Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
19. dec 2010

@lucia411 @olifcek @alex ale aj torty boli fajne 😉 😵 😀

olifcek
19. dec 2010

@blumka ta Tvoja trasena torta.. ja nechapem... je vzdy omnoho lepsia ako ked ja urobim... ze mm pozdravujem, ma zlate ruky x;oD

suzon78
19. dec 2010

Ahojte babenky,
ďakujem Vám za blahoželania, ktoré ste si spomenuli tu aj na FB...veeeeľmi ste ma potešili 🙂

Olivke prajem všetúčko, len to najlepšie k prvému rôčiku, hlavne veľa zdravíčka, radosti, šťastíčka, nech máte Olivkyj, len radosť, tak ako doteraz, nech Vám rastie do krásy... posielam božtek

babky vôbec sem nestíham chodiť, ale priznám sa, že keď si nájdem čas, tak Vás vždy prečítam, veľmi mi chýbate...som častejšie na FB ale i tam viac menej len nakuknem každý deň, že čo nového. Malá je riadny šinter a dá mi dosť zabrať, začala štvornožkovať, doteraz len plazila, tak ju naháňam po dome a všetko ukrývam, poriadne žavoce a rozširuje svoj slovníček a stavia sa na nohy a strašne rada chodí, keď ju držím za ručičky. Prešli sme si aj hnačkami aj virózou, papáme na striedačku, raz dobre, no momentálne zase zle, vôbec jej nechutí a aj grcká, tak dúfam, že to čoskoro prejde a bude opäť dobre, ale asi zájdem k doktorke či nie je náhodou chudokrvná, lebo mi to nejde do hlavy zo dňa na deň jej prestalo chutiť, papkala už pekne 140 príkrm, teraz ledva 80 ml, tak hádam vie čo robí a spapká toľko koľko potrebuje a neschudne mi. Inak doma frmol, vypekáme, umývame okná a pripravujeme sa na Vianoce 🙂 stromček sa už trbliece a nevieme sa dočkať na prvé spoločné Vianoce s Timkou 🙂, inak sme zdraví srdiečko poslúcha, minulý týždeň sme boli tu u krajského kardiológa na kontrole, tak hovoril, že srdiečko pracuje úžasne, že dokonca ani niektoré zdravé detičky ho nemajú v tak dobrom stave ,ako Timka, tam ma potešil a lepší darček pod stromček som si ani nemohla priať 🙂

Dúfam, že sa máte všetky dobre a ste zdravučké vy aj vaše detičky. Viem, len že Nelinka bola v nemocnici, Zosi ako sa máte, Nelke je už lepšie?

lienka2
19. dec 2010

robite aj mne chute 😝 ja si cestovinky od @olifcek necham na zajtra na veceru, predsa len uz je dost hodin 😅 tak som vytiahla aspon mliecnu ryzu 😎

olifcek
19. dec 2010

mm umyl riad, ja idem povysavat a zmyt x;oD

blumka
19. dec 2010

@olifcek 😀 odkazem 😉 no priznam sa aj mne chutila..ja som ju vobec doma nekostovala az u teba 😉 ale neviem preco sa ti zda lepsia ked vzdy robim tak isto a vzdy davam aj tie iste komppoty...mozno fakt preto ze mm triasol

lienka2
19. dec 2010

@blumka ako ty robis tu trasenu tortu? lebo bola uplne ina ako moja.. mozes aj do IP 🙂

blumka
19. dec 2010

@suzon78 ahoj, konecne si sa ozvala 😉 moja, na chatu pridete? zatial to vyzera ze bude niekde na liptove ale datum este nemame,ale asi april,maj 😉 hm?

olifcek
19. dec 2010

@blumka mozn je to tym Tvojim mm, mozno tym, ze je od niekoho ineho, nez odomna... fakt neviem, ale je vzdy lahodnejsia... najblizsie u nas trasie mm a uvidiiime ;oD

@suzon78 vseeretko naaaaj k narodkaaaam. tesim sa, ze je Timmka na tom tak skvelo so zdraviiiickom.. x;o) a super, ze uz stvornozkuje.. i nasa Oliv zboznuje drzat nas za ruky a chodit, uz sa tesim, az sa zacne pustat ako Viki u @zucana, ci Miska u @svetlankat

@blumka ja som cestoviny v celku ochutnala az ked ste odisli... mala som skor...

blumka
19. dec 2010

@olifcek no zapoj mm a uvidis 😉

blumka
19. dec 2010

uz su nejake fotos na FB u @svetlankat
@lienka2 tam vidno aj tu zirafu 😉

suzon78
19. dec 2010

@blumka ahojky, vždy Vás aspoň čítam a aspoň tak som s Vami, i keď mi chýba pokec s Vami, tak ako za tehuľkovania, malá teraz hajá pri mne, tak rýchlo ťukám na PC, keď sa dá 🙂 Veľmi je naučená na pozornosť a keď sa jej cez deň nevenujem, tak je mrzutá a plačká, veľa jej čítam a hráme sa, mamina je stále pri dvojičkách tak som na ňu sama a chcem jej dať maximum. Keď príde manžel, tak si trošku "vydýchnem" od materských povinností a umývam riady, varím, periem, a tak...veď to poznáte všetky...občas už padám na ústa, hlavne ten spánok chýba, keďže Timke stále dávam mliečko aj v noci , vždy po troch hodinách.....čo sa týka chaty, rada by som, len neviem, ako bude mať Viki dovolenku a či sa mu bude dať, lebo rada by som s ním, v máji máme ísť aj na kontrolu do BA, ale to len na otočku ak bude všetko OK. Horšie je to sTimkou čo sa týka kolektívu, momentálne chodíme na očkovania Sinagis do BB ako prevencia proti zápalu priedušiek a plúc, i keď je Timka zdravá, musí sa viac ako iné zdravé detičky vyhýbať týmto chorobám, pretože keďže má umelú chlopničku, musíme dodržiavať prevenciu proti endokarditíde, ktorú by mohla dosťať, keby mala zápal plúc, čo by mohla dostať npr. ak by dostala virózu a pridružil by sa aj bakteriálny infekt. Vlastne mi takmer vždy berieme aj preventívne atb. keď máme obyčajnú virózum, takže neviem, či by mohla ísť do kolektívu, lebo do mája máme tieto očkovania (od septembra do mája je vraj riziko týchto chorôb) ☹ ono viem, že donekonečna sa nedá vyhýbať kolektívu, lebo raz pôjde do škôly a školy, ale predsa je ešte maličká a nemá ešte takú imunitu...

blumka
19. dec 2010

@suzon78 juj, no vidis, to mi vobec nenapadlo...to mas pravdu...ale popytaj sa lekara a uvidis co ti povie...ked to bude v lete, ked je mensie riziko chorob mozno vam dovoli...ale isto je prednejsie Timkine zdravie...

suzon78
19. dec 2010

@blumka vieš čo som rozmýšlala, že i keby sme s Vami tam na dovolenku nešli, tak by sme Vás aspoň prišli pozrieť a keby sme boli na prechádze vonku, tak i keby tam boli náhodou detičky, choré,tak vonku by to nechytila, predsa je to iné ako v uzavretej miestnosti...inak som sa zoznámila s jednou mamičkou, ktorá má tiež synčeka s takouto vrodenou vadou a ona rozmýšla, že malého vôbec nedá do škôly, ale ja neviem, podľa mňa sa tomu i tak raz nevyhne a dieťa v istom veku už musí ísť do kolektívu, aby potom v škole nemala problém, no nie? Čo si myslíš? Inak kardiológ mi povedal, že už jej ďalšie dieťatko v SR s takouto vadou, tak už sme traja a zaujímavé, že všetci z banskobystrického kraja. Inak rozprávala som sa s jednou známou psychologičkou, neviem, či som to tu už spomínala a tá mi povedala jej mienku, že Timka má preto túto vadu, pretože začívala stresy už v brušku keď prišla o dvojča, a hlavne preto, lebo to bolo v tom období, keď sa jej vyvýjalo srdiečko, no a povedala mi aj to, že papkáčik nikdy nebude a mám sa pripraviť na to, že keď bude väčšia, tak to bude tvrdý oriešok, že bude stále vymýšlať okolo jedenia....tak uvidíme, či sa jej teória potvrdí. 😉

maculik
19. dec 2010

@suzon78 ahoj 🙂
som rada, ze sa mate dobre a ze Timka je take zive dievcatko 😵 S tym papanim neboj, aj my mame take fazy, ze zle a dobre, ale ak sa ti aj unavena bude zdat a pod, tak jej tu krvicku zobrat daj, len tak pre pokoj duse 🙂

a s papanim ste mi narobili chute, tak som si dala jablkovo-orechovy kolacik s cajikom 😵

blumka
19. dec 2010

@suzon78 a ty si mala dve babatka v brusku? to som nevedela ☹ a mozno ma ta psychologicka pravdu
a co sa tyka tej chaty, tak dobry napad..ved ak bude pekne pocasie ja myslim ze aj tak vacsinu casu budeme vonku, lebo neviem si predstavit tolko deti a rodicov pokope v nejakej miestnosti 😉
no a s tou skolkou, ja som niekde citala ze do 4 rokov imunita dietata nema pamat, takze az potom po tych 4 rokoch sa imunita buduje tak poriadne..ale neviem ci to je pravda...
ja mam kamaratku, ma 15 a ona ma tiez nejaku srdcovu vadu a teda dost casto byva chora, hlavne takto v zime...ale chodi normalne do skoly, niekedy vymeska vela niekedy menej, ale patri ta zvysena chorobnost k jej zivotu...ale neviem ci ma problem so srdieckom od malicka alebo neskor

maculik
19. dec 2010

@suzon78 podla mna by do skolky mala ist. Urcite to predtym predebatuj s jej doktorom, ale kolektiv jej spravi dobre. Ved si predstav, ked by zacala chodit potom do skoly a imunita nevytrenovana zo skolky, tak by mohla cely prvy rok byt viac-menej stale doma, co by bola chora. Ale urcite to bude zalezat aj na jej momentalnom zdravotnom stave, aky bude mat v 3rokoch 🙂

a to by ste veru mohli nas aspon dojst pozriet, ved aj tak ak bude dobre pocasie, tak budeme asi vacsinu dna vonku 🙂

len uz by sme to mohli uzavriet pomaly, co, kocky?

blumka
19. dec 2010

@suzon78 no a este...terezka je zdrava a je v skolke asi tak ze 2 tyzdne je tam tyzden doma takze ono ten kolektiv da zabrat vsetkym detom...ale urcite ti lekari povedia lepsie ako ja 😉
a s tym papanim sa nestresuj dopredu...Terezkin frajer ma 5 rokov, je menej ako terezka, niekedy skoro vobec, vazi 15 kg, vyzear ako tintitko ale keby si videla kolko ma energie a co vsetko navyvadza 😉

blumka
19. dec 2010

@maculik ja si tiez myslim zeby sme to mali uzavriet..ved ak tam je este niekto kto sa nevyjadril tak asi mu to je jedno...chata vyzera ze uz je vybrata tak teraz datum nejaky

maculik
19. dec 2010

@blumka presne tak byvala aj Adelka, kazdu chvilu u dr a doma, ale teraz od sept.musim zaklopat, u dr este nebola (aj ked kasel a sopliky ma stale, ale to asi bude mat celu zimu 😅

a presne, kto chcel, asi doplnil a tak teraz ten datum. Ja zajtra sa poradim s mm a nieco doplnim 🙂

blumka
19. dec 2010

ja idem na to kuk a posurim do ip baby 😀

lienka2
19. dec 2010

@svetlankat, super fotky 🙂

suzon78
19. dec 2010

@blumka chichi veru veru, často nechápem, kde berie energiu 🙂 tak Tete má už frajera 🙂 😵
maci budem sa na Vás všetkých tešiť, určite prídeme, ak všetko výjde a budeme všetci zdraví...

blumka
19. dec 2010

@olifcek, @andrea2603, @jaja32, @njonja, @maculik, @teuska, @svetlankat, @lienka2, @jja, @maminnka, @lolka, @alex, @matesl, @mmaarrttiinnaa, @raa2, @avaka, @rivatha, @lenica81, @dorotka2, @zoska
baby mate ip ohladom chaty, ak som na niekoho zabudla kopnite do mna 😉 a prosim vas rozmyslajte a vyjadrite sa cim skor nech mozme zabookovat 😉

alex
19. dec 2010

@blumka idem na to 🙂

svetlankat
19. dec 2010

bru baby

blumka
19. dec 2010

@suzon78 no vidis..asi ma take travenie, ze jej nechuti ako inym pazroskom 😉 no a tete ona je ina frajerka, v skolke ma jedneho a doma druheho 😀

blumka
19. dec 2010

@svetlankat bru 😉

blumka
19. dec 2010

@alex ty si ukazkovy vyplnac tabuliek, palec hore 😉 😀

alex
19. dec 2010

@blumka 😀 však keď ja sa už neviem tej chaty dočkať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre