Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
20. sep 2010

ja oblecko musim vidiet ale objednm asi postielku a autosedacku 😉

maculik
20. sep 2010

@blumka a objednavala si zase cez tu kocku? A co si objednala, daj tip 🙂

blumka
20. sep 2010

@maculik hej, ja uz len cez nu 😀 pyzamka nemam na zimu pre baby, juli ma po terezke ale tie uz boli po jednom dietati, tak uz su take sprate, no a terezka sa akosi vytiahla v poslednej dobe...kupila som im rovnake 😵 a pancusky pre juli a ponozky, lebo akusi ma velku labu 😀
a chcem im obom tieto tricka kupit http://www.next.co.uk/shopping/girls/youngergir... a pre juli http://www.next.co.uk/shopping/girls/youngergir...

no uz sa zobudila, padam pre TEte

maculik
20. sep 2010

@blumka jej blumi, pekne, idem pohladat, ci maju aj Little brother 🙂

raa2
20. sep 2010

caute baby, ako sa mate? my sme boli skoro dva tyzdne v ziline, tak som nestihala nic ☹ my rastieme, nelozime, trosku do zadu cuvame 🙂 , zuby nemame 🙂 skusim trosku pocitat 😉 inak rozpravame a kricime cely den. v noci sa mi zacal budit castejsie, maly, neviem cim to je, ale nepyta papat, len ho otocim na druhu stranu, alebo dam cumlik a spi dalej. niekedy si trosku cajika cucne a hotovo. cez den klasika, tri pol hodinky a koncime 😀
baby rozmyslala som ze by som kupila manducu, myslite ze sa mi to este oplati? mam doma nosic, ale ked si dam maleho do neho, tak mi je strasne tazky, tak neviem ci zvladnem ho nosit v manduce...malemu je tam dobre, ale ja ho vladzem mat na chrbte tak 5 minut...

maminnka
20. sep 2010

@maculik ak ti mozem odporucit pre Adelku, maju tam perfektne nepremokave, take pogumovanie nohavice aj bundy, ja to velmi ocenujem pri Petikovi...

maminnka
20. sep 2010

@raa2 v Manduce ani nebudes citit, ze ho mas 🙂

zusika
autor
20. sep 2010

Ahojte maminky!!! 🙂
som rada ze na nas myslite...dakujem vam za kazdu jednu pozitivnu myslienku.... 🙂
ako sa mate? Verim ze deticky mate zdravucke a pekne rastu a papaju a ucia sa a posluchaju.....

Ja sa na nasich drobcov tesim kazdy den viac.... uz sa asi zacinaju aj vrtiet, lebo sem tam ma nieco stuchne v brusku...mimochodom, brucho mi tusim rastie kazdym dnom 🙂

Kocky, chcela som sa vas spytat - teda tych, ktore neviete co s vecami pre babence....a keby ste ich mali kde skladovat do marca..... lebo skor nechcem kupovat vobec nic...... ze ci sa na vas mozem obratit ak yb som chcela nieco kupovat z druhej ruky..... vase babatka su akurat tak rok pred nami... 😉
nejde mi ani tak o oblecenie.... aj ked budeme potrebovat veci ako dalsi overal a dalsi fusak.... ze ano.... no rada by som kupila potom to hojdacie kresielko.... tak keby ste ho mali potom niektora navyse..... ale ja sa vam urcite este ozvem...
Teraz si verime, tak snad ....

cmuky a pekny tyzden....asi nas caka babie leto....

lenica81
20. sep 2010

caute kocky... ja vas akosi nestiham... 😨 dnes sme boli v poradni, mame 70 cm a 7140 g, takze Vilko je krpan, ale to neva... na otazku ako sedi, samo ze nesedi, lebo ho nedavam, tak ze je to ok... este si spravila ten test na zdvihnutie a take nejake cachre machre a bola spokojna, ze je vsetko ako ma byt... 😎

selyma
20. sep 2010

No babky.To co je.Klaudika sa naobedovala zjedla 2 dcl husteho. A bolo jej asi malo, lebo potom som ju este dodojcila. To nie je vela? Moze byt, ze dieta nevie mieru? Lebo vypila asi plnu davku (asi, neviem isto, kedze som ju dojcila(. Mam jej varit viac?

selyma
20. sep 2010

@olifcek dakujem, ale mala som na mysli tu stranku. Vtedy to asi nebolo mimibazar. Ale ked nepamatas neva

olifcek
20. sep 2010

@selyma je to od nich...v popise ma tusim i firmu...pockaj, idem kuk mail....

tu je mail psuvada@orava.sk, meno Mirka, napis jej, ona Ti da aj link na page firemnu x;o)

maculik
20. sep 2010

@maminnka presne tu bundu som jej objednala, modru, aby neskor bola aj pre Petrika a nemusel chodit v ruzovom 🙂
gate mam uz davnejsie, tie som este v Kik kedysi kupila, su super, moze v kaluzi aj sediet a sucha je 🙂

ideme von, Adelka reve v izbe, lebo som jej zalepila prst a ona neznasa hociake lepky, no niekde sa pichla do prsta a krvacalo jej to, tak som to zalepila a teraz reve a reve 😝

@selyma pokial sa nepogrcka, tak asi tolko potrebuje 😨

jeeej @zusika ty cakas dvojicky? 😵 ja som tu dlho nebola, nemali sme net, tak som to nezachytila, gratulujem a nech je vsetko ok 😵

@raa2 ja manducu len odporucam, pokial tam je malemu dobre, tak nie je o com, ako pise maminnka, ani ho nebudes citit 🙂

olifcek
20. sep 2010

@selyma i oliv pije aj mm...asi od smadu 😉

andrea2603
20. sep 2010

@zucana to by bolo fajn, samozrejme, ak by ťa to neobťažovalo. Už teraz si zlatá 😵 , že si sa ponúkla, mi to kuk 🙂
@selyma fííííííííha, 2dcl, pekne papkáte 🙂 , ja by som jej ešte viac nevarila. Inak Lenka bola taký jedák, že nikdy nemala dosť 😉 a nebolo potrebné ani mixovať.

lenica81
20. sep 2010

@raa2 manduca je super, ale teraz ju skoro nepouzivam, ale Olif v nej brazdi celeeeeeeeeeeeeee Slovensko... 🙂 doma je malemu fajn na podlahe a von chodievam, iba ked viem, ze mi zaspi a to v kociku nejako prezije... ale ak chce ist clovek do lesa na prechadzku alebo do nejakeho davu, urcite manducu... 😉

@zusika takze rovno dva kusky... 😵 drzte sa... a babie leto je uz tu, dnes ma tolko pavucin nahanalo... juj... 😀

@selyma moj Vilko tak tych 100-120 da, takze neporadim... 😒 a do polhodinky sa ozve, ze si da mliecko... uz ho na papu neprehovorim... tak na par lyziciek... 😅

svetlankat
20. sep 2010

@blumka jej krasne su tie tricka
@zucana my mame bez iso, ale keby som kupovala novu, tak kupim s iso

blumka
20. sep 2010

@selyma, ja sice nekojim ale juli niekedy spapa cez 200ml a potom este vypije od 100 do 150 ml vody alebo proste co jej dam pit...tak mozno je klaudika smadna 😉 ja myslm ze keby nechcela tak nepapa a nepije, ked negrcka ze vidis ze nie je prejedena tak by som to neriesila...nech papa..je to vzdy lepsie ako keby si sa trapila s tym ze ti nechce papat vobec 😉

laxity
20. sep 2010

ahojte

@raa2 myslím, že manducu využiješ ešte dlho 🙂, my ju tiež používame...aj dnes sme boli v nej v ZOO 😵

@blumka ja si tiež rada prečítam článok ale zase povedzme si úprimne netreba veriť všetkému...a to či si niekto dá sedieť dieťa alebo nedá je jeho vec a on si je zato zodpovedný 😉 ....ja Natálku tiež dávam sedieť, sama si mi ešte nesadla ale keď ju posadím, tak ju nemusím podopierať ničím...vydrží mi pekne sedieť, aj ležať na brušku, aj cúvať, aj na chrbátiku a už vyše týždňa aj na kolienkach je 🙂

písali ste o Vianociach super ja sa tak teším...prvé Vianoce som na ne fakt zvedavá...možno už Naty pôjde po svojich ku stromčeku 🙂

a aké máte darčeky vybrané? Dajte tipy 🙂

Ja mám pocit, že mne Natálka papá málo príkrmu...len nejakých možno 40-50g aj to neviem či nepreháňam 😕 ...treba s tým niečo robiť?

a tie čo chodia plávať ako sa darí? ide to?

a ak máme dnes nejakého oslávenca, tak prajem všetko naj 🙂

@zoska úprimnú sústrasť, môjmu švagrovi - Natálkinmu krstnému zomrel dedko včera 😔

laxity
20. sep 2010

a ešte som zabudla tá moja Naty mi posledné tri dni zaspáva o 17-18.00 a zobudí sa raz okolo 1.00 a potom o 6.00 SILA, tak tretí deň ju kúpavam o 17.00 😀

raa2
20. sep 2010

Dakujem babky za nazor, dnes som ho mala v tom nosici a myslela som ze mi chrbat ide po 5 minutach nosenia. pojdem ju zajtra vyskusat a ked bude fajn tak kupim, ozvem sa neskor. zatim pa a dik

laxity
20. sep 2010

a určite týmto máš pravdu...že akonáhle ukážeme dieťatu niečo nové, tak to chce robiť...a je pravda, že my sme Natálke ukázali, že sa dá aj sedieť, tak zjavne to využíva a už nevydrží toľko ležať 🙂 aj v športiaku, keď ju dám do šikmejšej polohy, tak sa mi vytiahne do sedu a sedí a sleduje ona to potrebuje veľa sledovať, ale to určite aj vaše deti 🙂

svetlankat
20. sep 2010

@laxity tiez uprimnu sustrast

raa2
20. sep 2010

@laxity a cez den kolko pospinka, ked ju tak skoro davas?

laxity
20. sep 2010

@svetlankat 😔

@raa2 veľmi málo...dnes len 10 minút doobeda a 10 poobede 😕

laxity
20. sep 2010

zdá sa mi, že včera som videla jednu holku odtiaľto z koníka na vinobraní...mala červenú bundu, ale nebola som si istá či je to ona...nechcela som sa strápňovať 😀 bolaaaaa???? 😀

blumka
20. sep 2010

@laxity to co za spacku mas doma 😕 😕 😕 super take spinkanie..ale zas mne by nevyhovovalo to denne..ja som rada ze si juli pospi 2 niekedy 3 hodinky cez den 😉

no a este k tomu sedeniu...konkretne tento clanok to nie je vymysel..verim zeby sa pod neho podpisalo vela pediatrov a inych odbornikov. Clankov ako neposadzovat deti, nedavat do chodaka, nevodit za ruky je vela ale este som nenasla ani jeden, kde by to niekto schvaloval 😉 Proste kto posadzuje bude hovorit ze to nie je az take zle, kto neposazduje bude hovorit ze radsej nie 😉 Zas na druhej strane, juli je pohodacka, a od malicka je rada na brusku takze ani nemam potrebu ju davat sediet, v kociku nesedela ani raz, ani vyvysenu polohu nemala. Proste vonku s nou idem bud v becu alebo vtedy ked viem ze bude v kociari spat, samozrejme ze aj ona by uz nevydrzala len lezat 😉 ale uz som ticho co sa sedenia a inych motorickych veci tyka 😉

laxity
20. sep 2010

@blumka no veď to, že ja veľmi toho veľa cez deň nestihnem...ale tak toto je poslené tri dni, inak Naty spí aj cez deň ale nie tak často ako Juli 🙂

blumka
20. sep 2010

@laxity ja kupim juli nieco od fisher price na vianoce, nieco zvukove...kamoska kupila toto a vraj je to fajn, tak uvazujem http://pre-najmensich.heureka.sk/fisher-price-c... a terezka uz ma kupenu babiku co rozprava 😉 a ine babiku snehulienku so vsetkymi trpaslikmi. 😉

blumka
20. sep 2010

@laxity ale zas mas od piatej veget 😉 u nas o piatej zacina len zabava, pride mm a baby sa salia jak dive..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre