Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
18. mar 2011

ahojte zienky

@maculik boze vy sa tiez dobre trapite, do kelu, co to mate? skocte lekarovi obaja, drzte sa

my noci toez otras kazdu hodinu je hore, nestiham ani zaspat...co uz, snad uz to nebude dlho trvat 😒

alex
18. mar 2011

Dobré ránko, ja som tiež za stretko, nemám to ďaleko, takže kedykoľvek. U nás noc tak na poli, zaspal o 20:15, zobudil sa 1x o 00:15, tak som nakojila, no a išla som si k nemu ľahnúť, ale potom sa budil častejšie, veľa sa prevaloval. Ale potiahli sme do ôsmej. Teraz tu vymýšľa, už ma 2x kusol.

maculik
18. mar 2011

no ja teraz teplotu nemam, ale mozno aj kvoli tomu, ze mm mi nanutil zase Paralen, kym odisiel do roboty. Ale akasi som slaba, bolia ma nohy, ruky, kruti sa mi hlava. Mm chcel ostat doma, ale som mu povedala, ze prinajhorsom mu zavolam, tak asi mu poviem, nech dojde domov na poobedie, ak sa nebudem dobre citit, a ja pojdem k dr.

idem nachystat veci k dr a pojdeme tak o pol hodku, mame to sice autom len 15min, ale rozmyslam, ci neist taxikom, ked sa tak zle citim. Uvidim.

@matesl ty si tiez teda "uzivas" s Riskom 😒 Asi nam ostava len dufat, ze nam tieto prebdene noci coskoro skoncia 😅

matesl
18. mar 2011

babuôlky, bola som vcera na kontrole u dr s malym, tak dychanie ciste aj hrdielko, a utorok budu vysledky vyterov, tak dufam, ze budu ok aby sme sa uz mohli vidiet.

inak martinaj je s malou Veve v nemocke na infekcnom...malinka pred vcerom cely den grcala, ani necikala, pred tym boli na pohorovosti, vraj hnisava angina a nakoniec takto dopadli. dufam, ze isch skoro pustia, vrakj je to tam otrasne, pristup k detom otras...vraj trauma do konca zivota 😔

alex
18. mar 2011

@maculik nech ste rýchlo fit. A paralen môžeš v pohode. @lenica81 aj mne sa páčia tie slovobuv, ale aj protetiky sú pekné.

zucana
18. mar 2011

@maculik boze daj hned vediet co to bolo....

zucana
18. mar 2011

@maculik chod radsej taxikom....

loginka
18. mar 2011

@maculik ja som citala pustny kvet o takej modelke, tiez tam bola spominana obriezka, nie je to to iste? to bola super knizka

loginka
18. mar 2011

@laxity a kde je ta predajna v Pezinku? maju tam otvorene v sobotu?

loginka
18. mar 2011

@katina2209 nasa mala tiez zacala menej jest, par lyziciek a hotovo, trvalo to ale tak 2-3 tyzdne, urcite zo zubov, teraz sa to trosku zlepsilo, ale urcite chod k lekarke pre istotu

jja
18. mar 2011

Ahojte zienky....minule ste sa bavili o tom kolko vam vydrzia deticky byt hore, alebo kolko spinkaju...prosim pekne, ja mam pocit ze moja mala sa vracia do babatkovskych cias...ona rano ked vstava...vacsinou okolo pol 7 tak do dvoch hodim ide zase spat . a zaspi do 5-10 minut....a tak to je aj cez den....ked ju dam skor, zaspi hned, a ked to natiahnem ze je hore aj 4 hodinky, napr vecer, ked chcem vydrzat do kupania, tak to ju ukladam aj hodinu a pol....
a s papanim je u nas opat zle...uz sa celkom pekne rozjedla, papala vsetko co som dala...a od nedele koniec...rano kustik, na obed este menj a na veceru nic....este ze si to mliecko vie potiahnut dost, apson som spokojna ze nieje hladna...tak ale nebude na mliecku do 5 rokov 😉 ale myslim si ze je to zo zubkov, lebo je aj nervnejsia trosku....no uvidime na buduci tyzden ako sa to vyvinie 😒
nestiham tu stale prispievat, ale precitam si vas sem tam....
prajem pekny den.

teuska
18. mar 2011

ahojte babenky 🙂 ako sa mate? co je tu nove?

@jja u nas je to so spinkanim presne tak isto, ak ho dam za dve/tri hodinky zaspi rychlo, ak chcem nech chvilku vydrzi, tak ho neviem potom uspat

moje deturence obe spia, Livia este spi od vecera, lebo je chora a Petko uz spi, dufam, ze potiahne dlhsie, lebo vcera vecer mal teplotu, ale dnes vyzera lepsie

teuska
18. mar 2011

baby my este stale nechodime 😖 dcera uz davno behala a Petko stale stvornozkuje a chodenie ho zatial velmi nelaka 😕

lenica81
18. mar 2011

@teuska ani my, stale za rucicku... 😉

jja
18. mar 2011

@teuska ani my...jedine co beha okolo hauca a stolika🙂 ani nabytok este neskusa🙂..vsak sa este nachodi 😠

teuska
18. mar 2011

@lenica81
@jja tak to som rada, ze nie sme sami 😉 Dokedy by sa mali naucit chodit?

alex
18. mar 2011

@teuska ani my nechodíme, len za ruky, alebo s chodítkom prípadne inou pomôckou.
Myslím že do 15. mesiaca by to mali zvládnuť.

maculik
18. mar 2011

tak sme doma od dr, pozrela ho dokladne, vsetko ciste, to, co chrci na hrudi, su len postekane hlieny, ale priedusky aj vsetko ma ciste, uska, hrdlo tiez. Nedala nam nic, len ak bude teplota, tak znizovat, je tu vraj nejaka viroza, ktora trva 3-5-7dni, takze ak by stale mal vyssie teploty este v nedelu, tak mame v pond.dojst a dostane atb. Ale zatial uz nema, u dr bol ako z retaze utrhnuty, blaznil sa, vykrikoval, na zem chcel ist, no proste po teplote ani chyru.
Von tiez mozeme ist, aj ak bude mat zvysenu teplotu, ale musi byt culy, nie umrncany a nesvoj, proste musi sa citit dobre.
Teraz tu chodi s autickom, chcem ho dat spat a lahnut si s nim, mam sice dorobit franc.zemiaky, ale tak ved neujdu...

@teuska ani Petik este nechodi a ani tak skoro asi nebude, ved este sam sa nepostavi. Casu dost maju este, aj Adel zacala chodit az v 15mes a dr mi hovorila, ze aj tak ma este cas.

@loginka to som aj ja citala, fakt dobra kniha, ale toto je ina, tiez vyborna.

teuska
18. mar 2011

@maculik prajem skore uzdravenie
tak som rada, ze ma este cas na chodenie, aj tak je vsade ako maly sarkan, uz sa desim toho, ked zacne chodit 😝 😀

zucana
18. mar 2011

@maculik juuj maci tak asponze tak a tebe co bolo teda?
inak ty citas tu knihu od halima bashir slzy pusteco som ti dala?
lebo ta je svetovo znama vynikajuca....odporucam 😉

matesl
18. mar 2011

babulky, kde v BA kupim malemu prsiplast? poradte

maculik
18. mar 2011

@zucana ano, teraz citam tu a fakt je vyborna 😵
a neviem, co bola (alebo je) mne, to, co som mala v noci, som uz raz mala, ale este horsie (celu noc som vracala, potom uz len vodu, ked nebolo co), to mal P.par tyzdnov a asi to bolo z vycerpania. Teraz neviem, zase ide na mna zimnica, nechcela som ist k dr, ale mm ma presviedca, nech idem, tak uvidim, ked sa zobudim, ako mi bude.

@teuska dakujem 🙂

Idem ja teda si lahnut k Petrikovi, ten uz lezka.

maculik
18. mar 2011

@matesl a chces taky ten normalny prsiplast? Nechces mu kupit taku tu pogumovanu bundu, co aj nohavice z toho su, je to podla mna take pohodlnejsie, makksie. A niektore su aj podsite. Ale minule mali prsiplaste v Tescu.

matesl
18. mar 2011

baby uzite si to, ze vam drobci este nechodia, ja maleho uz neviem udrzat v kociku, po autarku mi straduje kade tade a vyrehotava sa 😅

andrea2603
18. mar 2011

@maculik tak fajn, že Petrík nemá nič vážne, to stekanie soplíkov trvá dosť dlho, teda aspoň u mojich detí aj 7-10dní ☹ a tá vysoká horúčka je znak toho, že sa jeho telíčko bráni, tak dúfam, že to zvládne a nebudete si musieť ísť pre antib. a ty si oddýchni, nech si rýchlo fit 😉 .
Liv od nedele chodí, teda pár krôčkov prešla už aj pred tým, ale teraz viac chodí ako štvornožkuje 🙂 . Ráno vstáva o 6.00-6.30hod. a už okolo 9.30-10.30 ide spať, teda väčšinou, a keď spí 2-3 hodiny, tak už potom vydrží až do večera do 20.00.

teuska
18. mar 2011

@maculik snaz sa oddychovat ako najviac sa da, aj ked urcite pri dvoch malych detoch je to tazke
@matesl no Petko sa tiez neda udrzat v kociku, len von za ruky a tak
@andrea2603 sikulka mala a celkom pekne spinka
@zucana aj ja rada citam, skusim zohnat a najst aj cas na precitanie 😅

matesl
18. mar 2011

@maculik no kukala som v HM mali pogumovanu bundicku taku kriklavu oranzovu, rozmyslam nad nou...a kde dostat taky kmplet? ja uz mu kupujem na 2 roky ovlecko, vyhrniem rukav a je, teda taketo veci, teplakovu supravu, trosku to my nazhrnane ale co, dorastie a vyuzije, no nie? 😀

loginka
18. mar 2011

@maculik no parada ako citam, ako je s tebou, maly aspon ze ako tak ok, hadam to nebude na atb a prejde ho to, joj nezavidim ti ked sa tak citis, keby si mala aspon pomoc, kedy pride mamina?
@zucana tak ty uz zarezavas? ako to mas zariadene s malou? ako to zvladate?
@matesl no to som zvedava ako ich potom budem ja nahanat, musim si kupit voditka 🙂
kuk prsiplaste http://www.prenasedeti.sk/obchod/cid/196/catego...

matesl
18. mar 2011

@teuska no uz to mame narocnejsie, ze 🙂 uz si v klude nedam ani kolacik u nas v cukroske vonku 😅

matesl
18. mar 2011

@loginka 😀 inak aj ja uvazujem nad tym voditko, aby som neprisla o chrbat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre