Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
29. apr 2010

blumi veru, ze wow...

hajdylca
29. apr 2010

laxi a keby si malinku chvilku po kojeni ponosila, keby si ju nedala hned lahnut, i tak grcka?
a s tym odsavanim, ja by som asi odsala- mne sa nas maly od 1. mesiaca spinkaval krasne od 20 do 3, ci 4, niekedy aj 5, tak ked sa zobudil nakojila som z jedneho a z druheho som odsala, lebo som sa bala ze sa mi prsia zase zapalia...
teraz drobec nespi ani o 21, a budi sa v noci kazde dve hodiny, cez den pyta i kazdu hodinu, teda on chce hned po kojeni zase papat, ale snazim sa to natahovat, len on na ciciku skor spinka, tak sa ho snazim budit...
myslite, ze sa vrati spat ten jeho spanok? 😒

a predvcerom nam odpadlo koleso na kociku ☹

blumka
29. apr 2010

kati, no veru, ja sama nechapem kde som takeho chlapa nasla 😵 ani si ho nezasluzim niekedy

olifcek
29. apr 2010

hajdy az kusok vyrasdtie, urcite ...ale vy kludne mozete byt v tom ,,rychlom raste,, ved uz skoro 3 mesiace 😵

olifcek
29. apr 2010

boze, ktora mate bolestive bradavkyyy? hajdy? matesl?

kupte totooo

https://www.modrykonik.sk/bazar/potreby-pre-doj...

hajdylca
29. apr 2010

olif dakujem, dufam ze len docasne, lebo vcera ttu bola moja mami a povedala ze som si ho moc rozmaznala (musela sa s nim z vonka vratit, co jej tak reval- chcel papat)
olif ja mam bradavku v celku ok, od multi mam mam lanolin i tie naplaste ci ako sa to vola 🙂

zoska
29. apr 2010

dakujem za odpovede...mates sorry, tvoju som si vcera nevsimla, vela vela sa pisalo a ja som citala ako z rychlika 😅
aj som si myslela, ze pri prikrmoch uz to bude tak, ze babatko netreba dat grgat...no ale vtedy budem este aj kojit pravdepodobne, takze po kojeni asi budem este davat, ci nem? uvidime vlastne ako reflux a tak...

suzik77
tiez mame reflux, porodna vaha 3460g a 51cm ateraz v 2mesiacoch a 2 tyzdnoch mame 5300g 61cm, cize priberame aj rastieme v norme, ibaze odgrckava mala aj cez nos a vybieha jej kyselina takze viacej place, lebo ma bolesti...cize ja asi moc neporadim..co ti na tu vahu povedala dr?
boli ste na sone? v podstate reflux sa riesi polohovanim do vyvysenej polohy, nutritonom a gastrotussom....len vo velmi vaznych pripadoch sa riesi operaciou, ale myslim, ze vy len pomalsie priberate, ale nechudnete a to je dolezite...drzim ti palce

blumka,
jaaj zasa provokaterka 😀 ale super, doprajem ti, ved aj my sa dockame 😉

olifcek
29. apr 2010

hajdy nerozmaznala x;o) este je malicky na to, aby vedel byt prefikany x;o)))

suzik77
29. apr 2010

zoska - k lekarke ideme az buduci tyzden na ockovanie, dovtedy to uz nejdem riesit. Ona mala teraz nedavno take grckajucejsie obdobie, aj volajaku virozu, tak trosku pochudla. Uz mala totiz aj 4700g, len to slo trosku dole.
Nutrilon jej davam posledne 2 dni, lebo som mala zle mlieko (z antibiotik), grcala mi z neho ovela viac ako inokedy, tak je relativne lepsie teraz..
Na sone som s nou zatial nebola, lebo minule mi lekarka povedala, ze kym pribera (aj ked pomaly), tak ma prehanat nebude. Ze keby bola vychudnuta alebo co, ze to by bola ina vec..
Ale dik, ze si sa ozvala 🙂

zoska
29. apr 2010

suzik, nie je zac 😉
a myslela som nie nutrilon ale nutriTon...to je vlaknina na zahustenie mliecka, moze sa davat pred krmenim na lyzicke alebo priamo do flase ak krmis z flase...sposobi, ze mliecko sa v zaludku zahusti a nebude vybiehat hore...
snad to malej prejde a zacne postupne priberat...vela lekarov tvrdi ze treba len vydrzat...haha ale ako? 😅 😉

lenica81
29. apr 2010

ranko dievcata, aj ked je uz po 10tej... 😀 my sme dnes mali blbu noc... vraj bol spln 😕 maly od tretej buntosil... joj... takze sme sa s mm barz nevyspali... ale teraz uz 2x spinkame... asi si hodim slofika aj ja... 😅

ja v noci odsavam jedno prso cele a to druhe z ktoreho bude papat, iba trochen, aby si ho vedel lepsie chytit, lebo je take nafuknute... robim zasoby, kebyze sa mu bude zdat malo... a ked nie, tak neviem co s nim urobim... lebo niekde pisu, ze len 3 mesiace moze byt v mrazaku, inde ze aj rok... tak sa z toho vysomar... 😖

multi mam je super, teraz uz je na nic, ale predtym na nezaplatenie... 😉

olifcek
29. apr 2010

leni annag niekde pisala, ze klludne rok x;O)

spln? tak preto sa mi oliv tolko prehadzovalaaaa, ahaaaaaa

zuzkagonos
29. apr 2010

žienky čo ste tu, balíte na široko? 🙂

olifcek
29. apr 2010

zuzka a uz si bola u ortopeda? ja som z nemocky sla s tym, z enemusim, ortoped, o dva mesiace, ci tri? ze treba, preventivne, a nebalila som, no a teraz na kontrole, ze je vsetko uuuplne ok...teda, este jedno puzdierko sa musi urobit, ale to neovplyvnim balenim, ci nebalenim

dkb
29. apr 2010

trochu vám tu vtrhnem 🙂

lenica - mliečko v mrazničke môže byť dlhšie, ale niekde som čítala, že mliečko pre dvojmesačné bábätko sa tvorí iné ako pre trebárs osem mesačné. Prispôsobuje sa potrebám dieťatka. Takže to mliečko by som v mrazničke nenechávala dlhšie ako 3 mesiace.

lenica81
29. apr 2010

oki, tak uvidim, co s nim... hadam, ked bude spurt, tak ho vyuzijem... 🙂

ja len ze annag myslim pisala, ze sa moze davat do tych kasiciek, aby sa vyuzilo pri prikrmoch, niezeby by som ho davala pit, tak mozem aj dlhsie, ci... 😕

dkb
29. apr 2010

lenica - tak do tých kašičiek by som ho v pohode dala, aspoň sa využije 😉

zoska
29. apr 2010

zuzkagonos
ja balim nasiroko 😉

olifcek
29. apr 2010

leni alebo do nemocky, na dalsie spracovanie a pre dalsie babatka 😉

lenica81
29. apr 2010

olif, ja mam tak cca 80-120 ml, tak to zas nie je taka davka... 😉 podla toho, ako rychlo sa synator zobudi... 😎

olifcek
29. apr 2010

o, ideme von, ako obliect? mame tielko a pyzamkovy overalik...dateste tenke menzestraky na traky a svetrik, ci?

lenica81
29. apr 2010

ja by som dala, ale deku uz asi nie, skor nanoznik... 😉

olifcek
29. apr 2010

nanoznik? ma mame zatial hlbokyyy i s vanickou 😉

olifcek
29. apr 2010

fuha, vonku bezvetrie

zucana
29. apr 2010

cafte babce pisete kto kedy vstaval my sme vstavali ako obycajne o 10.30 😀
zaspali sme o 23.00 ako obycajne a potom sme sa zobudili okolo 2.00 apotom mala uz nechcela byt v postielke a prehadzovala sa (asi fakt ten spln) tak spala s nami a ja som ju objimala celu noc az do 6.00 co sme papali a potom o tej 10.30 ale poviem vam ze rotujem po posteli s nou 😅 mm isiel o 4tej do Neapolu a uz je tam...
viete kolko tu je komarov?mna ide porazit!!!
rano dosla upratovacka a tak som musela viki opustit a ist otvorit a samoska ze zatial bola na druhej strane postele....
inak ja to nechapem ale ona sa v tom vajicku tak chce uz posadit...a inak dobre sa jej tam polosedi...ved vid okuliarovu fotku 😉
a toto je sprava od lekarky:
vajicka sa neboj,ved aj v tvojom brusku bola viki 9 mesiacov v podobnej polohe ako vo vajicku🙂.ak je tam par hodin denne,vratane prechadzky a jazdy v aute,to jej absolutne neskodi. ved spinka potom na rovnom a hra sa na brusku ,takze ma vsetky polohy.
(nieco ako blumka )

no a baby idem zmenit pyzamo...na bavlnene tenke...mame tu 24 stupnov v izbe aj vecer...mam dat pod to aj bodynko?

blumka
29. apr 2010

zuci, my mame v spalni 19 a malicka uz ma len pyzamkovy overal, bodynko som uz zrusila a prikryvam ju dekou 😉

zucana
29. apr 2010

okitak jej asi bolo chudatku teplo....mala tielko body a na tom take hrubsie pyzamko.... 😕

lenica81
29. apr 2010

u nas ked ideme spat je 19, ale jak nadychame tak aj 26... 😅 😕 musime premiestnit nabytok, aby sme mohli mat otvorene okno na vetracku...

moj synator je dnes nejaky umrncany... 🙄

blumka
29. apr 2010

zuci, to si sama odsledujes, co viki viac vyhovuje...mojim obom detom je lepsie ked spia v chladnejsom prostredi a aj su menej oblecene a prikryte...juli sa zatial neodkopava, takze staci deka, ked sa zacne odkopavat tak ju supnem do spacieho vaku 😉
leni, ved aj my..dychame tam styria takze do rana si nadychame poriadne 😀 ale nechavam otvorene dvere do spalne nech sa trosku teplota vyrovnava, lebo ak je v spalni teplo mna hned boli hlava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre