Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
14. jún 2010

jaaaaj, a zabudla som sa pochvalit - vcera sa Petik asi 6x po sebe pretocil na brusko (ale len do jednej strany), bol bez plienky, tak mu to islo lahko. Potom oblecenu uz nie velmi, ale dnes rano sa mu zase podarilo. Tak zeby to uz bolo tu? 😵

A aby som nechvalila len Petrika, tak Adelka bola vcera takmer cely den bez plienky, rano sa pekne vypytala kakat na zachod, potom mala asi 2h plienku, lebo sme isli von, po buvani sa zobudila prvykrat s uplne suchou plienkou, tak som ju supla na zachod, vycikala sa a strasny rev spustila, lebo sa asi zlakla 😅 , tak som ju vychvalila, vybozkavala, no a potom do vecera bola bez plienky, este sa 2x vypytala a raz zabudla, to sa hrala na balkone a pocikala sa. Ale super, velmi ma to potesilo, lebo cikat sa nevedela pytat, sice niekedy ideme aj 5x plany poplach, kym sa naozaj na 6.x vycika, ale to patri k uceniu 🙂
Tak verim, ze ked bude od jula doma a budem mat na to cele dni, tak sa do konca leta dennych plienok zbavime 🙂

maculik
14. jún 2010

matesl, no vidim, ze si mala tiez blbu noc, aj my sme zle spali, ale teda nie tak zle, ako vy. A tiez som tuto noc prvykrat mu nedala papat raz, ked sa zobudil, len som ho pohladkala po hlavke, kym nezaspal. Lebo papal pred chvilockou a asi ho zobudilo nieco ine.

matesl
14. jún 2010

@macu no ved, ze uz nie je mimco, co by som pochopila, ale teraz z bicoho nic, este pred papanim...neviem, az mi do placu bolo, ze som ho utisit nemohla, hadzal sa mi na rukach...uz som nevladala ho drzat, zobral ho mm a zaspal na nom.
este obcas zaberalo ked som ho nechala kukat na telku, ze nech sa utisi, dam papat a ide hajat, ale dosla svokra, postavola sa pred telku, ze to nie je pre neho a zacal znova, skoro ma slahlo, lebo uz sa ukludnoval 😨

matesl
14. jún 2010

vmacu ved aj ja ked som este mala silu kukat na tel na cas, tak som si povedala, ze hladny byt nemoze, ze mozno grgnut mu treba, ale ked zaspal na pleci tak som ho polozila, samo sa prebral, tak sa schulil ku mne, a tapkala som ho po rituske a ukludnil sa...ale raz mi vygrcol riadnu slehu v noci ale hned spal pokojne 😕

maminnka
14. jún 2010

tiez si myslim, ze babetko vodu nepotrebuje. Ja davam, iba ked je fakt horuco, je s nou niekto vonku na prechadzke a ja so v praci, do papania daleko a je smadna, tak takych 10 ml. Hned sa upokoji a je dobre. Ak by osm mala moznost jej dat hned MM, tak ani vodicku nepotrebujeme.

teuska
14. jún 2010

Caute baby 🙂
Prave sa idem pytat, ci mam malemu davat pit, ked je plne kojeny?
Doktorka povedala, ze ano, ale on mi z flae nechce a po lyzickach to tiez nie je bohvieco 😖
Ja by som ho radsej castejsie kojila, staci to?

garonka
14. jún 2010

dobre rankoooooooooo
@teuska tu sa nazory líšia, niektorí lekari trepu aby sa vodička davala a niektorí nie, my pijeme lebo musíme 😉

teuska
14. jún 2010

@maculik Adelka je sikulka, len tak dalej 🙂
U nas bola tuto noc riadna burka a dcera sa zobudila, ked bili hromy a hned sa nasackovala k nam a kedze sa zobudil aj Petko na papanie, tak sme spali vsetci 4 v jednej posteli. Este ze neplanujeme viac deti, lebo by sme museli rozsirit postel 😀

teuska
14. jún 2010

@garonka preco musite?

garonka
14. jún 2010

inač sme mali debilny víkend, teda len ja, neviem čo mi je ale včera som bola tak brutal nervozna asi z niekoho predpokladam 🙄

svokra dala Tobimu do ručky pečene mäso teda grilovany bôčik a ten si ho veselo cmuľal neviem ako dlho lebo odbehla som na wecko 🙄 keď som toto videla neviem ako som vyzerala ale švagor vravel že taku som mala červenu tvar od zlosti a ešte si robili srandu, že čo šak je to veľky chlap naj je 😠 😠 😠
tak fasa vynadala som mm poriadne ale to neva stojím si za svojím tak akože naš Tobias začne jesť mäso, same mastnoty a hlavne grilovany bôčik aby ste vedeli
nejdem to viac rozpisovať lebo už som zas nervozna bože

garonka
14. jún 2010

@teuska tu v KE burka nebolaaaaa ale s Tobim som hajala v obyvačke sami dvaja to bola parada 😉

garonka
14. jún 2010

@teuska my mame zvyšeny obsah vapnika v moči koncom juna ideme na kontrolny odber ak bude všetko oki budem rada

teuska
14. jún 2010

@garonka no teda, to je normalna?

zoska
14. jún 2010

@maculik Adelka sikovnica 😉 uz jej to pekne ide, do narodenim bude uz slecne uplne bez plienok 🙂
a Petik tiez sikovnicek, my sa zatial vychylujeme len na bok 🙂

@svetlankat asi som nieco fakt zjedla, ale davala som si pozor, papala som len kuracinku a nebolo to extra korenene a este grilovana cukina, tak neviem ci by to z nej mohlo byt 😨

@garonka no slahlo by ma, keby toto dakto malej spravil...fajne mastne maso slane slane od grilovacieho korenia...boze ta zena nieje normalna...a Tobiasko ma problemy s oblickami a ona mu da toto oblizovat...sorry viem, ze je ti to rodina, no ale pekna ťava 😠

garonka
14. jún 2010

@teuska neni ona najprv stale trepala ,, šak mu dajte do ručky naj pocmuľa mäsko,, ja som si myslela že žartuje a smiala som sa ako ťapa i ja ale odbehnem na wecko a môj maly kuka na mňa z kočíka cely vytešeny a mäso v ruke som okamžite zahodila, a vôbec si v tom amoku nepamätam čo som vravela 🙄
teraz som sa na isto presvedčila , že Tobi tam bezo mňa byť nemôže 😔

garonka
14. jún 2010

@zoska rodina nerodina ja som už zufala ale neva už sa nezlostim ale ma fakt štve, že maly musí nasilu piť vodu, piplam ho aby bol v poriadku a ona mu do ruky da to mastne korenene mäso a Tobi je hlupučky on bere do ruky všetko 🙄 ešte sa rehotala ako kobyla, že ako mu to chutííí 😕

mňam grilovana cukina mňam mňam dala by som si

juj a Nelka sa tak krasne nahlas smeje 😉

teuska
14. jún 2010

no to by som urcite neriskovala na tvojom mieste 😖

maculik
14. jún 2010

@teuska, diky 🙂
@garonka, tak ja nemam slov... na toto sa asi neda ani nic povedat, lebo to je vyslovene hlupa zenska, ked toto robi. Boze, ty si s nou strasne vytrpis, a to si zober, ze Tobi ma len par mesiacov, co bude, ked bude vacsi a bude ho chciet k sebe na vikendy. Ved by som sa asi uplne zhadala kvoli tomu s mm, keby toto robi moja svokra. 😖

Mne stacilo, ked dala Adelke min.leto, ked mala 11mes, do ruky kysnutu buchtu a tu jej natrela medom, vtedy som jej taketo veci vobec nedavala, aj kvoli veku, ale hlavne kvoli tomu, ze mala problemy s bruskom a kakanim, tak som na stravu davala este viac pozor. A ona jej to dala poza moj chrbat, chvilu pred jej vecernym mlieckom a spanim. Jasne, ze zle spala a bolelo ju brucho potom vnoci.... Strasne som sa nahnevala, vybuchla som (lebo sa to cely tyzden zbieralo a ja som ddrzala pusu, ale uz to pretieklo), dopadlo to tak, ze mm sa so mnou cely vecer nebavil, svorka plakala, 75r svokor na mna nakrical, ci oni nevychovali 2deti, co som taka uzkostliva, naco ju natieram cez den kremom, ze on behal cely zivot bez kremu a je tu (o ozone a veciach podobnych nema zmysel sa s nim bavit), takze super vecer.... Mm som to potom vysvetlila a pochopil moj pohlad na vec, vysvetlil to aj im, ale svokra do konca nasho pobytu tam hrala urazenu a ukrivdenu 😔

Lenze najhorsie je, podla toho, co po takmer kazdom stretnuti s nou pises, ze ona ta, bohuzial, vobec nepochopi, bude si robit svoje a hovorit svoje a ty si len obycajna neskusena matka podla nej, ktora nedopraje svojmu dietatu... Boze, mas to fakt hroznu svokru 😒 😒

garonka
14. jún 2010

@maculik jeeeeej to si musela mať veľa veľa radosti z Adelky 😵 😵 😵 ja by som až plakala od šťastia 😉
a Petrík je veľky šikovníček 😵
my sa zatiaľ prevalíme na bok a hajame tak ale už sa nam podarilo tak poskrucať až som žasla 😀

teuska
14. jún 2010

@garonka to ti fakt nezavidim, ja tiez pocuvam od mamy aj od svokry vselijake rady, daj toto, toto nerob, ale ked nieco poviem, tak ma respektuju a aj ked si myslia svoje, tak nerobia naprotiven. To je ina generacia, len by ma zaujimalo, ci aj oni mali taketo nezhody so svojimi rodicmi

babenky mne maly malo pribral, len 20 dkg za 3 tyzdne, ale ja si myslim, ze ked neplace a je spokojny, tak asi nebude hladny. A meriame uz 71 cm. V lete pojdeme do ZOO kuknut sestricky zirafky 😅

maculik
14. jún 2010

@garonka, veru hej, lebo doteraz sa cikanie vobec nedarilo 🙂

inak, ja po novom kojim uz aj babiku... Ked kojim maleho, tak Adelka pride, nadvihne mi triko aj na druhej strane, kaze odopnut podprdu a donesie babiku Emu a prilozi ju tam a hovori mnam mnam 😀 A potom robi vsetko, co ja, odgrgava, prebaluje (ma jednu plienku este co mal Petik jednotky, tak som jej nechala), pestuje a pod., no zlata je, ako odkukava 🙂

No nic, idem vyvesat pradlo a spravit rezance s tvarohom, Petik spi, zobudil sa sice pred chvilou, ale som mu dala papat a spi dalej. Poobede ideme aj s malou ku kamoske a na ihrisko.

garonka
14. jún 2010

@maculik ja som sa aj troška vytešovala že pani sa znormalizovala, že aj k Tobimu sa ozyva normalne, i na ruky ho konečne vezme tak ako ma ale toto včera?
fakt sa snažím aby bol Tobi v poriadku, bojím sa o neho a mm som tak vynadala, že za každym slovom ako sa ku mne ozval som ho poslala kade tade tak sa urazil a šiel do prace, mu vravím choď z toho ma bolela hlava, možno som to i prehnala tym vybuchom ale kto to videl dať takemu 4mesačnemu dieťaťu do ruky pečeny bôčik 😠
svokra je urazena, chvíľu to potrva kym sa to utrasie ale to ma mrzí, že budem striehnuť na ňu na každom kroku
aj som si poplakala, prečo to u nich nieje take prirodzene, že Tobi vyrastie, pôjde aj k druhej babke ale.....

no buchtu s medom bože a to med je silny alergen no tvoj mm sa takisto vtedy urazil? to nepochopím
a čo ma zaraža že stale tie naše mamy a svokry vyťahuju veci, čo boli kdesi v stredoveku
s mojou maminou bojujem, lebo ta by Tobiho naobliekala až až a henta? by mu už aj švedske stoly nachystala nech sa veľky chlap naje

maminnka
14. jún 2010

Garon,
ja na Tvojom mieste by som nasla odvahu nechat Tvojej svokre maleho, asi az ked Tobias bude mat 5 rokov a bude sam vediet zvazit, co moze a co nie... lebo fakt brutal, co o nej pises.

garonka
14. jún 2010

@teuska jej vy ste akí dlhííííííííííííííí 😀 😀 😀 😀 😀
užas nosíte oblečko 74 že? alebo 6-9 m 😝

garonka
14. jún 2010

@maminnka ja tu na ňu nechcem stale žalovať až mi to príde trapne ale ja som tak smutna z toho že až 😔

od dnešneho dňa nespustím z Tobiho oči kus prehnane ale to nevadí ☹

takisto s tymi príkrmami mi lezu na nervy, ja sama zvažím kedy bude jesť mrkvičku a take veci ale ak sa ma niekto opyta čo ako prve jedol, tak akože pečeny bôčik no

garonka
14. jún 2010

@maculik to musíš mať veľa mliečka i pre babiky aby neboli hladne zlata Adelka je 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😀 a aka rozumna 😉

matesl
14. jún 2010

juj tak maly je uz hore, bo tu niekto vrta ako keby sa k nam isiel prevrtat...do kelu a zakazdym maleho mika ked zacnu...idem s nim von

@gari... to co svokra stratila hlavu ci co?????

teuska
14. jún 2010

@garonka 6-9 m uz nosime davno 🙂 A maleho strsne malo pestujem, lebo sa vrti a je problem ho udrzat, esteze je take kludne babo 🙂
Ozaj som ti chcela minule napisat, ze aj ja aj dcera sme blizenci 😅

garonka
14. jún 2010

@olifcek kde sa nam tulaaaaaaaaaaš? vonku zamračene, konečne sa da dychať a Teba nikde 😀 😀 😀 😀

garonka
14. jún 2010

@teuska aj zoskin mm je bliženec 😉
a kedy to maš narodky? nech Ti aj ja zablahoželam 😉
mne to znamenie akosi nepasuje 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre