Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
6. mar 2011

@avaka 😀

avaka
6. mar 2011

@rivatha ,ja som stale skusala neochuteny jogurt,potom s bananom raz zjedla,viac uz nikdy....a nechala som pauzu a po roku som ochuteny smotanovy,vanilkovy a marhulovy zatial a celkom spapa 🙂 ale nedavam kazdy den

ja som dnes na navsteve malej rozliala polievku,co mala vecerat,nemala som jej co dat a tam mali taku podobnu,bola solena,nie velmi,ale viac ako ta nasa,no dala som jej ,snad neva....ved aj tak som jej uz zacala solit ...

svetlankat
6. mar 2011

bru bru bru

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matesl
6. mar 2011

jaj dnes maly ako keby citil, ze nemam nervy to ponocovanie stale, uz 3x bol hore ale len si zamrnkal a sam si zaspal dalej, som sa kukala od dveri co bude robit 😅 asi pochopil ze uz mam vazne dost, asi aj na mna nieco lezie 🙄
idem hajat aj ja, uvidime dokedy 😉
bruuu

blumka
7. mar 2011

ahojte zeny, ja len tak na skok, caka ma este kopa roboty, vybalovacky a tak ale uz od soboty sme v dome, tak sa uz nikde neponahlame 😉
dakujem vsetkym za pochvaly na FB, potesi ze nasa a hlavne mm robota sa paci aj inym
@lenica81 vies 13 rokov s USA spravi svoje 😀 ked budes v KE tak ta pozyvam na kavu..samozrejme hocikoho kto bude v KE 😉

no idem uz, mam len mobilny net, tak nejdem zavislacit 😀
papa

matesl
7. mar 2011

caute zienky, tak boli sme hore kazdu pol hodinku a hodinku o 3 som uz odmietla dat prso, revali sme, jedovali sa, potom sa ukludnil na rukach.... o 4 ze ideme spat a spal potom do 7 vkuse.... ale uz fakt nevladzem kazdu pol hodku byt hore, mne uz sa hlava tocila a aj sa toci. toto uz musi prestat 🙄

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laxity
7. mar 2011

ahojte

@avaka hej nočné plánujem prestať...ale cez deň sa kojíme dosť, tak dúfam, že sa neodstaví 😕 a ak aj áno, tak čo už budeme na umelom 🙂

@matesl 😔 neviem čo napísať 😔

lenica81
7. mar 2011

ahojte, u nas noc fajna... len akosi skoro vstava teraz Vilko, okolo 6tej... 🙄 tak nepraktis, bo mm vstava do prace okolo 7mej... no ale co uz... som bola na nakupe a cestou spat sa prechadzame a Viliam zalomil... tak som dosla domov a vytlacila ho na balkon... no, podivne, som zvedava, aky rezim ma potom dnes caka... 😅

@matesl 😔 tu uz fakt neviem, co by pomohlo, co ak by dosla mamina a nejako ti pomohla s odstavenim... jedna moja kamoska ma malu, co ma rok aj 8 mesiacov a vravela, ze to bude problem ju odstavit, lebo normalnu stravu ani poriadne neje, len by sa ceckovala... musim aj prezistit, ako to vlastne chce poriesit... dojcenie je super, ale ked ta to takto vycerpava a v podstate nemas cas na regeneraciu, neviem, ci by nebolo lepsie sa do toho pustit... 😕 😔

@laxity ja dojcim len rano a vecer, a maly je v pohode... rano len rozlepi oci a hned sa na mna cape a vecer tiez vie, co ma prist, tak ma len zbada a gnauci, pokym mu nedam... 😉

@blumka berem ta za slovo... dojdem velmi rada... 😉

matesl
7. mar 2011

jaj babulky, uz som volala s maminou asi pojdeme tam a ona s nim bude spat, tu sa neda je to jednoizbak a ani mm sa nevyspi a to musi ficat v praci chudak, a fakt by ma to neobtazovalo keby sa budil 3-4x v noci ale nie toto, toto je extrem uz a som nervozna a nevyspata a to nikam nevedie.
bojim sa len ze cim ho upokojim ak ho odstavim a nema dudel, to tusim aj annag raz pisala, ze je mozne ze to nepomoze a nebude ho ani cim upokojit
ale takto to uz nejde
skusam postepnu v noci nedavat tak si poplace ale spi dlhsie, no co, je to krute ale aj on potrebuje predsa spanok, nie toto co ani neviem ako nazvat 😨

lolka
7. mar 2011

caute, my sme sa vcera vratili zo 4 dnovej minidovolenky z Tatier. bolo super, pocasie neskutocne krasne, aj sa nam zalyzovat podarilo (kamosi kocikovali), Viki pekne spavala (zeby sme sa prestahovali do hor? 😀 ) a vzdy sa riadne unavila. len ta cesta bola o nicom 😖 hodinu pospala a zvysne 2-3 nevedela obsediet, hracky ju bavili len chvilku, potom sa drapala von zo sedacky a ked som ju aj na chvilu vybrala, tak by len lozila po mne, do kufra sa drapala, mm po ramene a to sa neda.

@matesl juuj mati to je mi luto, ze sa este takto stale trapite ☹ clovek by predpokladal, ze cim su starsi tym to bude lepsie, ale nie vzdy je to tak 😖 u nas je to trochu lepsie, tak som rada.
inak co sa tyka kojenia, Viki sa viac rozceckovala cez den.....uz to neni len o hlade, ale aj o ukludneni a tak podobne. uvedomuje si to a len co si ju viac pritulim uz mi siaha na tricko, vyhrnie ho a idem si za svojim 😅 vzdy sa ju snazim zabavit, daj jej cajik, hracku, ked sa da mm ju berie na ruky, ale ked sme same cez den je to tazie. nechcem aby ma vonku vyzliekala 😖 neviete co by pomohlo ? na vysvetlovanie je este mala

lenica81
7. mar 2011

@matesl ani my nemame cumlik... a v noci ani nic nepije... a ukludni sa sam... sice sa obcas dost hmyri, teda ked mu zuby sli, ale to sme ho k sebe privinuli a drzali a trosku plackal, ale bolo to v ramci normy...

@lolka to je super, ze ste si aj polyzovali... ste lyzovali na javorovici... super svah to je... 😎 a pomoze len body s dlhym rukavom a rolakom... 😀 jedna kamoska ma s tym riadny problem... som to videla na vlastne oci... snazi sa malu ignorovat... ale, no neda sa to velmi...

lolka
7. mar 2011

@lenica81 ani neviem ako sa ten svah vola, ale je to ten za dedinou, oproti je hotel Liptovsky Dvor. 2 roky som nestala na lyziach a mala som dost, potila som sa ako kon......mozno aj preto, ze bolo 8 stup. a ja naobliekana 😀 nohy ma boleli, ale vecer sme sli aj s malou do virivky a ja som stihla za vikend 2 masaze, tak som si uzivala 😀

no, niekedy je to blbe, doma mi to nevadi, len vonku..... 😖

ozaj, som ostrihana na kratko, tak aby sme ma spoznali davam foto:

katka888
7. mar 2011

ahojte,

robite niektora taku tu ryzovu kasu,alebo ako sa to vola? tusim ryza a mlieko.. pre deticky... lebo my to s mm nejeme, ale malej by som chcela uvarit, len nemam recept.
mozem vas poprosit? dakujem

andrea2603
7. mar 2011

ahojte 🙂
@lolka teraz ako čítam, že by si nechcela, aby ťa vonku vyzliekala, tak som si spomenula, Lele mala niečo vyše roka a tiež som ju nekojila kade-tade vonku, ale boli sme u MUDr. v čakárni a toľko mi liezla rukou do trička /samozrejme, že som jej ponúkala čaj, banán, keksík/, že jedna mamička sa tam najprv usmievala na nás a potom mi hovorí: len si poďte sem s ňou sadnúť a dajte jej 😉 , keď tak veľmi pýta 😀 .

@matesl fakt bude najlepšie, keď mamina pomôže, večer keď mu dáš posledné kojenie, vždy mu pekne vysvetli, že teraz bude ceckať až ráno /skús mu povedať napr., že mliečko má bibiku a že v noci sa musí vyliečiť 😉 /, asi to pár nocí potrvá, ale dúfam, že vám to zaberie a už aj ty si konečne oddýchneš. Ale teda ceckoša máš doma riadneho 😉 😅

Liv mi teraz spí, s Lele idem o hodinu na kontrolu alergologičke.

lolka
7. mar 2011

@andrea2603 no, deti si vedia riadne pytat 🙂 Viki sa v tomto zmenila skoro presne v roku, viac je na mna nalepena a pritom ked ma nevidi a hra sa s niekym inym nema problem, len akonahle ma vidi - koniec 😅 na lyzovacke sme boli s kamosmi a bola uplne v pohode, kocikovali ju, hrali sa s nou, ona s nimi kecala, nemala problem a ja som sa snazila nebyt v jej zornom poli 😀

mne Viki spi uz vyse hodiny, taky nezvyk 😀

andrea2603
7. mar 2011

@lolka aj Liv je na mne stále nalepená 😝 . Liv si zvykne pospať približne 2 hodinky, niekedy potiahne aj 3 😵 😵 😵

olifcek
7. mar 2011

Oliv dostane m kde si vypyta, nemam s tym problem... tak ale dam do manduci a tam nic nevidiet 😉

my noc, ze wow.... Oliv zaspinkala UZ o 20.20 a hajala do rana do 9.00, 1.x sme cucali okolo polnoci, paq okolo 5tej a paq rano, ked oliv vstala, tak hodku sme sa mojkali, lezkali si, oliv mm pila 😵 😵 vcera sa riadne unavila, chi

olifcek
7. mar 2011

@lenica81 oliv ma i cele dni, ked papa len mm, ine nechce, nenutim... ona vie, ci je hladna, ci jej mm stci, alebo nie... ved i spanok sa nam uzasne upravuje 🙂

matesl
7. mar 2011

baby nasla som fajny clanok, skusime nieco z toho, to redukovanie nocneho kojenia, je tam viac sposobov, snad nieco zaberie, nieco z toho aj podvedome robim, no ale vysledok ziadny, drichme uz maly 2 hodky, dospava noc isto, ja som chvilku tiez ale uz neviem ani spat z unavy.

matesl
7. mar 2011

@olifcek tak to mate uz suprove, si sa dckala aj ty spania 😉 len nech to vydrziiiiiii mzno sa aj ja dockam, raz 😅

matesl
7. mar 2011

@lolka to mam aj ja cez den, knuci pri mne a zakusuje sa do mna, tricko trha, ked sedim, musim furt stat niekde chodit, proste mu utekat
ked ide cez den spat dam mu a popripade ked sa udrie, alebo ked dojde z vonku ze je uz veeelmi hladny, inak sa snazim ho ignorovat a idem s nim k oknu, kukat auticka, alebo nieco robit 😀

matesl
7. mar 2011

@andrea2603 no neuveritelne je nalepeny n cecku aj teraz jak sa prebral a este by spal tak mrncal jak som mu didu vzala, tak som ho dala na druhu, lebo ma uz bolela ta jedna, a zaspal dalej a po 10 min sa mi ho podarilo odpojit.

ale asi mu idu spodne 2-ky tak snad ked sa prerezu, trochu sa nam polepsi, ale mm vravi, ze to od ockovania je takyto rozhodeny

tu je ten clanok:
http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim\nocne...

zucana
7. mar 2011

@matesl to mi je tak luto ani uz neviem co napisat...
my mame rekord v postielke...od 21.30 do 1.00 v postielke a potom pila mliecko a do 4tej v postielke a potom hodinu hore 🙄 a spali sme do 9tej....

olifcek
7. mar 2011

@matesl no ale ja, ked spim tri hodky vkuse, tak som vyspana 😀 zvyk z predoslych dni... ked som mohla spat dve-tri hodky vkuse, tak som sa vyspala, to bol komfort 😀 a teraz sa vzdy po dvoch-troch hodkach budim, na wc idem a snazim sa zaspat 😀 😀 😀
@matesl nam, ked tlacili ocaky, ktore su uz von, a stolicky zaroven, tak sme par noci i dni boli skoro vkuse napojene 😅 bude lepsie, ked i u nas je...

matesl
7. mar 2011

vraj clovek ked spi 1,5 nasobok hodiny tak sa zobudi v lahkej faze spanku a lehsie sa vstava aj po 3 hodinach... to asi ked maly vstava castejsie v mojich inych fazach tak nevladzem so sebou 😅

no ja dufam, ze su to zuby, aj sa mi zda ze uz ma na dasienkach take priehlbinky ako by sa kozucka nad zubom stensovala, tak nech uz dorazia tie zubiskaaaaaa 😀

matesl
7. mar 2011

@zucana uz som aj ja skusala postupne postielku do choroby a bolo dobre dal ze 4 hodiny, ale po tej chorobe katastrofa a nechce sa mi ho kazdu hodku odtial vytahovat 😅

laxity
7. mar 2011

@lolka super účes....pekná zmena 🙂

zucana
7. mar 2011

@lolka ze jaka zmena 😉 to kvoli stretku ??? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre