Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
4. jan 2011

@raa2 u nas je to opačne my hysačime keď ideme dnu, akonahle vidí vchodove dvere a že ho beriem do spalne sa vyzliecť to je katastrofa, doslova hysteria prveho stupňa

raa2
4. jan 2011

@svetlankat to ano, tak to aj u nas je pri obliekani je nepricetny a potom ked ho dam do koca tak uz v poho, ale dneska co predviedol strasne, az do placu mi bolo, sa zadusal a reval ako pavian, nic nepomahalo, chodime ku konikom, tak som hovorila ze ideme sa tam pozriet, ale nic, tak sme sa vratili, nechcela som aby mi ochorel, reval a ked sme sa otocili smerom k bytu tak bolo dobre. teraz si predstav ze uz dve hodiny skoro spi, to z nevyspatia bol taky zly... od pol 6 buntosil..

maculik
4. jan 2011

no, tak maly uz 15min zase spi, a to zvykne chodit druhykrat az okolo pol4-4. Uz som totiz nevedela, co s nim, tak som ho dala do postielky, chvilu plakal, o chvilu bolo ticho a on buval, dokonca na chrbatiku, pritom tak nezvykne zaspavat.

@zoska ty mas tento NUK poharik? A Nelke ide mliecko z toho, aj ked netaha? Lebo z nasho len ked sa potiahne, tak neviem, ci mame iny naustok alebo co 😕
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/7355...

raa2
4. jan 2011

@garonka sranda s tymi detickami 🙂

svetlankat
4. jan 2011

@maculik my so @zoska nemame learning cup ale first cup a z toho ked sa hrncek nakloni samo tecie,

maculik
4. jan 2011

@zoska a skore uzdravenie prajem... mm je niekde na sluzobke, ci normalne v praci a vecer dojde?
viem, ako sa citis, mna to tak chytilo min.tyzden, este k tomu to bolo infekcne, takze to chytil aj maly a stale nie je zdravy :( Skus si kupit to rusko na tvar, ja som ho tiez pouzivala, ale uz bolo neskoro, Petrik uz bol nakazeny. No idem si kupit do zasoby a pre istotu vzdy, ked nieco taketo budem mat, tak ho budem pouzivat.

Inak, ja som takto vobec nebyvala chora, nikdy, ani na skole, musela som simulovat, aby som mohla ist k dr a ostat 2-3dni doma 😅 , a odkedy sa narodili drobci, tak som stale castejsie chora ☹ Ved od Adel.narodenia som teraz brala uz 4.x atb, pritom dovtedy (tzn.do 28r) som mala atb hadam raz.
Nechapem, ci to z oslabenej imunity alebo co, ale teda nepaci sa mi to 😒

svetlankat
4. jan 2011

@raa2 juj, teraz sa vyspink a bude dobre

svetlankat
4. jan 2011

@zoska jaj som nedala sorry, musim opat najst pockaj

zoska
4. jan 2011

@maculik to je nekvapkajuci poharik, co si dala link, my mame taky isty ale naustok je kvapkajuci, len nemozem nikde zohnat nahradny a uz som aj na nete nasla diskusiu, ze asi sa prestali vyrabat nahradne, ale pohariky stale dostat, len mi pride chode kupovat kvoli sosaciku cely hrncek 😅

raa2
4. jan 2011

@svetlankat ano ano, sa napapa a pojdeme sa vonku prejst. uz bude dobre.

svetlankat
4. jan 2011

@maculik ano taky

zoska
4. jan 2011

@maculik ano to je on, existuju nan dva typy sosakov, aj kvapkajuci aj nakvapkajuci, ten kvapkajuci neviem zohnat, ale link co dala @svetlankat vyzera ze je kvapkajuci, idem tam napisat...mne mala pije len z neho...mame poharik a 2 flase NUK a len jeden sosacok, ktory furt prehadzujeme 😒

svetlankat
4. jan 2011

@garonka takze ty doporucujes uz ten zeleny sosacik??? Ci???

svetlankat
4. jan 2011

@zoska vyzera ze je kvapkajuci lebo ma hore len jednu velku dierku, ked kuknes a tie nekvapkajuce maju myslim taku inu dierku ako keby viac dierok pokope nie???

maculik
4. jan 2011

@zoska aha, tak to som nevedela, ze je aj kvapkajuci, pozriem aj ten, mozno z toho mu pojde mliecko lahsie.
Inak, odo mna sunar vobec nechce a mm ho v noci vobec nepocul plakat, takze ked som vstala a ponukla mu flasu, tak absolutne nic, nakoniec som musela nakojit.

a kocky, ako to riesite, ked vam odmietnu obed? asi mu nechutilo, po dlhom case som mu spravila sosovicu a k tomu len roztlacenu zeleninku a masko, tak neviem, ci sa mu to zdalo nahrubo alebo co, no nechcel to ani dnes, ani vcera. A nemala som nic nahradne, nakoniec som nakojila, inak uz cez obed mliecko nemava.

Inak, on ako buva a to som chcela ist o pol3 do skolky, ved ani ovocie som tam nedoniesla (ak deti ostanu aj po spanku, teda po pol3, tak treba priniest ovocie, to papaju vsetci spolu, ked sa vyspia), ale vyzera to tak, ze pojdem neskor 😅

svetlankat
4. jan 2011

@zoska a kde si videla nekvapkajuci? Nech kuknem, skusila by som investovat do sosacika a ked to nepojde kupim avent a mala ti nesermuje z hrncekom?

blumka
4. jan 2011

ahojte, tak sme spat od lekarky...dobre ze som sla, lebo nic sice nema ani na prieduskach ani sopliky nejak vela ale cervene hrdlo a ked som doktorke opisala ako kasle tak mi povedala ze ju mam dalej pozorovat a liecit aby z toho nebola laryngitida (neviem ake i/y 😅 tak sorry ak zle 😀 , ucitelka na materskej..hanba mi 😀 ). a moja zlata pediatricka mi prosim pekne nakazala mat v noci dieta pri sebe aby sa rychlejsie vyliecila..tak ma to potesilo aj ked ja ju samozrejme mam pri sebe ale malokedy taku radu pocut z odbornikovych ust 😉
a na noc mi kazala malej dat olejovy zabal na hrdlo...ze mam na vatu alebo vlozku dat olej, nahriat, capnut malej na hrdlo, zabalit mikrotenovym sackom aby to drzalo a previazat plienkou...mamina vravela ze aj oni kedysi take robievali, tak skusim, ked aj lekarka kazala 😉

a vidim ze preberate pohariky..ja mam aj avent ale ten juli bojkotuje..pije ale z flase, ale ked ukradne terezke nuby so slamkou tak jej vsetko vypije...trosku ide aj mimo ale to nevadi, raz sa nauci vypit vsetko 😉

svetlankat
4. jan 2011

@maculik ja necham tak a ked fakt velmi malo papala skusim ponuknut neskor a ked neskor si neda, necham tak, nenutim

garonka
4. jan 2011

@svetlankat ja kupim s tym zelenym sosakom, ten čo mame od 6 m je zničeny ale ma hneva, že sa tie sosačiky nedaju poriadne vyčistiť 🙄 aspoň ten môj
skus Miške kupiť od 6m aby sa naučila piť, hoci ja na hrnčeku od 12m nevidim rozdiel v sosačiku len fľaša je väčšia

blumka
4. jan 2011

@maculik, ja ked nechce jest tak nerobim nic druhe...ked bude chciet tak sa naje...minuly tyzden mala take stavy, doteraz neviem z coho, myslela som ze zuby ale nic nove na obzore, mozno uz zacinalo ju to hrdlo boliet, preto nejedla..za cely den vypila par ml mlieka co som jej v polospanku dala...a potom zrazu hotovo a jedla v pohode ako dovtedy 😉

blumka
4. jan 2011

@garonka anie je ten sosacik od 12m tvrdy a ten od 6m makky?

maculik
4. jan 2011

aj my mame na vodu a caj ten so slamkou, lebo raz Petrik nasiel na zemi Adelkin a pekne z neho pil, tak som zrusila avent a kupila tento. Ale na mliecko chcem iny, nech ho nemylim, teda ked konecne zacne pit 😅

@garonka skusala si to vycistit tycinkou na usi? Ja cistim aj ten slamkovy poharik tym a dostala som sa nou aj do avent sosacika, tak skus, mozno ti to pojde.

maculik
4. jan 2011

oki kocky, dakujem. MOzno mu nechutilo, mozno aj tym kaslom, ze je taky zahlieneny, necham tak. Skusim este raz, ak nebude chceit, dam mu uz len ovocie a na veceru nieco a zajtra spravim nieco, co ma rad.

Idem ja sa prezliect, ked sa zobudi, aby sme hned mohli ist.

raa2
4. jan 2011

Baby kolko vam este deti mliecka vypiju? mne matko uz len 150 ml rano a potom jogurt zje, kase prestal uplne jest, ked mu dam lyzicku tak ho natahuje a vecer ked mu davam mlieko tak ho vypluva. cez den ani pocut o mlieku. doktorka vravela ze je to v pohode, ale vtedy mi este aj kasu jedaval, teraz uz asi dva tyzdne nic. mam mu davat viac mliecnych vybrobkov?

zoska
4. jan 2011

@svetlankat kupovala som z mimibazaru 3ks, 2 som aj tak musela rozderavit aby z toho mala pila a treti mam este zabaleny a je mi na nic, takze hod do IP adresu , je tvoj 😉

@blumka take zabaly aj ja poznam a akurat praktizujem na sebe 🙂

letim lebo mala sa dozaduje pozornost

zoska
4. jan 2011

@raa2 mne Neôlka po druhej hospitalizacii prestala pit mliekouplne, takze jej robim redsiu hruskovu kasu od Hami, rano zje 200ml, ale vyhradne lyzickou z misky....
potom poobede banan s actimelom, obcas dam jogurt... proste nechce,, tak nechce...po roku zacnemskusat kravske

@svetlankat jasne ze sermuje, lenze ona sa sama nenapije len sa hra, takze poharik odkladam a davam jej pit len ja....ten poharik je maly, dokupila som 300ml flasu nuk a pred chvilkou mi ju celu vyila plnu cajhu a teraz jej z zblnka v brusku..ale ked som jej ju brala tak hucala, az ked celu vypila tak sa ukludnila 😅

blumka
4. jan 2011

@zoska len ja si neviem predstavit ako obalim tym vsetkym to male hrdielko...asi jej dam rolak mozno to pomoze, ci? porad dajaky trik 😉

@raa2 ked nechce asi s tym nic neurobis...ked nechce mlieko tak daj ine mliecne vyrobky...acidko, jogurt, kasu skus do niecoho zakamuflovat... 😉

raa2
4. jan 2011

@zoska ja tiez po roku vyskusam kravske..

blumka
4. jan 2011

@raa2 @zoska, ak mozem...ja osobne by som radsej nedavaa ziadne mlieko ako po roku kravske...radsej viac jogurtov, syr, maslo, acidko, smotanu, kasu a kravske mozno dvoch...podla mna je to bezpecnejsie ako davat pit kravske mlieko rocnemu dietatu

garonka
4. jan 2011

@blumka naustok od 12m je tvrdší ako ten od 6 m ale že ho vyskušam no neviem lebo tobi mi ten od 6 m rozkusuje 😨

ja si pamätam zabaly na priedušky jaj fajne hriali, a bracho mi stale zoženie masť z jazveca ta tiež pomaha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre