Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

vevoncek
24. jún 2009

ešte som chcela ohľadom tých vytamínov v tehotenstve ja osobne som za prírodné vitamíny zo zeleniny ovocia...lebo tie sú ľahšie vstrebatelné a sú pre telo lepšie ako umelé napr.MuDr.Bukovský hovoril že umelé vitamíny sú drahé cikanie a pokiaľ sa žena stravuje zdravo a má vyváženú stravu že je všetko zaradom tak by nemali chýbať žiadne vitamíny také umelé sú podľa mňa vhodné pre také ženy ktoré nemajú prírodné vitamíny napr kôli alergiám na ovocie a zeleninu... ale teraz je tu skvelé obdobie ovocie a zeleninka sú čerstvé a teraby sa ich nasýtiť a aj kyselina listová je v špenáte ale listovej zelenine ale ja som si kúpila tabletky a to sú jediné vitamíny ktoré budem brať v tabletkách a ževraj z tých vitaminov ako calibrum babyplan a takýchto pre tehotné že sa rodia veľké plody to hovoril sestrin doktor tak ja neviem čo je na tom pravdy ale pokiaľ sa dajú vitamíny ziskať prirodzene tak sa budem snažiť papať takéto veci aj také čo som do teraz nejadla alebo nemala rada možno práve teraz mi zachutia

blumka
24. jún 2009

vevoncek, to s tym ovocim a zeleninkou mas pravdu, ale ze sa rodia po umelych vitaminoch velke deti, neviem, neviem...ja som uzivala calibrum baby plan a Terezka mala 51 cm a 3300g...to su len take babske reci si myslim...ale jasne ze cerstva zeleninka a ovocie je vzdy lepsia 😉

zusika
autor
24. jún 2009

baby....fakt akoze len babske reci.... ze velke plody..som sa pobavila!!! ja mam GS mamavit....ale chcem sa vratit iba k tej kys.listovej co som brala este pred tehu.... elastiq..sa to tusim volalo..... bolo to za dobru cenu....tieto mamavit mi nechutia, ale inak maju ovela viec vitaminov ako calibrum babyplan... aj tak si myslim, ze je to vsetko iba dobry marketing.... zeleninka, ovocie..to je ono....mame stastie, ze tehu sme v lete, ekd je toho vela a nie je to take drahe, ked si to niektore musia kupovat..my mame zahradu 😉 ....
lebo tie zimne su iba zafarbene umeliny.... tam by som ziadne vitaminy necakala...

hajdylca
24. jún 2009

caute kocky,

aj ja pridam k tym vitaminom, mne moj dr. vcera doporucil, ze si mam kupit magnezium- nejake sumive tabletky, a tak som sa ho pytala, ci ja kyselinu listovu, tak mi povedal, ze hej ze napr. fembion- tak som si ho kupila... ja som kys. listovu uzivala od zaciatku aprila- teda odkedy sme mimi planovali- sice nie poctivo kazdy den, ale snazila tak pravidelnejsie... ja spenat nelubim- mna z neho napina, aj z brokolice, kelu.... tak nech aspon v nejakej forme ju prijimam...

pekny den vsetkym prajem...

olifcek- este k tej PN, ze kto ju moze vystavovat- ja sa nehadam, ja len hovorila, kto mne vypisoval...moc do toho nerozumiem... ale Ty s tym ocividne pracujes, ze ? tak Ty si borec, budem od Teba vzdelavat...

zusika
autor
24. jún 2009

no PN zaujima aj mna, lebo ak vsetko dobre pojde, od oktobra, novembra by som sa chcela dat dobrovolne vypisat aj ja..aby som bola dlhsie doma a uzila si to.....
juj hajdylca...ja milujem vsetko to, co ty nemusis..... a ano, aj ja mam magnezuim sumaky doma..z DM...tam maju vseliake vitaminy....

hajdylca
24. jún 2009

zusik, no hm... ale zase aj vela veci lubim... a mozno casom.... sa mi zmenia chute....
no ja co vycital z nejakeho zakona, tak snad dobre pochopila (ak nie nevahajte ma opravit), ale to bolo ohladom materskej- ze narok na matersku ma zena, kt. bola za posledne dva roky poistena aspon 270 dni.. tak snad to dobre pochopila a aj si zapamatala... PN nam uz tusim olifcek tak davnejsie pisala, ze ako sa kolko % pocita... a toto nasla na profesii- ale neviem, ci nam na to aj Ty link nahodou neposielala: "Zamestnanec dostane za prvé tri dni dočasnej práceneschopnosti dvadsaťpäť percent vymeriavacieho základu a od štvrtého do desiateho dňa päťdesiatpäť percent,"

a pokial to mate este upravene nejako v kolek. zmluve- my mame tusim, ze nam zamestnavatel prispieva tusim ale este 10 % po tych 4 dnoch, (zo socialneho fondu) a pri dlhodobej PN- po dvoch mesiacoch nepretrzitej PN tusim 2000 SK, ale to neviem, ci este stale plati... a ani nepoznam nikoho kto by to dostal... asi tym ze unas nik nechodi na PN...

tinka76
24. jún 2009

Ufff, ale ste toho popisali, nemam tolko casu aby som to vsetko precitala, tak snad mi nic dolezite neuslo 🙂

Vitaminy - ja zatial uzivam len kys.listovu, a stale sa rozhodujem ci si nieco este dokupit ... snazim sa sice jest zdravo, ale asi este nieco kupim ... pre istotu 😉 😀

PN - ja som asi opak vacsiny z vas, chcela by som zostat v praci co najdlhsie a PNke sa vyhnut (aj ked doky mi ju ponukal, vraj ked sa rozhodnem, mam povedat) - tak isto to bolo aj v prvom tehu a zvladla som to bez PNky, dokonca som na sebe pozorovala, ze pokial som chodila do prace tak som bola vo vacsej pohode ako ked som ostala doma ... az potom sa mi zacali nalievat nohy a boliet krize ... predtym asi nebolo kedy 😎 ... uvidime ako to zvladnem teraz ked pri mne beha uz jeden drobec 😀

zusika
autor
24. jún 2009

no tinka....vies, ja denne dochadzam za pracou 2x70 km....a to sa mi asi v velkym bruchom asi nebude chciet....tak preto.... a aj s cestou mam 12 hodin v tahu...takze nic nevybavim ani nebudem mat kedy nakupit vybavicku.... takze chcem odist na matersku skor.....ak sa to bude dat takto nejako zariadit....

tinka76
24. jún 2009

Zusika - to je jasne, to sa Ti vobec necudujem ... a vobec aby nedoslo k omylu, nikomu nechcem tvrdit, ze ma ostat v praci ako ja ... kazda mame svoje pocity, a urcite spravime vsetko preto aby sme sa citili co najpohodlnejsie 🙂 ... je mozne ze o mesiac mi bude tak zle, ze zavelim 😎 : Hurá na PNku! a budem doma az do porodu 🙂 😎

riamim
24. jún 2009

Ahojte, všetky!
Tak sa k vám pridávam...
Včera som bola u doktorky - videla už akciu srdiečka, tak som taká šťastná!
Inak, k tým vitamínom - ja beriem calibrum baby plan, aktiferin - železo s kys. listovou, lebo som anemická, a od včera beriem aj Duphaston - trošku som špinila, ale už je to preč.

cukruska1920
24. jún 2009

Ahojte... co nove.... aaaale koho to tu nevidim....ria....ahoooooj 🙂

zusika
autor
24. jún 2009

ja som ten typ, co ma vrtulu v zadku...a proste neobsedim a musim furt nieco robit....no ale nie za kazdu cenu....
a viem sa mozno dohodnut so sefom na homeworkingu.... to je tiez jedna z moznosti, ktore zvazujem..... aby mi kontroly nechodili..... ale to je eeeste daleko..presne, ani jedna nevieme ako sa budeme citit o par tyzdnov ci mesiacov (ak teda pan Boh da) ....
inak baby, dnes som si uvedomila, ze su mi tesnejsie nohavice.... mam take uzke....strasne mi chuti teraz jest, mm aj dokonca moja mama hovoria ze uz je vidno aj mini brusko..vcera som mala obtiahnute tricko.... ja som sa az zhrozila...ved je este na priberanie dost casu.... neberte ma prosim zle...ja si len na to musim zvyknut, ze teraz je to priberanie pekne... len sa ja vzdy snazim davat pozor na seba.... a teraz je to nezastavitelne... ale v dobrom, ja sa na to tesim.... 😉
vy co uz ste maminy, kedy ste si na sebe zacali vsimat zvacsujuci sa objem...nieje v 2 mes. skoro - aj ked ide iba o malinko....??

zoska
24. jún 2009

Caute,
baby ja vas normalne nestiham citat. vecer ked si tu k tomu sadnem tak budem mat co robit.

Hajdy- je to tak ako si napisala j o PN aj o materskej...pri materskej musis byt poistena min 270 dni vkuse pred dnom porodu za posledne dva roky, cize zamestnavatel musi za teba odvadzat do soc.poistovne nemocenske, teda pokial niesi samoplatca
no a pokial je niekto nezamestnany al. student, tak by mal byt dobrovolne nemocensky poistený, cize dat si ziadost do SP sam si urcit vymeriavaci zaklad z ktoreho chce odvadzat a musi to byt v takom istom case, cize min.270 dni....lebo ak nie tak sa ziadna materska nekona a nabehne rovno od zaciatku na rodicovsky, ktory ma byt tych 8900sk od 1.1. 2010, takze to nieje az take zle...
Ja si totiz dokoncujem skolu, cize nikto za mna nic neodvadza, tak som sa dobrovolne poistila este min. rok v oktobri, takze 6 mesiacov budem mat matersku, ked som to preratala tak prvy mesiac sa mi vrati vsetko co do porodu zaplatim soc. poistovni...

myslim ale vsetky co tu pisete ste zamestnane takze sa vas to asi netyka 😅

No ale od 1.7 by som mala nastupit na par mesiacov na prax k jednej pravnicke (dufam) a teraz len dufam ze sa u mna nezacnu prejavovat nevolnosti, kedze vtedy ked som to vybavovala som este netusil ze som tehu 😕

sorry za dlhy prispevok, idem vybavovat co mam a vecer vas kuknem
ahojte
krasny den zelam 🙂

cukruska1920
24. jún 2009

zusi.... ja prave naopak... schudla som... a to neviem akym zazrakom... a pritom doslovne zeriem....splasol mi zadok a stehna sa mi zmensili aaaale ...vykuklo mi brusinko 😵 😵

maculik
24. jún 2009

Ahojte kocky, gratulujem k tehu 🙂 Tiez cakame babo vo februari (predbezne mam termin 8.2.), aj vas citam, ked stiham, no kedze chodim do Juloviek2008, nejako nemam cas prispievat aj sem 😉

Zusi, ja som zacala priberat viditelne asi od 4.mes, ale na nohaviciach som to citila uz skor. No ja som dost chuda a pocas tehu som pribrala 16kg 😅

blumka
24. jún 2009

zusika, ja uz si nepamatam ako to bolo ale moze uz byt vidno brusko, ved sa roztahuje maternica...mne uz tiez cosi vidno..len u mna to je aj tym,z e mi po prvom tehu nieco na bruchu ostalo, takze teraz na mne bude vsetko asi vidiet skor... 😅

riamim
24. jún 2009

Ahoj, cukru!

Blumka, ako to, že máš v pase rovnaký termín ako ja, ale len 6.tt?

blumka
24. jún 2009

zoska, mna sa to tyka, dakujem, ja som momentalne na materskej..pred nou som bola dva roky v zahranici, takze ziadnych 270 poistenych dni u mna nehrozi...ale planujem to dobrovolne nemocenske poistenie...este sa chcem spytat, ze potom ked sa mimi narodi, a uplynie mi uz tych 270 dni, tak treba ist na SP nahlasit to, alebo mi zacnu automaticky vyplacat matersku?

cukruska1920
24. jún 2009

ria.. som rada ze si tu....len ja neviem ci tu zostanem 😀 v piatok idem k lekarovi a uvidim kedy mi da termin porodu..ci januar alebo februar...tak zatial beham aj tam aj tam 😅

blumka
24. jún 2009

ria,lebo mi 7 tt naskoci zajtra alebo v piatok....zalezi aj od dlzky cyklu.. 😉

zusika
autor
24. jún 2009

no ja mam problematicke partie stehna a zadok... ale BMI index mam ideal... takze sa povazujem za priemer.... no som zvedava.... najvacsi problem budu u mna nohavice..tie nosim take vypasovane vsetky....tricka mam princezkove dost..takzo zakryjem...ale zase dat za kazde tehu gate cca 2 tis....a to sa musim do prace slusne obliekat.....ved ma asi poraziii... no a este ja so ten typ, ze si nedam rovnaku vec na seba v jednom tyzdni 2x.... sibnuta, ja viem....moja chyba.....ale ja sa zbadaaam......

cukruska1920
24. jún 2009

zusi...neboj... teplaky to istia 😀

tinka76
24. jún 2009

No ja nie som prave najstihlejsia a priprvom tehu mi zacalo byt vidiet brusko az vo 4. mesiaci, ale teraz sa mi pred tehu podarilo nieco zhodit, tak uvidime ako to bude tentokrat 😀 ... ja sa na brusko veeeeelmi tesim ... konecne ho nebudem schovavat ale vystrkovat 😎 😵 😅

riamim
24. jún 2009

Ja mám takú prácu, že potrebujem často pobehovať v kostýmčekoch, tak neviem, ako to neskôr zvládnem...
Pás som ale nikdy nemala nejaký osí, takže na mne to asi tak skoro vidieť nebude...

zusika
autor
24. jún 2009

no nechame sa prekvapit....
tinka, aj ja som schudka v marci-aprily 5 kg....a pacila som sa sama sebe...preto je to teraz pre mna take trosku...neviem to spravne pomenovat

tinka76
24. jún 2009

Zusika - ja som sice schudla pred polrokom cca 10 kg oproti tomu aka som bola pred prvym tehu (cize este + to co mi ostalo po prvom tehu 🤐 ) ale k mojej uplnej spokojnosti to este trosku chcelo (cca 4-5 kg) ... ale teraz je to jedno 😉 ... to budem opat riesit dufam, ze najskor az o rok a teraz budem uzivat brusko 😎 ... minule tehu som pribrala 12 kg, tak dufam, ze toto tehu to nebude viac 🙂

zusika
autor
24. jún 2009

mne je toto uplne jedno teraz...ano, chcem si to nejako ustrazit, ale viem, ze sa to da schudnut...kupila som si dVd - cvicenie pre tehulky.... takze od zajtra idem na to, dnes idem do divadla, tak nemam kedy..ale chcem aspon takto nieco urobit...
ale tesim sa na brusko, velmi... 😀

zucana
24. jún 2009

cafte baby tak som vas docitala....a uz aj obed musim ist robit aby mi muz nebol hladny 🙂
co sa tyka toho bambina tak ja som citala ze tavene syry by sa nemali lebo su makke a zo suroveho mlieka...takze tak...neviem co je na tom pravdy
vitamy-beriem iba kyselinu listovu a to dokonca z prir.latok ziadna chemia. doktora som sa aj pyatala ci aj ine vitaminy a on ze nie ze neskor uvidime. a ja som veru za tu chemiu moc neni.najhorsie su to sumive-ved tam je tolko eciek 😒
inak posledny tyzden mi moc nechuti jest take divne chute mam ale mam o kilecko vacej 🤐
zisuka aj ja mam dvd pre tehotne ...este z minula tak snad tentokrat to uz vyuzijem 😉

zoska
24. jún 2009

blumka - ono je to tak ze musis byt poistena min.270dni pred porodom, takze ak teraz este niesi, tak sa bud cim skor poisti alebo to uz nerob, lebo by si mesacne platila poistovni a potom by ti povedali nesplnili ste limit 270 dni- nemate narok...

no a je to tak, ze po porode musis ist do soc. poistovne s papiermi, myslim ze v nemocnici ti daju daco konkretne do socialky, potom ti pride domov vyjadrenie, ze ak si splnila podmienky tak po dobu siestich mesiacov ti bude vyplacane materske a po tuto dobu nemusis platit poistovni nic, a potom sa rozhodnes ci chces pokracovat v dobrovolnom poisteni alebo nie

a neplati to len na materske ale aj na nemocenske, cize ak ochories a doktorka ti povie ze mas byt 8 dni doma, tak jej povies, ze mas dobr. poistenie, ona ti da papier zanesies ho do SP a oni ti za tych 8 dni vyplatia podla zakona z tvojho vymeriavacieho zakladu peniazky...ale tiez musis byt min. 270 dni pred tou chorobou poistena

blumka
24. jún 2009

zoska, dakujem..takze to uz nestiham...trvaly pobyt mam na Orave, kam idem az piateho..ajkeby som sa poistila hned siesteho a rodila 28.2 tak to tych 270 dni nebude...no co uz...vyuzijeme pri tretom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre