Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
7. apr 2010

dobre ranio 🙂
blumi diky, tak to asi nie je hnacka zatial, dufam.
tu je dnes uplne jasno, slniecko, hlasia 19st, tak parada. Len keby Petko vydrzal vonku dlhsie, ako 45min 😒

zucana
7. apr 2010

Dik baby dam taky komplet s nohavickami.a Aj ja konecne hlasim rekord.spali SME od 23.30do 5.00 a este spime.len na 11.30 ideme na ockovanie

teuska
7. apr 2010

ahojte babulky 😅
Pisete o hnacke, moj maly mava niekedy uplne vodovu kaku, ale myslim, ze ho pri tom neboli brusko a nie je to pravidelne, len niekedy, hlavne rano. Je to hnacka?

matka331
7. apr 2010

ahojte...olif moja malicka mi tiez niekeedy zaspinkana rukach ale potom ju polozim do postielky a mame taku zvonkohru na baterky je super a malika si na nu tak zvykla ze ked jej ju pustim tak pri nej zaspinka aj sama fakt je to super ....aj my sme spinkali pekne zspinkala nieco pred 22:00 a zobudila sa az o 03:20 dala som jej papat a spinkala az do 06:30 potom bola trosku horea zaspinkala okolo 07.30 a spi az do teraz 😅 😅 ..
zuci vy uz idete na to ockovanie??my mame ist koncom aprila..tak sa bohim toho ze malicka bude zlaa po tom ockovani .... nas doktor povedaal ze to dostane 3 ockovania do jednej nozky a 3 do druhej aj vy tak budete ockovany?

matka331
7. apr 2010

my spinkame aj takto 🙂

katina2209
7. apr 2010

Ahojte babulky tak u nas hrozna noc a zacalo hrozne obdobie...
Muzikovi zomiera otec vypytal sa na reverz domov z nemocnice ma hrozne bolesti strasne trpi a my s nim 😢
Ja som na vsetko sama,lebo manzel u otca aj spava chce byt s nim ked to pride je to strasne bojim sa aj o manzela,pretoze je to zufalstvo a hlavne na psychiku,,, V noci sa stara o otca a cez den uteka do prace bojim sa aby neskolaboval...
Chudak svokor z 90 kil chlapa ma teraz 50 a ukrutne bolesti nechcel ostat v nemocnici vypytal sa domov ako by uz vedel,ze to uz dlho nebude trvat..
A ja som to uz vcera v noci nejako psychicky neuniesla hlava ma zacala boliet o nejakej deviatej vecer tak som chcela byt bez tabletky ale uz o pol druhej som nevladala tak ma bolela hlava ze som az zvracala a sama doma tak som volala manzelovi o stvrtej rano ci by mi nedoniesol nejaku inu tabletku co by som mohla co by mi zabralo tak mi doniesol nurofen a musel sa vratit spat to mi trosku zabralo len na letaku nebolo napisane ci mozu alebo nemozu tehotne zeny babky dufam,ze som tym malinkemu neublizila ked som si dala ze to nemal v mliecku neviete mi poradit...
A co som vam pisala, ze som zacala krvacat v pondelok tak to bol len ten krvavy flak na plachte a potom som mala cely den len jednu vlozku intimku co som len spinila a na druhy den nic co to moze byt to asi nebude menzes?
Dievcata drzte nam palce aby sme to zvladli lebo sme s manzelom totalne vycerpani a to Matko pred vcerom mal take bolesti bruska ze som celu noc nespala...
Prepacte,ze som sa vam takto nadlho vystazovala len uz nevladzem komu to napisem ak nie vam...bojim sa aby som nestratila mliecko...

matka331
7. apr 2010

kati tmi je moc luto ...drzimvampalce aby ste to zvladli ....len ty davaj na seba pozor a nerozculuj sa aby si fkt o to mliecko neprisla....

andrea2603
7. apr 2010

ahojte.
katina ☹ , viem čo asi prežívate. mne svokor zomrel pred 8rokmi a tiež z kus chlapa ostalo po 2 mesiacoch kosť a koža, sú to veľmi ťažké chvíle pre celú rodinu, tak sa držte.

ja idem dnes s Livkou na to sono pažeráka, dúfam že nás tam zoberú na čas, ktorý ma objednali, lebo predtým by nemala jesť min.2hod. a ked to budú naťahovať, tak z jej revu od hladu sa zrúti celá nemocnica 😅

olifcek
7. apr 2010

mati tak mne sa oliv mimo mna zobudiii c;o)

vidim, ze kojenecky vankus pod hlavu pouzivame viacere, len nech su nase pokladiky spokojne x;o)

kati ach jaj...keby si niekedy potrebovala, kludne i zavolaj, hm? alebo kludne sem pis, viem, z enam zenam sa lavi, ked to dame von...a takto vsetky spolu Ta podrzime, a bude i mliecko stale 🙂

olifcek
7. apr 2010

vcera som zabudla....volala som si na tie vysledky krvi

tak pecenove mam ukazkove, cukor mam 5, hranica je medzi 3-6, takze v pohode, dala mi aj extra zelezo robit mila sestricka, lebo vraj je to ine, nez co mi robil obvodak celkovy krvny obraz, i to je super, mam ho dost...takze o 10 dni im zavolam kvoli tomu ,,bacilovi,, snad to bude tiez ok..

pozeram, ze na gynde som bola 22.03., a ked mi do dvoch tyzdnov nezavolaju, cyto bola ok...tak drte palce, nech tento tyzden nezavolaju, glg

zucana
7. apr 2010

kati to mi je tak strasne luto ....posielam ti vela energie a moje uprimne slova aspon....
olif ja mam cyto dobru nie je tam LSIL ale musim o 6 mesiacov opakovat....

blumka
7. apr 2010

kati, posielam veeeeeeeeeeeela energie...mas to velmi tazke, ale verim ze to zvladnete s Matkom

matka331
7. apr 2010

olif no tak to mas tazkee...lebo ked spinka tak ani nic nemozes spravit ci ?

katina2209
7. apr 2010

babulky dakujem vam velmi pekne za podporu dnes ani nevladzem varit volala som mamine ze som v noci nespala tak idem tam na obed aj so starsim markom tak ked pridem tak sa vam ozvem..
a myslite ze to co som mala krvave ze bol menzes ze by to bolo take slabe a trvalo to iba jeden den? co to mohlo byt a co ten nurofen co som zobrala neviete mi poradit ci je to v poriadku?

olifcek
7. apr 2010

zuci neva, len nech je prevencia castejsia, ze? 😵

inak, my sme dnes rano o cca 8.10 uz boli okupkani, naolejcekovani a obleceniiii...oliv uz po kupkani neplacka, kym je v uteraku je kludna, az paq kus protestovala, ale uz to nebolo srdcervuce, skor take, ze daj s tym pokoj 😵 😵 aj si stazovala v naruci paq 😀 😀 snad uz pride cas, ked bude pokojna pri olejcekovani po kupeli

olifcek
7. apr 2010

matka tak...ja nic nerobim, kym sme dve...

kati nurofen sa iste dostal do mliecka, ale verim, ze neublizil, to uz by si poznal;a, podla mna....a asi to bolo len cistenie, nie menzes... 😉

maculik
7. apr 2010

ahojte,
kati, drzte sa, mas toho vela teraz, no je dobre, ze chapes manzela, ze chce byt s otcom. Bodaj by sa otec dlho netrapil, vyznie to sice kruto, ale bude mu lepsie, ked odide ☹

my sme boli 40min vonku, je slniecko, ale fuka studeny vietor 😠 Boze, nech uz je pekne konecne, ze nemusim rozmyslat, ako obliect.

kocky, ako mam ohriat to odstriekane mlieko? rano sa mi podarilo z 1 odsat 100ml, tak ho chcem potom skusit dat, ale este tam asi pristriekam, neviem, ci to bude stacit Petkovi, tak chcem mat radsej viac, nez menej. Teda ak to vobec z tej flase vypije.
A mozem to nechat v tom avent pohariku a dat na to uz len ten avent cumel?

zoska
7. apr 2010

ahojte,
my stale bojujeme ☹ kym do malej natlacim nutriton tak reve o dusu a nahlta sa pritom vzduchu, potom grga aj 7kraat a casto sa stane ze zaspi, ale o hodinu sa zobudi na to ze jej mlieko vyrazi az do nosa a to je potom strasny rev...
chudaci nasi susedia 😒 hlavne noci su zle

adi potom mi napis ci si u pred tym sonom kojila alebo si mala odstriekane vo flaske...mne povedali ze doneste si mlieko, ale to sa mi moc nechce...

dnes som si chcela odsat, ze vecer dam nutriton do mlieka...tak som po krmeni chcela doodsavat zadne mliecko z toho prsa z kt. som krmila a vysli 2 kvapky ☹ druhe som ani neskusala, aby v nom bolo mlieko na dalsie krmenie...asi mam len tak akurat ☹

mates aky cumel pouzivas ked krmis mliekom s nutritonom...pojde to cez avent 1+ ?

zuci- pekny den si mala vcera a viki krasne spala, wow

kati- je mi to strasne luto, vela sil tebe aj manzelovi prajem

matesl
7. apr 2010

ahojte babukly

maculik, zohrej vodu v konvici a ponor flasku do teplej vody v hrnceku....a mne nepasuje dudel na nadobku asi mam vacsiu

baby som nascipana...ale aj maly obcas zakasle, ako zitim ze je to z kasel alebo odkaslanie si hlienov, co grcka este obcas?

zucana
7. apr 2010

maci vo vodnom kupeli alebo pod tecucou vodou...
a staci dat sumel 😉
jja nasa mala je mensia preto je taka buchta...
ockovanie:2 injekcie kazda do jednej nozky...plakala iba pri vpichu potom sa smiala aa z teraz zabuvkala....
a na margo toho ze som si kupila ja veci idem kupit aj malej nieco krasne na krstiny 😅

matesl
7. apr 2010

zosi maminka poradila, avent 2 s 2 dierkami a trochu ich treba zvacsit manikurovyminoznickami, ja som ich ocistila liehom pred tym, nech sa tam nieco nezanesie. ale zaspava mi pri tom...dost silno musi tahat asi som mala viac posturat tymi noznickami
ale stale z neho obcas vyleti sajba riadna a grca mi hlien a tym sa potom dusi 😉

necitala som, ale idete na nejake vysetrenia s tym?

matesl
7. apr 2010

katuska, je mi to moc luto...drzte sa...ibuprofen mozme, to mi gynos kazal aj na prso a verim ze z jednej tabl. by sa nic nedialo aj keby a keby sa to nesmelo, napisu to tam isto

zoska
7. apr 2010

mates vdaka, tak presne taky som dala segre rano kupit...dik za radu s noznickami, lebo fakt sa mi tie dierky zdaju take mikro...
hej , ideme na sono pazeraka, aby videli ako funguje zvierac a ako velmi sa to mlieko vracia...mne by to grckanie ako take az tak nevadilo uz, ale jej vybieha ta kyselina a to ju velmi boli ☹

matesl
7. apr 2010

zosi aj mne dr povedala ze ak sa to neukludni nech sa ozvem...tak sa mam ked tak ob den to z neho vyleti az na zem? a placka mi po jedle vzdy...a vyplazuje jazyk a krci ksichtik...

laxity
7. apr 2010

ahojte babulky

kati...drž sa

zuci...mne sa tá zavinovačka do autosedačky veľmi páči, musím si to kúpiť, lebo stále ju prikrývam dekou a to mám takú veľkú deku, že to je otras.

matesl...snáď to prechladnutie čoskoro prejde, prípadne si dávaj rúško, ak to bude horšie 🙂

olif...tak som rada, že máš výsledky ok, bože ja idem až 12-teho...na nervy 😠

keď mi malá dosť často kýcha a sem-tam zakašle, je to ok? Inak prsníky mám už ok 🙂 . Takže antibiotiká zabrali 🙂

olifcek
7. apr 2010

matesl rusko nedavaj, uz by bolo zbytocne. risko sTebou uz pobudol prve dni, uz ked choroba nebola tak viditelna. len dalej nech papa mm, to mu pomoze, su tam protilatky

laxi mne gyndos len cyto vzal...obvodak krv kvoli krvnemu obrazu a teraz som bola na koznom, co ma koza neskutocne svrbela...uz je mi ale lepsie 😵

zoska
7. apr 2010

mates asi volaj... mne mala dnes hystercila uz aj na prse...niezeby plakala, ale ona normalne nariekala 😔 tiez place po krmeni a vyplazuje jazycek...minule to z nej vyletelo oblukom a ona sa potom normalne usmiala 😅 ale to bolo len raz, inak sa trapime...
len neviem ze co z toho sona moze byt...akoze mi daju nejake lieky ci co? nechapem...ved nutriton je na taketo stavy a o ziednej dalsej liecbe neviem...len sa bojim aby jej ta kyselina nerobila nejake patologicke zmeny na pzeraku alebo slizniciach, lebo to su najhorsie komplikacie

matesl
7. apr 2010

olifcek, ja nemyslim, ze mam nejaky virus, skor prechladnutie...nebola som medzi vela ludmi asi ma ofuklo..

a je super ze testy mas dobre, mozno len mas malo vitaminov ked mala tolko papa, sestricka na gynde mi povedala ze babo je jak paazit, seeecko z teba vysaje 🙂

zosi presne jak nas maly, a as pred dalsim kojenim mi grcne este...a na pese sa mika a place...ach tie nase deturence
mne dr povedala, ze este su homeopatika na to, gastrotuss, ale ten mi vyvratil hned a ked nic tak chyrurgicky zakrok podla stavu na sono...a ake zmeny mozu byt?

zoska
7. apr 2010

mates, kyselina zo zaludka moze rozozirat sliznicu pazeraka, alebo hltana, tym padom ju moze poskodit...
este je jedno vysetrenie- 24hodinova ph metria na sliznici... vtedy musi byt babo v nemocnici, je to invazivnejsia metoda ako sono 😒
no a ak by toto dopadlo zle, tak asi operacia...no uvidim ako dopadne to sono, lenze sme objednany az na 21.maja, tak dnes idem cez jednu znamu dr. vybavovat skorsi termin, lebo toto je jak u blbych...nechat take male babo trapit, len preto ze nestraca na vahe, tak moze prist na sono aj za polroka asi 😠

andrea2603
7. apr 2010

už máme to sono za sebou, ufff. Potvrdili nám reflux, tak som hned kúpila nutriton a ideme sa trápiť, lebo Livka fľašu do úst nedá, tak som zvedavá ako to do nej dostanem. Zoska, ja som tam kojila, ale MUDr. chcel odo mňa,že koľko vypila, tak som len tak, že asi 70ml, veď ja ani netuším, koľko vypije.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre