Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

cukruska1920
8. júl 2009

zusi..janurarovky chodia cvicit jogu pre tehotne...ale neviem kde...aj to spominali len som si to nezapamatala...ja by som tiez chcela niekam chodit cvicit...

vevoncek
8. júl 2009

ja pijem len čistú vodu ale sem tam si kúpim ľadový čaj tie mi teraz veľmi chutia alkohol nepijem vôbec, lebo v prvom trimestri by sa nemal vôbec ale také bezalkoholické pivko si asi kúpim lebo mi ide na chuť a niekde som čítala že dva deci vínka bieleho v tehotenstve prospieva že sú inteligentnejšie deti ale neviem či tomu mám veriť alebo nie. Ale v druhom trimestri si pivko dám aj s alkoholom ale len malé a možno pohár vínka

kika58
8. júl 2009

no ja som zvykla pit dost cajikov ale teraz ich moc silne obmedzujem, len obcas si dam medovkovy, matovy alebo alchemilkovi ale to len naozaj malo, mne to chyba ked som bola zvyknuta den zacinat 0,5 litrom caju, kava uz nepijem, tak neviem si najst nejaku nahradu, dzusiky mi nikdy nechutili, ja som cisto vodova z točky 😀
aj mineralky pijem len trosku, a zrovna tie ovocne caje ja moc nemusim, aj ked je asi fakt ze tie by sa v nasom stave teraz mohli pit najskor 😒
zusika alkohol nepijem ziadny ale prv ako som sa dozvedela ze som tehotna (ale uz som bola tehotna) sme mali oslavy a vypila som nejaky ten poharik ale nie moc len tak zdravotne, ale je to sranda lebo ja slivovicu nepijem vobec a vtedy som spravila svoj rekord za dva dni 3 stamprliky slivky 😀 inokedy to nevipijem ani za 2 roky 😅
ale teraz samozrejme nepijem ziaden alkohol, ja som skor pivkova ako vinkova, takze mozno casom trosku pivecka nezaskodi po dobrom obediku 😀

loginka
8. júl 2009

ja sa chystam ale az v 2 trimestri, ak bude vsetko v poriadku, ale ty si zachvilu uz v 2 takze daj potom vediet 🙂

vevoncek
8. júl 2009

cukru ale choď len ak budeš uplne v poriadku cvičiť ja sa tiež chystám ale až v druhom trimestri by som chcela pilatesa pre tehotné u nás je také centrum a to je také pre tehotné a pre mamičky a tam to býva

blumka
8. júl 2009

loginka, ved v tebe rastu dve zlaticka...a ja som pri prvom tehu pribrala najviac prvy trimester a postupne sa to zmensovalo...aj ked kazdy hovori, ze to je naopak...

cukruska1920
8. júl 2009

vevon... ved aj ja az v druhom...prvy uz nestiham 😀 buduci tyzden ideme na dovcu a potom budem uz pomaly v druhom ked sa vratime

vevoncek
8. júl 2009

ja som tiež čajová a viem že roibos ten sa môže ale iné čaje som prestala piť a potom ešte ovocné sa môžu pokiaľ vás záha nepáli a inak tiež len vodi pijem ale minerálky by sa nemali kôli tomu že sa robia kamene z nich alebo keď tak potom sriedať aby nebol stále ten istý obsah minerálov moja segra pila fatru lebo ju pálievala záha a potom mala kamene a neskutočné bolesti takže ja sa minerálkam vyhýbam a bublinkovým vodám tiež lebo ma vždy hrdlo bolí z nich

blumka
8. júl 2009

mimi, moze sa zeleny ale v malom mnozstve...
a tie ostatne medovka, alchemylka a mata, to by som si dala aj ja, zvlast medovku, tak idem pogooglovat, ze ci mozem...

vevoncek
8. júl 2009

a cukru kam idete na dovolenku ? ja som nevedela tak to je super si oddychneš

blumka
8. júl 2009

vevoncek..minule tehu som prezila len vdaka Mattonke ochutenej, nic ine som nemohla pit a teraz v pohode pijem cistu vodu...aka to je sranda, dve tehotenstva a vobec sa nepodobaju

zusika
autor
8. júl 2009

aj ja som uz baby pribrala...aj nejake 2 kg mozno kusok viac...mne strasne chuti jest...ale skusam to obmedzit aspon vecer...iba jogurt alebo ovocie....len potom na okolo 8 prepadne taky hlad ze idem zomriet... je to strasne...
a ano, to nealko pivko...mame v nedelu grilovacku, tak asi si kupim, mala som minuky tyzden aj dost chut a to ja zas nie com pivova 😎
cukru, tak ak nieco zistim/zistis... by sme mohli chodit spolu 😉 ja by som vas aj celkom rada spoznala nazivo 😀

blumka
8. júl 2009

tu som nasla tie bylinky http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=549
zusika ja som vcera musela jeste este vecer o desiatej, lebo by som od hladu ani nezaspala , ale zatial nepriberam, asi to vsetko vybeham za terezkou

zusika
autor
8. júl 2009

jeej cukru....T.Teplice..tam bol ocino v kupeloch a chysta sa aj tento rok.... pocuj, nezabudnite ist na ranc Omsenie - su tam kone a pohodovy majitel..da vam aj povozit.... a potom prechadzka po lese hore smerom na... neviem ako sa ten meciarovsky hotel vola.... na B.to zacina.... no ale ak si tam uz bola, isto vies

cukruska1920
8. júl 2009

zusi...alebo sa opytam kamosiek z inej temy...oni uz zachvilu rodia a oni chodili cvicit cela partia... tak jej napisem a dam ti vediet

vevoncek
8. júl 2009

blumka veď ono je to individuálne neikomu može niečo pomôcť inému zase uškodiť ale každý si najde to svoje čo môže a čo nie to ja som len tak informatívne sem hodila inak to je dobre že si nemala problémy, lebo aj veľa doktorov to hovorí že z minerálok sa robia tie kamene asi si odolná vočí šútrom 😀

cukruška to je krásne ja som bola minulý rok v Rajeckých ale bolo super verím že si to tam užiješ a potom nám napíš ako bolo

zusika
autor
8. júl 2009

my ideme v auguste sem: www.slalom.sk na 3 noci, ale aj to staci na vypnutie, hlavne pre mm....

blumka, to mate vyhodu tie co uz mame dieta...ze vam nedovoli vysedavat .... ja som si kupila aj to DVD pre tehotne, aj stacionar mam...ale neviem sa prinutit pravidelne cvicit.... radsej sa prechadzam

vevoncek
8. júl 2009

baby a neviete čo si môžem dať keď ma bolí hlava? nebolieva ma často ale občas sa stane že ma chytí taká bolsť že mi nič nepomáha jedine si poslať alebo tabletka vtedy viem že mi tá bolesť len tak sama neprejde

blumka
8. júl 2009

vevoncek ved jasne..ja som len preto to pisala, ze ako to je u kazdeho inac...a s ymi kamenmi som to pocula aj ja, no len ked uz som fakt nic nemohla vypit, tak som bola rada aspon tej matonke 😀

zusika
autor
8. júl 2009

no tak ako som sa docitala....vd skoro ziadne bylinky sa nemozu... ani ta alchemilka.. o tej som pocula, ze v tehotenstve urcite nie! a ani tie kamilky,...no faaajn.... 😖

jablonka
8. júl 2009

zusika - skus pozriet Studio Miracle ohladne toho cvicenia pre tehulky, je to v meste 😉

cukruska1920
8. júl 2009

my sme tam chodili s nasimi kazdy rok ked sme boli male...ocino z roboty tam maju hotel tak to tam poznam len uz som tam straaaasne davno nebola tak budem musiet oprasit spomienky..ale sem do hotela ideme prvykrat--zusi...diky za typ...koniky mam velmi rada....

ivush
8. júl 2009

vevoncek, ja si tak pamätám, že kúsok panadolu sa môže....kedykoľvek...

No ani ja nepriberám zatiaľ, ale jem menej ako za normálnych okolností, takŽe nemám ani z Čoho naberať 🙂 🙂 A za malým lietam o sto šesť, takže pohybu je dosŤ....žiaľ, dosť ho musím aj dvihaŤ, čoŽ nie je taká sranda, keďže má svojich 12kg....neviem ako to bude keď bude väčšie bruško, ale predpokladám, že to pochopí, pretože je už dosŤ rozumný drobec 🙂

blumka
8. júl 2009

zusika, ale hadam, ked si raz za tyzden das nejaky bylinkovy caj, mozno skor zmes ako nieco jednostranne tak by sa nic nemalo stat...

cukruska1920
8. júl 2009

baby musim ist...idem pozehlit vecí lebo dnes musim vsetko pobalit...ja idem uz zajtra k nasim a muz pride za mnou v sobotu a donesie tasku tak ja to musim pobalit...nasi nas tam beru autom tak fajn ze sa nemusime trepat autobusom...tak zatial pa...neskor este pridem

zusika
autor
8. júl 2009

maj sa cukru...
jablonka vdaka za typ.idem to pozriet....

loginka
8. júl 2009

ja by som potom tiez chcela tu gravidjogu
inak ja si davam semtam nealko pivo so spritom 😉 a je to fajn
caje ma teraz vobec nelakaju, skor ta kava

jablonka
8. júl 2009

zusika - je to tam fajn...no ja nebudem urcite chodit, budem mat doma od septembra malu prvacku, tak to mi da zabrat a asi by som nejake pravidelne cvicenia nestihala 😒

ewelyne
8. júl 2009

baby ja mám od jedného uja naordinové čajíky na môj organizmus 😉 a môžem Kontryhel, Ostřopestřec, Preslicka, Aníz a nejaká pľúcna zmes a žaludočná zmes- ale čo tam je,to neviem, an si to zbiera a mixuje sám... plus bylinkové kúpele, tie zmesy tiež neviem čo obsahujú a pri teplote nad 38°Cje dobré piť šalviový čaj a mandľové mlieko/to si sami z mandlí urobíte/ písnem vam potom ako... 😉 a ešte beriem pangamín. Ale všetko s mierou, čaj ráno 2x týždna, 2x večer, kúpele 2x po jednom... takže nič strašné 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre