Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
11. dec 2009

noo, smial sa, ale az pri konci, najprv si ju nevsimal, lebo nieco dolezite studoval, asi do prace, ale potom uz mu asi ten rev zacal vadit 😀

sisiska
11. dec 2009

ahojte, tehulky, ja by som sa chcela spytat, ci mate niekto skusenost ako ja...som v 30 tt a pohyby citim stale len v dolnej casti brucha, a vobec nie ziadne kopance do rebier, ako tu mnohe popisujete...maximalne tak okolo pupka, vyssie urcite nie....myslite, ze je to v poriadku? mala ma polohu hlavickou dole, ale vobec neviem, kde ma nozicky, ked pod rebrami nic necitim....dakujem

zucana
11. dec 2009

sisiska moze mat hore zadocek a nozicky su pokrcene takze nemusi kopat do rebier...ja ju sice sem tam aj citim uplne hore ale tiez vacsinou po bpkoch a v oblasti pupka...iba ked sa natahuje tak aj hore....

olifcek
11. dec 2009

sisi i moja mala je dolu hlavkou, nozicky ma hore vpravo, ale niekedy ich stiahne k brusku...stucance a kopance citim tiez len dolu v brusku, do rebier ma nekope, aspon zatial, ale pekne na tu pravu stranu nozicky natahuje, vtedy sa mi vypuli prava strana od brucha az po prso x;o))

zucana
11. dec 2009

olif mne sa vypuluje zadockom na lavej strane 😀 a nociky tiez potom napravo natahuje ale dnes bubnuje aj vlavo tak neviem ti to rukami tam bubnuje alebo co 😕 😅

suzon78
11. dec 2009

ahojte...
sisi ja mám ten istý problém, malá je hlávkou dolu a pohyby cítim len pod pupkom, vôbec nič necítim nad pupkom, tiež mi je to divné. Pýtala som sa pred mesiacom na to mojej doktorky, ale nevedela mi na odpovedať, asi je to normálne, možno ,ako píše zucana má len pokrčené nožičky. Ja idem v pondelok na veľké sono, tak sa doktorky popýtam, potom napíšem, čo som sa dozvedela...

sisiska
11. dec 2009

olif, no tak vypulenu pravu cast bruska mavam aj ja, myslela som si, ze to je chrbatik...ale ja to nemam az tak vysoko...celkovo sa neviem akosi zorientovat v tej polohe malickej, len viem, ze polohu ma hlavickou dole...a kedze pohyby citim dole v podbrusku, tak som si myslela, ze to budu asi stuchance rucickami...

zucana
11. dec 2009

sisi moze byt otocena aj chrpatikom k vonkajsku brusku a kope dovnutra bruska a to dole su rucicky...
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=45
inak suzon aj ja idem v pondelok 😉

suzon78
11. dec 2009

inak zuci, moja je naozaj chrbátikom von otočená a tiež si myslím, že mi kopká do bruška z vnútra a ja to tak necítim, no uvidím v pondelok. Potom vymeníme infošky, už sa neviem dočkať, kedy maličkú uvidím. Dnes mi prišla zavinovačka a súpravička do nemocky, tak sa vytešujem a nebolo to ani také drahé spolu 24,- €

maculik
11. dec 2009

sisi, ja mam tiez dole hlavickou ulozene a kopance citim ako kedy. Dole su urcite rucicky a hore nad pupkom kopance necitim, len take akoby prevalovanie, ale citim take tlmene kopanceky dovnutra, to je presne kvoli tej polohe, co pise zuci - ze ma chrbatik vypuceny von.
A inak, mozno ti to moze aj maternica tlmit, ak ju mas ulozenu vpredu.

maculik
11. dec 2009

no, idem ja do tej vane, drobec uz buva, tak si idem polebedit, a potom si spravim hrianky s maslom a postruhanym syrom a paprikou a rajcinkou a zacnem citat jeden z mnozstva casopisov, co som si doniesla z domu 😉 Ale zaroven aj sem budem nakukovat, kym nepojdem spat 🙂

zucana
11. dec 2009

no super suzon...moja prave posledne dni mozno aj tyzdne je moc aktivna snad je to oki 😎
trosku bojim na pondelok ale aj tesim
inak super cena...ja som povedalal muzikovi lebo siel za kamosom co ma obchod s oblieckami a obrusmi ze biele nemame nic...tak nech pozrie a dal mu to za 60 eur co je podla mna strasne vela...a vraj 50% zlava...plachta, 2 navliecky na vankuse a na velky dvojpaplon...som zvedava nato...ach jaaaaj

suzon78
11. dec 2009

olif, ako krčok? Dúfam, že drží, či toho 17.12. budeš vedieť? Dúfam, že nám to poctivé ležkanie pomohlo 😉

garonka
11. dec 2009

zuci aj ja som bola pekelne naštvana keď mi vravela že si mam o vysledky zavolať o dva týždne no te je deň pred vianocami a vysledky mi nepovie po telefone len mi oznami či su aby som po vianociach mohla na kontrolu 😒 takže tyždne strachu a inač ak sestričke nepoviem nech berie hepatalky tak ani nevezme len ten CMV 😕
čo si dnes fajnove varila?

suzon78
11. dec 2009

zuci, aj ja sa trošku bojím a zároveň teším, ale to je normálne. Moja je dnes kľudná, akurát jej skončila čikútka 🙂 inak dnes veľmi nekopká, ale tiež má niekedy svoje dni, keď mi celé brucho tancuje a vtedy si to vždy vychutnávam.

zucana
11. dec 2009

dnes som robila omacku z kariciek, mlieka a bazalkou s cestovinami....a od zajtra uz talianske opat .... bez ecok a soli 😅

olifcek
11. dec 2009

mne mala predviedla na velkom utz ako nozicky natiahne, brusko sa vypuci, na zaklade toho lekarka mohla zmerat pekne cele nozicky, a skonstatovat, ze ma dlhe nozicky, xhi, potom ich skrcila a na jednej strane bruska kopkala na druhej ruckami stuchala...sa lekarka smiala, ze to je teda dieta, chvilku pokojna nebola x;o))

olifcek
11. dec 2009

suzi tak tak, az 17.12 budem vediet, ale verim, ze drzi...x;ol)

garonka jakto, ze tak dlho cakas na vysledky? mne sestricka brala krv a potom povedala, ze keby cosi, volaju a paq povedala, ze jaj, Vy vlastne pridete o tyzden, tak sa ich rovno dozviete vtedy...

garonka
11. dec 2009

zuci mňam my zajtra robíme tie kelove cestovinky už mame aj suroviny mňam mňam 😝

garonka
11. dec 2009

olif lebo to je infekčna ambulancia a je to jedina ambulancia pre cele Košice rano tam bolo toľko ľudí až mi bolo z toho zle 😠 a aj pred dvoma mesiacmi som tak dlho čakala som zavola po týždni a furt nemali vysledky potom ešte raz po týždni to mali a šla som na druhy deň na kontrolu ale tie týždne strachu to je niečo hrozne 😠 tak mam pokojne vianoce

suzon78
11. dec 2009

olif, musííííí, veď robíme pre to maximum 😉

garonka
11. dec 2009

aj ja idem 17.12 na poradňnu či som ja oki lebo mi dala doktorka kvôli vytoku hnusne tabletky lebo mi z tej šarapaty vyskočila bielkovina v moči , no stale sa niečo musí vyskytnuť ah jaj

andrea2603
11. dec 2009

moje bábo je otočené hlavičkou hore, kopance cítim v spodnej časti brucha, niekedy dosť nepríjemné, asi keď trafí moč.mechúr 😅

zucana
11. dec 2009

baby my ideme postavit ten stromcek...muzik uz prisiel a veceria...
pekne su tie navliecky...ale sa mi to zda strasne vela penazi...dame si to pod stromcek...
gari daj pak zajtra vediet...
ja idem zajtra robit take slimaky to volam take listoke s kecupom, sunkou a syrom a velmi dobre to je...
a vecer fiorentina.....

suzon78
11. dec 2009

ako to vyzerá s chrípkou v KE? Ja sa toho asi najviac bojím, aby som na poradni čosi nenachytala...aj sa chránite rúškami? Ja zatiaľ len dodržiavam striktnú hygienu rúk, zatiaľ to stačilo...

zucana
11. dec 2009

suzon no ja uz na chripku radsej nemyslim ale zachvjem sa pri kazdom zakaslani ...chranim sa salom cez usta a nos...
inak prave v spravach davali nasu nemocnicu kde idem rodit ze jednej co robili umele oplodnenie tak namiesto semena jej manzela dali nejake ine...tak na druhy den musela zobrat tabletku na potrat...hroza....
a doktor hovori ze: ludska chyba..inak vsetko pod kontrolou

suzon78
11. dec 2009

zuci...jéj stavanie stromčeku mám veľmi rada, je to u nás taký rituál, no neviem, neviem, či zajtra nebudeme stavať aj my, si ma navňadila 🙂

olifcek
11. dec 2009

garonka jaaa, som zabudla, ze to je tam...ale ved nech posielaju krv na kvp alebo do novej nemocky, safra, a maju to raz dva..

gari ja sa zatial aspon v tomto drzim, ze ziaden vytok na gatkach nic, len niekedy po cikani...

suzon to je fakt x;)

zuci preco si neobjednala zo sr? ale inak aj u nas stoja take lepsie cez 2000sk x;o)

suzon78
11. dec 2009

zuci, no to je vrchol, človek by neveril, že sa také niečo môže stať, inak moja sestra ide na umelé v nedeľu, alebo v pondelok do Martina, dúfam, že jej to tento krát vyjde, dlho sa snažia a stále sa nechce plod udržať..

garonka
11. dec 2009

suzi no tu v ke to vyzera ako všade a dnes u lekarky mali sestričky ruška a ja pacienti vonku a ja jedina tehotna v čakarni som nemala no pozerali na mňa ako na blazna, ale mam taky gel na ruky stym si natriem a hotovo lebo i kľučky sa bojím dotknuť 😒

olif no a to čakanie ma riadne nervuje 😠 oni praveže robia rozbor tam na Rastislavke aj v šaci ako som ležala posielali mi odbery na rastislavku a tiež som dlho čakala strašne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre