Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
21. jún 2010

a tak ma napadlo...Blavačky nechystate sa žiadna do Eurovea v sobotu? 🙂

matesl
21. jún 2010

@zucana no dr mi vravi stale ze reflux, teda kyselina mu ide hore, nic len polohovat a polohovat, ved ho nemozem dat po stojacky spat... ☹
no ja si myslim,ze ako prejde do tej lahkej fazy spanku, tak ho to zacne ominat, tak knuci ak ho nevezmem rozplace sa...inak ma stale ocka zavrete...ja ho len zdvihnem na chvilu, ked citim, ze sa zas dostal do hlbsieho spanku..tak polozim a spinka, ale ja toto musim robit kazdu hodinu, dnes to bolo presne o celej hodine...nechapem...ale rano vsat cely rozbity a unaveny, uz mi od 5 treti krat sminka, sidce po hodinke ale aj on je unaveny... 😒
vraj to moze trvat az do 7-8 meiaca mi povedala naposledy, ze mu mam ten gastrotuss davat ale kedy ked on zaspava pri pse, a ten sa ma dat po jedle 😅

zucana
21. jún 2010

@zoska dik moja ;)

zucana
21. jún 2010

@matesl my sme tiez zacali trochu refluxovat...ze 4-6 mesiacov sa zhorsuje reflux lebo babo sa viac hybe 😒

blumka
21. jún 2010

mne sa dnes Juli budila od polnoci kazdu hodinu, do tretej zaberalo pomojkanie ale o tretej uz isla zjest aj mna, tak som jej dala mliecko, lenze akosi sa jej potom uz nechcelo spat..normalne som v tej tme videla tie jej okale a ako sa na mna usmieva a ona potvorka este zacala robit bublinky 😅 na fitlopte tiez...ani sa hnevat neda, ked sa zacne usmievat, ale o stvrtej som uz sla do postele, lebo ma uz vsetko bolelo, dala som si ju k sebe, chytila za rucicku, privalila mojim paplonom a zobudila som sa o pol siestej 😉

matesl
21. jún 2010

@andrea2603 adi mna ta laktoza tiez napadla, ale to by boli revy, to by krcoval po jedle...ale to nemame, cez den je dobry, ak nie je po ockovany to ma vsetky priznaky okrem horucky 😖

zoska
21. jún 2010

@matesl nam sa tiez zhorsilo grcanie, dnes take supy dve dala 😕 a okrem toho este hocikedy vygrcne po troske 😒
vsetko mame ogrcne, dlazky, koberec, postele, sdacku....prezliekam nielen ju ale aj seba 😖

matesl
21. jún 2010

@hajdylca a co to skusate? podla coho hned nedat papat? lebo ja som tiez zistila ze nie hladom sa budi vzdy

mmaarrttiinnaa
21. jún 2010

@olifcek tie opalovacky su super 🙂
pridala som nejake fotky nasho fešaka
mne dnes prisli kupony na plienky pampers myslim ze niekto uz pisal ze mu tiez prisli ja ich nepouzijem nam sa osvedcili z DM babylove aktiv plus tie v jumbo baleni je ich 100 ks a za dobru cenu

matesl
21. jún 2010

@zoska juj my ideme na vikend k nasim do PE 😉 brendon je v Raci, iny koniec blavy ale je tam vela veci pre deti, mozno by sa oplatilo kuknut, su cely vikend az do 19.00 otvereny 😉

selyma
21. jún 2010

Ahojte babky, ulozila som Klaudiku, tak som prisla na chvilku pospehovat

matesl
21. jún 2010

@zucana moze byt s tyn refluxom, maly zdvihne nohy a uz to z neho tecie a to je stale na klinovom vankusi 😖

selyma
21. jún 2010

Od kamosky

V brušku tehotnej ženy boli dve bábätká. Prvé sa spýtalo druhého:

-"Veríš na život po pôrode?"

-"Samozrejme. Niečo po pôrode musí byť. Možno sme tu práve preto, aby sme sa pripravili na to, čo bude potom."

-"Hlúposť, žiadny život po pôrode nie je. Ako by vôbec mohol vyzerať?"

-"To presne neviem, ale určite tam bude viac svetla než tu. Možno budeme chodiť a jesť ústami."

-"No to je ale nezmysel! Chodiť sa nedá. A jesť ústami? To je úplne smiešne! Živí nás predsa pupočná šnúra. Niečo ti poviem: Život po pôrode je vylúčený - pupočná šnúra je už teraz moc krátka."

-"Ale nie, určite niečo bude. Len asi bude všetko trochu iné, než sme si tu zvykli."

-"Ale nikto sa predsa odtiaľ po pôrode nevrátil. Pôrodom proste život končí. A vôbec, život nie je nič, len dlhá stiesnenosť v temnote."

-"No, ja presne neviem, ako to bude po pôrode vyzerať, ale každopádne uvidíme mamu a tá sa o nás postará."

-"Mamu? Ty veríš na mamu? A kde má akože podľa teba byť?"

-"No predsa všade okolo nás! V nej a vďaka nej žijeme. Bez nej by sme vôbec neboli."

-"Tomu neverím! Žiadnu mamu som nikde nevidel, takže je jasné, že žiadna mama nie je."

-"No ale niekedy, keď sme ticho, môžeš počuť ako spieva, alebo cítiť ako hladká náš svet. Vieš, ja si fakt myslím, že skutočný život nás čaká až potom …"

garonka
21. jún 2010

dobre ranko my sme teraz vstali 😅

počasie total hruza leje a riadna kosa a vraj dnes je podľa kalendara prvy letny deň no rehocem sa 😀

@olifcek jej aka je v tom krasna Olivka, no male male šak už sa jej robia tučiky ta musí sa vytiahnuť viac ale i mne sa tie opaľovaky pačili len male nam boli 😔
ozaj včera som bola na blšaku akože zo srandy, či ešte furt funguje a v detskom obchodíku sa moja mamina plesla po vrecku kupila Tobimu opaľovačky krasne zelene, rozopinaju sa cele a mali tam aj tie mikimausove stali 3 € 😉
chcela toho viac ale načo, šak kupila bodynka, čiapku opaľovačky a mne pyžamko tak nech šetrí 😵

garonka
21. jún 2010

ja tu našu poštarku prizabijem od piatku mi neni schopna doniesť balík a od stredy je poslany 😠
mal to byť darček pre ocka na včerajší sviatok 😒

matesl
21. jún 2010

@zoska mne sa zda ze grckame vac po prvom ockovani...ja neviem, uz...aj my mame vsetko ogrckane, uz neriesim 😅

svetlankat
21. jún 2010

@zucana ona chce po takej dlhej dobe, papala o 8.20 a potom az teraz o 13-tej. Tak si pita, ked jej ponuknem skor, zlosti sa a ani si prso nechyti

matesl
21. jún 2010

@garonka provokujes s tym vstavanim teraz? nas co sme od 5 hore 😀

jaja32
21. jún 2010

@zoska Majú podobné v dm alebo v lekárni... značka MAM, dobre sa drží, je ľahunké a stojí cca 4 eurá

laxity
21. jún 2010

@mmaarrttiinnaa aj my používame tie Babylove tiež sa nám osvedčili a sú za super cenu a vy používate tie oranžové midi? Bo mne sa zdajú už malé pre Natálku a pozerám, že naše detičky sú v rovnaký deň narodené 🙂

laxity
21. jún 2010

@selyma 🙂

laxity
21. jún 2010

@selyma aj ja som malej často rozprávala a spievala 🙂

hajdylca
21. jún 2010

@laxity @matesl nuz u nas noci vyzeraju takto: od 20:30 do cca 23:40 spi maly v postielke, akonahle zamrnkal hned som ho brala k sebe dala cicik a ja spala dalej, ked som ho pocula mrnkat dala som cicik zase bez ohladu nato kolko bolo hodin. dnes v noci vstal 0:40 dostal papu a ja som sa zobudila 1:15 ze stale taha, resp- dudluje tak som mu dala cumel a uspala ho na lopte, a on hlados sa o hodinu zobudil, to ho uspal potom drahy a za pol hodku bol hore, ale to som mu uz dala.... takze ziadna velka vec len taky mini pokrok 😔 laxi urcite ked sa Ti zobudi po tolkych hodinach by som papu bez vahania dala....

mmaarrttiinnaa
21. jún 2010

@laxity používame tie oranžové midi ale posledny krat nabuduce musim kupit maxi lebo su Matthyaskovi uz male kolko vazi tvoja Natalka nas skoro 8 kg

olifcek
21. jún 2010

tie dm vyjdu ako pampersky...kus cca 0,14 ci 0,15...x;o) treba ratat na kusy x;o)

mmaarrttiinnaa
21. jún 2010

olif ja ich kupujem po 9,90eur 100ks lebo mam kartu a stale si uplatnujem zlavu len na plienky tak vyjdu lacnejsie

maculik
21. jún 2010

aj ja pouzivam dm, vyhovuju mi najviac, teraz som nedavno kupila pampers, lebo nemali babylove, ale tie pampers mi pripadaju hrozne makke a ked su nacikane, tak su take strasne ovisnute. A tiez uz rozmyslam nad 4, tie su od 7kg, myslim, ze uz mame.
Petik teraz neplanovane zaspal, pytal si papat a uz som na nom videla, ze je unaveny, tak von pojdeme az potom. Takze urcite dnes este bude jeden spanok, inak mava zvycajne len 2, pricom ten druhy tak max.40min 😝

olifcek
21. jún 2010

@mmaarrttiinnaa AHAAAAAAA

laxity
21. jún 2010

@mmaarrttiinnaa Natálka váži 6800g tipujem 🙂 a kde sa dá tá kartička zohnať bo ja kupujem po 13,25 Evri

laxity
21. jún 2010

@maculik a vy tam máte aké počko? keď sa chystáte von, tu u nás hrozný vietor 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre