Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
22. dec 2009

macu, myslis? idu vianoce 😀 😀

maculik
22. dec 2009

nooo, to fakt, ale tolko sa uz do teba nezmesti 😀

blumka
22. dec 2009

no to mas asi pravdu 😀

maminnka
22. dec 2009

Maculik a nema dnes vasa Adelka meniny? ak ano, tak vsetko najlepsie princeznej prajeme 🙂

maculik
22. dec 2009

maminka fakt, mas pravdu 😅 No mna porazi, hlavne ze tu vyrabam kalendar o106 a ani si nepozriem, kto ma teraz meniny.. Musim jej hned dat meninovu pusinku, ked sa zobudi, babula moja 🙂

blumka
22. dec 2009

maculik, este ze nas mas 😀

suzon78
22. dec 2009

Ahojte babenky,
od toho 14.12., čo som bola na poslednej kontrole som bola hospitalizovaná, dnes ma konečne prepustili. Doktorke sa zase nezdal krčok, síce sa už tak rýchlo neskracuje, ale mäkne, celých 9 dní som bola na infúziách, dávali mi magnézium, nohy vyššie a len ležať, nepáčilo sa im ani bruško, že je veľmi tvrdé, lenže ja ho mám hádam od 5 mes. stále také. Včera mi robili sono, CTG a palpačné vyšetrenie - malá má 2300 g, z KP je už dole hlávkou, prietoky sú dobré a stav krčka sa nezhoršuje, tak ma pustili domov, pokračujem v kľudovom režime. Veci k pre seba a malú mám už kúpené, tak nemám stres. Dôfam len, že vydržím ešte aspoň mesiac.

Olif - jéééj aké prekvapko, hneď sa mi nezdalo, že tu dnes nie si, tak som si prečítala históriu a nemohla som uveriť. Srdečne ti blahoželám k malej Olifke, držkajte sa...dostali ste s mužíkom krásny darček pod stromček, Olifka je nááádherná.

Dúfam, že všetky ostatné tehuľky ste OK a nemáte také problémiky ako ja...

blumka
22. dec 2009

suzon ahooooooj..ja som sa vcera vratila z nemocky 😀 po dvoch tyzdnoch

matesl
22. dec 2009

no mne ta kalkulacka moc dobre nepocita...podla toho by mal mat maly len 1,1 kg ale pred tyzdnom mal 1,4 podla ultra...len asi to skresluje to ze mam navyse len 5 kg

zusika
autor
22. dec 2009

Suzon no vitaj...kocky,davajte si na seba pozor a setrite sa...
ja som prave pridala fotky do albumov...no smutne konstatujem,ze mne to brusko nejako nerastie... aj som si vsimla ze som za posledne tyzdne pribrala minimum...ano,mam +11...ale tym to skoncilo.... ja sa sice tesim....ale ved teraz by som mala priberat viac nie menej, nie???
niektore kocky mi vraveli,ze mam asi babo viac vnutri ako vonku...tak dufam,ze v tom je to.... 😒

suzon78
22. dec 2009

ahoj blumik, faaakt, tak aj ty? Prečo si bola v nemocke?

blumka
22. dec 2009

zusika, to vobec nie je pravidlo ze teraz budes priberat viac...to je velmi individualne..mne sa tiez vaha trosku ustaluje..v prvom tehu som napr. najviac pribrala v druhom trimestri, v tretom skoro vobec nic...a teraz uvidime...a velkost bruska tiez nic nehovori...dolezite je ako pribera babo vnutri, ono si berie to co potrebuje, tak sa neplas...

matesl
22. dec 2009

logi,

ja mam dnes tiez dole take rezave bolesti, zeby sa tiez maly nejak roztahoval....?
ja tam mam dole aj jazvu po operacii, tak mozno aj to sa natahuje...no chodi mi vselico po rozume, ze ci sa mi snad placenta nejak neodlupuje, ale to by som asi aj krvacala...takze nemyslim na blbosti.
lezim a cakam az to prejde 😨

matesl
22. dec 2009

suzon, ja mam tiez asi od 5 mes tvrde brucho stale...nebude to tym ze cakame prve?

suzon78
22. dec 2009

zusik, neboj, podľa bruška sa neriaď, naozaj Dominko môže byť viac ku chrbtici a chrbátikom von, bola si na sone nie? Akú váhu malého ti povedal doktor?

blumka
22. dec 2009

suzon, zacala som trosku spinit, ci krvacat ci co to bolo..najprv v nedelu, ale to som nechala ze to je len nejaka cievka, no ale v utorok sa to zopakovalo, tak som sla na pohotovost, no a vzhladom k tomu ze som uz bola v 30tt tak ma hned previezli do novej nemocky, no a najprv si mysleli ze sa mi odlupuje placenta, ale to sa nepotvrdilo, ale vraj na utz bolo vidno ze mam slabe kontrakcie a tie spustili to krvacanie...tak som si tam polezala dva tyzdne, pozorovali ma, napchali magneziom a ked ma pustali domov tak tiez mam napisane ze mam makky krcok..takze som na tom podobne ako ty 😉

blumka
22. dec 2009

matesl, keby sa ti odlupovala placenta tak by si krvacala hnedou krvou...poucili ma v nemocnici 😉

suzon78
22. dec 2009

matesl - fakt neviem, ale pozerala som v nemocke iným mamičkám brušká a majú ich mäkučké, ja si u seba myslím, že problém bude s trávením, lebo pred tehu ma strašne nafukovalo a zle mi trávilo, čo ak dnes a musím vyberať stravu...tak si myslím, že mi črevá tlačia na maternicu a dráždia tak, lebo ani magne infusky mi nezabrali..

suzon78
22. dec 2009

blumi - to špinenie si pamätám, že si mala, ja som si tiež myslela, že to nič nebude, ale dobre, že si išla aspoň, maternicu upokojili a Ty aspoň vieš, že máš spomaliť a šetriť sa...musíme to ešte vydržať. Ja si ležím a mám dva vankúše pod nohami, ale nie je to ako v nemocke, tam bola, tá polohovacia postel super, doma ma bolia s tých vankúšov kríže..

maculik
22. dec 2009

zusi, nemas male brusko, neboj, ja mam este mensie, zda sa mi, ved vecer uvidis, pridam foto 🙂
A presne, mozno je viac dnu, aj moj je tak, chrbatik ma smerom von na mojej lavej strane, tvaricku smerom k chrbtici a nozky niekde nad pupkom.

suzon78
22. dec 2009

no a v nemocke som nepribrala ani gram...tiež sa mi to priberanie akosi ustálilo aj bruško som si merala ostalo na 103, tiež nenarástlo a vidíte malá pribrala....zaujímavé

matesl
22. dec 2009

suzon,

mne lekar kazal kvoli krcku celu postel aklonit, tak tak mam sedacku zdvihnutu o cca 8 cm na jednom konci - takako mi to doktor nakreslil 😅

mam to podlozene casakmi... a to je jak v nemocke vlastne

o to brucho...este ked sa najem tak ma az taha, chodim v predklone, akoby sa nestihalo natahovat...neviem, a tiez je cele take tvrde

suzon78
22. dec 2009

matesl - no ja by som musela nadvihnúť celú manželskú postel, neviem, či by sa tak muž vyspal 😉
ja som si to nikdy neuvedomovala, že je tvrdšie ako má byť, len teraz, keď v nemocke robili poplach sa viac sledujem, inak tiež sa mi ťaťko chodí a vôbec stojí, či sedí, keď sa najem ide mi ho rozpučiť a tlačí mi na krčok a mechúr, najlepšie mi je keď ležím...

blumka
22. dec 2009

ani ja som v nemocke nepribrala...ale sa necudujem pri tej strave...a zaujimave ze mne nikto nekazal mat nohy hore...len lezat

suzon78
22. dec 2009

blumi - moja doktorka mi to tiež nekázala a vedela, že mám krčok kratší a mäkší, iba v nemocke mi tak nariadili, aby som aj doma, čosi pod nohy podkladala a uvolnila tak tlak na krčok, tlak mám vraj radšej cítiť hore pod rebrami, ako dole. Horšie je, že tako ťažšie znášam pálenie záhy ☹

matesl
22. dec 2009

suzi

ved muz sa moze otocit opacne a on bude spat dokopca 😀
ja viem, tiez som nevedela ako to spravime, ale nastastie nemame rohovu sedacku, taku rovnu tak mi to tam spravil muz v obyvacke...ale zas mas cely obsah zaludka stale hore...takte nafigu cele...

no ja to ani nemam s kym porovnat, myslela som ze to je tym lezanim, lezim od 30.10. ze asi ked nema pohyb tak som taka napnuta...presne jak pises, zle sa stoji, chodi, sedi...ja uz funim jak lokomotiva...a to mam fakt len 5 kg navyse.
fakt som myslela, ze je to tym ze to bude prve a ta koza este nie je taka pruzna...

suzon78
22. dec 2009

no ja musím paradoxne pochváliť kuchára u nás v nemocke v Žiari, varí výborne a vždy som všetko zjedla, preto sa čudujem, že som nič nepribrala, asi racionálnešia strava ako moja doma 😉 , kto vie, doma sa tiež neprejedám a nejem ani sladké...

matesl
22. dec 2009

no mne to asi lekar povedal hned, ze hore nohami, lebo ja od zaciatku chodim do nemocnice k lekarovi..asi to tam tak maju zauzivane...
a dokonca ked som citila ze sa maly vyduva v dolnom brusku, zdvihla som panvu uplne hore aby sa preklzol vyssie a netlacil na krcok 😀

suzon a ta zaha...presne viem co je, ked si hore nohami a vlastne vsetko co zjem sa mi vrati hore...tak musi potom chvilu posediet...ale pri tom spomalenom traveni to citim aj po 4 hodinach co som jedla... 😢

suzon78
22. dec 2009

mate - asi je ťažko porovnávať, kždá sme iná...ja ležím od začiatku tehu, na začiatku som bola mesiac v nemocke, ale pre iné, n a teraz zase krčok. Inak podožiť postel by bolo najlepšie, uvidíme, čo na to mužík povie..tebe krčok tiež povoluje?

suzon78
22. dec 2009

mate - tá záha dá aj mne zabrať, to pálenie je až bolestivé, najhoršie je, že keď musíme ležať s kopca, všetko sa to vracia dole a je ešte horšie, keď som ležala vodorovne, dala som si mlieko a mandle a na chvíľku zabralo a podarilo sa mi aj zaspať..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre