Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
1. nov 2010

@jaja32 babylove ma rada len jednu...ale my ich papame len ked sme takto ako dnes, ci ked nestihnem uvarit druhu varku, bo prva zhori 😀 😀
@blumka joj, kebyze poviiiiiis x;o)

jaja32
1. nov 2010

dobru noc vsetkym 🙂

avaka
1. nov 2010

@blumka ,joj,tak to je neprijemne a na dlho...ja mam ten vaz na ruke a uz to mam asi 1/2 roka 😔 striedaju sa mi lepsie a horsie casy..

@olifcek ,ale mne prave nechcela ani dnes,ked sme boli doma... 😒
a na Ele tiez vidno,ako sa predvadza,ked sme niekde vsetko ukaze,aj jezka robi(funi),ukaze nausnicky kde ma,proste cely repertoar....najlepsia je,ked sa doma bavime a nahodou sme povedali,napr.slovo ryba a ona uz usta otvarala... 😀

@jaja32 ,mne ich tiez nejako nechce,ale nastastie uz lepsie papa domace,myslite,ze nevadi,ked jej teraz dam do kazdej ten por ? 😅

blumka
1. nov 2010

@jaja32 bru 😉
@olifcek a vidis potrebovala som mamine nieco poslat a vobec mi nenapadlo ze ty tam ides na vikend...ale nakoniec to vzal mm kamos 😉

jaja32
1. nov 2010

@avaka pokial jej chuti. Nam nechutil a celu varu som vyhodila.

blumka
1. nov 2010

@avaka boze ani mi nehovor, ze tak dlho 😒
akoze nevadi mi to, ved nech sa lieci, nech lezi, aspon ho mam doma, ale najhorsie je ked nastane situacia ze juli uz vresti od hladu, terezka nieco vyleje, mm zvoni niekde telefon a nik nevie kde je...ja neviem co skor, ci utierat to rozliate, ci juli davat jest alebo skaka pre telefon...
ked ideme von, tak musim obliect obidve deti, zniest kocik do auta, vratit sa po juli, obut seba, terezku, nalozit obe do auta..a mm ide popri nas a vidim na nom ze ho to stve ze nemoze pomoct, akoze on by aj pomohol aj obcas terezku zdvihne na ruky a da ju do sedacky ale to uz ja kricim po nom, nech sa nenamaha...

avaka
1. nov 2010

@blumka , 😔 ,no mas toho dost...a co si na to tvoj mm dava?
ja som mala mast,nepomohla,chodila som na elektroliecbu(laser,ultrazvuk)+ 1 obstrek,nepomohlo,vraj sa to musi uplne odstavit od pohybu,no ale ja som nechcela dlahu,ved to by som malu ani neprebalila...potom mi predpisali ortezu,ale bola hrozna,vsetko sa mi o nu zachytavalo a nosit ju doma,ked som kazdu chvilku cosi s vodou robila,no otras...to som zabudla,ze j´hned nasledne som mala to iste aj na 2.ruke 😅 ,ale tu mam uz nastastie o.k,ani malu som nemohla poriadne udvihnut,to bolo obdobie,ked tak plakavala...v noci,ked sa zobudila,som si musela najskor rozcvicit s bolestou ruky a potom ju zdvihnut...teraz to mam celkom dobre,ale ked sa len jemne nahodou o nieco tuknem,az mi slzy vyletia...
no ale krize su ine,to nemam skusenost,nastastie,tak snad mu to rychlo prejde,vela ludi to mava...

lucia411
1. nov 2010

dakujem baby ku gratulacii nasim ocakom 😀 zoska na kolowrate som pracovala vyse roka ako recepcna!!!!!uzite si to tam....ja som si ten cas na Hoteli velmi uzila...bolo tam bajecne, dobra partia a velmi krasne prostredie!a sem tam v noci prisiel aj medved pozriet k hotelu 😀 olifcek a blumka vitajte spät!!!!

blumka
1. nov 2010

@avaka tak mat take nieco na rukach tiez nic moc.. 😒 hlavne teda pri takych malych detickach...
mm ma nejake tabletky, teda uz mu dosli..tiez bol na obstreku ale mast mu nedali lebo vraj to nemoze ani masirovat aby to nezhorsilo..ale teda presne to co ty hovoris..odstavit od pohybu...lenze to sa neda

blumka
1. nov 2010

@lucia411 som citala ze mate doma upirika 😀 neda sa to odfotit? 😉

lucia411
1. nov 2010

@blumka no pokusim sa to odfotit nejako chceme fotku aj tak na pamiatku sak to je rarita toto nase dieta, ale sme si vytrpeli s nou doslova tie ocaky, a ja ze preco furt place, v noci nespi, uz som niekedy nevladala a strasne vela kakala...aj 5x denne, inac ziadne ine priznaky, dufam, ze tu najhorsiu bolest mame za sebou co sa tyka zubkov...a uz sa tlacia aj tie v strede 2 zubky...takze mozno zachvilku budu hore uz 4 zubky..a dole nic... 😀

blumka
1. nov 2010

@lucia411 ocaky vraj idu vonku najhorsie 😉

lucia411
1. nov 2010

@blumka tak tak blumka..vsetky mamky mi to povedali, najhorsiu bolest uz mate za sebou teraz pojdu zubky ako po masle vonku a tak dlho sme cakali...velmi sa z toho tesime

blumka
1. nov 2010

@lucia411 a mozno je aj dobre ze uz teraz vysli a mate to z krku...

alex
1. nov 2010

ahojte,

@lucia411 gratulujem k očákom 🙂
Mne sa zdá, že som dnes malému videla presvitať vrchné jednotky, ale nedovolí mi to pekne pozrieť. Spodné už máme.
@maculik @hajdylca všetko naj k výmesačninám!

blumka
1. nov 2010

no idem uz aj ja spat...dobre mi to padlo s vami pokecat trosku...ked bude cas nakuknem aj zajtra...
drzte sa ;)

maculik
1. nov 2010

kocky, dakujeme za gratulacie a aj @hajdylca gratulujeme 🙂 este ze ta tu mame @alex a pripomenies 🙂
my s mm sa uz rozpravame, aj ked zatial len tak normalne, ziadne srandicky ani neznosti, ale aspon nieco. Uz sme teraz aj film pozreli, on uz lezi a ja sa chystam, len som este sestre pisala postup zajtra na letisku, ako keby uz x-krat sem neletela, no ale co uz.
Nam sa konecne uplne prerezala druha horna jednotka, takze uz su obe vonku, a zda sa mi, ze ide prava dvojka, ma to uplne naliate a tvrde, ale neda si pozriet. A v kuse si tam pcha prsty, tak to si zase vytrpime.
Uz bol 2x hore, raz som ho len tak uspala, ale o 10 reval tak, ze som musela dat prsko. Ja to proste neviem vydrzat, vcera v noci som 2x skusila nedat a pol hodku striedavo plakal a reval, tak som nakoniec dala. A potom som uz ani neskusala, rovno som mu dala vzdy, ked sa zobudil, tzn.kazdu 1,5h...
Ale rozmyslame, ze ked pojde mm do Mexika (25.11.-6.12.), tak ze aspon na 8dni pojdem k nasim a tam, na rodinnom dome, ho skusim odnaucit. Adelka by spala dole s nasimi, ja s P.hore, takze ani ju by ten vreskot nerusil a mama slubila, ze niekedy by ma zastupila. @zoska cakam na tvoje spravy, ako sa dari, ty mas tiez taku pricucku, tak uvidime, ako to bude fungovat u vas.

@blumka a v skolke nieco vazne? Ci len nejake bezne prieky medzi detmi?

idem uz aj ja buvat, aj ked sa uz bojim, aka zase bude noc, tak dobru noc a nech sa dobre vyspime 🙂

olifcek
1. nov 2010

@maculik ☹ je mi luto petrika... ☹ nebude chapat, preco 😢 mne oliv uz 9mesiacov vstava casto na cucnutie, niekedy i kazdu hodku...neda sa pocas dna s petrikom dospat noc? budete sa obaja trapit, fnuk

@blumka tu sme chodili
http://www.gpsvisualizer.com/display/1288644262...

bru nockuuuu

zoska
2. nov 2010

ránko 🙂
@svetlankat @olifcek @avaka ideme tento víkend, nie na Silvestra 😉
@lucia411 vidíš aký je svet malý 🙂 My sme chodievali do Atria v smokovci n vikendy pre zalubenych, le naposledy nas sklamali, tak sme vybrali teraz kolowrat 🙂

@maculik ja som tiez dnes nevydrzala a uz o 10tej prvy raz papala, (zapala o 7meja pred tym mala aj kasu) potom o 1nej potom AZ o 5 tej a spala do 7 mej, no este parkrat som ju musela napravat na posteli a davat cumel 😅 ale vcelku fajn noc 😅
a zacala zasa viac cucat mliecko cez den...minule ku mne prisla stiahla mi triko cucala 😵 no ja som aj rozmyslala ci ma dost tekutin ked odmieta mlieko po prikrmoch a vodu ani caj nechce...takze sme opat zviedli castejsie kojenie cez den... cize odstavovanie bude tazke....naterz nad tym nerozmyslam, kedze cez den si takto krasne zacala vyzadovat cuckanie.... no najlepsie by bolo keby sa okolo roka odstavila sama 😝 😀
a u vasich ti budem drzat palce, aby s to darilo bez velkych placov 😉

zoska
2. nov 2010

@blumka uff ty to mas ridne pestre teraz doma moja...vela sily a ked bude vsetko na poriadku tak si dopraj aspon nejaku fajnu masaz 🙂

olifcek
2. nov 2010

@zoska i Ty chces nelly odstavit?

tak drzim prsty, no...sebe zas, aby mm bolo aspon dva roky... 😵 😵

zoska
2. nov 2010

@olifcek rozmyslala som nad tym, lebo uz bol stav ze sme kojili len v noci a to milionkrat a vtedy som si povedala ze ak to takto pojde dalej tak to fyzicky nebudem zvladat...ale kedze opat zacala vyzadovat mliecko aj cez den a to takym uzasnym sposobom tak som momentalne od toho upustila.... ona nechce ani hrncek a z flse nevie pit vobec...takze ked uz bude vediet z obycajneho hrncek vediet pit pekne tk zacnem uvazovat....ale okolo toho roku- roku a pol rozmyslam...uvidime

a Tebe samoztrejme drzim palce aby si mala mliecko 🙂 ale myslim ze pri tvojej frekvencii kojenia sa ti mliecko bude este dlho tvorit 😉
a olivka inak tu cestu krasne zvladl, na to, ze ste isli autom prvyrz takto dalej tak pekne 🙂

svetlankat
2. nov 2010

Dobre ranko baby, u nas noc ako obycajne, boli sme 3x hore na cucnutie.
@blumka ano ideme,prave som volala s tou pani, dufam ze nezabudnem zobrat, idem si ho hned pripravit.
@lucia411 @blumka nevedela som, ze ocaky idu najbolestnejsie. Tak nam potom asi prave idu, uz to trva dost dlho, keby mohla dala by si do ust uplne vsetko a tak si trie dasienka, no des. Ale ked jej pokukam tak sa vobec nic necrta, tak mozno len zostupuju a este chvilku potrva kym sa prerezu.

maculik
2. nov 2010

.

maculik
2. nov 2010

@olifcek a preco ti ho je luto? Ved cez den ho kojim stale, ked si vyziada, aj v noci by som raz-2x, ale nie 8x 😝 Ja proste nevladzem potom normalne fungovat, cez den ked doobeda spi a som s nim sama, tak varim alebo upracem (teraz je tu mama, tak mozem oddychovat) a poobede uz je doma Adelka, tak sa venujem jej.
On sa uz nebudi od hladu a to maznanie a lasku,co mu davam, ked sa zobudi, mu viem dat aj cez den.
Mozno pri druhom to aj ty budes brat trosku inak, ja vlastne uz od Adelkinho narodenia nemam jedinu prespanu noc celu, lebo ona zacala v kuse spavat az po P.narodeni, dovtedy sa vzdy budila 1-2x za noc, aj ked uz mliecko nepila. Ona spavala vzdy dobre, aj ked som kojila, tak sa budila len 1-2x, ale ja som sa, kedze to bolo moje prve babatko, budila viackrat, co som ju stale kontrolovala, prikryvala a pod. Teraz by som uz vedela spat, ale zase nenecha ma Petrik 🙂
Ale na druhej strane som rada, ze je to takto a su tak skoro po sebe, lebo neviem si predstavit, ze by som teraz spavala cele noci, zvykla si na pohodlie a zrazu o rok-dva do toho by prisiel Petrik, to by bolo asi este tazsie zvyknut si znovu na tu unavu 🙂

Tak to neber, prosimta, v zlom, ze ho nemam rada alebo co, ja ho lubim velmi, len myslim trosku aj na seba.

svetlankat
2. nov 2010

@maculik robis co mozes, vydrzala si krasnych 9 mesiacov, tak tu uz nie je co riesit. Lepsie je kludna a vyspata mamicka, ktora sa potom moze venovat svojim detom na 100 percent.

jaja32
2. nov 2010

ahojte, baby prosim, dajte link na salky, kde sa da foto podla nasich predstav. Viem, ze to tu ficalo 🙂 dakujem

garonka
2. nov 2010
blumka
2. nov 2010

@maculik pisala som v druhej teme 😉
@jaja32 ja mam tiez odtial hrnceky..uz mam ja, moji rodicia aj svokra 😀

blumka
2. nov 2010

@olifcek, tak u nasich ste neboli 😉

svetlankat
2. nov 2010

@blumka a ste spokojny? s tymi hrncekmi ? @garonka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre