Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
1. mar 2011

ahojte baby... ja si ani nepamatam, ci som vcera nieco aj pisala, alebo len citala... 😅

tak spatne k vikendu... chcem takto oneskorene popriat poslednym oslavencom od @selyma a od @rivatha - nech Klaudika a Davidko su zdravucki a nech su z nich stale tie usmiate slniecka, co nosia radost vsetkym okolo...
a @rivatha... tak to bola peckova torta a este tolko chuti a co ja viem coho, co si do tej torty dala... 😵 klobuk dolu...

@alex fajny zostrih, taky letny... 😉 a fotky z oslavy som kukala na FB... 😉

my sme mali rodinnu oslavu, boli sme v lipt. jane a este aj lyzovat sa... pol dna, ale stacilo mi... a som si myslela, ze nebudem vladat, ale este aj mm mi povedal, ze som ho prekvapila, ze ako som lyzovala ako vichor... 😅 😀 vraj si myslel, ze obcas ma stretne na svahu, ako sa tam vlacim, ale hofprd, som lyzovala o dusu... sak po minulej zime, co som nebola nikde, som sa obavala, ze budem viac stresovat, ale ako hovori mm, to je ako bicyklovanie, to clovek nezabudne... 😎 som bola vytesena a este aj nadherne slnko svietilo, tak ma trosku opalilo a nacerpala som Dvitamin... 😀
torta bola fajna, sice trochu ina, ako som chcela, teda motiv, ale inak veeeeeeeeeeeelmi chutna... 😵 ako doboska bola, co som bola prekvapena, ale super, a este aj s orieskami... 😝
foto dam to galerie, ked sa k tomu dostanem... 😅

lenica81
1. mar 2011

@svetlankat u nas dobre... opat sme spali bez prebudenia a matozenia... joj, mi to vyhovuje, len keby som aj skor do postele sla... 😅 🙄

zoska
1. mar 2011

caute, mne Neli az teraz zaspala...som sa ju pokusila ulozit okolo 11tej a nic z toho, takze dnes isla spat s obedom uz v brusku
aj vcera isla az poobede, tak sa nam mozno rezim upravuje, uvidime
@lenica81 to ste mali fakt super pocasie na lyzovanie, muselo to byt uzasne a krasne teda spavate, my sa stale budime a teraz ma take strasne sople ze uz 2 noci sme buntosili a v noci odsavali vysavacom, susedia nas miluju 😅

vcera sme boli prvykrat na ihrisku 😵 Neli lietala za 1 ruku a doma sa rozhodla potom ze uz ani ruku nepotrebuje, ale je dost opatrna, co mi vyhovuje
aj sa vozila na kolotoci aj hojdala na koniku a bolo slnecno a teplo, tak som si to uzivala, nabuduce musim aj fotak vziat

mm dnes odisiel na sluzobku, leti cez nemecko do svedska a potom ani neviem ci este niekam 😖 pride az v piatok tak si tu organizujem navstevy, nech mi nesibne ale len dospelaci, lebo aby deticky od nej tie sople nechytili...

idem vesat pradlo, odkedy sme prisli z BA iba periem, svagrina mi dala po neterke 2 obrovske tasky veci, nemusim ani jarne a jesenne bundy kupovat lebo je ich tam asi 6ks a velmi pekne aj nohavice, suknicky, tricka, no sa vytesujem, len neviem kto bude vsetko zehlit, lebo uz mam plny kos nasich veci 😒

zoska
1. mar 2011

😅 aaj ako som si pokecala, no ved aj do zasoby, neviem kedy opat prikvitnem
pa

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zucana
1. mar 2011

cafte baby
@zoska tak nech prejdu sople a uzi si s navstevami a gratulujem k chodeniu 😵

my mame za sebou ockovanie do rucicky...plackala ale potom behala za detmi tam v cakarni a hrali sa....teraz spinka.o 15tej idem pre maculik zoberiem ju do jedneho detskeho obchodu kde kupujem topanky a veci pre malych a veceru dame asi u nas....adelka trochu kasle ale vraj to nie je nakazlive 😉 tak urobim cestoviny a pecene maso so zemiakmi...
dnes je tu krasne pocko a cez vikend hlasaju 16 stupnov 😕

marina87
1. mar 2011

ahoj maminky, zase som tu po dlhom case a hned vas prepadnem otazkou. boli sme v poradni na 12m a dr povedala, ze co sa hmotnosti tyka, sme na spodnej hranici, kedze babo by malo mat v 12m trojnasobok porodnej hmotnosti.....tak som z toho taka nesvoja, trapi ma to :(
preto by som sa vas chcela opytat, ako vyzera jedalnicek vasich drobcov
moja zabka teraz menej papa, toto som si vsimla, trapia nas zubky, mame vonku 4, dalsie nevidiet. no nechce vsetko papat. ma chvile, kedy krasne papa a potom zase naopak......mate s tym skusenosti?

lenica81
1. mar 2011

@marina87 moj Vilko ma k 3nasobku porodnej vahy riaaaaaaaaaaaaaadne daleko tiez, ale moja doc sa tym netrapi... tiez sme pri dolnej hranici vahy, vysku mame priemernu, hlavne ze priberame a rastieme... 😉 a s tym jedenim je to aj u nas ako na hojdacke... dnes som mu dala kusky, a papal krasne... aj si sam daval do pusy... tak skus aj takto, uz ich to mozno nebavi nechat sa krmit...

dorotka2
1. mar 2011

@marina87 aj moja Viki ma daleko od trojnasobku porodne, len pre info, narodila sa 3300 a pred dvoma tyzdnami mala,teda na 12 mesiacov 8650, cize dost daleko, netrap sa tym vobec. Viki teraz papa tiez menej ako niekedy, kedze nas zubale trapia, este aj sopliky nam zatekaju a grcka, ale ja to neriesim, aspon nemusim tolko nosit, treba to brat pozitivne, Kamoskina mala ma uz 4 roky, ked bola malinka tak 74 nosila asi do 1,5 roka a je zdrave stastne dieta, takze neries. 🙂

marina87
1. mar 2011

@lenica81 no chudnut nechudne, takze to je OK (aspon nieco), do rucicky jej davam vzdy nieco, tak si to pocmulka a potom to len najdem niekde pohodene. neskusam ani velmi nove recepty, lebo toto uz mam overene, ze nezaberie, tak v podstate varim stale to iste, lebo viem, ze jej to "chuti" a aspon nieco spapa......
my sme pol kg pod normou....:(

marina87
1. mar 2011

@dorotka2 mas pravdu, nebudem to riesit, dolezite je, ze nechudne 🙂

laxity
1. mar 2011

Ahojte

@rivatha torta vyzerala naozaj vynikajúco...si šikulka 🙂 a zaujíma ma tie hermelínové jednohubky 🙂

@zoska tiež blahoželám k prvým krôčikom 🙂 a myslím, že tvoja torta bola tiež krásna dokonca dvojposchodová 🙂

Moja Naty sa tiež už púšťa vo veľkom, krásne prejde 🙂 tak sa tešíme s ňou 🙂 . Stále niekde beháme, takže neni času ani napísať. Oslavy dopadli super neviem či som písala...už len kúpiť nový byt na tie všetky haraburdy 😀

@marina87 aj moja Naty má k trojnásobku ďaleko, takže sa tým netráp...pokiaľ nechudne tak.... 😉

andrea2603
1. mar 2011

ahojte 🙂
je tu ešte niektorá z vás, čo nemá menštruáciu? tak ja nemám a dnes som bola na prehliadke u gyn., robil mi sono a že ešte dlho nebudem mať 😵 , ale nie som tehotná 😅 , len vaječníky sú ešte kľudné 🙂

zoska
1. mar 2011

@andrea2603 ó tak si to uži, my si to odkrutime aj za teba, ja zacnam zajtra 😀 😠

andrea2603
1. mar 2011

@zoska veď sa aj vytešujem 😵 , ďaľšie plus, prečo ešte neprestať kojiť 😉

laxity
1. mar 2011

tak a tu sa nežehlí? 😀

@andrea2603 si to užívaj...kokos ja mám a včera som mala fajne bolestivú ovulku 😅

alex
1. mar 2011

ahojte,

@andrea2603 ja som mala 7.1. a od vtedy čakám, že príde opäť a stále jej niet. Ale tehu nie som, tak neviem. Ale asi ešte mám nárok na to, aby haprovala, keďže kojím.

laxity
1. mar 2011

som to debilno napísala ale verím, že chápeme 😀

@alex mne nehapruje, ale mávam ich silnejšie ako pred tehu 😅

alex
1. mar 2011

No vy tu už vo veľkom chodíte a ja sa vytešujem, že náš šikulo stojí bez držania. Ešte nie dlho, ale taký je zlatý, keď stojká, usmieva sa na mňa, taký hrdý, že čo dokáže. A konečne aj ťapkať začal, to doteraz nechcel. Ale slovíčka opakuje jedna radosť.

alex
1. mar 2011

@laxity no tá moja prvá bola tiež dobre silná. Ale nechýba mi, takže kľudne nech je tam, kde doteraz 😀

svetlankat
1. mar 2011

@marina87 my nemame trojnasobok ani zdaleka, a nasa vaha je uplne ok

avaka
1. mar 2011

caute 🙂
my sme dnes buntosili od 6-tej,tak som rozmyslala,ze ako vydrzi,ci pojde spat 2x)to ale uz dlho nebolo) a nakoniec pospala cez obed 3 hodiny 😕 .no to keby som vedela,idem spat tiez...
@zoska ,ja tiez davam zatial obed az po spanku,uz mam odskusane,ze vtedy zjea aspon ma aj ovocie doobeda...nech Vam rychlo prejdu sople a gratulujeme ku krocikom 😉 my drepujeme,ale dopredu nie a nie,tiez je opatrna,vlasntne vsetky ukony si doteraz nacvicovala na posteli 😅 ,len chodza sa neda... 😀 ,ale dnes sme boli u @jja a mala sa chcela blisnut,tak urobila dva take minikrocky,no ale to este nic...

@marina87 ,my sme mali v roku 7990g,sice mala mensiu aj porodnu a dr.nas tiez stresovala vahou,ale sama uznala,ze mala je stale v pohybe a vela spali...tiez velmi zle jedla,ale klop klop,posledne dni uplne super 🙂
@andrea2603 ,ja,ja 😎 ,ale u mna to vyzera,ze coskoro uz dostanem,lebo pred 2dnami som mala rano uz trochu spinenie,ale zatial nic 🙂 ,ani mi nechyba... 😅

loginka
1. mar 2011

cafte
@rivatha feeee tak ta torta bola iste peckova, tie ingrediencie ako z nejakej relacie o vareni a peceni 🙂 si sikulka, no klobuk dolu, fakt
nasim sa tiez zmenil rezim, to ako ochoreli a museli spat doma, dovtedy 2x v kociku a teraz len 1x tiez aj to kukam kolko vydrzia, polievocka pred spanim a o cca 12.00 spinkaju, ale nevydrzia tolko co vkociku, niekedy len hod a pol a to je dost malo
ale mam problem ako ich budem uspavat, sama neviem, teraz je tu mamina, tak mi jedneho uspava a potom neviem ako to vymyslim, lebo nevedia sami zaspat a musia byt aj rozdeleni, lebo sa navzajim rusia
Lauri mi vecer spapa UM a davam jej uz aj v noci, a do toho este 2x kojim, cize napapa sa toho v noci dost, hadam sa to casom zredukuje

loginka
1. mar 2011

no k vahe - my v roku sme mali skoro 6 nasobok 😅 z 1800 na 11 kil

lalipop
1. mar 2011

@loginka tak to ste pekne pribrali 🙂 my mame podobnu vahu, ale do tvaricky vyzera tak na 9 kg

lenica81
2. mar 2011

ahojte... po tieto dni je to tu akesi mrtve... 😕 😅 😀 a to este nie je vonku najteplejsie... vyzera byt pekne, ale pocitovo brrr... tak by som rada sla von uz na par hodin, no ale mrznut sa mi nechce... a chodit 4-5 hodin, to je trapenie... 😅 uz mam prejdene vsetky chodniky... a to ze petrzka je najvacsie sidlisko... 😔

ja som vcera davala Vilkovi kusky mrkvicky a karfiolu do rucky a maska do pusy, no a cuduj sa svete popapal dost... obcas sa sice s mrkvou nekamaratil, 😝 a k tomu este cestoviny... 😎

lenica81
2. mar 2011

@zoska gratulujem ku krocikom... no u nas si este pockame... 😒

laxity
2. mar 2011

ahojte

@lenica81 ja sa už tiež neviem dočkať teplejšieho počasie...a ísť von len tak za ručičku sa poprechádzať...prípadne s trojkolkou 🙂

My sme boli včera v záhrade u svokrovcov, Natálke sa veľmi páčilo všetko sledovala, stromy, kríky... 🙂 a samozrejme najviac zem 🙂 , ktorú vyhadzovala 😀

lenica81
2. mar 2011

@laxity no, za rucicku my este nie... furt sa musi mi drzat oboch, alebo nohy, inak nic... ani topanky som este nekupila, radsej... ☹ ale na trojkolku sa tesime... hadam to bude pojazdne tu na okoli... 😅

laxity
2. mar 2011

@lenica81 no ja tiež nemám také topánky vhodné teraz na von...a práve sa chystáme a keď ju budem chcieť vybrať trošku pochodiť, tak neviem v tých topánkach čo má či jej nebude chladno 😕

neboj všetko príde kedy má 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre