Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laxity
6. apr 2010

andrea....to je riadna kopisko 😀 😀 😀 , to sme mi ešte nemali 😀

koľko má prosím vás pribrať dieťa za týždeň? Keď má tak ako moja malá 1 mesiac aj 2 týždne...ďakujem

andrea2603
6. apr 2010

nemalo by pribrať menej ako 150g za týždeň, ja aspoň tak viem. nám sa raz podarilo pribrať 750g za dva týždne, ale to už lekárka zalomila rukami, že to je už veľmi veľa. Tak asi ideál je tých 200g za týždeň.

olifcek
6. apr 2010

blumi som zvedava, co na to povie pediatricka...

adi i keb sme za kociar platili, neva, ale..je mozne byt nejak i s miestenkou? ja by som moc nechcela byt vo vagone plnom deticiek...rozmyslali sme, ze by sme okolo vianoc zasli za svokrovcami,mozno Oliv uz aj chodit bude...ale svokricka by nas rada i v lete videla...jasne,ze zatial neviem, ci vobec aspon ten december vyjde...ja len, ze ak by to oliv zvladla, ze ako sa tam vlakom dostaneme x;O)

adi pre pana jana, to ako sa jej tak podarilo??? hehehehe.....netreba jej vacsie plienky? 😀 😀 😀

laxi neda sa to tak brat, ze za tyzden...babo pribera kazdy tyzden inak a aj kazdy mesiac...

olifcek
6. apr 2010

ja viem, ze kedysi to bolo minimalne 150g za tyzden, no uz je to minimalne 120g...

laxity
6. apr 2010

tak ok je to baby díkes 😉

olifcek
6. apr 2010

adi ale Ty mas smotanu, nie mlieko x;o)

andrea2603
6. apr 2010

olif, my cestujeme len osobákom, tak miestenky neviem, lebo to je asi len v rýchlikoch a snažíme sa sadnúť si vždy do kupéčka, ak je. Výhoda vlaku je, že môžeš kľudne pestovať, nakojiť a Livka sa celý čas /1a1/4hod. /pozerala von oknom úple zaujato 😵
že väčšie plienky, tak potom také ako pre koňa 😀 a celú ju do nej zabaliť.

maculik
6. apr 2010

ahojte,
tak Adelka buva, Petulo je v postielke (asi tiez zaspal, to by bol zazrak, ze bez nosenia 😅 a ja idem konecne papat a docitat vas. Doobeda sme boli vonku, spravili sme si prech.do drogerie, obom treba plienky a mne ocny krem, tak sme boli vyse hodku, je krasne a keby tak nefukalo, tak uplne teplucko.

A rano ma skoro porazilo, lebo isla som si teda konecne odsat mlieko, ze poobede vyskusam, ci to vypije aj z flase, aby som si mohla v sobotu ku kadernicke skocit (manzel odmieta s nim ostat na dlhsie ako 50-60min, ked nebude mlieko, aby mu mohol dat, ked place), no a pekne som odsala 100ml a este mi mlieko islo, a zrazu sa mi ten spodok uvolnil (asi som to, ja blba, zle utiahla) a vsetko sa vylialo v obyvke na zem, na kusok postele, no otras... 😠 Mna skoro vystrelo, lebo uz som sa tesila, kolko mam, tak som to rychlo utierala, nech to nesmrdi, dufam, ze som vytrela vsetko. Takze robota uplne zbytocna, mozem poobede skusat odznova. 😒

blumka
6. apr 2010

adi to je teda naaaaaaaaaaaadielka 😕 😕 😀 😀 nechcela by som to prebalovat 😀

blumka
6. apr 2010

tu fuka ako keby nas odfuknut malo..ani von nemozme ist..
juli vcera dobrala antibiotika, uz nechrchle, trosku ma este sopliky ale to uz odsavam len tak raz za dva dni, hnacka sa tiez sa mi zda ze upravuje, tak si idem poklopat aby uz bola ok. No a v noci spala od pol desiatej do pol druhej..aj som sa vyspala za ten cas, ale potom sa uz budila kazde 2.5 hodky a kedze spala pri mne, tak ma stale mlatila rukami, neviem co sa jej snivalo, ale rano bola cela doskriabana 😅

maculik, vychutnavaj ticho ked ti obe deti spia naraz...mne Terezka drichme ale Juli sa nechce...kebyze ich nacasujem na rovnake spanie tak lahoda pohoda

no bezim, uz reve mladsia

olifcek
6. apr 2010

adi prinajhorsom bude oliv pricucnuta celu cestu x;o)

macu wow, ale mliecka mas dost x;O) ci to bolo z oboch prsnikov? ale itak fajne...len skoda, no...ale neva...x;o)

i ja som chcela skocit s malou do drogerky, no je necas, brr, tak nikam nejdeme, nechce sa mi tam...

blum moja Oliv tuto noc kazdu hodku a pol, hech...a navyse sa zlostila na lavom prsniku, hech..nastastie ale az nad ranom..x;o)

maculik
6. apr 2010

blumi, super, ze je Juli uz lepsie 😵

no Petko zaspal sice sam, ale uz sa mrvi, vydrzalo mu to 10min. A to som si akurat nachystala veci na puding, idem robit vanil.s piskotami a marhulkami 😵

adka, tak to je riadna nadielka 😀 Petko mal predvcerom podobnu, ale teda az takto nie 😅 Ale dokakal sa prave vtedy, ked sme uz isli odist na tu navstevu, no a jasne, ze to mal do pol chrbta, tak som musela prezliekat, hlavne, ze som ho vyobliekala 😎

zoska
6. apr 2010

adiii, tak nieco podobne som pred chvilou prebalovala...odkedy musim malej davat nutriton tak takto kaka 😝
a drzala som ju na pleci ked kakala, takze to mala tiez vsade 😅

u nas tiez fuka, j ked slniecko trosku vykuka, tak som dala malu len na balkon...bola som sa osprsit, upratala kuchynu a idem na to ucenie 😒

maci, uf...no na porazenie 😖
snad sa ti poobede podari odsat, ja sa tiez chystam odsavat...chcem dat malej na vecerne krmenie nutriton do mlieka, lebo ked to musim rozrabat do vody a davat pred kojenim, tak to je strasny rev a boj...a po tyzdni som uz zufala z kazdeho krmenia, najhorsie je to v noci...chuda moje, takto ju trapit a este k tomu aj tak grcka, sice uz nie tolko vela, ale aj tak 😔

blumka
6. apr 2010

no si predstavte ze som si pospala s detmi..sice ja len polhodku, ale Terezka spala 2 hodiny, a Juli este spinka..od pol druhej 😉 to sa mi paci 😉

olifcek
6. apr 2010

blumi ako to robite, ze vam babatka spi mimo vas ? 😔

lenica81
6. apr 2010

ahojte baby... ja len tak na skok... adi, dobra nadielka... 😀 macu, taka skoda... ja som vcera vyliala, lebo som myslela, ze maly od hladu skuvina, ale nakoniec iba tak trenoval a zohriatu davku som mohla tak akurat... 😠 vyznate sa uz v tych narekoch... 😔 😀
u nas vsetko v poriadku, zajtra poradna, mame 6 tyzdnov... v nedelu kontrola u gynek... manzel sa tesi, tak hadam bude vsetko ok... 😉 😀

inak, dali ste deti ockovat proti rotavirusom... potrebujem nejake nazory... 😒 😕

blumka
6. apr 2010

leni moj nazor na ockovanie, co nie je povinne, nedam..

blumka
6. apr 2010

olif, s tym spanim, u nas je to "vdaka" umelemu mlieku..ale napr. ja musim Juli uspat tak, ze kym tvrdo nezaspi musim lezat pri nej, respektive ona lezi na mojej ruke...no a dnes som jej nanutila cumel, normalne ho cmulala pocas spania a teraz ho vyplula a este spi 😕 😅 nechapacka...
ona cez den spi hocikde, v sedacke, v lehatku, v hojdacke, ale to su take pol hodinove spanky, jedine ked sa hojdacka hojda tak vydrzi napr. hodinu. No ale dnes som bola grogy, potrebovala som si lahnut aj ja, tak sme spali vsetky tri na manzelskej posteli 😀

olifcek
6. apr 2010

leni ja tiez len to, co je povinne i to sa pokusim oddialit...x;o)

blumi mne oliv zaspi niekolko krat cez den, ale vies ako fungujeme, cize, ked ju dam zo seba, tak je horeee a kedze chcem, aby si oddychla, nepresuvam...

vecer akoby zacala, ze pojdem i ja, a preto pretahuje zaciatok spanku..toho tvrdeho...uz sa mi zdalo, ze mame rezim, ze zaspinka okolo 21.00 a haja do tej pol jednej, jednej, ale nie..x;o) safla...uz by som si chcela i mm uzit kedy sa mi zachce a nie len prilezitostne x;O)

olifcek
6. apr 2010

leni maly je krasny x;o)

hej, suzon tu dlho nebola, ze?

maminnka
6. apr 2010

to len mne MK tak blbne? alebo aj vam rozhadzalo celu stranku?

blumka
6. apr 2010

olif, ani nehovor..u nas je rezim asi taky, ze juli zaspi okolo desiatej po dvojhodinovom reve a som stastna ked spi do jednej, ale to je tak 3x za dva tyzdne, inak sa zobudi uz o jedenastej, lebo ju ten dvojhodinovy rev vysili takze je zasa hladna 🙄 ..a co sa tyka mm a uzit si s nim..to ani neviem co je...chudak pride z prace o pol siedmej, kupe jednu, potom druhu, on uspava jednu, ja druhu, potom sa prestriedame rychlo v kupelni, dame si pusu a o pol jedenastej ideme spat kazdy do inej izby 😅, np a rano sa vidime medzi pol deviatou- deviatou, ked pride zo stavby, prezlecie sa a ide do prace 🙄 😅

blumka
6. apr 2010

mami, ja mam stranku ok

dianab
6. apr 2010

Ahojte kočeny 🙂 Ja som tu už nebola x mesiacov a čítam tu už iné veci ako počas nášho tehuľkovania 😉 Ako vás tu čítam, môžem si obe ruky zložiť a ďakovať o 106 akého mám syna.. 😎 no mne chvalabohu spinká, raz sa mi zobudí okolo 02.00 a potom až o siedmej s tým, že si ide lažkať o 20.00 a do 21.00 spinká, náhodou sa vam nestalo, že bábänká prespali celú nôcku? Samo, ked cez deň spinkali o dosť menej ako zvyčajne. Mne sa to parkrat stalo a nevedela som kolká bije ráno 😅 A o preplnených prsiach na vybuchnutie ani nehovorím...

olifcek
6. apr 2010

mami, mne to ide ok

blumi no a my podobne a to mame len jedno dietatko...len...moj otec malu vola klokanie mlada x;o)

dianab mne malinka prespala len na zaciatku i 5 hodin...to bolo mozno 4x...sem nechodis, ale panelak kukaaas, co? koceny x;O)

a kde je zucana? x;o) zeby shoppingovala?

ewe je de?

lienka2
6. apr 2010

ahojte,
mamicky ktore krmite deti z flase odsatym mlieckom alebo umelym, kolko im davate? lebo ten moj posledne dni ked dopapa sa stale tvari ze bolo malo, a pritom podla prepoctov na vahu vypije denne aj viac ako by mal.. ked mu dam viac mliecka, tak nevypije vsetko, co je skoda mliecka pri odsavani, ked ho mam este aj malo, a ked ho zase vypije vsetko, tak potom mu vyteka z pusinky neskor.. a ked sa mu po jedle cka, znamena to ze je prejedeny? uz neviem co s nim.. 😅
inak ockovanie proti rotavirusom nam minule navrhovala lekarka, ale asi tiez nedame.. co nemusime..
baby nechapem ako to stihate tu pisat 😅 mne maly cez den spi len ked je vonku, ked ho oklamem ze ide na balkon tak akurat co stihnem navarit a popratat.. ked je hore tak si stale vyzaduje pozornost.. aj teraz uz place, tak musim bezat 🙂

blumka
6. apr 2010

lienka, ja davam na jedno krmenie 90ml, len vecer po kupani 120 ml..a papa kazde 2,5 hodky, len vecer po tom kupani a tych 120ml vydrzi niekedy aj viac 😉

lienka2
6. apr 2010

blumka nas papa kazde 3 hodiny po 110ml, niekedy aj trocha viac je vo flaske.. posledne papa vecer okolo desiatej a potom spinka do rana do siestej, niekedy sa zobudi v noci okolo tretej..

este mam intimnu otazku na baby ktore rodili klasicky, ako ste zvladli prve milovanie po porode? my sme pre bolest nemohli dokoncit ☹ tak neviem ci sa to zlepsi casom alebo... myslela som, ze bude boliet miesto kde strihali a zasivali, ale bolelo vsetko.. ☹

maculik
6. apr 2010

ahojte, tak sme boli zase vonku, ale len slabu pol hodku, lebo Petko vo vajicku len driemal a potom uz spustil rev, no a Adelka sa zastavovala pri kazdom kamienku, kvietku a pod., uplne jej bolo jedno, ze som isla aj 10m popredu a volala na nu, to ako keby som do stromu volala 😀 😝 Tak som sa asi po 10min Petkovho revu a Adelkinho smatlania sa musela vratit po nu, chytila som ju za ruku a jemne tahala so sebou, ona mi pri tom este ukazovala kamienky a tak, no prisla som domov spotena ako mys 😀

teraz vecer nemam mliecko na odsatie ☹ Petko pije takto podvecer a vecer castejsie, prsia mam takmer prazdne, tak asi to zase necham na rano.

leni, Vilko ako mudro pozera z tej vody 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre