Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
12. jan 2011

@laxity presne tak, aj my sa vzdy na tom smejeme. A aj tak sme mali nasich na haku

laxity
12. jan 2011

@svetlankat asi väčšina 😀

maculik
12. jan 2011

@blumka dobre si to napisala 🙂
ja by som tiez to vzdala, keby Adelka alebo Petrik revali alebo sa dogrcali alebo proste by som videla, ze to nepojde.

blumka
12. jan 2011

@svetlankat ja si raz pamatam ako sme s braskom nechtiac rozbili tu vypln na dverach v detskej izbe tak ze hore bol taky obdlznik vybity..a postle sme mali tak ze ked ja som vyliezla na hornu ku brachovi a nechali sme otvorene dvere nasim v obyvacke (a oni si to nevsimli) tak sme zhora mohli kukat priamo na telku 😀 😀 😀 to jedine vtedy asi TICHO TAM, nebolo..ale inak stale... 😀

svetlankat
12. jan 2011

@blumka Inac u nas to bolo podobne, my sme rozbili tu vypln a oco dal novu, ale ta bola trosku kratsia, tak hore vznikol obdlznik kde ta vypln nebola my sme curakovali tiez na telku 😀 😀 😀 Boze to boli casy. Ja si napriklad este pamatam, ze nasi povolili segre telku, ale ze az ked ja zaspim kedze som o 6 rokov mladisa, tak ona bosorka ma bila po spickach, ze ich musim mat vystrete a ze mam byt ticho a ona sla k nasim, ze uz spim. A ja blba som ich mala vystrete aj som tak zaspavala a rano som sa budila este s vystretymi spickami. Stale sa segra na tom smeje, ze ako som bola hlupa

olifcek
12. jan 2011

i ja som mohla chodit kukat telku k nasim do obyvky, ked som bola vacsia x;O) ale my sme mali telku aj v izbe, len sme mali cas, kedy uz musela byt vypnuta 🙂 ale pamatam si, ze sme museli spavat aj poobede, a aby sme spali, mamina si lahla k nam, hech, ale itak sme sa rozpravali a iba ja jedina som i zaspala 😀 😀 😀

maculik
12. jan 2011

kocky, pridala som konecne par foto z Vianoc do albumu, tak ak chcete, kuknite
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/maculik/albu...

olifcek
12. jan 2011

babyyyyy, Oliv nam pribrala i napriek tomu, ze od vianoc poriadne nepapa, juchuuuu.... uz vazime 9780g 😵 😵 😵 nezvyknem vazit, ale teraz, co nepapa, tak mi nedalo 🙂 som spokojnaaaaa.... 02.12. vazila 9080g, takze pohoda... dnes bola Oliv uplne perfektna a stale je... 😵 😵 😵

loginka
12. jan 2011

@maculik zlati ste, pekna rodinka 🙂
baby pisali ste o znakovani, ja mam take DVD, ktore som teraz zacala pustat ale ako rozpravku - pomaha mi to ked su zli, paci sa im to, ale neucim ich to, lebo su tam znaky na zvieratka a tie podla mna nema vyznam ucit znakovat, ved ich ucim ako zvuky, akurat je tam knizka a tu ukazem
baby davate detom polievku aj druhe? ja zatial nie

olifcek
12. jan 2011

@loginka nie 😉

blumka
12. jan 2011

@svetlankat mna zas bracho strasil upirmi, zvesil sa zhora z postele z nicoho nic a ceril na mna zuby...somar jeden...teraz sa uz na tom rehoceme ale vtedy mi nebolo vsetko jedno 😀 😅
my sme mali telku dovolenu 2 hodiny denne cez prazdniny, a mimo prazdnin asi az po nauceni sa..ale ja som mala smolu, pretoze platila dohoda ze prepinat programy moze ten, kto si telku prvy zapne, samozrejme bracho ma vzdy predbehol a zapol ju prvy...a mozno prave preto nie je zo mna televizny maniak 😀

blumka
12. jan 2011

@loginka, a co ak sa ti skor chytia na znak ako na zvuk?

maculik
12. jan 2011

@loginka dakujeme 🙂
a ja nedavam 2 chody, este sa mi zda skoro a momentalne mam problem dostat do neho co len par lyzic z prveho....
napr.dnes mal cuketku, zemiak a masko, po 4 lyziciach zovrel pery a koniec. Ale ked som si o chvilu nalozila ja masko so zeleninkou a smotanou a k tomu tu spenatovu ryzu, vzala som si to do detskej, ze nech sa hra a ja budem pri nom jest, tak sa doplazil a zacal ten jeho hladny zvuk vydavat, tak som mu trosku dala ochutnat a to ste mali vidiet, co robil, otvaral usta dokoran a ked som mu dala, okamzite dalsie susto (davala som mu len ryzu s tou omackou a hrasok a papriku), a ked som dojedla a uz nebolo, tak normalne spustil ten jeho nervny krik....
tak som isla do kuchyne, ze mu ponuknem to jeho papanie, ale ako to videl, okamzite zase zovrel pery a nic. Opica mala, ako uz vie rozoznat, co nechce! 😀

No, idem ja spat, mm je este na futbale, prisiel z roboty s tym, ze ide hrat halovy zapas, tak dufam, ze sa tam nedolame, ved bez treningu, no ale co som mu mala na to povedat 😅

Dobru nocku a pekne sny 🙂

svetlankat
12. jan 2011

bru baby

blumka
12. jan 2011

@maculik, pekne fotos 😉 adelka uz je aka slecna...akosi rychlo rastu nie? ja som dnes rano musela prezliekat terezku 2x, obliekala som jej to co bezne nosila este aj tesne pred vianocami a zrazu jej dnes boli kratke rukavy a teplaky ako trojstvrtove... 😅

no, u nas to vyzera na prebdetu noc, julinku nieco trapi, mrnka zo sna...mm spi uz od osmej, tak ja sa tiez porucam a idem zalomit aspon jeden den pred jedenastou 😅

olifcek
12. jan 2011

@maculik i nasa Oliv bude papat to co my, co jej navarim, nechce, ale dnes si krasne dala alnature a hamanek 100% ovocie banan 🙂
@svetlankat bru

@blumka bru 😅

avaka
12. jan 2011

😀 ,ja som sa na @svetlankat teraz tak pobavila... 😀

inak k tomu uspavaniu....tolko som uspavala na rukach,az som neverila,ze niekedy prestanem....a prestala...vacsinou zaspi na prse,niekedy bez...sice tam teraz lezim,nie len hodinu....niekedy zaspi hned,niekedy to trva,,,,myslim,ze teraz to je to blbe obdobie,ze ma 1-2 spanky cez den... 😒 a musime sa nejako nastavit
ja som vlastne tiez tusim neprespala este v noci viac ako 3 hodiny,mozno zo 5x 😅 ,ale plakat(vyrevat by som nenechala 😔 ),zhodou okolnosti,som vcera otvorila tu temu,co a bavite....no ked som citala tie opisy,ako babo hodinu revalo ako tur,az sa z toho posralo a ze potom uplne spotene...vlastne zaspalo od vycerpania... 😔 to radsej budem pri nej lezat...bolo by super,ak by zaspala hned,mala by som aj co ine robit,ale zatial nemam dalsie babo,tak to beriem tak ..

dnes sme boli plavat,bola som rozhodnuta koncit,ze este uvidim na tejto poslednej hodine a ta mala potvorka ma uz ma asi precitanu,tak sa zapajala ako nikdy,sice zo par krat mrnkla,ale v poho,aj dom bazena aj sama skocila
🙂 ,takze ideme dalej,lebo dokonca nam aj cas posunuli na poobedie 😵

a esteze som sa vcera pochvalila,ze po kupani v pohode prezleciem,prd 🙄 ,dnes to boli boje a amoky...dokonca aj do kocika,ked davam,tak sa vzpiera,nohy napne,reve,ledva ju tam nasukam....ved ma o chvilu prebije... 😅
a stale si vymysla,ze chce mlieko a ked dam,zacne sa rehnit(tak nasilu)a nechce...si robi prdel zo mna

zucana
12. jan 2011

bry vecer alebo bru noc
s velkym zaujmom som si citala o uspavani ked som uspavala viki...lezala mi na ramene a zaspalavala lebo ked ju dam do postielky tak place a dava na mna ruky az kym ju nezoberiem...uspim ju potom ju prelozim a do hodiny je hore lebo ma chce...takze ide uz pri mna na postel a som pri nej ja alebo mm ....aj my by sme chceli mat klud vecer byt spolu a pozret si film (mm je mozno rad ze uspavam a on si kuka aspon svoje 😀 ) bo ale viki vyrevat nenecham.....a ona je z tych co revu hysacia az hapkaju ....
ale rada bych tu knihu kto mi posle?
a suhlasim s @blumka lebo viki napr. poobede zaspi v postielke a potom ked sa preberie staci ju prist pohladkat a dat dudel...ale vecer nem....
no a ja ked budem nahodou na rizikovom tak kto bude viki nosit na rukach??? esteze uz chodi...dnes isla od auta k domu za ruku a ja som tlacila kocik 😵
a kupila som jej na zimu buducu topaky som nevedela zas odolat 😀 esteze mame sposovy rezim.... 😔

zucana
12. jan 2011

@avaka 😀 😀 😀
ja sa prave naparujem a skoro som sa udusila od smiechu 😀 mala je tvoja asi taka potvoracka ako ta moja...
ako sa vola ta tema? dam prelozit mm 😉
a @svetlankina hlaska bola tiez dobra 😅

avaka
12. jan 2011

@maculik ,no su to riadne potvorky,ja malej nase radsej ani nedavam skusat...ale ved uz budu mat rom,tak pomyly mozeme... 🙂 nasa tiez malo zje obedu,a to jej robim aj 4 druhy zeleniny,por,pazitka,ked to ochutnam,je to akoby ochutene,ta som tam vobec nechyba....no ale ked zacnem davat trochu soli,myslim,ze sa rozpapa...vid tvoj Petrik 😵
idem kuk foto
@loginka,áni ja nedavam2 chody

loginka
12. jan 2011

@blumka no naco mam ucit hava, macku, kacku, to uz vedia, teda kacku este nie, ale naucia sa 🙂 ale rada by som ich naucila nieco co moze byt uzitocne - boli ma - ukazat kde, spat, jest, pit, este ....ale zatial sa moc neucime

avaka
12. jan 2011

@zucana "kazde dieta sa vie naucit spat"-tusim tak sa to vola...ale ja som citala asi len 2 strany a stacilo 😅
aj mm ma klud,ked uspavam 😀,este nepovedal,ze by som mu chybala.... 😅 😀

a este ma napadlo,ja tiez myslim,ze ked zaspi na prse,potrebuje prso potom na uspatie,ked same,tak same,a ked mi zaspi sama,tak aj tak chce v noci prso...ci to preto,ze pri nej lezim?

avaka
12. jan 2011

boze,ked po sebe citam.... 😅
@maculik,napr.malo byt,ze budu mat rok,a ze sol nechyba...ale vy ste sikulky,si to domyslite 😀

zucana
12. jan 2011

@avaka veru veru sikulka som ja som si domyslela 😀
no idem spat...nem dobru naladu mam aj ked sa rehlim.... 😎

avaka
12. jan 2011

@zucana,ze topanky na buduci rok ,len aby jej sadli 😅 a sikulka to je,ked uz aj vonku takto prejde 😉

avaka
12. jan 2011

aha,ja pisem o Viki,ze sikulka,poslem a tam Ty sikulka... 😀
dobru noc 🙂

avaka
12. jan 2011

@zucana a coze s naladou? 😕 ci ist vedla?este som nebola...

olifcek
12. jan 2011

a @svetlankat sa nepochvalila? Aj Miska sama na prechadzke chodi i v cakarni u lekarky 😉

blumka
13. jan 2011

@loginka tak jasne ze to co uz vedia ich ucit nemusis, len si hore pisala ze je zbytocne ucit znak ked ich ucis zvuk...tak som myslela ze nevedia este...
a samozrejme ze je dobre naucit dieta ukazat znaky pre boli ma atd co si ty vypisovala len to je pre rocne dieta dost zlozita emocia aby ju pochopilo natolko ze ju uz zacne ukazovat, jest a pit je fajne ale uz som aj ja napr. pisala ze moje deti sice obe rady jedia ale znaky na toto ich nechytaju pretoze o jedlo sa hlasia takym sposobom ze o tom kazdy vie, tak sa nenamahaju so znakom....mne zas pride super, ked mi juli ukazuje to co ju zaujima, ja znakovanie beriem ako sposob komunikacie s mojim dietatom, a preto ukazujem take veci co ocividne julinku zaujimaju, sedime pri knizke a ona mi ukazuje psika, pyta si zapnut svetla na stromceku atd....ona ma z toho radost ze jej rozumiem, vlastne sa rozpravame...preto sa ona aj dost rychlo uci, tie zlozitejsie abstraktne ako este alebo staci atd. pridu na rad neskor.

@zucana a ty preco mas byt na rizikovom? aj s viki si bola?
a s vlastnej skusenosti vsetkym co planujete byt tehotne, tak len tolko ze nosit dietatko budete minimalne do 2 rokov...urcite nie uz kazdy den, isto to bude menej ako teraz ale bude to caste...ja aj teraz terezku nosim..ona ked vidi ako nosime juli taka aj ona pride a ze zober ma...no co poviem, ze nie?

lenica81
13. jan 2011

ranko baby... dakujem za vase reakcie, rady, napady, skusenosti... 😉 cosi teda poskusame... @blumka Vilko vyzera na ten typ ako TT, myslim v zaspavani, tak uvidime... ale ako som pisala, jeho dam do postielky a aj ked som pri nom a ho hladim a spievam, tak rumazga... 😢 😔

@svetlankat... my sme take mali, ze: otocit sa ku stene a spat... 😀 a ze sme boli jak mysi, tak ale neviem, ci sme aj zaspali, alebo sa radsej neozvali... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre