zúbky keď sú takí nespokojní?

matesl
31. júl 2010

@rivatha diky za typ 😎

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matesl
31. júl 2010

@suzon78 no moj ma od zaciatku take noci, take ked pojdu zby asi pojdem na drogy, aby som to vydrzala...
ja mam maleho v posteli, muz spi v obyvke aby sme mali miesto, nezvladala som kazdu hodku vstat a nosit ho takto ho prilozim, a ked reba grgnut, len tedy sa postavim...je to dost...tych 5,5 mesiaca takehto spanku a este ked ani cez den dobre nepospi.. 😔

suzon78
31. júl 2010

@matesl pekná váha 😵 vieš možno sa ti nezdá, ale možno potiahne cez deň menej ale viac....či si potom doodsávaš a podľa toho vieš?
ja mám explorer a sú to také dve šípky ,ako keby do kruhu a je to napravo pri hornej lište, kde píšeš www....

matesl
31. júl 2010

@rivatha no my sme na tom podobne...nezvladam uz vstavat tolko krat, mam ho pri sebe, bo niekedy nad ranom potiahne do 6 iba tak ked ho klepkam po prdelke 😒 inak by uz o 5 bol hore

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matesl
31. júl 2010

@suzon78 ja uz nestiham pri nom odsavat, fakt nemam kedy...ale usudzujem podla toho ze len z jedneho prsa vypije, a niekedy ked som sksila veru odsala som aj 40ml este...ale neriesim ked nemame problem s priberanim...len potom pyta uz za hodku a zas len cuc 😀

suzon78
31. júl 2010

@rivatha jasné, hlavne, že ste našli riešenie, ktoré Vám všetkým vyhovuje 😉 ja strašne rada ležkám pri maličkej i keď ona bude asi taká, že bude potrebovať svoj plac a svoje súkromie...lebo keď zaspáva, vždy sa odvráti na druhú stranu, ku mne je otočená, len keď sa zabáva, alebo džavoce...

matesl
31. júl 2010

@rivatha ako by si o nasom spani pisala, aj v tom kociku...miekedy sa mi tam tak rozhadzuje, ze ho musim najskor rozosmiat a tak s usmevom prizmuri oci az ich zavrie od unavy

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matesl
31. júl 2010

babulky idm dat sprchu a k malemu je tamzatial mamina, tak nech si moze lahnut...zajtra som tu zas...

bru nockuuuuu

suzon78
31. júl 2010

dobrú nôcku babenky idem doodsávať a malú o 00:00 nakŕmiť....prajem pokojnú noc a nech vaši anjelikovia sladko spinkajú a nechajú aj maminky vyspinkať... 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzon78
31. júl 2010

@rivatha moja asi preto tak, lebo ju kŕmim z flašky, vidíš o čo prichádzam? To dojčenie naozaj viac zbližuje 😔 , ale tak aspoň mliečko jej moje dávam...my sa zase vyšantíme cez deň a vymojkáme, vtedy si to vynahradíme 😉 brú nôcku papa

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hajdylca
31. júl 2010

@maculik my mame tiez otrasne noci @matesl bud rada, ze Ti zaspinka aspon na didiku ci v kociku, mne maly vylucne na rukach (ak sme doma tak skaceme na lopte), dobra noc u nas znamena ze netreba ist na loptu uspat, niekedy teda po ciciku zaspi- ale to ak vymenim didik za dudlik... neviem ci @zoska -e som sa chvalila na stretku ze nam haja cca od 20 do 23, tak dnes isiel spat o 21 a uz 22 krical (doslova krical, lebo neplakal, len plul a kecal) z postele... @suzon78 my mame maleho tiez medzi nami, na boku postielku prisunut, zo zaciatku som sa bala ze ho pripucim, a uz som ho par krat i buchla, ale som ovela vyspatejsia ako keby som ho mala prekladat- to by sa isto zobudil, a hlavne on sa rano budi usmiaty, ale asi ho pomalinky zacneme davat do postielky, lebo dnes huncutik uz dal kolena a ruky hore a zacal sa tak kymacat hore- dole, kym sme prisli pregulal sa z jedneho kraja postele na uplne druhy koniec, tak aby nahodou nebola nehoda....
ozaj kocky je mozne ze by maly mohol dostat teraz ten soor- zabku, ma v ustockach- na jazyku taky biely povlak, a i take 2 bodky, nieco som googlila, ale nasla som len tolko ze to vacsinou byva ak su bradavky poškodené, co ale ja uz dlho nemam...

svetlankat
1. aug 2010

Dobré ránko, my noc v pohode. Zobudili sme sa na prve papanie o piatej a o siestej uz sme mali rano.
@suzon78 mas to tazke, to s tym odsavanim dokonale poznam. No my uz mesiac na ciciku. Odkedy jej vysli zubky. A nechce sa mi tomu verit. Neboj mozno aj tvoja mala sa este raz prisaje, sem tam ked mate pohodu tak jej skus ponuknut, nenutit a uvidis. Hlavne ze ste spokojnucke a zdravucke. To je to najdolezitejsie. Len to kojenie je fakt o dost jednoduchsie nez odsavanie.

Ja uz sa tesim na príkrmy robim si do zapisnicka od vas poznamocky. My zaciname 14.08. mm chce byt pri tom, tak preto sobota. 12-teho mame pol roka a 13-teho ideme do poradne. a potom prikrmy.

svetlankat
1. aug 2010

A baby mate to tazke s tym uspavanim. Fakt obdivujem. Klobuk dole pred vami ze este vladzete fungovat

svetlankat
1. aug 2010

@blumka chcem sa len opytat. Dala si mrkvu tri dni a na stvrty pridala zemiak alebo uz na treti?

blumka
1. aug 2010

dobre ranko...
@svetlankat, na 3 dni mrkva, na stvrty plus nieco...
@matesl, vidis, mozno je na tom nieco pravdy, lebo my sme taka rozbehana rodina a stale u nas niekto je, takze Terezka mozno preto nemala take prejavy tej separacnej uzkosti.. asi od jej 2ch mesiacov sme stale na vikend niekde boli alebo teda u nas bola kopa ludi, vzdy sme byvali este s niekym, cize ani snad nenastala situaciua zeby som bola s nou len ja sama...

babky, mate to tazke s tym spanim ale naozaj sa teste ze kojite...ja sa len kazdy vecer modlim aby juli spala lebo ona ked sa v noci zobudi aj kazdu hodinu tak co? ja nemozem dat prsnik, musim brat na ruky a sup na loptu...ale musim poklopat uz davno sme v noci neboli skakat...sice dnesna noc bola trosku tazsia ale to asi zas kvoli tym teplam..ked je chladnejsie krasne spinka ani sa tak velmi nevrti...

svetlankat
1. aug 2010

@blumka dakujem uz zapisujem, skoda ze nemozes kojit, ale ako vravis ty aj toto obdobie prejde a bude dobre. Myslim to spanie a skackanie

blumka
1. aug 2010

@svetlankat jj urcite...mm vcera zahlasil, ze huraaaa o tyzden mame pol roka a uz bude zas kus lepsie.. 😀

matesl
1. aug 2010

@blumka to som citala v jednej knizke dost davno, u kamosky ked mala babo...som si to tak zapamatovala, ze treba od pol roka deti casto nechat aj s druhymi ludmi, pride mu to asi potom prirodzene...nas je teraz cely mesiac stale s niekym...teda minimalne 4 sme

jaja32
1. aug 2010

ahojte, tak my sme spinkali od večera až do 6,45h. Celkom slušne 🙂 Natálka, keď sa v noci prebudí najskôr jej skúsim dať vodičku a keď nezaberie, tak pekne mliečko. Zatiaľ sa v noci nekŕmime.

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre