Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

jja
19. okt 2010

@olifcek oli, ale hlavne ze sa im zvysi prispevok!!!!!!!!!!

olifcek
19. okt 2010

@jja vies ake mam nervy??? my tu mame lunik 9...a nad nim su domceky a uz ide nase sidlisko...denne sa ich tu pri bedniach premelie neuveritelne mnozstvo x;o(( co bude o 10rokov? budeme sa bat ist von x;o((

olifcek
19. okt 2010

@erika0802 lekarka v dedine? nechcem byt zla, ona je lekarka, ona vie, ale...tu u nas ani len syr, ci tvaroh sa este nesmie, nehovoriac o kravskom mlieku...ryby nam tiez neodporucali..ked si pozries odborne prirucky, tak tam mas pekne vsetko odstupnovane...

si mlada...nechces skusit este kojit?

erika0802
19. okt 2010

@olifcek no tak nemam lekarku na dedine ale v meste ked sme uz pri tom...
no tak tvaroh deti mozu od 8meisaca to som citala aj v knizkach a aj joguttiky tvarohove...a ryby tie 3lyz istotne dietatku neublizia..

jasne rada by som kojila ale kojila som 5dni viac mlieka som nemala tak neviem ako by som to mala este skusit...

blumka
19. okt 2010

@maminnka, no vidis takto mi to nenapadlo..ale napr. ked sa bavime o tom bublifuku, ked je na nom ze az od troch..sak s tym juli nepride do styku ze si ho da do ust..sem tam nejaka bublina ju tukne ...

svetlankat
19. okt 2010

@laxity
@dorotka2 krasne mate miery
@jja ano kludne moze odmietat papat kvoly zubkom, Aj u nas je to tak. Ked isielprvy Miska mi nejedla cely den, odmietala mliecko a vlastne vtedy sme sa zacali kojit z cicika.

olifcek
19. okt 2010

@erika0802 chces to este skusit? ak ano, @annag urcite pomoze x;o)))

@maminnka ze wow...iny prehlad

blumka
19. okt 2010

@erika0802 tvaroh sa moze od roka, jogurty smotanova nie tvarohove, mozno si sa pomylila...a ryby su po orechoch druhy najrozsirenejsi alergen....informaciu si dostala, tak s nou naloz ako uznas za vhodne...daj deniske papat co len chces, ty si jej mama, len potom ked bude mat ako dospela intoleranciu laktozy alebo ine problemy kvoli kravskemu mlieku a tvarohu a bude alergicka, tak si spomen ze mozno aj preto lebo si sa ponahlala...vlastne kam sa ponahlas? uz ok, to mlieko, ine ti mala nepije, si pevne rozhodnuta? ale myslis ze ked das Deniske miesto tvarohoveho pribinaka, len obycajny plnotucny biely jogurt ze jej to bude vadit? ved trosku len porozmyslaj preco ti vsade baby pisu ze toto a toto nie, to nie preto ze ta mame potrebu sfuknut ale asi mozno preto aby si si uvedomila, ze tym fakt mozes svojej malickej poskodit...

jja
19. okt 2010

@olifcek
@erika0802 mne napr. moja dr. vravela ze nemam davat jogurt ked kojim, tvaroh vobec, az po roku a ryby taktiez..ale mam kamosku ktorej dr. odporucil pribinacky, aktivie a mla papa uz kapustnicu s rajcinami..a ma 9 mes...takze je to aj tak vacsinou na mamicke 🙂

svetlankat
19. okt 2010

@blumka ja si myslim ze odmietne, ten jogurt lebo pribinacik je sladky a ked ho uz pozna ???

garonka
19. okt 2010

kuk 🙂

@olifcek si nam volala? my sme spali do desiatej 🙄 zas som nedvihla ja si dam mobil na šnurku

kleopatris
19. okt 2010

ahojte, dlho som tu nebola, ale chcela by som vas poprosit o radu...nas maly mi v noci kazdu hodku vstava a chce papat, dudlik mi odraza rukami alebo prska von ☹ ja uz som total mimo...myslite, ze uz mu nestaci mliecko alebo ze je slabe alebo co sa deje? skusala som kasu aj na noc, ale nic nepomohla, tak netusim cim by to mohlo byt 🤐 rozmyslam nasadit vecer UM ale ci to na nieco bude 😔

erika0802
19. okt 2010

@blumka kukni si www.dojcenskavyziva.sk a uvidis ci sa ryby mozu max 3lyz denne ...a k tomu mlieku ked mi lekarka povolila ze je to normalne tak asi vie preco to hovori....
a neponahlam sa nikam....joguriky typu pribinacik jedia u nas vsetky deti od 6mesiaca takze tolko ...

svetlankat
19. okt 2010

@jja presne tak, ja mam tiez kamosku ktorej maly papa uz uplne vsetko aj gulas, francuzaky atd, ale to som tu uz pisala. No ale ja by som nedala, fakt sa nemame kam ponahlad, este sa tych nezdravych jedal najedia az az, no nie?

blumka
19. okt 2010

@svetlankat tak samozrejme, ja tiez biely jogurt ked viem ako chuti sladeny 😀 lenze ja uz mam skoro 30, alergii viac nez dost a jedna taka naviac ma uz nezaskoci 😀

olifcek
19. okt 2010

@blumka 😉
@jja 😉
@svetlankat ako pises...dieta uz pozna sladke veci, kyslomiecny uz chciet asi nebude...ach jaj..ked si niekto poradit neda a to nikym...

@garonka jo, volala ale jak furt, nedovolala 😀
@erika0802 pozri aj ine stranky, nie len tie, ktore Tebe vyhovuju

svetlankat
19. okt 2010

@kleopatris podla mna nepomoze, aj nasa sa zacala budievat, dr mi vravela, ze viac deticky vnimaju a tym si viac vyzaduju nasu pozornost aj v noci. No a tym ze su na prikrmoch, cez den spapaju o nieco menej mliecka tak to v noci dohanaju, ale to len moje info.

garonka
19. okt 2010

@olifcek moja ja sa ospravedlňujem spali sme 😔 dam si mobil na šnurku joj ja ťapa 🙄

olifcek
19. okt 2010

@kleopatris chce Ta mat pri sebe...my tiez tak niekedy kazdu hodku sme ako siamske dvojicky, pocucka, odvrati sa, dokope ma a zaspinka...potom sa opat premeni na funiaceho jezka, ja si ju pritulim, niekedy hned zaspinka, inoedy si cucka, odvrati sa, opat ma dokope... 😀

blumka
19. okt 2010

@erika0802 hm..ok, vravim, ty si mama...len sa ta spytam a odpovedz si sama, ked bude deniska alergicka na tie ryby, tak tam na tu stranku sa budes stazovat?
a nehnevaj sa ale neverim ze u vas jedia vsetky deti pribinacikov od pol roka..sorry, ale mozno tak vsetky v tvojom okoli, pozri sa dalej, ako sa stravuje inde a co odporucaju lekari a pediatri inde, hlavne taki co maju co to nastudovane, kadejake staze porobene, a nielen taki co sedia 100 rokov na jednom mieste...

garonka
19. okt 2010

my papame bielu activiu tak 2x tyždenne to môžeme? lebo moja doktorka sa nezaujíma o prikrmy 😠

olifcek
19. okt 2010

@garonka 😀

olifcek
19. okt 2010

@garonka activia biela je ok, vraj x;o)

som chcela s Tebou inak stretko dat, Ty jedna...pod vo stvrtok ku @svetlankat, hm?

erika0802
19. okt 2010

@olifcek nekukam stranky ktore mne vyhovuju....kkukala som rozne stranky...ked sme uz pri tom a citala som aj knizky ...takze je to neni len moj vymysel...
@jja a tak kapustnicu jej nedavam...to este si myslim ze je skoro na taketo....

garonka
19. okt 2010

@olifcek nesmeeeeeeej sa lebo ja som nešťastna, že sme spali tak dlho 😢 😢 😢

ale ty si kopa smiechu tak sa zasmejem i ja nech neplačem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

svetlankat
19. okt 2010

ja len co moja dr, my mozeme len biely jogurt, ziadne mlieko a a ni nic podobne, dokonca nedoporucovala ani piskotku, nie preto ze nemozeme, ale ze je tam zbytocny cukor. asi tak ako v sladkych jogurtoch. tu nehovorime len o alergiach, ale o nadvahach, srdcovych chorobach atd. Ale nech si to kazdy uvazi sam.

svetlankat
19. okt 2010

ja viem trosku pritiahnute za vlasy, ale ked ja neviem pisanim vyjadrit moje myslienky, sorry

svetlankat
19. okt 2010

@garonka nestastna??? aj ja chcem tak spat

blumka
19. okt 2010

@svetlankat tak tak...moj nazor...minimalne do roka ziadny zbytocny cukor... 😉 a v piskotoch je aj cele vajce..to uz potom radsej tie detske susienky 😉

svetlankat
19. okt 2010

@garonka a prid vo stvrtok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre