Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
2. okt 2010

ahojte 🙂
tak po par dnoch aj tu docitane 😉
@zucana tak gratulujem malej zubačke 😀 😉

inak my uz nevstavame v noci 7krat ale len cca 4 😝 (klop, klop, klop)

No a mam otazku- Nelka sa stavia na nohy uz vyse 2 tyzdnov ale stale stoji na zohnutych prstekoch...vobec sa nestavia na chodidla, aj v topanockach ma zohnute prsteky a paty su vo vzducu...bojim sa aby si nejak neposkodila nozicky ☹ ☹ 😒 takze co??? pockat kym s zacne sama pekne stavat? inak neviem...ci nejake masaze chodidiel, ved aj tak ju neprinutim sa inak postavit 😖

no a stale za nou lietam...doobeda spim s nou, poobede kocikujem a vecer odpadavm od unavy 😅
a od utorka zaciname plávať 😵 😵

laxity
3. okt 2010

krásnu nedeľu prajem 😉

@avaka hlavne, že sa nič nestalo...ako som si to čítala nebolo mi všetko jedno...som sa normálne zľakla 😕

@zoska v tomto ti ja neporadím....moja Naty ešte ani náznak na chodenie 😕 ...a myslím, že to nás čaká každú z nás, ako náhle začnú loziť a hlavne chodiť tak už sa nezastavíme....žiadny koník alebo FB 😀

Moja Naty spí, dnes noc celkom ok, zaspala o 21.00 a už o tretej pýtala papať a potom o 5.30 a už sme aj boli hore, potom zalomila o siedmej na pol hoďku a teraz zaspala o 9.45 😕...dnes majú dobre počasie na spinkanie, takže upratala som rýchlo, čakám kamošku na kávu a idem popritom variť polievočku a paprikáš 😀

a čo vy budete dobré porábať v nedeľu?

avaka
3. okt 2010

ahojte 🙂
@zoska ,veru ani ja neviem poradit...mozno ked sa bude snazit o krocky,tak jej tie prsteky zohnute zacnu vadit.. 😕 ,ale naozaj neviem..
Nelka Ti poobede spinka v kociku?A v noci ,ked sa budi,tak hned zaspinka,ci ju musis uspavat?
Takze aj vy uz budete plavci 😉 ,som zvedava co na to poviete,ako sa Vam bude pacit 🙂

@laxity ,ani nehovor,by sa mi krvi nedorezal,ked som videla,ako to na nu leti,ale hned som videla,ze sa nic nestalo,mama ju mala na rukach a rozpravali sme sa,E zacala tahat kabel,nastastie to nebolo vysoko a mama ho zachytila ramenom..to aby bol clovek stale v strehu..

Uz som muhla mat dovarene,ale mm musel ist do obchodu pre nive maso,lebo to ,co som isla robit smrdelo,som ho vyhodila..som nastvana... 😖

A uz sme aj hore,tak peknu nedelu 🙂

andrea2603
3. okt 2010

ahojte 🙂
@laxity tak ja budem asi bradavky ošetrovať, Liv má 1 a 1/2 špicatého zuba a už hryzie 😠 a zachvíľočku ideme obedovať, tak aj vám dobrú chuť 🙂 😵

laxity
3. okt 2010

@andrea2603 podobne prajem dobrú chuť...idem aj ja 🙂

mňa našťastie Naty nejak veľmi nekúše a to má 7 zubov 😀

blumka
3. okt 2010

ahojte..ja len tak na skok, hlasim ze juli idu naraz tri zubky, dolna dvojka a obe horne jednotky. Tu dvojku uz vidno, takze pocitam ze 2-3 dni a je vonku uplne a hore ma uz dve male bodky podliate krvou, tak sa tesim na par neprespatych noci 😅 ale aspon vieme pricinu 😀

zoska
3. okt 2010

cauky, krasnu nedelku prajem, konecne je pekne 😉
doobeda som nedala malu spat do postielky ale boli sme v meste sa prejst, drichmala dve hodiny 😉 , teraz sa hrame a o chvilu pojdemem opat vonku 🙂
robila som nepecenu tortu cucoriedkovo jahodovu 😝

dnes by som sa sem ani nedostala ale dorabala som jednu zmluvu tak som nakukla 😀
@blumka tak prajem bezbolestne prerezavanie, a snad potom bude na dlhsie klud 😉
@avaka spava mi v kociku poobede vzdy, doobeda vacsinou doma ale napr. dnes som aj doobeda bola vonku...zaspi mi tam okamzite (teda idem s nou von ked viem ze uz je cas na spinkanie)
a v noci ked sa zobudi, dam dudel alebo prso, ked dudel nepomoze a spime dalej, nezobudi sa a nerobi sarapatu, teda uz dlho to nebolo 😅 klop, klop, klop 😉

lienka2
3. okt 2010

ahojte 🙂
chcem sa opytat, kedy treba drobcovi kupit topanky? lebo uz sa stavia na nozky, teda na spicky zatial iba.. sa vytiahne popri vankusoch alebo ked sme pri nom tak sa vyskriabe hore.. 😕

olifcek
3. okt 2010

my sme vonku neboli, kedze som chora...oliv sme od rana unavili az po 15.30, tak sme obe zaspali, a zobudili sa o 18.00....dnes asi az po polnoci bude oliv chciet haji, uvidiiime, ale je mi lepsie, spanok poohol 😵

zoska
3. okt 2010

@lienka2 ja som kupila topanocky ked sa mi zacala stavat na nozicky... stale sa stavia na spicky, teda na zohnute prstiky, bojim sa aby si clenky alebo prihlavky neposkodila ☹
u Batu predavaju celokozene topanocky od slovenskej firmy RAK, stoja okolo 15eur, su nadclenkove tak ich obcas malej obuvam a mam pocit ze v nich stoji pevnejsie...
ale @rivatha minule pisala, ze niekde citala ze kym dietatko nechodi iba sa stavia tak mu stacia napr. protismykove ponozky... takze neviem, skus s opytat dr.

my mame taketo 😉
a grtulujem tvojmu sikulakovi a tebe vela sil 😅 😀

zoska
3. okt 2010

@olifcek 😀 😀 tak toto uz je moc
no a co sa to robi ze ste tolke chore?? ☹
skore uzdravenie zelam a Olivka je riadna duracellka 😀

zoska
3. okt 2010

Baby, ktoré chodíte plávať- @olifcek @blumka @svetlankat @laxity @avaka @lolka a ostatné, prosím vás ktoré plienky plávacie používate? zajtra idem kúpiť a neviem aké su dobré, mám pocit ze som videla babylove a huggies, neviem ci su aj dalsie...dajte tip, dakujem 🙂

olifcek
3. okt 2010

@zoska kup babylove, su super...jej, topanocky su krasne. ja Olivke kupim topanocky, az uz chodit bude x;o)

ja som prechladla, ked som podpisy zbierala...bolo mi moc teplo, tak som na chvilu dala dole vetrovku...

olifcek
3. okt 2010

@zoska veru, duracelka xxl x;o)

zoska
3. okt 2010

@olifcek dakujem 😉
a kolko podpisov sa podarilo?
myslim ze tento tyzden by sa to malo schvalit v NRSR, ze? Ja stale dufam, ze kedze sa ma hlasovat podla vedomia a svedomia tak nedosiahnu nad 1/2vacsinu...
inak co som naposledy sledovala na nete nejake veci tak je velka diskusia okolo retroaktivity zakona.... nemalo by sa to tykat tych ktorym uz bol priznany vyssi... ani tych ktorí poberaju nizsi, lenze je vela tehotnych pracujucich a velmi tazko by sa to realizovalo, kedze oni su zatial tiez opravnene na vyssi... proste cely navrh zakona je zly z hladiska uplatnenia kvoli retroaktivite... to co oni navrhuju je prava retroaktivita a ta je v pravnom state zakazana...a spon my sme sa tak v skole ucili 😅

olifcek
3. okt 2010

@zoska kuk www.olifce.info

tam su i odpovede poslancov...niektore baby nevedeli, ze v pondelok ideme hromadne posielat emaily a postu, a urobili tak skor...

ja mam 60podpisov, ale to len vramci prechadzky bolo, ale kamoska to vzala tiez, ze da v pondelok popodpisovat kade tade ;o) este svagrinku v novom meste nad vahom poprosim o podpisy u nej v praci x;o)

olifcek
3. okt 2010

@zoska el. podpisov je uz takmer 3000 😉

lolka
3. okt 2010

caute, vecer sme sa vratili z Prahy, boli sme na vylete u kamosov, bolo nam fajne 🙂 Viki pekne spinkala aj v aute aj u nich v noci, cez den vsetko spapala....ona lepsie spi a je ked sme mimo domu, asi budeme kocovat 😀
@zoska pytala si sa na plav.plienky, my mame plavky, nasi mi ich doniesli z Kanady, ale kamoska ma plavacie plienky babylove a su dobre.
no, idem si vas precitat...

ozaj, zatra to stretko plati ? o kolkej to je ?

laxity
3. okt 2010

@zoska ja Babylove som spokojná 🙂

Bratislaváčky 🙂 písala som s @maculik a chce vedieť kde v Auparku sa budeme stretať, na ktorom poschodí...konkrétnejšie bo to nepozná 🙂

jaja32
3. okt 2010

ahojte...tak hodovy den je za nami. Boli sme na kolotococh a aj som sa bala, ze ci mala nezacne plakat, taky hukot tam bol,ale ona sa normalne nahlas rehunala 😀 taka zlata bola. A konecne sme spapkali ovsenu kasu s bananom cca 140g, nechapala som, ale tesila som sa.

svetlankat
3. okt 2010

Caute baby tak my sme uz spat,
@zoska my tiez pouzivame baby love, u nas zvytazila cena. podla mna su tie plienky na jedno kopyto.
@olifcek tak to si pekne nazbierala, ja idem tiez zajtra tu dookola, lebo cez vikend sme boli mimo

No a skusim aspon co to docitat

svetlankat
3. okt 2010

@laxity nam uz tiez vysiel siesty zubokva predstav si je to dolna dvojka a uz sa prerezava a ta druha horna, takze uz coskoro ich bude sedem.

svetlankat
3. okt 2010

@olifcek www.olifce.info neda sa mi otvorit

jaja32
3. okt 2010

@svetlankat paaani, vy uz mate ale zubkov, my zatial len jeden vysmiaty a ten druhy uz vidno, ale sa neprerezal

blumka
3. okt 2010

@zoska ja mam huggies, lebo som mala na ne kupon na 50% zlavu, ale asi by som tiez kupila babylove kvoli cene..mas to za jedno podla mna

laxity
3. okt 2010

@svetlankat tiež pekne idete 🙂

zoska
3. okt 2010

oki doki 🙂 takze jednoznacne babylove dakovala dakovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre