Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
2. feb 2010

furt ma odhlasuje... to co je... 😠
teus, ja by som sa na to KP este informovala tvojho doc, lebo co ja viem, chlapci sa tak nerodia, ale ja som iba obycajna tehulka... a s tym schvalenim od primara, to je tiez otazne...

inak, zuci, mne pediatricka odporucila, aby som si nejake multivitaminy zaobstarala aj po porode, lebo ze babo bude mat vsetko iba zo mna, teda ak mu bude chutit moje mliecko, 😅 a pri tej strave je to otazne, tak radsej preventivne... 😉

zelezo papam i ja... a furt je pod normou, takze sa nestresuj... vraj je to ok teraz... ale netreba s nim ani potom prestat...

vevon, ta ty si ako pierko... 😀

zuzulik
2. feb 2010

teus, ja mam malicke tiez otocene KP a sam primar mi navrhol cisara, vravel, ze sa sice mozem rozhodnut aj pre spontanny porod, ale ze pokial len trosku pochybujem tak radsej cisarsky aby sme predisli komplikaciam a pritom sme vobec neriesili ci to bude chlapcek alebo dievcatko, lebo to ani nevieme 😵

ja by som sa nedala odbit, ved je to tvoje dietatko a vase zdravie !!!

teuska
2. feb 2010

no urcite budem trvat na tom cisarskom, len neviem ci mi vyhoveju 😢

vevoncek
2. feb 2010

leni ja si ako pierko nepripadám a hlavne dnes už som myslela že pôjdem rodiť a zatiaľ nič ale myslím že už sa to blíži

inak tie krámové bolesti čo mám dnes tak si tak myslím že tie čo rodili a opisovali že takto cítiť kontrakcie ale omnoho silnejšie tak si tak myslím že neviem či to zvládnem bez epidurálky dnes som si na tú bolesť už zvkla ale ak by to malo byť o dosť silnejčie tak neviem neviem

ja si myslím že bábätká čo sú otočené koncom panvovám by sa mali rodiť cisárskym veď to môže byť riziko aj pre ženu a aj pre bábo a hlavne si myslím že by to ženu veľmi vytrápilo rodiť dieťa normálne veď voľakedy tak rodili lebo neboli iné možnosti ale dnes sa snažia byť doktory opatrný lebo si nechcú zobrať na seba riziko že by sa niečo stalo a ešte k tomu keď je žena prvorodička

matka331
2. feb 2010

ahojte baby .. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nechcete a niektoraa sommnou vymenit???ja mam takyy strach taska uz zbalenaa boze jasa zblaznim.....

vevoncek
2. feb 2010

moja kamoška čo má termín dva týždne po mne tak tiež má bábo otočené KP a jej doktor jej povedal že ju pošle do nemocnice za primárom aby sa k tomu vyjadril ale zároveň jej povedal že keďže je druhorodička bude rodiť normálne no a kamoška nechce mať komplikovaný pôrod tak sa išla informovať do pôrodnice kde idem rodiť ja a tam jej odporučili CR tak sa rozhodla že ide rodiť tam

martinaj
2. feb 2010

matka, neboj..... rychlo to ubehne a budes mat princeznu pri sebe 🙂 😵

janielah
2. feb 2010

Tak dievky moje, koniec !

Zahajujem novu taktiku - necinne cakanie !! 😝

Dala som si posledny horuci kupel, minula som poslednu mast na prevenciu proti striam, dopila som posledny hrncek Malinikoveho caju... (fuj, uz len cakam, ze na mne zacnu maliny rast 😝 ) natrela som si zbytkom fastumgelu nohy proti opuchom, oholila som sa - vsak keby naaaaaaaaaaaaaaahodou som sla do tej porodnice a uz veru nebudem nic robit.

Kaslem aj na fit loptu.. Ja uz to fakt vzdavam, vsak co ma prist pride, no nie ???

martinaj
2. feb 2010

no jani, a keby to same nedoslo, tak kedy mas ist do nemocky? 😕

andrea2603
2. feb 2010

jani, neboj, veď ju nebudeš nosiť v brušku do jej 18.ky 😀

matka, ty máš zajtra ten cisársky?

alex
2. feb 2010

jáááj baby a ešte teda potom hádžte aj foto bábätiek do albumu, olifkina princezná tam už je.... takže zuci kľudne pridaj, tak ako si videla u januároviek 😉
Je to vlastne druhý album februároviek2010.

katina2209
2. feb 2010

Ahojte tak ja uz som spat z plavania jee alex aka pekna tabulka pekne sa nam to rozrasta, matka neboj ja by som to chcela mat uz najradsej za sebou by som sa s tebou vymenila,ale zatial to tam tak dole nevyzera ja som mala vcera take tlaky a take bolesti kazdych 5 minut a po polhodine hodine to preslo normalne ma to stresuje ako mam potom vediet ked to pride to keby mi radsej ta voda odtiekla

matka331
2. feb 2010

jani neponahlaj sa nikam.....prestan nato mysliet a ono to pride samo uvidiiiis
andrea zajtra idem na prijem a stvrtok ma caka sekcia ...matka aj viem ze to ryhlo zbehne ja len tohostvrtka sa najviac bojiim

zucana
2. feb 2010

😉 alex dobra
tak aby si rodila az toho 22.2. aby si mohla doplnat 😀

janielah
2. feb 2010

no, ze keby to nedoslo, tak v piatok ma chce hospitalizovat, ze lebo on u mna chce mat " programovany porod" - koniec citatu...??? ale ja ho chcem presvedcit, ze nastupit mozem az v pondelok, nakolko cez vikend sa v nemocnici aj tak nic nedeje...no nie ???

zucana
2. feb 2010

jani tento tyzden do piatku 😅

andrea2603
2. feb 2010

teus, ak ti nebudú chcieť uprednostniť cisársky, tak neboj dopredu. Sú lekári, hlavne tá staršia generácia, ktorí vedia veľmi odborne odviesť aj normálne pôrod polohou KP, lebo že niekedy sa nerodilo toľko detičiek cisárskym ako teraz, tak majú v tom prax. Raz to v nejakej relácii rozprával gyn.. Skôr tí mladší volia hned cisársky, lebo nemajú skúsenosti.

janielah
2. feb 2010

zuzi, zeby ??? 😕

Matka a ty si ako dopadla? Bolo to luto aspon tvojmu priatelovi, ze ta nechal samu doma a on sa siel zabavat?

A co kocar, uz ti ho bola svokra kupit?

martinaj
2. feb 2010

jani ale mozno ti vyvolaju este v piatok...... 😉
aj tak verim, ze to na teba pride 😀

andrea2603
2. feb 2010

zuci, máš pravdu, alex musí ísť posledná, lebo by sme strácali prehľad. 😉

zucana
2. feb 2010

baby a mozem aj to multicentrum materna co som uzivala?
a gyndosovi na kontorlu sa po kolko chodi lebo ta krava sekretarka ma objednala az na 2.3. 🙄

martinaj
2. feb 2010

ano zuci mozes to co si brala predtym 🙂

katina2209
2. feb 2010

Zuci gynekologovi sa chodi po sestonedeli na prvu kontrolu alebo do polroka od porodu pokial nemas zíadne problemy robili ti aj ultrazvuk ked si odchazala ci sa maternica stahuje mne robili tak neviem ako je to v taliansku

alex
2. feb 2010

no baby tak dík, ja by som už aj išla 😀

Inak dnes mi hovorila sestrička na tej prednáške, že počas kojenia by som mala brať vitamíny, keďže bábo v mliečku dosť zoberie od mamičky, tak aby nechýbalo.

zucana
2. feb 2010

nerobili mi ultrazvuk....iba palpacne a hmatom ze sa stahuje lebo uz bola dole... 😕

martinaj
2. feb 2010

aj podla mna treba brat nejake multaky 🙂 aj pri verci som brala...... ono ide aj o vlasy, zuby, pokozku, kosti.....

martinaj
2. feb 2010

ideme my na "rodinnu" prechadzku so psom.... pohyb treba 😀
muz konecne prisiel z roboty 😵 😵 😵

martinaj
2. feb 2010

zuci mala je krasna 😵 😵 😵 boze co mam spravit aby som rodila 🙄

selyma
2. feb 2010

zuci, mala je krasna, ako si spinka v tom kosicku 😀
matka, drzkaj sa, dobre to dopadne, ak budes mat ako, tak sa zajtra z nemocky ozvi, ze ako sa mas, citis. Neboj, Vo stvrtok mas Barborku pri sebe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre