Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
27. jan 2010

zosi, uz nema miesto sa tocit, uz sa len asi snazi nozicky natahovat kolko moze a uz teda vela asi nemoze.
inak mne je divne ze si pred porodom nepotrebuju skontrolovat kade ide pupocna snura...
dnes mi volala kamoska, ze jej znama rodila, nie a nie mala vyjst von, tak ju vzali sekciou a mala mala pupocnik okolo bruska omotany...ved keby spravili sono tak to asi aj zistia a nemusia ju nechat trapit od rana do popoludnia...

matesl
27. jan 2010

garonku zachrani len priepustka od lekara.

dobru nocku baby 🙂

ewelyne
27. jan 2010

ddobru babky... 😉

jou veru maju drobci nasi malo miesta 😉
a stvaraju kreacie 😀

zoska
28. jan 2010

dobreee ránko 😀

ja som uz aj doma z poradne a vy spíte 😕
na pasy az v pondelok idem, takze som aj rada ze sa tam nemusim v tomto pocasi terigat 😉

od spodu ma nepozerala dnes a vsetko ostatne vyzera ok 🙂

aj u vas tak sneží?? najhorsie je ze novy sneh zakryl lad na chodnikoch...no des
davajte si pozor bruska 😉

supi
28. jan 2010

Dobre rano, baby mam na vas velku prosbu 😅

nemate dnes nahodou niektora poradnu, chcela som vas poprosit ak by ste mali minutku cas ci by ste sa mi na nieco spytali, potrebovala by som totiz nazor ineho Dr. ako mojho.

Otazka: ked mi bola merana panva na zaciatku tehu a tu poslednu hodnotu mam hranicnu 17,5 cm (jeden z dovodov kvoli ktoremu mam mat sekciu) ze ci sa mi pocas tehu nemohla panva trosku roztiahnut???????

Moj Dr. mi to totiz nechce znovu omerat lebo tvrdi ze sa mi to nemohlo roztiahnut.
Ale mna tak velmi boleli klby, panva, celkovo som sa tam rozsirili a sa mi az nechce verit ze by sa mi aj to inkriminovane miesto trochu neroztiahlo.

Velmi dakujem

zoska
28. jan 2010

supi ahoj,
ja uz sa opytat nestihnem, kedze som uz doma, ale asi ta nepotesim...
kamoska caka druhe babo...mala zuzenu panvu -zistili jej to pri prvom tehu- mala tazky porod- 12hod. sa trapila a nakoniec ju vzali na CR
teraz bola u dr. a pytala sa jej ze ked uz je po jednom porode, ze ci sa jej nemohla panva roztiahnut a ze dr. sa smiala, ze to nieje mozne...ale zmerala ju a mala uplne rovnake hodnoty ako predtym...

supi
28. jan 2010

Ewe ako si to pekne napisala ze supitko 😵

no jedine co som ohladne balenia urobila je to ze som preniesla nachystane veci zo skrine na postielku malej, do tasky furt ne a ne... 😀

Inak baby a ja sa potom k vam hlasim na kocikovanie, ja byvam tiez vo vrakuni, ale skor su to uz asi podunajske.
Urobili sa mi akurat strie na bruchu, doteraz nic a ked finisujem tak svinuchy si ma nasli 😠

supi
28. jan 2010

Ahoj zoska, ach jo... ake mne to aj tak vrta v hlave 😕 neni mozne aby aspon o par milimetrov 🤐

zoska
28. jan 2010

no supi to netusim...ale asi skor nie, ked ta kamaratka ma rovnake rozmery uz po 1 porode... 😕
a preco ti to vrta v hlave? ty mas indikovany cisarsky a chcela by si normalne rodit, ci?

janielah
28. jan 2010

ahojte dobre ranko.

kde je ta garonka od vcera ??? nesla ona predsa len rodit namiesto toho pudingu ? 😀
zosi, pekne si vsetko vybavila 😉 sikulka ty nasa slamenna vdova. aj u vas tak strasne snezi?

supi
28. jan 2010

zoska, hej mam mat sekciu ale sa hrozne bojim 😀 a este som si aj blba pred spanim citala v casopise o tom 😠 a zase zacinam uvazovat nad tym ci by som to predsalen nezvladla normalne. A k tomu je aj moj dr. nerozhodny, este stale sa k tomu stopercentne nevyjadril...

zoska
28. jan 2010

janka, takze ty este tiez nerodis... dobre vediet...lebo ak sa tu niekto neukaze moze byt za tym hocico 😀
a snezi aj u nas, taka metelica riadna...ale uz to ustava konecne.

garonka je zatial nezvestna, potvora jedna...len dufam, ze ak nerodi tak je o.k. 😕

supi no ak mas uzku panvu, tak by si sa asi zbytocne trapila...ta kamaratka mala tiez hranicne hodnoty a nikto na to nebral akosi ohlad...12hod. ju nechali vytrapit...nevladala tlacit uz, sestra je po bruchu skakala, klieste do nej pchali a potom doktor z dalsej smeny zaveli ze na cisarsky... ona sa rozplakala od stastia...
ja niesom absolutne zastanca CR, ale v takomto pripade je zbytocne sa trapit...
tak neboj, vsetko dobre dopadne...pozitivne myslenie 😉

matesl
28. jan 2010

ahojte babuky, to je vonku nadeleni, coooo? teraz by som nechc ela aby ma to chytilo...to by sme asi ani dorazit nestihli 😅

supi aj ja byvam tak na rozhrani, pri okne mam na tel Vrakunu a na sedacke PB 😀 a kde tu byvas? nie sme susedy?? 😀

a neboj sa tej sekcie...ved si to zdravie citala, vsetky herecky tam rodili cisarakom...na 2 strany boli

teuska
28. jan 2010

ahojte babulky 😅
Jaj supi ani nehovor, aj ja mam velky strach pred sekciou. Pdkedy to viem, som este poriadne nespala. Ale zasa si poviem, ze budem sa tam trapit a nakoniec aj tak to bude sekcia, tak to radsej nieeeeeee...

matesl
28. jan 2010

zosi ty si fakt velmi sikovne vsetko vybavila

ewelyne
28. jan 2010

Supi, neboj, uvidis ako sa budes citit a co povie lekar ked sa porod spusti... ci by to slo, alebo nie...
myslim, ze ak sa na to budes citit a oni povedia, ze sa to da skusit... len ked povedia , ze radsej neriskovat... uvidis... bude dobreeeeeee.... a mas zakaz od MK 😉 😀 citat cokolvek o cisarskych, oki??? 😀

zosi, sikulka, nam vypadava net z toho husteho snezenia...
ale hore som z od siestej hadam...
🙄
🙄
straaaasne sneziiii pomoooooc a ja idem "drbkat" na tu poradnu... a tu kalamitaaaaaaaaaaaaaa...

garonka si to asi s tym pudingom fakt rozmyslela... hmmm... nemate niekto na nu tc.???
myslim, ze olifek ma... olif, skus jej napisat... 😉

jani a ty ako? bola party po odovzdani DP??? 😉

baby, kto kde byvate? nemam uz prehlad... s kym budem ja kocikovat? 😉

supi, ja ti neviem, ale moja kamoska mala a dva centy rozdiel ku koncu tehu... ja sa opytam na poradni, oki?

ewelyne
28. jan 2010

🙂 supi , vidis to ma nenapadlo, to mi tak zvykneme malemu, ze rychlo- sup sup alebo supitko 🙂 😉

maminnka
28. jan 2010

Ewe,
zastav sa 🙂 marlenka sa chladi, som z Petrzalky, mas to cestou 🙂

teuska
28. jan 2010

inak baby, aby nam tie babatka nepomrzli 😉 ja malemu hovorim, ze este nech pocka, kym sa otepli 😀 No ale zasa nie az do maja 😀
Babenky poradte, moja mala mala v maji kliesta. Mala ho v pupku tak, ze sme jej ho nevedeli vybrat a museli sme ist na pohotovost. Tam jej ho sestricka vybrala raz, dva. A vcera som si vsimla, ze ma to miesto cervene. Treba ist s tym k doktorke?

garonka
28. jan 2010

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵

čo už ma posielate do špitalu čo? hahahahaha ešte som 2v1 citím sa ako znovuzrodena 😀 síce maly sa ide rozkopať vonku ale dohovaram nech tam ešte pobudne ja si chcem ešte užiť voľno 😀

a puding? tak sama som ho žrala síce mm si vzal do práce v 5dcl mištičke ale zbytok bol môj a čo vam poviem pchala som ho do seba v noci o tretej a potom ma napadlo preboha šak ja idem na odbery hepatalnych testov 😅 a ešte sestrička sa ma rano pýta o siedmej ste tu nalačno? no jasneeeeeeeee, ci panečky ale môj žaludok bol plny 😅
a zas mam ten hlupy tlak 140/90 tak ak mi vystupi vyššie hor sa do špitalu 🙄

zosi premie nedostanem za nočnu absenciu? 😅

zoska
28. jan 2010

jj, vybavila som to rychlo, ale to asi preto, ze minule ma nechali cakat 4 hodiny a ked som vosla dnu tak som vyzerala asi tesne pred kolapsom, aj som povedala, ze to nieje normalne...tak si ma zapamatali 😉

supi...a urcite som ta nechcela strasit...ale myslela som to tak ako teuska...ze ak sa mas trapit dlho a potom aj tak cisarsky tak to je blbost...
a tvoj dr. by sa teda k tomu uz mohol vyjadrit 🙄 ved uz si tesne pred porodom...poslal ta aspon na predoperacne vysetrenie uz??

jja
28. jan 2010

Dievcence, hlasim sa ze sme stale este 2 v 1 😀 a veru nevyzera to na tak skoro 😖

zoska
28. jan 2010

haha garon ze premie?? akurat po riti si zasluzis...sme sa bali ci si sa pudingom nezadrhla 😀 😀 😝

ewelyne
28. jan 2010

teuska a oni kedho vybrali, nedali ho do takeho roztoku, ci nie je infikovany,????

teuska, ak ma to miesto cervene, a mozno aj inde nejake cervene fliaciky, ktore nemusia byt velmi viditelne... aj za uchom, pod ockom...hocikde, sup k lekarke, nech urobi krvne testy... necakajte... ono sa to tak prejavuje... 😒 drzim palce, uplne idealne by bolo, keby sa to nepotvrdilo... ale istota je istota a moja sesterka to tak mala a aj ujo...

zoska
28. jan 2010

teuska, ja by sla...nech jej vezme krv (borelioza a tak...) kliest je zakerna svina
netreba topodcenit ak jej aj nic nebude aspon budes kludne spavat

teuska
28. jan 2010

ewe inde som nijake fliacky nevidela, a s tym kliestom nerobili nic
Co sa tak prejavuje?

blumka
28. jan 2010

dobre ranko...
vy ste toho teda popisali..mne vcera vypadol net tak som sla spat...
garonka je nezvestna? no mozno bude nove babo 😉
ja idem o pol hodku na monitor, a skontrolovat jazvu, tak sa potom ozvem ze co a ako 😉

garonka
28. jan 2010

zosi aj s lyžicou v ustach som skoro zaspala 😅
a nebudem už jesť za týždeň som nalepila na seba dve kila hruza a bodaj by sa mi ťažko nedychalo keď funim akoby som zabehla maraton 🙄

garonka
28. jan 2010

blumi ja som tuuuuuu 😀 😀 😀 😀

len aby naša blumka dnes neporodila Julinku 😉

maculik
28. jan 2010

dobre ranko 🙂
vcera ste akosi skoro zalomili, takze dnes som ani neamal vela roboty s docitavanim 🙂

teus, a neposkriabala sa tam alebo nieco? Ak nie, tak mozno by som zavolala pre istotu dr a povedala jej, co je vo veci, ze ci mas prist. Radsej nadarmo, ako nieco zanedbat.

Citam, ze u vas snezi, no tu snezilo vecer, teraz dost fuka, ale chystam sa na prechadzku, nechce sa mi byt dnu. Svokra ide varit fazulu na kyslo a palacinky, a este drozdovu pomazanku, to neviem, ako chuti, ale ved vyskusam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre