Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
29. okt 2010

@laxity neviem dokedy, ale my mame este 3 mm otvor a Dr, povedala, ze to je tak akurat.

andrea2603
29. okt 2010

@laxity ty tu už také nepíš, že od 17.00 😀 , však ty si ozaj na DOVOLENKE rodičovskej 😵 😀

andrea2603
29. okt 2010

Liv má tiež, neviem koľko mm či cm, ale dnes to MUDr. nekomentovala, tak asi o,k,

maculik
29. okt 2010

@laxity prosimta, co ty tej Naty nadavas, ze ti uz od 5 spi? :D ja mam problem uspat maleho takto vecer, a o nociach ani nehovorim.
Chceli by sme ist s mm do kina, ked je tu mama, ale bojim sa, ked sa jej zobudi, kym dojdeme (co asi bude tak okolo 11), ze ako ho utisi. Vy by ste to skusili?
Skusili sme mu vcera a predvcerom dat poharik s UM, predvcerom odomna ani za svet, tak vcera skusila mama, ze aby mna necitil, no to iste. Tak pochybujem, ze by jej to pil, ak sa zobudi.

a ozaj, musim sa aj ja pochvalit, Petik uz pekne sa vyskriabe na kolienka o nieco a klaci, a mama vravela, ze dnes sa vytiahol aj na nozicky, ked ho mala pri sebe na gauci, tak o opierku. Ale to len raz a asi nahodou 🙂

stale cakam na spravu od mm, uz mal pred hodkou pristat vo Frankfurte a mobil ma stale vypnuty, tak dufam, ze sa nic nestalo a ma ho len vybity.... 😒

avaka
29. okt 2010

ahojte 🙂

@maminnka ,vitaj doma 😵 😵 😵

@andrea2603 ,ved to nie je tak malo,ako Olif pise,uz teraz deticky tolko nepriberaju a kedze su uz velmi pohyblive,tak toho vela spalia,ved to mi aj na tom gastre povedala,tak tiez neviem co nas stresuje potom...akurat pozeram,ze E pribrala za 5 t nieco cez 200g.
Dnes sme mali navstevu s 13 mesacnym dievcatkom a este nema ani 8 kg,je oproti nasej taka utlucka a nikto nic neriesi,takze ja uz sa ani tym gastrom nevzrusujem,ved je zdrava vrti sa ako cervik a taku silu ma 😕

@maculik ,mnes tiez vcera dala na kolienka,ani nevie ako,otvorila som umyvacku a tak tam chcela ist az na kolena sa dala... 😅 a dnes uz to par krat skusila...
@zucana,aj ja by som asi este nesla plavat...
kocky,dufam,ze Vam tie sople rychlo prejdu... 😔 ,hrozne v noci odsavat,ked si predstavim,ako E vyvadzala ,len preto,ze som ju prebrala,ked som ju precikanu prebalovala... 🙄

avaka
29. okt 2010

ahojte 🙂

@maminnka ,vitaj doma 😵 😵 😵

@andrea2603 ,ved to nie je tak malo,ako Olif pise,uz teraz deticky tolko nepriberaju a kedze su uz velmi pohyblive,tak toho vela spalia,ved to mi aj na tom gastre povedala,tak tiez neviem co nas stresuje potom...akurat pozeram,ze E pribrala za 5 t nieco cez 200g.
Dnes sme mali navstevu s 13 mesacnym dievcatkom a este nema ani 8 kg,je oproti nasej taka utlucka a nikto nic neriesi,takze ja uz sa ani tym gastrom nevzrusujem,ved je zdrava vrti sa ako cervik a taku silu ma 😕

@maculik ,mnes tiez vcera dala na kolienka,ani nevie ako,otvorila som umyvacku a tak tam chcela ist az na kolena sa dala... 😅 a dnes uz to par krat skusila...
@zucana,aj ja by som asi este nesla plavat...
kocky,dufam,ze Vam tie sople rychlo prejdu... 😔 ,hrozne v noci odsavat,ked si predstavim,ako E vyvadzala ,len preto,ze som ju prebrala,ked som ju precikanu prebalovala... 🙄

avaka
29. okt 2010

a 2x 😎
😀 😀

loginka
29. okt 2010

cafte
my sme tiez v noci odsavali, a Domi nespal od polnoci do 3 , manzel bol pri nom, lebo musim byt pri Lauri co sa tiez casto budila, takze vyspati jedna radost
uz su pri odsavani statocnejsi, ani neuhybaju, Lauri krci tak zlato nostek, co caka co bude
zaujimave ten nazor s tym odsavanim, ale urcite si mysli, ze netreba prehanat, ale tak pred spanim je urcite dobre odsat

baby s tymi soplami ste boli aj u dr? my sme neboli kedze nemame teplotu
@svetlankat ja som si ten sinupret sama naordinovala - ako tam pisu, 10 kvapiek davam na lyzicku 3x denne

baby ake zuby nasleduju po hornych dvojkach?

zucana
29. okt 2010

juuj baby tak teraz neviem.dr ze mam skusit ist...tak fasa....zavolam ci sa da presunut ale zevraj nie tak ale ked je chora tak snad sa bude dat....ale tak inak jej nic nieje....
tak dobru nocku pekny vikend
@maculik ja bych sla do kina lebo ako moja mama vravi musi si raz zvyknut a mozno ani nevstane a mozno aj poharik zoberie a mozno to tvoja mamina zvladne takze nikdy nevies treba skusit 😉

selyma
29. okt 2010

@laxity fontanela ma byt otvorena, neviem ci nie do dvoch rokov. Mozog a hlava babatku este rastie. to preto. Ked ju ma zatorenu, tak to asi nie je dobre

zucana
29. okt 2010

Jaaaj a btw je tu19 stupnov.....

laxity
30. okt 2010

ahojte

@zucana ja bych plávať nešla...ale už to máš asi vyriešené 🙂

@selyma ďakujem som to holke povedala, tak dúfam, že bude mať všetko v poriadku 😕

baby ja jej ani nenadávam, ani ju nebijem 😀 ....jednoducho keď mi poobede po plávaní nezaspí, tak potom ju to takto z 😀 zmôže 😀 ...a spala až do pol noci dala som papať a potom o 3.30 a potom o 6.00 a odvtedy sme boli hore a zaspala až teraz pred 15 minútami...takže takéto zase vy nemáte...určite vám deti spinkajú dlhšie ráno a aj cez deň 😀

čakám návštevu...prídu svokrovci na chvíľku pozrieť piškótu a potom idem s Natálkou sa fotiť-jesenné fotenie 🙂 , niekde buď na Červený kameň alebo do Budmeríc do parku...uvidíme 🙂

tak prajem krásnu sobotu 🙂

laxity
30. okt 2010

@zucana a btw tu je momentálne 5°C 😀 😀 😀

maculik
30. okt 2010

Ahojte,
my noc klasika - kazdu 1,5-2h hore.
Bola som vecer pre mm k vlaku, tak Petrik sa vraj mame za tu hodku raz zobudil, ale nejako ho uspala. Takze to kino asi vyskusame, @zucana mas pravdu, treba skusat a zvykat maleho aj na inych ludi.

Dnes len relax, poobede mam kadernicku, isla som vcera, ale zle si ma zapisala, takze so mnou neratala, tak som aspon nakup spravila a idem dnes. Akurat ze som uz chcela privitat mm upravena, takto ma zase videl s mastnymi vlasmi, no ale neumyvala som si ich, lebo vraj farba lepsie drzi.

Tak pekny dnik zatial 🙂

maculik
30. okt 2010

Strazit deti je vysoko rizikove ....
😀
😀
Jeden den bola moja mama vonku a na starosti ma mal otec. Mala som cca 2 a
pol roka. Niekto mi daroval malu supravu na caj a bola to moja oblubena
hracka
Otec sedel v obyvacke a pozeral vecerne spravy ked som mu priniesla malu
salocku "caju" v ktorej bola iba voda. Po niekolkych salockach caju a
pochvalach aky vynikajuci a chutny caj je, sa moja mama vratila domov.
Otec ju nechal v obyvacke aby sa pozerala ako mu prinesiem salku caju,
pretoze to bola predsa tak roztomila scena. Mama cakala a po chvilke som
prisla k otcovi so salkou caju a mama sa pozerala ako ju otec pije. Potom
povedala (ako iba mama dokaze) :

Napadlo ta niekedy, ze jedine miesto, kde mala moze nabrat vodu, je zachod?

zucana
30. okt 2010

@maculik a to je podla skutocnej tvojej udalosti ???? 😀
inak sme nesli..nechcela som drazdit kobru bosou nohou 😅 volala som ze 2x sme nemohli prist ze ci si to mozme nahradit a vraj nie a ja ze a sorry ked je chora...tak mam volat v pondelok na sekretariat....
no tak pekny vikend tu sa btw zasa rysuje 18 stupnov 😝 aspon nejake pozitivum 😅

mimisash
30. okt 2010

@maculik 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

svetlankat
30. okt 2010

@maculik jej vycarila si mi usmev na tvari.

olifcek
30. okt 2010

ja bych do kina nesla...ani na to plavanie ee...inak, na orave je jak teplo? Ze wow...dnes 13stupnov a bez vetra, co v ke takych dni malo. Nejdem docitavat, utekam zas medzi ludi...oliv je perfektna, len nema cez den cas na mm, hech

svetlankat
30. okt 2010

@olifcek to je super tak si uzite

maculik
30. okt 2010

@olifcek olif, a preco by si do kina nesla?

my sme pred chvilou dosli z mesta, boli sme sa s mamou najest, deti boli dobre, len Adelka uz potom unavena, Petrik ten srsal energiou, ale nastastie teraz o pol9 uz zaspal. Poobede sme isli s mm do jedneho velkeho nabytk.domu pozriet spalnu a sedacku, tak nakoniec sme sedacku odlozili na neskor, lebo je to vela penazi naraz, ale objednali sme peknu drevenu spalnu a postel, konecne budeme mat pekne spanie 😵 lebo teraz tam mame take skarede skrine a kazda je ina.
Dovezu to v januari, takze dovtedy musime vymalovat a zajednat odvoz tychto skrin a starej postele na Sk, ostane to u nasich, nech mame kde spavat, ked tam dojdeme (lebo teraz spavame na starych matracoch na zemi a hrozne z toho boli chrbat...)

mama zatial bola s detmi, vraj boli dobrucke, Petrik dokonca zaspal sam, co som rada, lebo zvykne zaspat az ked ho nakojim. A vraj sa 2x postavil (raz v postielke a raz pri stoliku), no som zvedava, ci mama neprehanala a ci to zajtra zopakuje.

a uz asi vsetky vikendujete, ked je tu tak ticho, ze? 🙂

olifcek
30. okt 2010

@maculik ja by som z toho kina nic nemala. Stale by som myslela na to, ci sa Olivka nezobudila a nehlada ma. Ale to som ja...

svetlankat
30. okt 2010

@maculik tak sa vam bude dobre spinkat uz v januari.
@olifcek vsade zhanam tie gulicky a uz ich nemaju nikde som z toho smutna, ale neva

olifcek
30. okt 2010

@svetlankat skusim pokukat v tescach cestou dom a dakujem, uzivam si to tu x;o)

svetlankat
30. okt 2010

@olifcek tak len tak dalej a vobec sa nezatazuj tymi gulickami, keby nahodou cinkni ale inac kasli na to

matesl
30. okt 2010

ahojte babulky,

my sme tento vikend u svokrovcov, tak vas kuknem len vecer asi.
maly uz spi, a ja kukam tv a trochu net.

jo tak to kukam ze nas Risko si svihol so vstyvanim, jak sme dovrsili 8 m, zacal stvornozkovat a uz sa hned aj stveral...postavi sa vsade ked sa ma coho chytit a ked potrebuje urobi aj par krokov 😅 uz ho bez dozoru nemozem nechat vobec, hned niekde straduje 😀

laxity
30. okt 2010

ahojte 🙂

@olifcek užívaj si Oravu 🙂

@matesl podobne...naše deti sú tuším rovnaké...tada v tomto určite 🙂

Naty dnes s mojou pomocou urobila prvé 4 kroky 🙂 🙂 🙂

lolka
30. okt 2010

ahoj, dosla som kuk a idem spat...
Viki je uz lepsie, odsali sme len rano, tak sa tesim. Ja uz tiez lepsie, aj ked este stale chrcim a soplim 😒

sikovne deticky mate, my sme taky pohodovy 😉 stvornozkovat sa nam este nechce, aj ked sa uz na kolienka dostane. ved aj to raz prijde 😉
baby, pa a pekny vikend

laxity
30. okt 2010

@lolka skoré uzdravenie a podobne pekný víkend 🙂

svetlankat
30. okt 2010

@lolka to je super, my este soplikujeme, tak dufam, ze aj u nas to uz coskoro prejde.

svetlankat
30. okt 2010

@laxity jej sikulka, nam sa uz tiez dari robit krociky, popri nabytku do boku nam to uz ide o 106.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre