Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
29. mar 2011

@laxity a mozes mi hodit este raz ten link co si mi uz raz hadzala ? 😅

zoska
29. mar 2011

ahojte, my ideme o hodinu plavat 🙂
@zucana su to 20tky, vnut. dlzka 13cm
a kolegyni povedz nech da dole sveter, ved hadam sa neurazi 😅

@lenica81 Vilko pekne pospal a presne tak len ho unav, nech sa na obed pekne vybuva 😉

noo my sme mali cudnu noc..ja psledne dni trpim totalnou nespavostou, podari sa mi zaspat az okolo 2hej rano, uz som zufala z toho a no a dnes sa k tomu pridruzilo to, ze Neli od 4tej do 5tej plakala, sadala si, hadzala sa na mna, tak som si ju pritulila a bolo dobre, ale ako nahle som ju pustila tak plac, kym som jej doniesla vodu z kuchyne tak strasne plakala, akoby sa bala ze uz nepridem, normalne jej slzicky tiekli...
napila sa, natrela som dasienka gelom a do minuty zaspala a spala do 8.10 😅

zucana
29. mar 2011

@zoska som povedala a ze ma kratke rukavy ...sila

zucana
29. mar 2011

baby viki dnes plakala vela s babysitterkou a ani jest nechcela...myslite,ze si moze pamatat ze s nou velmi spadla a preto je taka?inokedy s nou vzdy usmev a hrala sa....a vidia sa prvykrat po tej modrine

teuska
29. mar 2011

ahojte babenky 🙂

@zucana ja som sa minule pytala u doktorky, ci si deti pamataju ockovanie a ona povedala, ze ano. Ale ked sa Petko buchol, zapamatal si, ze ako sa mu to stalo, napr. ked sa hadzal dozadu a uz to viac nerobi. Ale neviem, ci to spajal so mnou, ze ja som pri tom bola. Ale zeby si Viky myslela, ze jej to urobila ona? Neviem ci sa to vztahuje aj na osobu, ale moze byt. Pisem ako hotentot, dufam, ze pochopis ako som to myslela. Ta materska mi lezie na mozog 😅

Baby v poslednej dobe mi Petko place, ked kaka. Vykaka sa sice, ale ide mu to tazsie. Neviete mi poradit, co mu mam davat a co nie? Idem aj pokukat po koniku nejake temy, kym spinka.

zucana
29. mar 2011

@teuska JA SOM POCHOPILA 😉
mp a skus mu davat viac pit a kasovite ak ma tvrde hovienko ....

teuska
29. mar 2011

@zucana veru mas pravdu v poslednej dobe menej pije. Niekedy chce vodu cistu, niekedy cajik, musim odskusat na co ma chut, aby zacal viac pit. Ked on velmi nechce zemiaky, tak papa dost vela ryze a moze to byt z toho. A ako myslis kasovite?

zucana
29. mar 2011

@teuska NO ZE AJ DO JEDLA PRIDAS VODU 😉

teuska
29. mar 2011

@zucana aha diky. Si v praci?

teuska
29. mar 2011

uz sme hore, ideme obedovat 🙂

maculik
29. mar 2011

Ahojte 🙂
pozeram, ze tu to vcera zilo, kym som docitala IP, tak to potrvalo. Petrik buva, ja robim obed a konecne normalne ranajkujem, rano som stihla len jogurt, lebo sme zaspali, zobudila som sa o 8, akurat aj Adelku som pocula, ze vysla z izby, tak sme museli rychlo zacat chystat, aby sme do 9 dosli do skolky a nezavreli nam.
Potom som isla do mesta do posilky, podpisala som zmluvu a zaplatila prvy mes.poplatok a v pond.mam prvy trening, ma asi porazi, ale tak nejako zacat musim, som ich upozornila, ze to budu mat so mnou tazke 😅 😀

dnes je kraaasne, pojdeme poobede von, vecer a zajtra doobeda chcem trosku viac upratat, zajtra vecer dojdu nasi, uz sa tesime 🙂

Docitam asi, ked dorobim zemiaky a budem papat.

zoska
29. mar 2011

caute, uz sme doma z plavania, bolo supeeer, Neli vo vytrzeni, aj obed zjedla, v aute nezaspala, az teraz pred chvilkou v postielke 🙂
@maculik drzim palce pri cviceni, ja by som tiez mala pospevnovat, lebo som taka roztrasena, inak som so sebou spoko, ale kedze by som chcela tento rok byt opat tehu tak kaslem na to...aj ked brusne svaly by som chcela mat silnejsie, aby bol porod lepsi ako prvy 😒
ale tak brusaky mozem aj doma cvicit...uz sa vidim 😀

@teuska skus dat malemu slivky alebo slivkovu vyzivu, prip. nastruhane jablcko..nasej pomoze aj jogurt

@zucana ja si skor myslim ze po vikende si zvykla zasa na vas a nelubi sa jej ze si prec opat, len si musi podla mna zvyknut na rezim s babysitterkou
nemyslim si zeby ju nechcela, ved to bola nehoda

maculik
29. mar 2011

@zoska docitavam a sa tu rehocem na tom popise, ako ste boli v 4.triede oblecene 😀 😀 Mi to pripomenulo, ja mam na fotkach z 8.triedy, co vlastne bolo uplne posledne fotenie, takze som chcela byt kočka, no a obliekla som si semisovu zelenu minisuknu a do toho zapravenu zelenu kvetovanu satenovu bluzku 😝 😀

ja Adelke kupujem rozne veci, ale ma vela ruzovych a fialovych, ono ked si vezmete, tak aj tak je najviac veci pre taketo male deti v tychto farbach. Ale co si oblecie, to uz aj ona zacina vymyslat, normalne sa rano natahujeme a ked jej nechcem dat to, co ona chce, tak sa strasne jeduje. Napr.chce kratky rukav, vonku je kosa, tak to musim vyriesit tak, ze jej dam biele tricko s dlhym rukavom a na to potom to kratke. Len v skolke to asi nechapu, lebo vzdy po buvani jej to oblecu naopak 🙂 Takze sme zacali chystat veci uz vecer, no nepomaha to, rano uz ma casto iny nazor na to, co si obliecie 😉

@zoska @lalilop spenat pouzivate mrazeny ci cerstvy?

maculik
29. mar 2011

@teuska z ryze to moze byt isto, ta zapeka, skus dat nieco slivkove, ako pise zoska, ked mala Adelka problemy s kakanim asi pred rokom (brrr, to bolo hrozne obdobie... :( , tak som jej aj ovsene vlocky davala, napr.do polievky, plus lanove semienka, ale to musis pozriet, ako davat, lebo ked to nedavas spravne, tak mozu mat opacny efekt a zapekat. Mrkvu surovu, varena zapeka.

zoska
29. mar 2011

@maculik verim ze kazda z nas ma vo fotoarchive nejake podobne poklady 😀

kupovala som baby spenat, takze som dala cerstvy, ale dost mi ostalo, tak som ho umyla a ked bol uplne suchy tak zamrazila a je to celkom fajn...takze ja som aj tak aj tak uz robila

zoska
29. mar 2011

vmaculik robievas Petkovi polievku, vsak? ako to papa, lebo u nas vsetko co je viac tekute ako tuhe, je vacsinou na nej, na mne, na zemi ale v brusku takmer nic...
takze ja polievky dost bojkotujem, aj ked viem ze uz by som jej ich mala davat

lalipop
29. mar 2011

@maculik spenat robim mrazeny uz je zabobeny aj so smotanou, tak to len trosku dochutim a jeme to vsetci, nerobim pre malu osobitne. ona papa najradsej kysle polievocky so zemiekmi a lubi aj sosovicu. dnes som varila hrachovu tak uvidime ci jej bude chutit, este taku nejedla

maculik
29. mar 2011

@zoska no praveze ja robim polievky castejsie, lebo Petikovi viac chutia, nez take tuhe jedlo. Robim take huste, napr.z nedele vyvar mu tam popucim a pokrajam vela zeleniny a rezancov a maska a papa to take, ale poviem ti, ze vzdy po obede musim prezliekat komplet, lebo Petrik neznesie podbradnik (asi poslednych 5-6t), proste si ho trha z krku dolu a reve a neje, kym mu ho nedam dolu, takze vsetko je spinave a mokre. Ale pod sedacku davam velku staru obliecku (nezohnala som taky ten igelitovy obrus, inak by som dala ten, aj pre Adelke som davala, je to suepr aj ked sa ucia papat, lebo nemusim stale zmyvat) no a to mokre oblecko, s tym som uz zmierena.... Hlavne, ked sa zacne krmit sam, no tak to je potom fakt sranda 🙂

alebo robim aj vlockovu so zeleninou, struhancekovu alebo s krupic.haluskami, my mame polievku takmer stale, lebo Adelka v skolke ma len druhe, tu sa polievky nejedia, takze poobede jej este davam doma polievku.

maculik
29. mar 2011

@lalipop vidis, to som ja este neskusala, take nakyslo.. ale dojde zajtra mama, tak ta bude vyvarat aj taketo, ak bude chutit, zacnem aj tieto robit. A sosovicovu si robila z normalnej, ci z tej cervenej sosovice? Ako si ju robila?

inak, P.uz zase buva vyse 2,5h 🙂

lalipop
29. mar 2011

my sme sa prave vyspali, tak napisem neskor
@maculik

zucana
29. mar 2011

@zoska no len ona s tou babysitterkou bola vzdy vysmiata a blaznila sa vikend nevikend 😕
@teuska uz som opat v praci 🙄
@maculik pekne cvicenie
inak aj viki spi poobede 2,5 hodiny az 3 😅
ja polievky moc nerobim ...viki spapa cestovinky alebo maso s ryzou alebo so zemiakmi a potom veela mlieka pred spanim 😅

maculik
29. mar 2011

uz buva 3h 😵
ja uz som aj ruksak zbalila, co pojdeme na ihrisko (chcela som ist o hodku, rovno zo skolky, ale neviem, ako stihame, kedze sa musi este najest, prebalit, obliect...), beriem klasika Petrikovi vyzivu, vodu, Adelke dnes mliecnu ryzu, dzusik, teplejsie oblecko, ak by sme ostali dlhsie... Poumyvala som Adel.zimne cizmy, uz ich zbalim do pivnice, aj jej bundy a oteplovacky uz mam poprane, len musim to dat este do tych vakuovych vriec. Cez vikend sa chystam poprat a upratat nase zimne bundy.

inak, vcera mm daval spat Petrika, prvykrat, lebo ja som bola na pedikure a potom v tej posilke sa popytat a dosla som az o pol9. Mlieko ze vobec nepil (ale sa necudujem, lebo pred pol7 zjedol misku kase) a ze okamzite, ako ho dal do postielky, tak zaspal - na chrbate, co on zvykne na brusku, a chrapkal na celu izbu 🙂 Len neviem, ci to bola nahoda alebo co, ale ked sa pred polnocou zobudil a plakal a ja som si ho vzala k sebe, tak sa ma strasne drzal a ked som ho chcela dat naspat do postielky, tak histericky plac. Inak plakava, ale nie tak, ako vcera. no potom som mu dala napit vodicky a zabuval.

no, idem ja este na balkon na slniecko, vecer nakuknem, co tu 🙂

lenica81
29. mar 2011

ahojte... tak my sme opat spali cez obed 3 hodky... tak som zvedava, kedy zalomi, lebo sme vstali o 3tej... skoro sme k doc nestihali...
Vilko ma nejaky ekzem na miesku, tak preliecime, ale ze pokym budu plienky, tak sa to moze vracat... 🙄 a to ho prebalujeme celkom casto... uvidime... este sme boli vonku, pokukali dzvire pri drazdiaku a pocupkali... trava ho fascinuje = chodit po nej... 😀

@maculik mne sa zobudil takto s revom cez obed, ale zaspal asi po 10 minutach drgania do zadocku... 😅 a drzim palce k treningu... 😎

@zucana @laxity bola som v brendone min. tyzden v piatok a nemali nic pogumovane a sustakove mali len bundy, tak neviem, ci maju to, co si link davala... 😕

maculik
29. mar 2011

@lenica81 tak mne sa Petrik zobudil kratko po pol3, tiez spal 3h 10min, a teraz uz je v postielke 🙂
Adelku idem dat tiez, len mi mama este pisala mail ohladom zajtrajska, tak som jej teraz rychlo len napisala, ze im zavolame vecer, ked uz aj mm bude doma. Isiel kupit matrace, dufam, ze ich zozenie, lebo tu vraj 90xm je nestandardna sirka (standard je 100cm, tzn.na dvojpostel 2m), co sme nevedeli a nechali si nakup na posledne dni 😒
a diky, hadam to nejako prezijem :D Dnes som tam rano bola tu zmluvu zaniest a tam asi 7kocikov odstavenych a matky poctivo cvicili a drobci v kids klube. ja neviem este, kedy budem chodit, najradsej by som tak, aby bol vtedy uz doma mm (takze cez obed alebo vecer), no neviem, ci to pojde. Lebo sa bojim, ci P.tam nebude vyvadzat v tom klube.

boli sme zase poobede na pieskovisku, dobre bolo, len dnes bol P.nejaky divoky, stale chcel chodit za ruku, zbadal niekoho auticko alebo loptu, tak hned k tomu, ked som nahodou nesla, tak spustil krik, normalne nervy mal 😝 😀

avaka
29. mar 2011

sorry kocky,dnes na nocnu nepridem,uz druhy den ma boli hlava 🙄 ,vcera som dostala svoju 1.MS po porode,este mohla pockat... 😅
a mala bola tiez ako z divych vajec,ja nervna...
tak pekny vecer 😉

lolka
29. mar 2011

cafte, dnes bolo kraaasne vonku, ze ? co ste popisali ?
my sme mali prisernu noc - teda pre mna 😖 herecka v noci 2 hodiny bola hore, kecala si, chcela lozit po nas, staviala sa, potom sa zasa nevedla ulozit, no proste bola vyspata. 😖 a rano uz o 6.00 chcela vstavat, mna zobudila tak, ze mi skocila krk.....no parada. nastastie este zalomila do 8.00. no des, som taaaaak strasne nasrata ze az 😠 ja viem, ze za to nemohla, ale strasne nervy som mala.
ako zacala chodit, tak sme presli na 1 spanok o 12.00 a je to super. chodime von alebo nieco vybavit do obeda aj po obede. na obedny spanok rychlo zaspi a aj potiahne - teda dnes to bola len hodinka 😅 no na tie vase 3-hodinove spanky sa mi asi chytat nebudeme 😅
@avaka ja som mala 1.MS minuly tyzden, nastastie bola v pohode a kratka.

matesl
29. mar 2011

ahojte zienky,

tak po dlhej odmlke sahlasim z PE. minuly viknd sme boli u svokrovcov, tam sme bez netu a v tyzdni som kazdy vecer nieco riesila, nebolo kedy sem nakuknuta teraz som zas u maminy s maly, mm ide sluzobne do Talianska, tak nech nie sme sami v BA.
noci u nas take vselijake stale, uz bolo aj take ze spal do 2 bez zobudenia, ale zas aj take horsie, uz mame aj tak ze "len" 5x sa zobudil, ale nad anm sa prehadzuje, a to ja uz mam problem potom spat. ale teraz si ho rano vezmem maina o 6 a ja pospim. ale maly je taky unaveny ze o pol 9 uz mu treba spat, spi do 10 a potom mu trba este poobede. a nechapem, jak sa posuval cas, on sa posunul uplne inak, cize po starom case skoro o 18 uz spi...nechapem. proste teraz o 19 u chce spat. a stale teda na prse, nepomaha nic ine, ani mamina nemoze ist k nemu, lebo spusti plaaaac, tak neviem ako toto my skoncime 😖
inak si to uzivam tu, vcera msaz, dnes kadernicka, zajtra masaz...musim sa dat dokopy. maminu dnes ustval..heehee spraaasne ras sa smyka na smykalke, a dnes iez papal piesok 😀 vraj, a dostal svoju prvu pusu od dievcatka 😅
inak je tu z deti co maju tak 1,5 roka vyssi o pol hlavy, tak vyzera jak taky trulko co este chodi jak Golem, no 😅

lalipop
29. mar 2011

@maculik dnes sme skusili tu hraskovu polievocku a malej chutila. robila som zo zlteho hrasku a potom som len pridala paprikovu zaprazku, nakoniec davam aj mrazeny hrasok, ale malej tie supky vadili, tak som jej davala len cistu polievocku. a co sme pisali o tej sosovicovej, tak ja dam uvarit normalnu sosovicu s bobkovym listom a pretlacim cesnak, po pol hodinke pridam zemiaciky a urobim zaprazku a pridam slahackovu smotanu. nakoniec dochutim troskou cukru a octu. mnaaam 🙂 vyskusaj je vyborna.

lalipop
29. mar 2011

@matesl vy ste v pe, tak to by sme sa mohli stretnut. rada by som vas videla nazivo. dokedy ste tu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre