Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
21. apr 2010

macu, ty chodis s petkom von v manduce, ze? a ked je tak okolo 15-18 stupnov co mu obliekas?

lenica81
21. apr 2010

tak to si musim vsimat, to striasanie pri cikani... inak mates, nic nema s pipikom, som kukala... ale ked je pokakany, to vooooooooooooooooobec neva... teda jemu... 😀
macu, lepsie mozno treba pritiahnut... ja tu vlozku mam zlozenu pod tymi gumkami, ako bola, ked dosla... 😉

maculik
21. apr 2010

blumi, ja mu dam nadkolienky, body a dupky, tricko alebo bundicku/svetrik s dlhym rukavom a ciapku. A ak pofukuje, tak si zapnem dole zips na bunde a este ho to zbokov chrani.
Uz som mu skusila na body dat aj 2 tricka s dlhym rukavom (takze mal 3 dlhe vrstvy), ale bol velmi spoteny.

blumka
21. apr 2010

macu, ja chcem ist s malou dnes v satke, ta ma viac vrstiev ako manduca, tak budu stacit 2 vrstvy asi, ne?

volal mi akurat manzel, beha s Terezkou po lekaroch..kasel bude asi zacinajuca alergia a co je horsie, zhorsil sa jej selest, mame ist na kardiologiu...som sa normalne rozrevala..ja viem ze selest to nie je az take vazne, ale tak sa bojim ☹ ☹

maculik
21. apr 2010

blumi, urcite budu stacit 2 🙂
a dufam, ze to nebude mat nic vazne, ved hlavne, ze to ma podchytene. Ale chuda tete 😒

blumka
21. apr 2010

ja som mala tiez selest, zmizol sam...ale je to hrozne pocut ze sa nieco zhorsilo a ze treba lekara, ked ide o vlastne dieta..100x radsej by som ja bola chora

maculik
21. apr 2010

blumi, presne, to je uplne ine prezivanie, ked vidis, ako ten drobcek trpi a ty len musis cakat,kym sa mu ulavi.
A to kedy jej ten selest zistili?
Ale inak sila, ze uz taketo male deti mozu mat alergiu ☹

blumka
21. apr 2010

macu, uz minuly rok to lekarka zistila, ale vravela ze to je velmi slabucke...no a dnes zistila ze sa to vraj zhorsilo, tak nas poslala na kardiologiu ☹ chuda moje, take zive a zlate dievcatko a ma problem aj s ockami, este aj alergia a selest.to je aj na kona dost, esteze to deti tak neprezivaju a ziju si dalej ten svoj spokojny zivot ☹

blumka
21. apr 2010

alergiu som cakala, ja som alergik, ale nie uz vo dvoch rokoch ☹

zucana
21. apr 2010

baby ani pisat nebudem provokovat ale mala spala od 23.30 do 6.30 a potom papala a zaspala hned a do 10.00 ako kazde ranko....ale nebudem chvalit aby sa to nezmenilo...
inak ja som rada ze mala proste sa zobudi na papanie a hned zaspi...niekedy ani neodgrgne...necham ju 5 min lezat na mne a ide do postielky...len rano ju davam pri seba a objimem lebo by nespala....
a inak aj ja som mala selest a presiel sam blumi a ked je to slaby ani to nekontroluju 😉
blumi mas supis manzela....moj by to nezvladol....ale zasa pomoze aspon cez den....ked som bola na rehabilitacii bol s malou a dnes idem na tu pizzu tak dufam,ze nie je fotbal 😀
inak matels jasne ze je maly vychcany jak nasa mala 😀 😝
tu bolo vcera 25 stupnov v aute mi dokonca na slnku ukazovalo 29....
boli sme takto obleceni:
body,ponozky,menzestraky,hrubsie tricko a tenucka bundicka .....

blumka
21. apr 2010

zuci, mala je krasna...velka slecna uz z nej 😉
ja viem ze ten selest to nie je nic vazne, ale ked sa to tyka mojho dietata tak sa bojim aj obycajnej nadchy..mne hned hororove scenare zacnu prechadzat po rozume 😒

zuci, super ti mala spinka, aspon si oddychnes 😉 aj nas ostatne to raz caka..naveky nebudu tie deti buntosit 😀

zoska
21. apr 2010

blumi vdaka za tvoju reakciu 😉
no prisla segra, lebo ja musim ist akurat dnes na sono, jednou cestou uz zanesiam na urad papiere na tych 20 000sk
ja idem este vyvesit pradlo a idem...inak taky bordel ako je teraz doma, tu este asi nbol, ale neriesim 🙄
mm bol vcere s malou do 23.30, uz bol hotovy tak som ho poslala spat a ja som este hodinku utisovaa, potom dala papat a bpl klud koecne

mates ja musim dat grgnut a ponosit, uz viackat ked som nevladala som nechala malu spinkat ale vzdy jej to do polhodiny vysplechlo aj nosom + kyselina ☹ ...ked odgrgne a ponosim tak je dobre

zuci mala je zlatunka..mozte robit reklamuu na disney 😀

olifka, drzim silno palce...verim ze vsetko bude oki 😉

zucana
21. apr 2010

blumi verim...ja som taka ista....
inak nie kazdy den tak spi...niekedy papa kazde 3 hodky v noci 😎 ale tesim sa kazdej takejto noci 😀
videla som fotkos na FB alex,blumi zosi krasnucke 🙂 a aj tie tu som videla olif mala krasnucka aj ostatni mackovia 😵
idem varit obed mala este na chvilu zaspinkala...

zucana
21. apr 2010

zosi s disney uz koncim ale nekup to za tie ceny 😉 vlastne koncim s obchodmi.... 😀
zosi ja som ti chcela napisat ze by som tiez neckala na odgrgnutie vnoci lebo sa babo minimalne hybe ale ked mas uz take skusenosti.... 😒

zucana
21. apr 2010

no kde ste kto?uz mam navarene...som robila kuracie zavitky plnene sunkou a syrom na sampionoch a opekane zemiacky...a akurat volal mm ze nevie ci stihne obed ...tak som povedala ze taky dobry musi 😀

blumka
21. apr 2010

hmmm..zuci, znie to dobre..hod recept 😉
ja som ulozila princeznicky a idem rychlo pozmyvat zem, kym spia, lebo dnes to nebude na dlho 😅

blumka
21. apr 2010

julik spinka na balkone a susedom pes zavyja jak sprosty, take mam nervy 😠 😠 😠

zucana
21. apr 2010

blumi velmi easy...nakrajas si take platy tenke kuracich prs, nasolis a trosku nakorenis ciernym korenim....das plat sunky a syra (resp.taku kocku tvrdeho syra...zabalis a sparadlom zatvoris....das olivovy olej a pecies to na tom a potom pridas na kocky sampiony nakrajane a osolis trosilinku podlejes vodou a das pokrievku a pekne kym sa voda vypari apekne sa to pripecie tak pecies a je to 😉

zucana
21. apr 2010

a dosiel zjedol 2 zavitky a pochvalil si 😉

zusika
autor
21. apr 2010

ahojte...super, zas som natrafila na jeden zo slavnych receptov nasej zuzky... 😉
co navrhujes namiesto hribov, kedze ja ich nejem?? moze byt aj nejaka syrovo.smotanova omacka, prip. nivova..nie??
a ako robis opekane zemiaky?

blumka
21. apr 2010

juj, aka ciernava ide...ledva trampolina vyschla a uz zas bude prsat, dokelu 😠

machada
21. apr 2010

ahojte maminky! Nehnevajte sa, ze sa vam pletiem do temy . Ja mam doma tiez take male februarcatko a chcela by som vas poprosit o radu. Nasa mala ma v poslednom case problemy s kakanim. Konkretne - uz asi 3 dni nekakala. Prdky ma riadne ale nejako to z nej nejde von. ☹ Doktorka mi povedala, ze u kojenych detoch je to normalne. Lenze, posledne 3 dni mava vecer skoro v rovnaku hodinu riadne zachvaty placu , s ktorymi si nevieme poradit. Trva to niekedy skoro aj hodinu a potom zaspi chudatko od unavy. Nemali ste niektora z vas podobny problem? A nevedeli by ste mi poratit ako jej mozem pomoct? Dakujem

blumka
21. apr 2010

machada, pri tom placi aj vystiera a zasa skrca nozicky? lebo ak ano tak pravdepodobne ju boli brusko. mas pocit ze sa chce vykakat, tlaci a nejde to z nej von? kup v lekarni rektalnu rurku a ked bude tlacit pomoz jej nou, mozno sa tak vykaka...ale inak kojedne deti naozaj nemusia kakat niekolko dni aj tyzden. ak ti place vecer ide asi o koliku, treba babatko utisovat ako vladzete, pravdepodobne sa jej inak pomoct neda ak teda ju netrapi to brusko

katina2209
21. apr 2010

Ahojte babulky tak tu je celkom pekne pocasie len ja nic nestiham mi spime v noci dobre aj ked sa budi kazde 3 hodky,len cez den tomu velmi neda vsak nemam cas vas pomaly ani precitat a este zacal matko trosku pokasliavat a kychat dufam,ze mu to prejde a nebude chory...taka som vystavena musim sa nejako prebrat a ist aj von ledva som stihla navarit kym prisiel starsi synator zo skoly... teraz robi ulohy a ked spravi pojdeme trosku von takze nestiham ani matesl ani martinaj som smutna takto musim ist sama s markom... a ked si chcem poobede trosku pospat tak maly ma take pol hodinovky takze si mozem akurat len lahnut na pol hodku a tod vsjo..
maminnka neboj aj tvoja mala bude za chvilku drzat hrkalku moj maly je zasa lenivy na zdvihanie hlavicky akonahle ho dam na brusko zdvihne sa ale krici ako tur...
zuci vidim ze ty zase dobroty vyvaras..
blumka a vy mate naco alergiu? uz ste inak zdravi?
ja robim v piatok markovi oslavu zajtra ma osem a pridu mu kamarati a v nedelu mame tie krstinky tak to bude nabity program...

katina2209
21. apr 2010

a este som zabudla zoska gratulujem... 😉

blumka
21. apr 2010

kati, ja mam alergiu na vsetky mozne pele, tak pravdepodobne to bude mat aj Terezka, este to nema potvrdene ale podla vsetkych priznakov to bude alergia...

blumka
21. apr 2010

a uz prsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😠

lenica81
21. apr 2010

boze... ten moj maly je niekedy iny nervak... je unaveny, pusu mu ide roztrhat, a nie a nie zaspat... chvalabohu za manducu... 🙄 ale to si zas ja velmi nepospim... cez den sa neda len tak oklamat... 😖
vonku sialene fuka, som bola okolo obeda vonku... dnes nejako vypadava elektrina v baraku a musela som sa s vanou od kociara smatlat na 5te... nedost ze nam nejde velky vytah, a este aj toto... 😠 uz mam dnesny telocvik za mnou... 😀 sla by som este von, ale predstava opatovneho vynasania sa mi teda moc nelubi... 😒 tak uvidime, ako to maly vydrzi... aj v manduci mi mrnci... ☹

machada
21. apr 2010

Blumka,tak to asi bude kolika.Ona sa cela od placu trasie.Trubicku sme skusali ale nepomohlo to. Budeme to teda musiet nejako vydrzat. Dakujem.

katina2209
21. apr 2010

jaj blumka tak drzim palce aby to bola len nejaka lahka forma alergie...
leni matko kaka do kazdej plienky niekedy aj dvakrat on sa vykaka do jednej dam mu druhu a aj do tej no moj muzik tiez bude robit iba na plienky... ale cikina mu nevadi skor ked ma nakakane...
ja sa trepem kazdy den peso na stvrte,ale chvalabohu kocik mame v kocikarni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre