Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
20. nov 2010

@blumka narocne dieta

svetlankat
20. nov 2010

@laxity ani jeden z tych dvoch, robila som ten co je na vrchu i na spodku cesto a v strede su jablka, to je mojho mm oblubeny a u nas ho volame duroblcnik, no musi ma to svokra naucit.

blumka
20. nov 2010

@rivatha no vies, klasicka odpoved lekarov..ze to prejde... oni ziju pri svidniku a tam teda asi nie je velky vyber najekych dobrych pediatrov...ona uz skusala vsetko mozne aj nemozne..aj si ju vzala k sebe do postele aj jej postielku dala do inej izby, uz zacala verit ze je urieknuta tak aj to riesila..posuvala vraj postielku po centimetri po izbe aby nasla dobru zonu a take somariny...uz naozaj nevie co ma robit, proste fakt je v koncoch...jej muz sa akurat dnes vratil tak aspon jej trosku pomoze ale aj tak, ma toho dost..

zucana
20. nov 2010

@olifcek oki oi
ideme haji potom docitam 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
20. nov 2010

@rivatha to hej, moja svokra to vie tak sikovne,ona ho robi aj kazdy vikend ked su jablka. Tak uz som si dohodla vyucovanie na bududcu sobotu.
@blumka fakt to ma tazke. No co mi sa tu mozeme stazovat, ked nieco take citame

loginka
20. nov 2010

cafte 🙂

@svetlankat my mame tie kluciky uz dost dlho, asi od 5 mesiacov, tie pesnicky sa im pacia (viem ich naspamat aj odzadu a asi aj oni 🙂) a kluciky radi ozuzlavali, hlavne ten latkovy drziacik, teraz to uz nie je v kurze, ale asi to skryjem a potom sa budu tesit, ale asi by som uz kupila nieco pokrocilejsie, napr. mame fish.pr. kocky - take 3 co sa na vrchu stlaci taky panacik a volaco sa tam roztoci a na kazdej strane je nejaka aktivita - to ich moze pobavit aj na dlhsie alebo mame aj FP krokodil - ten je super

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
20. nov 2010

@rivatha @svetlankat no ja som hned povedala ze ja sa uz stazovat nebudem...cez den jej co to pomozu tie starsie dcery ale predsa chodia do skoly musia sa aj ucit a maju teda ine povinnosti ale tie noci to je asi najhorsie... snad to coskoro prejde
ja mam rada tiez ten kolac a tiez sa mi zda zlozity 😅 ja som vcera robila len taky jednoduchy salkovy s cucoriedkami a posypkou navrchu...terezka mi asistovala, tak mne sa uz dobre pecie ked mam taku pomocnicku 😀

svetlankat
20. nov 2010

@loginka dakujem tiekocky uz mame, mame aj riekanky,cdcovnik, opicu, ja mam velmi rada fp hracky, len tie kluce nas zaujali dnes v obchode, ze na mikulasa

loginka
20. nov 2010

@blumka brutalita, ja to nechapem , to musi byt ine hyperaktivne ditko a s tym vrestanim je to uz trosku divne, keby bolo mensie, ale teraz tolko vrestat - no chuda mamina

s tym papanim, my mame 7 chodov 🙂 2x ranajky 🙂 lebo mlieko a potom polka polky chlebika, desiata ovocie, obed , olovrant jogurt cisty alebo s ovocim, 1.vecera kasa (Domi) a MM (Lauri) a potom zase mlieko. Rozmyslam ci davat na veceru Laurinke nieco ine, ale ani neviem co, lebo hotove kase som jej velmi nechcela davat a ine sa mi nechce vyrabat. Co davate na veceru vy?

laxity
20. nov 2010

@svetlankat hej hej viem, ktorý myslíš moja babka ho robí fantastický 😵

@rivatha potom poviem, aký bol...bol dosť jednoduchý 🙂 ...ale také Rafaelo by som si dala 😎

blumka
20. nov 2010

@loginka a kedy ti maly piju mliecko? medzi tym este?
mne juli jedava asi tak, ze na ranajky papa bude chlebik, alebo rozok alebo jogurt biely alebo jogurt s ovocim, potom pred spinkanim zhruba o dve hodiny po ranajkach ma mliecko, potom obed to je zas zhruba 2 hodiny po desiate, potom asi 3 hodiny po obede ma ovocie s vlockami, potom o dve hodiny uz mlieko a ide spat..v noci pije raz alebo dvakrat... a to podla mna cely den len je

laxity
20. nov 2010

@svetlankat ten cdcovník sa jej páči? bo ja som mala pocit, že sa ho Naty bojí 😕

blumka
20. nov 2010

aha @loginka este som zabudla vtesnat medzi obed a olovrant jedno mlieko pred spanim... 😅

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
20. nov 2010

@laxity nam sa pacil az kym sa nepokazil ten nos a uz po stlaceni sa nekruti, musime ist reklamovat. Ale nam sa neuveritelne pacia riekanky

blumka
20. nov 2010

@svetlankat riekanky dostane juli od mojich rodicov... 😉 dala som na tvoje odporucanie 😉

avaka
20. nov 2010

@jaja32,sikulka mala 😉
@lenica81 ,tie burizony mu sypes do misky,ci kde?tiez vyskusam,lebo uz mam dost toho,ako E stale zbiera smeti a vsetky zje 🙄 ,kazdy den umyvam,ale aj tak vzdy cosi najde...tak mozno by som ju zabavila tak.. 😅 ,aj ked ona ma rada mensie smeti....a vcera mi chlipala vodu zo zeme,co som vyliala... 😅

@rivatha ,to je super,ze si vy takto spolu pokuchtite 😉
@zucana ,krasna Viki,a ako uz chodi 🙂

@blumka ,dik,ja by som ani tak nesurila,ale ked na tom gastre sa mi vyhrazaju.. 😔
a teraz ma 3 prikrmy :rano 6-7h-trosku cuc mlieko (po noci som vycicana)
desiata 8:00-ovocie (+ ovs.vlocky trochu)
9:00-mlieko pred spanim
obed 12-13h (zel.+ masko)
olovrant 15:30-16(ovocie)
vecera 17-18h-mlieko
2.vecera 19:30 pred spanim mlieko ....pomedzi to sem tam kusok rozku,chrumky
no a chcela som to mlieko vecerne uz dat prikrm.nie je to malo uz 3 prikrmy,ked bude mat 10 mes.?viem pises,ze nie,ale zrovny na ten vecer,ci jej to staci....

a inak skusala som kasu,pridala som tam jablcko,najprv jedla a potom ju natahovalo na vracanie,tak som jej dala este kusok bananu.. 🙄 ,takze neviem,co by sme vecerali
@blumka a ta malicka,co pises 😔 ,ved to ani jej nemoze stacit tak spinkat..,chuda mama..

laxity
20. nov 2010

@svetlankat aj u nás fičia Riekanky 😵

laxity
20. nov 2010

@zucana aj moja piškóta by tak stále chodila 😵 ...zlatunká je Viki a inak ozaj rastie krásne do krásy 🙂 🙂 🙂

blumka
20. nov 2010

@avaka no vidis, juli papa presne tak ako ela ale mame vymenene vase poobedne mlieko s ovocim...a jej to staci, preto zatial neriesim dalsi prikrm
no ale jasne ze kazde babo je ine.. a ta kasa ju natahovala kvoli tomu jablku alebo nevies? hmm..to je zvlastne, lebo ved kasa je hladka, to by jej nemalo vadit..alebo jej skus dat teda chlebik s tou lucinou, alebo si rob kase doma ..rozvar ryzu alebo vlocky a do toho daj ovocie...jogurt asi este nechces, ked je ela kojena, ze? no neviem...
myslis ze je hladna, ked chces pridavat? lebo ak ti velmi nechce papat, ze je prieberciva, tak pravdepodobne aj ten dalsi prikrm bude bojkotovat...no neviem, fakt...
ja som taketo nemusela nikdy riesti, moje deti su kyseliny, ale tak rozmyslam ze ako by som ja robila keby to tak bolo..

svetlankat
20. nov 2010

@blumka
@laxity Miske sa veeeeeeeeeeeeelmi pacia, uz sa naucila sama si to otacat, tak teraz sa jej to velmi lubi, preto uvazujem este nad tymi klucami

laxity
20. nov 2010

@svetlankat je veľa skvelých hračiek od FP...mne sa páči http://www.megac.sk/vzdelavacie-hracky-pre-najm...

loginka
20. nov 2010

@blumka pomedzi mlieko uz nedavam, myslim ze ma dost ked ratam rano 120, 1.vecera 130, 2.vecera 200, v noci 140 niekedy este raz (v noci asi pije dost, ze?)
tu lucinu teda mozme slobodne? a maslo davas? my papame chlebik s riadnym maslom
@zucana tu vnatku som si zarobila podla tvojej praktich rady 🙂 dik 🙂 nam problem nerobi 😉

avaka
20. nov 2010

@blumka ,skor prieberciva,hipp vyzivku bez cukru-otvara vrata,aj na hrusku,ked jejspravim...jogurt s bananom raz davnejsie zjedla,ze mnam a ked som teraz skusila,tak vobec nechcela,hned vyplula
Ona mi podla mna,ani domace kase nebude,lebo do hrusky jej dam trosku vlociek,ked som dala raz viac,uz to nechcela a tiez ju natahuje zo zeleniny(aj ked ju mixnem,takze to nie je konzistenciou),ked uz jej nechuti,zacne ju natahovat a kedze nechce jogurt ma 2x ovocie,snazim sa aspon vzdy ine dat.rozok ma rada,aj trosku masla jej niekedy dam...mne sa nezda hladna,ona si ani nepyta,ju nenapadne,len ked nas vidi,alebo sa jej opytam...ale ked zje obed napr.30ml a mlieko uz nechce,tak jej staci?? 😕 ,lebo ona caka,co jej dam ine,len co sa otocim k linke,zasustim sackom,uz stastna naskakuje v stolicke,ze co dalsie chystam... 😅 ,tak jej dam aspon rozok .. 😔

svetlankat
20. nov 2010

@laxity tej je dobry, my mame psika to je starsia verzia tak preto sme toto uz nekupovali. asi kupim tie kluce, lebo to aj do kociara vieme vziat.

loginka
20. nov 2010

mate niekto FP hovoriaceho psika? my ho dostaneme na narodeniny, dufam z ebude dobry, ved bol taky drahy 😝

laxity
20. nov 2010

@loginka jojo máme, myslím, že je nás viac čo ho máme

Naty po pravde bavia viac Riekanky, ale keď ho dám pred ňu, tak sa sním trošku pohrá...ale inak nič moc...ako @blumka písala asi skôr až keď bude väčšia sa vyhrá 🙂 ...ale je super mne sa páči...tiež viem tie pesničky naspamäť 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre