Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

martinaj
4. feb 2010

inak mne dnes brutalne tvrdne brucho 😀 ale zase krize ma vobec nebolia 😀

garonka
4. feb 2010

zosi tak to by ma šľahlo od nervov že doktorka ma tam pacientku a ty s holou riťou sa ešte tej cudzej maš ukazať no des 🙄

o vysledky streptokoka budem vedieť i ja zajtra som zvedava

garonka
4. feb 2010

marti to poznam keď ja som uspavala synovca pokym zaspal a pokym ja už bol hore ale jemu spievať trebalo a hladkať chrbatik inač sa neuložil ani za svet a to spievanie uspavalo mňa 😀

garonka
4. feb 2010

marti a tvojej princeznej Veronike dnes všetko naj naj k meninkam 😵 😵 😵 😵 tak to ešte v cukroške oslavite s bruškami 😵

raa2
4. feb 2010

caute baby, tak my sme dneska boli v nemocnici na ozvy srdiecka babatka a tiez aj na vysetreni a vobec to nevypada ze by sme sli skoro rodit ☹ dokino povedal ze ked nic tak sa v pondelok dohodneme... A to dnesne vysetrenie bolo dost neprijemne..ma vsetko boli...sa riadne hrabal vo mne...
Nase babatko je lenive, nechce sa mu do tejto zimy,asi bude po mojom brachovi, toho tiez mama dlho prenasala 😀
Inak v bruchu vyvadza ako fotbalista, z kazdej strany ma okopava 😀

zucana
4. feb 2010

cafte baby gratulujem matke a myslim na vsetky co dnes maju poradne a kontroly 😉
leni tak ta moja mala spala pekne do deisatej a potom od polnoci do 4.00 a od pol piatej do pol siedmej a pak sme sli pediatricke...
ze vsetko ok...sucha koza normalne...ritku nema taku cervenu ... pocuvala ju...vazime uz 3450 gramov (ked sme sli z nemocky 2950) a mame uz 50 cm....aj ked sa mi nezda ze za 2 tyzdne 5 cm sa da narast...a ocka jej slabo pozrela lebo nechcela otvorit a samoska ze to tam cele ocikala...no a na zaver oriesok...vidime sa az 15.4.
dobre nie?
a este mi dala nejake vitaminy ze si mam kupit...vit.A a jest ryby 2krat do tyzdna...
jaj a ze jej vklude mozem dat cumel...ale tak nechcu...uvidime kolko vydrzime...
davam foto 😉

martinaj
4. feb 2010

garonka dakujeme 🙂
zuci malinka krasne rastie 🙂

garonka
4. feb 2010

zuci mala je krasna bacuľka 😉
to až 15.4 ma Vikinka ďalšiu poradňu? to ma šokovalo 😕

zucana
4. feb 2010

marti dik
inak k tym muzom niekedy im preskoci...neboj muz si to iste uvedomi trosku pozde ale...to si musime vzdy odplakat
a moj tiez neznasa cakanie esteze cakame max.30 min.a to nevravim ze aky je nervny v obchodoch ked je vela ludi...teda iba v potravinach 😉

zoska
4. feb 2010

Zuci mala pekne rastie...ako z vody 😉
ta kontrola o vyse mesiac je dost cudna 😕

ozaj kinderka ako je to s pediatrickou? mam si ist nejaku vyhliadnut a spytat sa ci ma vezme...treba to dopredu alebo ako to je?? moja gyn. mi dnes nevedela povedat k tomu nic 😒

zucana
4. feb 2010

no baby prosim pekne tu je to tak...ze kontrola po narodeni (resp.do 4 tyzdnoch) a pak ak je vsetk ok tak ked ma babo 3 mesiace...

martinaj
4. feb 2010

zosi ano musis si nejaku vyhliadnut, lebo hned po navrate z porodky, by vas mala prist pozriet.... 😉

garonka
4. feb 2010

zosi ja som si vyhliadla pediatričku mam ju tu oproti par metrov som jej zavolala, že čakam babätko či k nem môžme chodiť tak ona bola veľmi mila že v pohode, po pôrode mam s malym prísť ja čo som čakala, že ona príde k nam domov, a všetko mi porozprava a vysvetli

a treba dopredu pediatričku aby si v pôrodnici vedela nahlasiť aby aj papiere poslali pre ňu

zoska
4. feb 2010

dik mati 😉
no tak asi idem otvorit telefonny zoznam a hladat...

zoska
4. feb 2010

no tak ked sa meno pediatricky nahlasuje uz v nemocke tak to by mohl gyndoska vediet...akoze ved to je dost dolezita info...jaj no nic
len ma stve ze tu nikoho na okoli nemame az v centre...cize na peso dost daleko 😒

garonka
4. feb 2010

marti a ja sa k svojej musím s malym trepať nie ona príde k nam ale my k nej 😠

lenica81
4. feb 2010

bola som pozriet postel, ale furt nad niecim premyslam, tak som iba driemala... ☹

zuci, tak potom celkom fajne si mala pospinkala... 😉 a rastie ako z vody... este dobre ze len pocikala, pri tom jej vystrajani doma... 😀 nam pediatricka rovno povedala, aby sme si nosili zo 4 plienky na poradnu s malym...

no, ja tiez uz pediatricku mam, tiez musim ist k nej, ale mam to peso do 10 min, takze to nie je taky problem... 🙂

lenica81
4. feb 2010

inak, davam si obed, aj vy ste take prasiatka kvoli brusku, sa uz ani poriadne k tanieru nedostane... 😅

janielah
4. feb 2010

marti, uz ta s tym nechcem stresovat, ale to ako myslel tvoj muz, ze: mas rodit na termin ???

kika58
4. feb 2010

ahojte maminky,
ja som bola vcera na poradni, vysledky na streptokoka su negativne takze je fajn, tlak idelany jedine mi zacinaju trosku puchnut nohy, a este leakr povedal ze sme vysoko to chcel povedat to ze sa rodit nechystame 😖
dalsiu poradnu mam 10 teda vlastne teraz uz kazdy tyzden tam chodim 😕 😕
ozaj zoska ja my ked sme boli v porodnicu obzriet tak nam povedali, ze musime vediet pediatra, takze u nas to je tak, byt tebou tak si zavolaj pediatricke ci ti vezme babo do evidencie
my sme tam boli osobne a sestricka nam povedala, ze staci zavolat ked prideme z porodnicce a ze sa dohodneme ci my pojdeme k dr. alebo dr. k nam ale dala mi vizitku, takze viem koho nahlasim v porodnici 😔

joanna333
4. feb 2010

leni, aj ja mam ten problem s tanierom...musim sediet pol metra od stola...a nie raz sa okydam 😀

no a ti chlapi su vsetci rovnaki... ja som tiez vcera mala z mojho nervy. som mu povedala nech si zvyka ze bude v noci stavat k decku (nechcelo sa mu vypnut svetlo) tak mi povedal ze on sa stahuje do obyvacky...no od jedu ma islo roztrhnut... su hrozne sebecki niekedy...

joanna333
4. feb 2010

baby, ak ste niektora z karlovky tak vam tu davam odpoved od pani z matriky ohladom toho prispevku...len nechapem preco nenapisala vysku, ked som sa na to pytala...

Prajem Vám pekný deň,

Žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa dostanete spolu s rodným listom na príslušnej matrike podľa miesta narodenia dieťaťa a tento doklad spolu s RL donesiete na úrad práce soc. Vecí a rodiny podľa trvalého bydliska, predpokladám, že vo štvrtom bratislavskom obvode a ten úrad sa nachádza na Karloveskej 2 (vysoká 14 poschodová budova oproti býv. Riviéry, tam sme my tiež sídlili) č. telefónu na ten úrad je

20 44 88 33.

paulínyová

zucana
4. feb 2010

inak baby vramci vyhovaracky na pediatricku som mala rozhovor so svokrou...povedala som,ze zasadne sa babo za ruky nesmie chytat lebo si dava ruky do ust...ona ze jasne jasne...takze uvidime
a ze som citala clanok...lebo ked svokra dojde tak mala kychne vzdy a ze to preto,lebo citi cigaret.dym...kamoska totiz pediatricka mi pvoedala ze babatka su na to nachylne a normalne si osobu podla toho budu pamatat...ze im smrdi ....takze som jej to pekne povedala a ze zacala vela fajcit...az 7 denne a predtym 2-3...ze je nervozna ...tak som jej trochu povedala svoje o zdravi a tak...a inak fakt nezavidim alex a inym co maju tiez problem s tymi fajciarmi lebo len svokra pride a to nefajci jednu od druhej tak uz citit v izbe smrad....

zucana
4. feb 2010

no moj sebecky nie je ale to preto ze mame dobre babo 😀
ked vikina zacala vcera trochu viac plakat...tak vam poviem ze jej povedal tak skaredo VITTORIA 😝
a ozaj mame pupcok trosku vonku..ale ze to sa podda....moja mam ze nema to z placu? a ja ze z akeho?ved ona zas tak moc moc neplace...

lenica81
4. feb 2010

joanna a to nie je ten statny prispevok...

joanna333
4. feb 2010

nie leni, to je prispevok od mesta, prip. mestskej casti. ani ja som o tom nevedela ale vcera vecer to dievcata rozoberali. kazda obec dava inu sumu...

blumka
4. feb 2010

ahojteee...mam na riti prelezaniny od sedenia v cakarni 😝
od pol deviatej do pol dvanastej som tam cakala kym ma vzali dnu a to mi este sestricka povedala ze ma posunula pred troch ludi...
nooo...ale mam to za sebou..takze urobili mi ekg, potom ma doktorka popocuvala, pozrela na zily na nohach, pytala sa ci mi nepuchnu nohy, skusala mi hrudnik a brucho a jasne ze take tie klasicke otazky ci som zdrava a ci v rodine mame nejake ochorenie a tak...potom spisala spravu na celu A4...su tam aj vysledky z krvi a mocu co som bola v utorok, plus este nieco cez telefon konzultovala s hematologom ale vraj to je v tehotenstve v norme...
takze v podnelok bezim rano na anesteziologicke nech sa vyjadria ci mozem mat spinal alebo nie, potom na monitor a potom sa uvidi

lenica81
4. feb 2010

joanna, je to pravda, ale na matrike podavas aj ziadost na prispevok od statu a potom priplatok k prispevku... kuk...

http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por...

fuha, dlha sichta v nemocke, blumi... to ti vychadza na utorok, nie... 😉

maminnka
4. feb 2010

Martina,
mozno ma tvoj mm nejake problemy v praci, bolo toho nejako v tej chvili nanho vela, tak vybuchol, ved to sa stane kazdemu, len my v tehu to tak tazsie nesieme, to by sme si oplakali asi kazda, myslim...

blumka
4. feb 2010

leni, no ak v pondelok pojde vsetko tak ako ma, tak v utorok budem dvojnasobna mamina 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre