Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
19. aug 2010

Babce nesli by ste na tu pohotovost ze? Alebo?

suzon78
19. aug 2010

@zucana maličká má alergiu, si spomínala, či? Ak nemá opuchnuté hrdielko, tak by som počkala, viem, že niektoré deti keď sa vyhádžu, tak aj hrdielko im opuchne a to je už nebezpečné....ale určite to váš prípad nie je, asi jej len čosi zaškodilo, len treba postune zistiť, čo....asi by som znovu začala po jednej zložke zeleniky a tak zistíš, čo jej nerobí dobre 😉

zucana
19. aug 2010

@suzon78 Bude to' asi cestovina dycha normalne a spinka tak nemusim ist teda?

svetlankat
19. aug 2010

@zucana ja by som tiez pockala do rana, pokiAL TO NIE JE NEJAKE AKUTNE. mOZNO JEJ TO DO RANA AJ ZMYZNE

svetlankat
19. aug 2010

dobru noc, idem si lahnut. dufam ze tato noc bude lepsia nez ta pred tym.

suzon78
19. aug 2010

@zucana ja si myslím že nie, nebijkaj, zajra isto bude dobre a cestovinu teda vylúč, gélik čo si jej dala do zajtra isto zaberie, ak nie potom choď možno dajú lepšiu mastičku. Neboj dobre bude. 😉

raa2
19. aug 2010

ahojte baby, tak ja len tak na rychlo vas docitavam, tu v ziline ja nic nestiham 🙂 maly sa aklimatizoval konecne, az na spanie cez den, to je hroza 😒 skoro vobec nespi, pol hodinky si dava, tak 4 za den, aspon ze v noci iba raz sa budi 🙂 Sme mu par veciciek prikupili, lebo zo vsetkeho nejako vyrastol 🙂 Prajem vsetko naj olivke a viki.
@blumka na aky koncert idete?

raa2
19. aug 2010

@zucana aj ja by som pockala do rana, nebude to reakcia na lepok?

zucana
19. aug 2010

Dik baby stale ju kontrolujem zda sa mi menej cervene .... Dobru nocku

zucana
19. aug 2010

@raa2 Neviem Ale jedla jablkovu vyzivu so spaldovou mukou kde je lepok a nic....

raa2
19. aug 2010

@zucana tak to bude potom na nieco ine, mna to len tak napadlo...

olifcek
19. aug 2010

@zucana este raz, co papala? @suzon78 ja mam lyzicky od mam, 4ks, zajtra najdem a poslem link, teraz na mt som @raa dakujem

zucana
19. aug 2010

@raa2 Aj mna preto som dala vyzivu 😉

zucana
19. aug 2010

@olifcek Mrkva zemiak morcacie a cestovina

hajdylca
19. aug 2010

@zoska spravne si sa rozhodla 🙂

nam vysli naraz oba spodne zubky...

@blumka viem, ze sice chlapcov nemas, ale myslis, ze moze mat maly vyhadzane vajka i pindurika z toho, ze dnes i vcera mal masko? (vcera domace, len dnes sme boli mimo tak vyzivku) plienky mame stale p. len doma ked sme ma stale baby active a v prebalovacej taske boli este sleep and play, tak neviem, cim to je.. alebo ci sa len poskriabal- pri prebalovani je problem mu paprcky inam dat.. ale mal take mini bodecky ako potnicky, cervene... ci ho malo prebalujem? v noci vobec- az rano- ale ak sme doma tak ho vzdy z vodou oplachujem, dnes sice nie, kedze sme doma neboli, ale max. 3-4 hodky ma jednu plienku, krem davam stale ten isty co i doma... ach jooj neviem, neviem... alebo este v pondelok nas okcovali, tak neviem, ci i to by mohla byt nejaka reakcia...

njonja
19. aug 2010

@rivatha nie, papa normalne ako s kazdou inou, len su take makkucke, ze sa mu velmi lubi. Tu lyzicku mi odporucili tunjsie Hebamme (porodne asistentky), ze su vraj pre deti najlepsie...Vraj boli vyvinute pre deti s razstepom pusinky, pre to , aby mohli ju mat v pusinke, ked prehltaju...vraj to potrebuju..Ale mne vyhovuje, lebo je taka kockata a dobre sa rzi pri krmeni..

njonja
19. aug 2010

@zucana ja neviem, nechcem ta plasit, ale ja by som sla na pohotovost..My sme alergicka rodina - mama na lepok, sestra na lepok, ja na mlieko a viem, ze s tym nie su zarty, ze telo moze aj velmi prudko reagovat a tam stacia minuty a je neskoro... Mozno, to nic nie je, ale je vzdy vravim, radsej raz viac ako to raz zanedbat...
U nasich bab zacala alergia na lepok tak, ze boli vyhadzane na pokozke, najskor mapy, potom vyrazky ako pluzgieriky male. A mali stale napuchnute a akoby roztecene pery. No a u segry sa nedavno prejavila velmi prudka reakcia, ked robila frajerovi z muky rezance. Mala ju len na rukach, ale o par hodin sa zacala dusit a bola cervena na celom tele. Takze leteli v noci na pohotovost...
Ja som vzdy pri alergiach radsej opatrna....

zucana
19. aug 2010

@njonja Spinka uz to' ma velmi slabe takze to' prechadza a to' by sa predsa nezhorsilo po tak dlhej dobe keby tl
to' ustupovalo a na muku to' nemoze byt ked to' jedla s ovocim a nic a na ustach nema nic na tvaricke vobec iba uzka

dorotka2
19. aug 2010

@olifcek aku mas lyzicku ty? Ja mam tiez tu chicco, je super, no mam i lyzicky z DM babylove a tie su super tiez. Tak uz som precitala, musim pozriet aj tie mam, ako vyzeraju.

@laxity ano,bolo skele, mala opat hereckovala, no doma ani za bsvet spat, sla az o desiatej, tak som zvedava, kedy budeme vstavat. My sme dosli dom az okolopol osmej, este som stretla kamosku, co som dlllllhe nevidela, tak sme kecali a potom este hypernova. Obehla som iobchody, no nic zaujimave. 🙂

cukruska1920
19. aug 2010

Ahojte dievcence...predsa som sa len rozhodla kupit monitor dychu len sa chcem spytat ze kam ho mam umiestnit? ci pod matrac (chcem kupit kokosovy) alebo priamo pod maleho? a bude to snimat aj ked bude spat v zavinovacke? dakujem

olifcek
20. aug 2010

@cukruska1920 na matrac pod plachtu @zucana aj zemiak to mohol byt, hm? @dorotka2 ja mam lyzicky od mam, poslem doobeda link @njonja jo, taku lyzicku kupim, ked bude treba vacsiu uz. S tymi alergiami...mate to tazke, uff

garonka
20. aug 2010

@olifcek hiiiiiii ta ty čo nehajaš?
ja ti dam peniažky na ruku jak pôjdeme na baget lebo mam dočasne zablokovany internetbanking 😀 😀

matesl
20. aug 2010

ahojte babulky,

ja ani nemam cas zapnut komp.
cele dni a noci mrnkame, vcera sme boli na rotarixe a vraj dasienka uz ma na prsknutie, takze asi zubky. obcas mu na ne dam aj gelik. tak chvilku je dobre ale nechcem vela. juuj taka som nevyspata, jak mi placka vecer.
a to sa nam uz zacalo polepsovat zaspavanie, ze sa nacuckal po kasi este z prsa otosil sa a zaspaval uz bez didi v puse a vonku v kociku, ked uz vidim ze je unaveny, staci ho polozit na bok, dat plienocku do ruky a bez protestu zaspava pekne. doobeda sme vonku aj poobede a na obed ked spapa zeleninku tak si lahnem s nim a udrzim ho 2 hodinky, ja tiez obcas trosku pospim, ale vecer som taka unavena uz....

ako sa mi tu mate?

akurat som citala ze @zuci ma asi problem s malou, nemas doma fenistil kvapky? tie by jej mohli zmiernit tie reakcie

a este otazockam ako detom robite spenat? kupujete pretlak a len ho podusite?

blumka
20. aug 2010

ahojte...ja som sla vcera spat o siedmej s terezkou a mm sa trapil s juli...zas nespala...teplota po odratani 38 tak ideme k lekarke...

@suzon78 caj je sladky ma lepsiu chut ako mliecko mozno preto ti ho mala pije radsej ako mlieko...a napadlo mi, ale saporad s lekarkou, ci by si jednej mliecnej davky napr. rano, ked ti vypije malo nemohla dat mliecnu kasu..

kubik ma toho roku koncert len v ke a v maji mal v trnave...to je vsetko 😉je dost drahy ale radsej dam peniaze na ten skvely zazitok ako na ine veci 😅

@hajdylca no s tymto nemam skusenosti, radsej zavolaj lekarke..ake masko si dala? kupovane, ci domace?a ake? lebo kuracie kupovane moze narobit niekedy galibu...

@zucana vo vasom pripade ked vies ze viki je ekzematk by som s kazdym prejavom sla k lekarke...a zvlast ked nevies z coho to bolo...radsej 5x zbytocne...ale ja nemam ekzematicke dieta, mozno by som vsetko riesila inak keby som mala, tak neviem...to je len moj nazor 😉

laxity
20. aug 2010

dobré ránko

@dorotka2 ja som prišla niečo po šiestej...nakúpila som 13 dek mali akciu za 99 centov a trochu sa poprechadzali a pomaly šli...a Naty spala už od ôsmej do siedmej s jednou prestávkou 😵 a vy ako nakoniec?

@zucana ja bych tiež radšej šla ako píše @blumka radšej zbytočne...predsa nič nepodceniť 🙂 , ale ja som taká aj sama zo sebou neriskujem a vždy idem radšej k lekárovi 🙂

@blumka nech u lekárky všetko dobre dopadne...

laxity
20. aug 2010

@matesl my sa máme super iba tak v skratke, rastieme, labzujeme stále a užívam si materskú teda poriadne 😀

zoska
20. aug 2010

caute baby,
tak uz musim dobalit len drobnosti.
poobede ma spoludovolenkujuci beru do BA, tam sa stretneme vecer s mm, ktory prilieta z finska, zajtra sme v BA a na noc vyrazame do IT
v noci bola zasa mala hore od 2hej, mamina moja ma poslala spat a uspala ju...bez plakania, ja som spala ako drevo, uzasneee po 4 dnoch
asi si musim zvyknut ze Neli bude v noci hore ☹

laxity
20. aug 2010

@zoska prajem krásnu dovolenečku hlavne si to užite a Nelka nech dobre spinká 🙂

olifcek
20. aug 2010

@zoska veru, uzi si to ako to len pojde

@blumka moc drzim paste u lekarky

@blumka, @garonka @svetlankat prisli tricka a mikinkaaaaaaa x;o)
@garonka aaaale, na wc s om musela

dufam, ze mne Oliv neprechladla tuto noc...zatial nostek cisty, nekasle, len par krat kychla, ale to je v pohode myslim...mali sme v spalni okolo ,21,5stupna a Oliv spinkala len v opalovackach, ponozky som jej dala az okolo 4.30x;o(( spinkala sice casto pri mne, ze som ju zohrievala, ale polovicu noci spinkala kolmo na mna a nozicky mala o mna oprete, cize tie sa jej zohrievali...

olifcek
20. aug 2010

babyyyyyyyyyyyyyyy, dnes uz mame pas, ideme pon, a madarsko je zajtraaaaaaa, asi opsud chcel, aby sme sli na vyletiiiiik x;o) chi...

malickej ale nekupujeme plavky na zajtra, lebo ju isto nedam vo vody medzi plno ludi, vezmeme ale asi bazenik, mame taky malinkatyyyyy, je lahucky a skladny....

mozeme v buse cestovat s Oliv na kolenach? abo co urobit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre