Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
23. aug 2010

@jaja32 skvela cena hi hi 260 € 😀

garonka
23. aug 2010

@jaja32 ta čo? nedvíhaju? asi maju dovolenku čo?

ja som volala ešte v marci ale zobrala nas ako tak lebo my tu v ke mame len jedinu nefro ambulanciu a chodia k nej aj z Prešova, ale som rada že nas nakoniec vzala

jaja32
23. aug 2010

@garonka nuz preklep sa stal...taky drahy by som nechcela. Mam taky dojem, ze kazdy den neordinuje

garonka
23. aug 2010

@jaja32 u nas doktorka ordinuje myslím, že len 4 dni v tyždni a aj to od obeda lebo rano su odbery tam nieje ale minule som dve hodiny čakala lebo konzultovala dosť važny prípad s malinkym pacientom, ktory je až z Blavy
mne tam Tobi od unavy zaspal

dorotka2
23. aug 2010

Dobre ranko babulky, hlasim sa po vikende.
@laxity vsetko naj malinkej Natalke k vcerajsiemu vymesaciu, samozrejme aj ostatnym oslavencom. Babule,co ste prezili, obdivujem Vas,my sme este chori neboli, hned klopem na drevo a som velmi rada, lebo chudatenko malinke neviem si to predstavit. A to privezovanie, az mi presiel mraz po chrbte, ked som tie foto zbadala.
Inak baby,co ste boli na dovolenke pri mory, co vsetko ste si brali, ja vobec neviem, ideme len na 5 dni a netusim, co mam malej zbalit a co netreba, viete mi niekto napisat,co vsetko ste brali a co je zbytocne. Dakujeeeem

svetlankat
23. aug 2010

baby dakujem za ten olej.

@blumka to plavanie v barci. Kurz pre zaciatocnikov ma byt v stredu medzi 16 a 17.00. cena 9,9 eur. K dispozicii budu hracky plavacie koleso rukavniky, vsetko co k hodine bude potrebne. Ak babatko nevydrzi v bazene celu hodinu k dispozicii je aj sauna. Takze sa moze ist aj do sauny. Musi sa zakupit pernamentka na 10 alebo 20 vstupov. V stredu pride za mnou pani s permanentkou a da mi dalsie instrukcie.

jaja32
23. aug 2010

@garonka tak som sa dovolala. ufff, od 18.h do 6.h rana mam odchytavat moc...neviem si to predstavit a potom ju osprchovat a nalepit vrecucko na odchyt stredneho prudu mocu. A potom mozeme prist. Ako to ma odchytim...asi budem robit nacvik.

jaja32
23. aug 2010

@garonka ty si tiez taku proceduru robila?

garonka
23. aug 2010

@jaja32 nie nie take nie, ale ak trebalo odniesť rano moč tak som Tobiho pekne poumyvala a nalepila sačok tak potom mm ho odniesol a ti poradím nechytaj na sačku tu lepiacu časť ale neviem ako tebe kazala my nosíme vrecuško zrolovane dam do fľašky a sestrička preleje

blumka
23. aug 2010

@svetlankat dakujem, musim sa porozpravat s mm, lebo to je akurat cas kedy terezka bude chodievat so skolky..ale zas je to len jeden den v tyzdni, tak to by mohla pomoct svokra a naspat by ma mohol bravat muz, on o piatej akurat konci v praci...len neviem ako s juli, lebo ona do stvrtej spava..mozno jeden den by jej nevadilo...no porozmyslam

@olifcek ty kedy a ako? uz si sa spojila s nimi? ohladom toho plavania?

svetlankat
23. aug 2010

@blumka ok ved uvidis

olifcek
23. aug 2010

bujaka

@blumka dakujem...dnes sa tam nezastavime, ale snad zajtra..x;o) no, ja im budem asi dnes volat, ale ja idem na diamantovu x;o) uz sa moc tesiiim

blumka
23. aug 2010

@olifcek jj olif viem, ja by som rada chodila, len musim najst nieco co nam bude najviac vyhovovat...
a ty teda ides len tak ci do kurzu? popytas sa mi prosim ta aj na kurz, hlavne kedy to byva, v ktory den od kolkej do kolkej a ako casto do tyzdna a na ako dlho?

garonka
23. aug 2010

baby môžem dať po mrkve, zemiaku a cukete patizon?

olifcek
23. aug 2010

@matesl ☹ co teraz?

olifcek
23. aug 2010

@blumka paastujem odpoved x;o) cez nich idem x;o)

Dobry den prajem,

ospravedlnujem sa, ze sa ozyvam az teraz, ale bola som v zahranici. Co sa tyka lekarskych potvrdeni - vyzadujeme lekarske potvrdenie od pediatra ohladom zdravotneho stavu a psychomotorickeho vyvinu dietatka, lekarske potvrdenie od gynekologa nevyzadujeme, ale predpokladame, ze mamicky su natolko uvedomele, ze by cielene nerozsirovali ziadne ochorenie tohto druhu. Uhrada za kurz je realizovana formou mesacneho clenskeho prispevku za predpokladany pocet lekcii, ktori v mesiaci mozete aboslvovat, v zavislosti od toho, ci budete chodit 1 x alebo 2 x tyzdenne, dlzka jednej lekcie je 45 minut, casy plavania s babatkami su v dopoludnajsich hodinach 09.00 - 12.00, so starsimi detmi popoludni v utorok a stvrtok v rozdeleni podla veku deti. Maximalny pocet dvojic rodic - dieta v bazene pocas jednej lekcie je 6. V cene lekcii je zahrnuty prenajom bazena a priestorov okolo bazena, instruktor plavania, plavecke pomocky a hracky, cize jedine co potrebujete kupovat su plavecke plienky (najlepsie neoprenove), ktore si mozete zakupit aj priamo na mieste vo wellness centre Via Vitae.

V pripade, ze mate zaujem zucastnovat sa nasich lekcii plavania, kontaktujte prosim nasu instruktorku, pani Beatu Petrickovu na tel. cisle 0902 818 767, ktora si s Vami dohodne aj uvodnu lekciu zdarma a poda aj dalsie informacie.

So zelanim pekneho dna.

Jana

@garonka jasne, preco nie? inak karfiol i nas kusok potrapil, a to Oliv od maleho mala nemala problem s kakou...aspon myslim...takze ja nedam este nejaku chvilu karelab a zemiak tiez len maaaalilinko dam, neskor...

jaja32
23. aug 2010

@garonka 12 hod. mam odchytavat a prelievat do flasky, musi tam byt min. 2 dcl. posnazim sa to nejako nalepit, poradila mi, ze od spodu nahor mam lepit a na suchu pokozku. ja som malej odchytavala priamo do ampulky, ale to teraz asi neee. uz mam nervy. kupim viac vrecusok a odskusam.

njonja
23. aug 2010

Ahojte kocky🙂 musim sa pochvalit🙂 vcera maly po prvy raz pil z flasky a v pohode.-))) Dala som mu Sinalac - tu antialergicku kasu na veceru a strasne mu chutilo:_) A mali sme koooonece po mesiacoch dobru noc, co u nas znamena - spinkal vkuse od 21:00 do 24:00 a potom do 3:00- 4:30. Tak som vyspata, ako uz davno nie🙂 Dokonca sa mi aj po dllllllhom case snivalo!

@blumka, dufam, ze tvoja mala bude skoro v poriadku! Je to asi to najhorsie vidiet, ked dietatku nie je dobre a clovek nevie, ako mu pomoct. Najradsej by vsetku chorobu a boliestku vzal na seba.....

@rivatha, krasny vecer ste mali🙂 Ideme v septembri na SK, dufam, ze aj nam mamina alebo sestra maleho na chvilku vezme a my budeme moct byt trosku aj muzom a zenou🙂nielen rodicmi🙂 A s tym vyjadrenim o uricitych zenach tu na MK plne suhlasim..teiz som mala svoje skusenosti🙂

@garonka, jasne, ze mozes, preco nie🙂

garonka
23. aug 2010

@olifcek a čo k nemu dať? kusok zemiaku? kaka v pohode už 3 deň večer po kupani do čistej plienky a hlavne že po olejovaní sa blyští ako diamant
a že ľanovy olej nemam davať každy deň ale olivovy ale tobimu nechutí ten olivovy

blumka
23. aug 2010

@garonka moze, coby nemohol

garonka
23. aug 2010

@jaja32 juj držím palčoky, ja som na začiatok kupila 20 vrecušiek a to sa ma lekarnička pytala či to detičkam do škôlky 😅

garonka
23. aug 2010

@njonja skusim dať mňam

njonja
23. aug 2010

@jaja32, ja som tiez odchytavala do skumavky, respektive velkeho poharika, aby bol moc najsterilnejsi. Je to paradox, ale je to stale ten najlepsi sposob, ako ziskat najsterilnejsi moc..S tymi sackami je to vzdy take na zvazenie. V kazdom pripade ju poriadne umy a davaj pozor, aby si sacok nechytila tam, kde to ide na pipinku a pokozku.ale to ti uz kocky poradili🙂

jaja32
23. aug 2010

@garonka @olifcek napr. my sme este vobec nepapali kalerab, raz som ho uvarila a nebol dobry. Priniesli mi zo zahrady ako mladucky , ale bol stary ako ja. Ani karfiol sme nepapali, len brokolicku. Ale boduje tekvica.

garonka
23. aug 2010

@jaja32 u nas letí žlta cuketa 😵 😵 😵 mňam
kalerab ani ja neskušala ale mama mi dala no vraj mlady ale tvrdy je
a ty niesi stara 😕 😉

olifcek
23. aug 2010

@rivatha @njonja to to sa de pisalo? mi uslo, fnuk
,,A s tym vyjadrenim o uricitych zenach tu na MK plne suhlasim..teiz som mala svoje skusenosti ,,

@garonka jeeej super, bo ja len olivovy mam a ten davam x;o) taky drahsi, pre Oliv i na dlhsie ostane, takze v pohode x;o))
ja bych dala mrkvicku k nemu...

jaja32
23. aug 2010

@garonka 🙂
@njonja odchytavala si aj v noci do poharika? ja tak rozmyslam, ze by som skusila do skumavky, ale ked ona sa preberie a lozi po posteli, predtym kludne lezkala, tak sa dalo. Ja sa bojim, ze to pojde mimi vrecuska.

jaja32
23. aug 2010

@garonka žlta cuketa... 😕 ja len zelenu poznam, ked olupem je zlatá

olifcek
23. aug 2010

@jaja32 mne sa snazila pediaticka narozpravat, ze bezne nalepia a dievcatko sa tam vycika...no 3x to nevyslo! a tak ja som na druhy den rano dala malickej sacok, dala ju mm do ruk, drzal ju v takej koliske, a pekne siel moc cely, celucicky do sacku....x;o)

olifcek
23. aug 2010

@garonka asi zlta tekvica, ci?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre