Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
12. jan 2011

baby ešte taká otázka...skúšam druhý deň dávať Naty okolo 8.00 jogurt alebo puding, ovocie a nechce mi ani ústa otvoriť...treba zmeniť čas? Je jej to skoro? Môže byť také niečo? Bo ja už fakt neviem kedy do nej niečo natlačiť...veď nechcem, aby mi chudla ☹

jaja32
12. jan 2011

ahojte, vcera sa mm nahanal s malou a ju predbehla hlava, ruky zaostali a bum tvar o zem...samozrejme mala este aj dudel, poplakala a fungovali sme dalej. Az vecer pred kupanim som si vsimla modrinu v ustach na prednej neprerezanej jednotke ☹
@zucana este mate modrinku alebo je uz fuc?

dorotka2
12. jan 2011

@laxity 😀 😀 😀

lenica81
12. jan 2011

ahojte baby...

@dorotka netrap sa s tym kojenim, radsej nech ste obe s Viki v pohode, ako nervna mama a k tomu babo... ja pomaly tiez uvazujem, lebo ak chceme druhe, tak si musim aj trochu oddychnut, co sa pri nocnom budeni kazde 2 hodky neda... a ak ma aj to druhe babo v brusku bude tak vyciciavat ako Vilko, tak nech uz mame o jednu starost menej... ale stale sa neviem pevne rozhodnut, musime s mm dat krizovu poradu... 😀 😎

@laxity napr. ja ked Vilkovi davam obed hned ako vstane, tak mu nejde, potom sice dopapa do hodinky, ale si narobim len zbytocne nervy... 😅 tak mozno to bude v tom... skus jej pomenit chody a dat zeleninku na rano... 😕 ja som vselijako skusala so zeleninou, lebo po sladkom nechcel obed "bez chuti", ale uz sa to relativne stabilizovalo...

a k tej antikoncepcii, ja mam nabeh na krcove zily, takze ani uvazovat nemozem... nech si hovoria co chcu, chcela by som ich vyskyt oddialit co najviac, lebo ma asi tak ci tak neminu... 😔

idem, lebo Vilko akosi sa dostal do nalady "upratovacej"... 😀

maculik
12. jan 2011

Dobre ranko 🙂
@svetlankat juj, tak uz to zacina, tie pady... Ale aspon ze nic horsie sa nestalo. a modrinka hadam zmizne, dobre, ze zubok nebol este prerezany a nerozrazila si peru.
@dorotka2 vidis, to som nevedela, ze ked pri cerazette zoberiem neskor, tak je spinenie. Ja som minule prvykrat zabudla 1 vziat, tak som ju vzala az druhy den, a potom som mala spinave gatky, len som nevedela, z coho to je. A teraz asi 3 dni som rano vzala o 1-2h neskor a tiez spinim, som myslela, ze ci nahodou sa neobjavuje menzes, ale tak uz viem, z coho to je, musim si davat na to pozor 🙂

no, idem dat P.jogurt, vresti tu, tak ked zaspi, este nakuknem 🙂

laxity
12. jan 2011

@jaja32 tak toto je u nás bežné, keď nás nohy predbehnú 😀

@lenica81 budem to musieť nejak pomeniť a skúšať 🙂, ja začnem riešiť druhé bábo až keď Naty bude vedieť chodiť pekne po schodoch kedže nemáme výťah a bývame na treťom poschodí :D

dorotka
12. jan 2011

@lenica81 aj ostatne kocky z tejto temy pisete odkazy caso mne takze treba uvadzat cele @dorotka2 ked date odpovedat inac si to dorotka2 nemusi najst a citam vase odkazy ja

lenica81
12. jan 2011

@dorotka jaaaaaaaaaaj... prepac... 😅 dakujem za upozornenie... to je tak, ked som leniva a nechce sa mi stranky preklikavat... 😅 😔

tak este raz...

@dorotka2 netrap sa s tym kojenim, radsej nech ste obe s Viki v pohode, ako nervna mama a k tomu babo... ja pomaly tiez uvazujem, lebo ak chceme druhe, tak si musim aj trochu oddychnut, co sa pri nocnom budeni kazde 2 hodky neda... a ak ma aj to druhe babo v brusku bude tak vyciciavat ako Vilko, tak nech uz mame o jednu starost menej... ale stale sa neviem pevne rozhodnut, musime s mm dat krizovu poradu...

laxity
12. jan 2011

@dorotka 😀 😀 😀

laxity
12. jan 2011

@lenica81 stáva sa 🙂 ale zlatá, že nás upozornila 🙂 ešte že nick aký mám ja nemá určite nik 😀

svetlankat
12. jan 2011

@maculik asi si to chcela adresovat jaja32 nie mne, vsak?

Dobre ranko baby

laxity
12. jan 2011

@svetlankat všetko naj šikovnej Miške 😵

jaja32
12. jan 2011

@svetlankat vsetucko naj, naj Miske 🙂

jaja32
12. jan 2011

@maculik dakujem, precitala som si aj ked to bolo adresovane @svetlankat 🙂
@laxity mm bol z toho paf, ja som uz zvyknuta

maculik
12. jan 2011

@svetlankat jasne, malo to byt @jaja32 😉

maculik
12. jan 2011

@dorotka2 ja idem tiez odstavit. Uz sa na to dlho odhodlavam, chcela som v novembri, ked som bola 2t u nasich, ale P.bol vtedy chory, tak som to nechala tak. Teraz cez Silvestra sa mi potvrdilo, ze Sunar mu chuti a vie ho papat, len mu ho nemozem davat ja tie prve dni pri oducani. Lebo od svokry ho papal a zjedol raz cca 100ml, o 3 v noci potom vsetko, cize 130ml cca. Len neviem, ci bude aj od mm papat, ale ideme vyskusat tento vikend. Lebo tato noc zase o nicom, o pol2 sa zobudil, pritom papal o pol1, mm ho skusal nosit, hladkat a pod, nakoniec som ho musela uspat klasika na prse.

Nechcela som nocne odstavovanie riesit tak, ze mu dam Sunar. Ale on je asi este hladny, takze zatial mu tak 2-3x dam a postupne to budem znizovat a verim, ze sa postupne dostaneme na max.jedno papanie a neskor aj to posunieme uplne na rano. Ale to je pred nami este dlllllha cesta 😅

@loginka tak som rada, ze ste boli spokojni s tortou od tej kocky. A dodatocne vsetko naj drobcom k prvemu rôcku, nech su zdravucki a robia vam radost tak, ako doteraz 🙂

andrea2603
12. jan 2011

ahojte,
@loginka dodatočne všetko najlepšie drobcom k 1.rôčku a zlatučkí sú pri torte 😵
ideme na poradňu a očkovanie, potom vás kuknem ešte.

dorotka2
12. jan 2011

@laxity ja tak isto, vytah ziadny, cakame, kym Viki vybehne sama po schodikoch 🙂
@svetlankat Miske vsetucko naj

laxity
12. jan 2011

@maculik si neskúšala to spanie čo som ti raz spomínala? Či asi som ti to neposlala 😕 , ale čo ja viem, tak v okolí si to chvália a aj s papaním to tak zrušili...že dávali menej a menej až nepil v noci vôbec a spal od večera do rána...a funguje to 🙂

laxity
12. jan 2011

@dorotka2 ja budem ešte dlho čakať 😀 začala mi vymýšľať tak, že sa postaví a začne pišťať...natrčí ruku a čaká, že jej ju podám, aby si mohla sadnúť 😕 😅 😕

inak som ti volala...len som to rýchlo zložila, bo som zistila, že je len 8.50 😀

maculik
12. jan 2011

@laxity ake spanie myslis? Nepamatam si, ci si nieco spominala, ale ja som teraz zabudliva, tak ak aj hej, sorry 😀

laxity
12. jan 2011

@maculik pomocou knihy 🙂

selyma
12. jan 2011

AHojte babky. Od kedy cistite detom zuby? Klaudika ich ma este len par dni, este tam len vykukaju take drobne. Ale neviem si predstavit, ako jej ich budem cistit, ked je taka. Mam jej uz teraz dat kefku, nech ju hryzka?Aby si zvykla.ň? Ci ako?

selyma
12. jan 2011

AHojte babky. Od kedy cistite detom zuby? Klaudika ich ma este len par dni, este tam len vykukaju take drobne. Ale neviem si predstavit, ako jej ich budem cistit, ked je taka. Mam jej uz teraz dat kefku, nech ju hryzka?Aby si zvykla.ň? Ci ako?

zucana
12. jan 2011

@svetlankat uz veru nie je modrinka...a veru ked sa chlapi nahanaju vzdy sa nieco stane....aj mm sa nahana s viki ta len ked ho vidi sa zvrtne o 180 stupnov (ona sa uz tak vie totic a otocit rychlo) a uteka pred nim....a vcera si buchla o stol...

zucana
12. jan 2011

@svetlankat uz veru nie je modrinka...a veru ked sa chlapi nahanaju vzdy sa nieco stane....aj mm sa nahana s viki ta len ked ho vidi sa zvrtne o 180 stupnov (ona sa uz tak vie totic a otocit rychlo) a uteka pred nim....a vcera si buchla o stol...

laxity
12. jan 2011

@selyma @zucana a vy nám to tu hneď dva krát píšete? 😀

@selyma ja si už ani nepamätám, keď boli asi úplne malinké, tak som ešte neumývala...ale teraz poctivo každý deň 🙂

selyma
12. jan 2011

@laxity neviem preco 2x
A ako ju na to naucit, ked je taka nervna

zucana
12. jan 2011

tip pre tych co deticky nechcu jest....na viki plati mrkvovo zemiakova vyziva bio od hipp....ked nieco nechce dam na hrot lyzicky vzdy toto a zje vsetko 😉

svetlankat
12. jan 2011

@dorotka2 @laxity @jaja32 dakujeme baby

lienka2
12. jan 2011

@svetlankat vsetko naj k 11 mesiacom 🙂 a o mesiac.. 😵

zucana
12. jan 2011

@svetlankat Vsetko naj
babymozem ist von s viki? Od nedele somdoma.... Je teplo

lienka2
12. jan 2011

@zucana ak je teplo ja by som sla 🙂 ked sa na to citis 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre