Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
13. feb 2011

@laxity cernice maju vela zeleza, je to super

svetlankat
13. feb 2011

Výrobcovia i lekári zdôrazňujú potrebu podávať dieťaťu do 3 rokov formulu, nie obyčajné kravské mlieko. Tak teda umelé mlieko potrebuje, ale dojčenie mu nič nedáva? Materské mlieko poskytuje bábätku neustále dôležité živiny, vitamíny, minerály… Mamičky starších detí určite spozorovali, že na odsatom mliečku sa po usadení vytvorí hrubá vrstva tuku, oveľa hrubšia než sa usádza v prvých mesiacoch. Dokáže stále bábätko vynikajúco zasýtiť. Obsahuje látky, ktoré mu posilňujú imunitu a pomáhajú mu prekonávať množstvo infekcií, ktoré počas detstva nachytá. Dojčené bábätko sa nikdy nemusí stretnúť s umelým mliekom ani so skrytým umelým mliekom v mliečnych kašiach.

tot som okopirovala z annag clanku, tak som prekvapena jej odpovedou pre katku

jaja32
13. feb 2011

@laxity cernicovy som zatial nerobila, ten ma na starosti mamina 🙂 ... zatial len malinovy, jahodovy a marhulovy 🙂 uz sa tesim na sezonu a uvarim krpatku a samozrejme mne. Jahody este mam v mrazaku, tak by som mohla este uvarit, ale necham na zmrzku

laxity
13. feb 2011

@jaja32 my zvykneme robiť z jahôd z mrazničky tzv. čučo....mňamka veliká, skvelý studený nápoj 🙂

olifcek
13. feb 2011

@svetlankat jo, ale katka jej pisala, ze kojit nebude dlho;... tak som to pochopila... annag jasne, ze podporuje kojenie co najdlhsie i nad 3 rocky 😉

olifcek
13. feb 2011

@jaja32 si sikovna, ja som taketo uzasne lekvariky jedla este ako decko, ked nasi zavarali.. mali ovocie domace alebo i dokupili, len zrejme bolo chutou ine to ovocie, nez dnesne, neviem si to inak vysvetlit

svetlankat
13. feb 2011

@olifcek ano ale pise ze je potrebne davat formulu a katke napisala ze um nemusi, tak to ma zarazs

jaja32
13. feb 2011

@olifcek 🙂 vsetky sme sikovne
@laxity noooooo, tak to ma zaujima, ved nemusime len zmrzku vyjedat. Je to zlozity recept? Ak budes mat niekedy cas napis 🙂

olifcek
13. feb 2011

@svetlankat ahaaaa, tak toto bych @annag napisala, chi
@jaja32 ja som lekvar nerobila este 😕

laxity
13. feb 2011

@jaja32 to robím do mixéra iba mrazené jahody alebo černice, čučoriedky, maliny k tomu mlieko a cukor 🙂

jednoduché a chutné 🙂

svetlankat
13. feb 2011

@laxity mnam vyskusam, mne aj s tym salkom velmi chutilo, mnaaaaaaaaaaaaam, robite chute

laxity
13. feb 2011

@svetlankat ako so salkom? to čo robieva myslím @jaja32 tú dreň do mrazničky? 😕 salko miľujem 🙂

laxity
13. feb 2011

@svetlankat toto "čučo" je fakt super a v lete no koneeeec 😀

svetlankat
13. feb 2011

@laxity ano ano to

olifcek
13. feb 2011

tu su tie nase elefantiky, kupene vcera x;o) su super, OLiv sa v nich dobre chodi, takze som spokojna ;o)

laxity
13. feb 2011

@olifcek ja som ti už odpísala mailom 😉

inak Naty má tenisky puma, myslíte, že v tom môže behať každý deň? 😕

olifcek
13. feb 2011

@laxity jj, odpisala som

my mame tenicky next, velkost 20, tak idem studovat link, ktory mi dala @svetlankat
http://www.bata.cz/caste-dotazy/detska-obuv

😵 😵

olifcek
13. feb 2011

@laxity my ich nosit budeme, su kozene, ved v tom nebude cely den 🙂

laxity
13. feb 2011

@olifcek veď to, že ja jej ich tiež nedávam stále, niekedy behá len v ponožkách 🙂 nech ich vynosí bo sú 19-tky, takže už asi nie na dlho

olifcek
13. feb 2011

@laxity nam su protetiky 17 uz akurat, elefanten 18 by boli na tom podobne, tak sme kupili 19 a uz sme skusali aj tie tenisky nextik, zanedlho budeme moct nosit, su to 20... ale este maju cas 🙂

jaja32
13. feb 2011

@laxity mnam, padnu jahodky 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annag
13. feb 2011

ahojte, ste ma tu spomínali 😅 , tak vysvetlím ten svoj výrok - to odporúčajú často slovenskí lekári a výrobcovia, ale nezohľadňuje to súčasné odporúčania významných svetových inštitúcií . Je to podobné ako sa teraz šíria fámy o tom, že dieťa sa má prikrmovať už od 4. mesiaca kvôli lepku. Rovnako ako odporúčané postupy pri zavádzaní príkrmov, tekutín, ktoré presne opisujú v akom mesiaci čo bábo môže alebo ešte nemôže zjesť . Sú to všetko nepodložené, mamičky vyslovene zavádzajúce informácie , len preto, lebo si niekto nedá námahu nájsť správny, dokonca záväzný zdroj informácií. Lebo napr. odporúčania Európskej komisie sú záväzné i pre členské štáty EU, ktoré by ich mali implementovať do praxe ..... to sa nedeje, namiesto toho sa pravidelne v STV v magazíne pre ženy strieda jeden odborník s druhým a prezentuje názory, ktoré si ani neoveril ....

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
13. feb 2011

@annag ok takze ak som to uz teraz konecne spravne pochopila, ak nie je mozne kojit, moze sa dat KM? cize formula nie je taka dolezita ako sa prezentuje?
@rivatha vdaka

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
13. feb 2011

@rivatha ja som si to precitala, ale som si to vylozila po svojom, zjavne zle. Ale ved preto tu o tom diskutujeme, ked sa najde nejaky debo ak ja, aby to ten druhy dal na spravnu mieru. 🙂 Aj ked ja by som chcela este kojit, aspon do dvoch rokov, ale uvidime co zivot prinesie

svetlankat
13. feb 2011

@rivatha cuco je lakavejsie 😀 😀 😀 😝

lenica81
13. feb 2011

@rivatha cuco si davaju bezdaci alebo studaci pri financnych suchotach... 😕 😀 nie... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre