Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
26. dec 2009

baby pomoc, mne vôbec ten canesten nezaberá, stále to svrbí, dokonca sa mi tam dole vade vyhádzali také drobné pupáčiky, je to normálne, mali ste to aj vy niekedy pei mykóze? bojim 😢

garonka
26. dec 2009

suzon canesten ti lekar odporučil? na to by boli dobre antibiotika

blumka
26. dec 2009

gari ahoooj.
no to moj manzel dostal dolce gusto..on je taky kavickar, ja velmi nie...ale jasne ze je to taky rodinny darcek...a tiez sme uz vyskusali skoro vsetky druhy kav, ktore tam su...
my dnes mame taky obycajny obed..zaziadali sa nam halusky tak mame bryndzove 😀

suzon78
26. dec 2009

ja len dúfam, že sa tá infekia nedostane až k bábätku, do pondelka ešte ďaleko ☹

suzon78
26. dec 2009

gari, mňa keď hospitalizovali kvôli krčku, tak mi robili aj výtery, zistili mi dáku infekciu a na tú mi dali dáke globule, ktoré obsahovali antibiotiká, lenže tie mi mi následne ako som prišla domov a dobrala ich, vyvolali asi mykózu, začalo ma najprv všetko svrbieť, tak som včera zašla na pohotovosť, keďže výtery teraz cez sviatky nerobia, tak mi dali len canesten krém, lenže dnes sa mi tam dole vyhádzali všade na husto také pupáčiky a stále to svrbí, bože, nikdy som to nemala a až v pondelok mám ísť na výtery...

blumka
26. dec 2009

suzon a nemoze to byt nejaka alergia na ten canesten?
ja si davam candibene na kvasinky a zabera mi to...

suzon78
26. dec 2009

a tiež sa ti to niekedy tak vyhádzalo? Ja som to mala aj trošku pred natretím, len dnes je to horšie ☹ musím vydržať do pondelka, nič nenarobím...

zucana
26. dec 2009

juj baby 30 loksi som urobila a idem upratat zasnezenu kuchynu od muky...inak budeme mastit potom troskou masti...
suzon nedavaj si ten krem uz moze to byt alergia...prip.skoc na pohotovost nech ta pozru a vymenia krem... 😕

supi
26. dec 2009

ahojte,
suzon mne canesten nikdy nezabral, candibene hej, tak to asi kazde ma trosku ine zlozenie. Po canestene sa mi vzdy zacali robit az krvave ranky a hrozne to stipalo.
Baby a ako robite lokse? Ja som ich minule skusala, dali sa jest ale nebolo to ono.

maculik
26. dec 2009

ahojte 🙂
zuci, to by aj mna zaujimalo, ako robis lokse. Ja ich zboznujem, ale robit neviem, no hodilo by sa vediet ich.

Ja som ostala s malou sama, manzel isiel na 4dni do Norska, este sme sa stihli vcera vecer pohadat, dnes bola ticha domacnost, az chvilu pred odchodom sme si nieco povedali.... Tak som celkom smutna, no ale hadam si to vydiskutujeme, ked sa vrati.
Zajtra vecer dojde bracho, ostane do stredy, donesie mi aj kolaciky a Jeziska od nasich 🙂
V pondelok mam poradnu, tak som zvedava. Potom dalsiu 13.

matesl
26. dec 2009

ahojte dievcata,

tak vy pisete o jedle....fuuu...ja mam fakt pocit, ze mi brucho pukne, no ale da sa odolat tolkym dobrotam 😀

matesl
26. dec 2009

no a dobry receptik na loksiky by som veru uvitala aj ja... 😉

lienka2
26. dec 2009

baby, moze sa v tehu paralen? mam pocit, ze na mna nieco lezie.. od rana ma dusi kasel, ale taky suchy.. hrdlo ma neboli.. neviem co si mozem dat 😖

olifcek
26. dec 2009

Lienka, paralen mozes. Ja ani vian.salat nemozem, kapustnicu tiez...hech. Canesten? Neviem, ci to z neho, ja by som sla opat na pohotovost...

lienka2
26. dec 2009

Olif, diky 🙂 dam si vecer pred spanim, dufam, ze mi to prejde.. nerada by som isla na pohotovost medzi chorych ludi.. a hlavne sa bojim, ze to ublizi malemu, ked ma chyti taky zachvat kasla ☹

matesl
26. dec 2009

ahoj oli,
a kvoli comu nemozes tie dobroty? kvoli kojeniu?

blumka
26. dec 2009

suzon, nemala som nikdy take problemy ako opisujes, ale ak mas po tom kreme problemy tak uz si ho nedavaj, skoc na pohotovost alebo pockaj do pondelka ak vydrzis...
olif..ja sa preto tlacim vsetkym moznym, lebo o chvilu uz nebudem moct 😀 ale salatik mozes, nie? ci sa bojis salmonely z majonezy alebo preco nepapas salatik?

maculik
26. dec 2009

kocky, vy tu robite chute s tou kapustnicou, mnaaam... Idem hned zavolat mame, ze ak im ostala, nech mi posle v jednej zavaran.flasi, ved hadam ked to zabalia poriadne do uteraka, tak sa to brachovi v kufri nerozbije 😅
Olif, a ako dnes Olivka?

janielah
26. dec 2009

Ahojte babky moje.

Neurobime si nejake predbezne poradie porodov? Nech mame zhruba predstavu, kto by kedy mal ist...hm?

selyma
26. dec 2009

TAk ja by som mala ist na to 19.2. Uvidime 😀

maculik
26. dec 2009

jani, to je dobry napad 🙂 Aj v decembrovkach nieco take robili, mali ze: mamicky, cakajuce mamicky v porodnici a tehulky. Tak nejako by sme to aj my mohli spravit, len kto sa toho ujme? Ja uz teraz viem, ze pri malej to stihat nebudem 😝

sisiska
26. dec 2009

babule, poradte...dnes som sedela trochu dlhsie ako zvyknem, mozno tak okolo troch hodin takmer v kuse a nasledne som zistila, ze mam mokre nohavicky, netieklo mi nic ani po stehnach, ani nikde, len proste mokre nohavicky...teraz lezim, dala som si vlozku, ze ak nahodou plodova voda, ale zatial je sucha...myslite si, ze to mi len uniklo trochu mocu alebo by to mohôla byt aj plodova voda? nemam ani ziadne bolesti, ani kontrakcie, ani ziaden tlak...stretli ste sa s niecim podobnym niektora? inac ja mam dost strach, ze nebudem vediet rozoznat, kedy ta plodova voda odide....

olifcek
26. dec 2009

Jj, kvoli mliecku nepapam majonezu, vraj sa to nema. Malicka papa len moje mliecko. Kazde 3hod.po 25ml, bol aj rekord 40ml, chi.

blumka
26. dec 2009

sisika, nemohol to byt len nejaky vytok? ja ked mam napr. teraz kvasinky tak mam vytok taky vodnatejsi..
mohol to byt aj moc, dufam, ze nie plodova voda...sleduj sa dalej, skus sa aj postavit ze ci znova bude tiect...

maculik
26. dec 2009

sisi, to mohol byt kludne aj vytok alebo si sa tam proste spotila, mne sa to casto stava. Alebo ten moc. Uvidis, ci Ti to potecie dalej, ale to by bolo dost vela mokre. A neboj, to rozoznas, ked ti zacne odchadzat voda - bud ti odide naraz vo velkom mnozstve, alebo bude po castiach, ale aj po castiach je to dost, nie len take minicvrknutia, ale proste ostanu cele gatky mokre a velakrat aj nohavice. Mne tak po castiach odchadzala voda a v kuse som bola mokra...
Takze teraz kludne lez a uvidis, ak uz sa to nezopakuje, tak to voda nebola 😉 🙂

olifcek
26. dec 2009

Ale dnes je od poobedia pod fialovym svetlom, ma vysoky bilirubin, fnuk. Je pod silnejsim svetlom. V minule to mala len kusok zvysene, stacil den pod slabym svetlom a bolo to ok, chjo

blumka
26. dec 2009

olif, to som este nepocula ze majonezu nemozes kvoli mliecku..ved tam su len vajicka a olej...asi kvoli tej salmonele, ze keby boli nahodou vajicka pokazene 😉 no nastastie moja mamina robi majonezu z varenych vajec, preto salatik tlacim od rana do vecera 😀
olivia vyzera na riadnu papkacku...a je vsetko v poriadku? kolko vazi? uz zacala asi aj priberat ze? a dari sa vam kojit, ci z flase zatial?

maculik
26. dec 2009

olif, tak to uz mate krasny rezim, ze kazde 3h. A podarilo sa vam od stvrtku znovu prisat?

blumka
26. dec 2009

olif, z toho si nerob tazku hlavu, zltacku ma velke percento deticiek a predccasne narodene mozno aj vsetky...ono to prejde, mozno neskor ale prejde..preto je dobre ze ste v nemocke...skoda ze nie je leto, mozno by stacilo ju dat na slniecko

sisiska
26. dec 2009

sledujem to, ale zatial netecie nic...takze zatial to bolo jednorazove...ved keby mi bola odtiekla plodova voda cela, tak asi by jej bolo viac a mala by som mokre aj nieco ine ako len nohavicky, nie? napr. saty, alebo na stolicke by nieco bolo...ach jaj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre