Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
13. jan 2010

vevon, ja sa na epino chystam o 2 tyzdne... uz ho mam doma

garonka
13. jan 2010

mates to čo maš za tlak 😀 😀 😀 😀 😀 😀 1208 😀 😀 😀
neviem čo mi dnes je akosi mi prepína bože nech to raz dva prejde 😎

zuci tu sa berie ten tlak 140/90 za hraničny ešte dobry pre tehotnu 🙂

vevoncek
13. jan 2010

ozaj hovorila vám doktorka aké sú vaše detičky veľké? lebo my sme sa teraz pýtali a ona povedala len ako podľa knižky že koľko asi tak môže mať som zvedavá kedy mi to povedia podľa sona, lebo mám malé brucho veď ak chcete si pozrite foto

inak boli sme sa dať aj fotiť v ateliéry tak potom sem dám aj také foto ale neviem ešte kedy nám zavolá že už sú hotové, lebo ešte len v pondelok sme sa boli dať fotiť potom nás zavolá kôli náhľadom ....no proset je to dlhý proces

martulanr
13. jan 2010

130/80 povedala ze na hranici chcela som ist aj za dokim ale povedala ze buduci tyzden ak neporodim super nie?

garonka
13. jan 2010

vevon a ak mi tvrdne brucho na tych ozvach to vidno?

zoska
13. jan 2010

baby tak ja vas obdivujem... ja mam pred epi-no velky respekt...mne sa uz aj masaz hradze zda dost kruta 😒

kakatka1
13. jan 2010

Ahojte koceny! Ozyvam sa po dlhsej dobe, ale sem tam som aspom nakukla. Az teraz viem o Zusike, tazko sa mi hladaju spravne slove, uprimnu sustrast a vela sil Zusi. Tesim sa s Olif ze su domka a gratulujem k dalsim babetinkam dvojickam. Dufam ze ste vsetky OK a uz tu budu same dobre spravy.

vevoncek
13. jan 2010

garonka to myslela asi 120/80 asi preklep

maminnka a nechodíš do témy epino?

zucana
13. jan 2010

gari no citala som aj na slov.forach a tiez to nie je nic moc...veru hranicny ale nie moc dobry uz prave v podlednom gest.veku baba

maminnka
13. jan 2010

vevon, chodim nakukat 🙂 ale nepisem, este nemam o com

vevoncek
13. jan 2010

garonka keď sa robia tie ozvy to ti prinú také dve veci na brucho jedna sníma bábo(srdiečko) a druhá maternicu a ja som tú druhú krivku mala takú roztancovanú ale neviem či preto že som nemohla obsedieť ale či kôli tomu že sa mi aj kýchlo aj som zakašlala alebo mi naozaj až tak často tvrdne brucho ale myslím že skôr to prvé a mala som to doktorke asi aj povedať

garonka
13. jan 2010

vevon ja viem len som srandovala 😵

zuci jaj uf lebo ja som mala 130/90 a vravela, že je to oki no dokelu to je dobre či nie?

zucana
13. jan 2010

gari poviem ti po dnesku...co mi povie...lebo ta 90tka neni dobra.....ale nestresuj sa....ked to nemas stale...kazdy den..

martulanr
13. jan 2010

zoska ja som masaz hradze robila pri prvom a aj tak ma nastrihli teraz uz nerobim urcite aj teraz ma rozcvaknu 😉

garonka
13. jan 2010

zuci no som rada odľahlo mi tak daj vedieť joj ja od poradne tlak nemeram lebo mne digitalny skresľuje mam ine hodnoty ako na ortuťovom nechapem 😒

vevoncek
13. jan 2010

maminnka tak keď začneš tak aj napíš ja som tam tiež dnes napísala moju taktiku inak ja som začala od 35tt

zoska nemusíš mať rešpekt je to úplne v pohode ja robím každým dňom pokroky len treba si nájsť správnu taktiku akurát včera keď som bola cvičiť tak mi kamoška hovorila že si chce dať pichnúť epidurálku ale nie kôli kontrakciám ale kôli zašívaniu a zase švagriná mi hovorila že keby rodila bez epidurálky tak by nevládala tlačiť kôli kontrakciám každý máme strach z niečoho iného ja sa musím priznať že sa snažím robiť všetko pre to aby ma to čo najmenej bolelo a aby mi to bolo čo najmenej nepríjené a preto sa ani nebojím ničoho iba občas dostanem trochu strach ale to hneď prejde

matesl
13. jan 2010

garon.... 😀

preklep 120/80 uuplne ze super 😵

a pekne si drzme dobru naladu, bo ja uz som obcas chytala riadne depky

blumka
13. jan 2010

ten monitor monitoruje ozvy srdiecka babatka a maternicu, cize vidno kontrakcie ak ich mate...ale neviem ako kontrakcie suvisia s tvrdnutim brucha a ci vobec....
baby a taka mierne bodava bolest od krizov do brucha, to je co? poslickovia? dnes uz parkrat bolo

vevoncek
13. jan 2010

martulanr masáž hrádze je dobrá ale keby si ju použila spolu s epinom, lebo pri samotnej masáži nie je šanca že by si si šušku natiahla na rozmer hlavičky ale keď si robíš masáž a potom si rozťahuješ balónikom otvor tak to pomáha tá koža sa trochu roztiahne a je pružnejšia ja ju už napríklad natiahnem na 8,5 cm dnes sa chystám na 9 potom mi zostane už len 1 cm a budem kľudne čakať kedy to príde a ak bude mať bábo hlavičku väčšiu napr 12 cm tak budem v prdeli 😅

matesl
13. jan 2010

co je to epino? nieco na jedenie? 😀

dajte link baby...

zoska
13. jan 2010

marti, ze rozcvaknu...juj to je vyraz 😖 😀 brrr
vevon, som zvedava aky budes mat porod...potom musis napisat...

mami a ty si epino pouzivala aj pri prvom tehu?

garonka
13. jan 2010

mates 😀

držme tu super naladu 😀 aj mi je lepšie keď sa šuľam od smiechu ale nech mi z toho netvrdne brucho 😅

no tak to ma podržte môj mm dal prať veci a ,,omylom " sa do svetlych veci dostalo jeho modre tričko, no vyborneeeeeeeee mame krasne fľakate modrosive veci 😀 😀 😀 je nešťastny čo porobil a ja sa z neho smejem a dokonca namiesto prašku dal avivaž a opačne 😀 😀 😀

vevoncek
13. jan 2010

blumka tvrdnutie brucha to je ako kontrakcie a to tam vidieť na tej krivke, lebo aj keď budeš mať kontrakcie tak ti bude podľa toho tvrdnúť brucho

no to čo opisuješ môžu byť poslíčkovia ja som to tiež mala a sa mi vtedy aj tak ťažšie chodilo som musela stále oddychovať

matesl epino je balónik na roztiahnutie šušky ale ak by ťa to bavilo a ukľudňovalo môžeš ho aj žužlať 😀 možno by to malo aj lepší účinok ako tam dolu 😀 😀 😀

martulanr
13. jan 2010

vevon co na 8,5 ved ti maly len tak vyletiiii 😀

garonka
13. jan 2010

blumka aj ja som dnes take čudne bolesti mala take bodave pichanie v podbrušku ale to asi zo stresu že mi doki sam zavolal 😕 kedy račím k nemu prísť

zoska
13. jan 2010

mates...no mozes skusit aj zjest 😀

je to taky baloni co sa nafukuje a vkladas si ho do susky a vytlacas ho...postupne sa nafukuje viac, podla toho ake su voje moznosti...mala by si koncit priblizne na velkosti hlavicky...a tymto cvicenim by sa malo predist velkej bolesti pri porode a nastrihu...

http://www.perinbaba.sk/epino-delphine-plus-coo...

garonka
13. jan 2010

och ja by som ten balonik nezvladla mňa cela panva bolí a chodím ako kačka Daisy 😅

vevoncek
13. jan 2010

martulanr bodaj by si mala pravdu 🙂 ale veľa báb písalo že sa im podarí na 7 cm a potom to už ďalej nejde a mne to ide tak super každým dňom že sa bojím či to náhodou nerobím zle

zucana
13. jan 2010

tak cafte baby...moj muz co vzdy vsade chodi skor a neznasa meskat a 10 min.pred odchodom uz vykrikuje ze kde som tak teraz som ho ja musela posielat obliekat a este stale neni hotovy 😀
dala som bobek tak aspon nieco a nebojte hned davam vediet keby nic 😀

martulanr
13. jan 2010

zoska tak mi to pripadalo fakt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre