Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lucia411
28. aug 2010

cafte baby..tak ja som dnes k.o....v noci sme boli kazdu hodinku hore 😝 strasne plackala ked sa zobudila..sme ju nemohli normalne ukludnit, ani nosit, ani lezat, ani mleicko...zaspinkala a zase...uz to bola nasa 3 noc takato...su to zubky alebo co???kaka nornalne, papka tiez fajnovo....cez den je tiez mala nervoznucka...take noci sme mali 1 mes ked sa narodila 😅 ale vydrzime no nie????inac aky mate vikendik???ja nabuducu sobotu o takomto case uz budem na SK 😉

zoska
28. aug 2010

@lucia411 aj my mame obcas take noci, ale zubky nikde 🙄 takze vydrzat treba- inak tuto vetu neznasam 🙄

kde ste kočky? uspavate?

citam ze Oliv zvladla ockovanie 😉
co to bol za prispevok od @lenica81 ? 😕

zoska
28. aug 2010

foto su v nasej galerke 😉
ja idem smutna spat, bo tu nik nie je fnuk ☹

zoska
28. aug 2010

@lolka docitavam dovolenku a musim napisat, ze Nelka spava velmi zle uz mesiac, niekedy je hore kazdu chvilocku , najviac pospi 2,6hodiny vkuse v noci a najnovsie sa okolo 3tej zobudi a buntosi hodinu, uz som na vycerpana...kasu som davala, aj jej chutila, kakala normalne ale spanok sa nezlepsil.... dojedli sme kasu a uz len kojim na vecer, vyjde to narovnako
prikrmy papame pekne, obedujeme uz len prikrm, uz nechce ani mliecko potom, cize jedno kojenie pomaly nahradene prikrmom, som prekvapena ze to prislo tak skoro

avaka
28. aug 2010

@zucana ,no tu dietu nezavidim 😒 ,ale verim,ze sa to bude Viki len zlepsovat..Muzove netere mali tiez problemy s alergiou a ekzemami(ako male),ale mali to hrozne velmi,tolko sa nachodili po lekaroch,lieciteloch...a teraz su z nich tak nadherne kocky a po ekzemoch ani slychu 😉 a co ked Ti Viki tu davku nezje?Ja si to neviem predstavit to do nasej naladovat...ona mi zje par lyziciek,Iba jeden krat zjedla asi 100 zeleniny a 100 ovocia,to bol rekord

@rivatha ,aj my sme mali problemy s kakanim po mrkve,mala vykakala za 11 dni dva tuhe knoty 😒 tak pri tom plakala..a potom raz cez den tak hrozne plakala,ze som ju nedokazala utisit,utekala som k dr.,nic nam nedala,odporucila probiotika a ze v poho..Nastastie sa mala na dalsi den vykakala,ale uz som sa naozaj dost bala,ani teplomer nepomahal,nic..
@zoska ,ahoj 🙂 ,na Teba som sa tesila.Som rada,ze ste si krasne uzili dovolenku a ze ste to krasne zvladli s takym dietatkom ako mame aj my 😉 Ja som sa bala ist aj tu na Slovensku,ale treba skusit,isli sme,nakoniec bolo super,nase deti vedia aj prekvapit 😅 Inak ked som citavala Tvoje prispevky,tak som naozaj mala niekedy pocit,ze to pisem ja.. 😅 Ale u nas sa to fakt velmi zlepsilo po pol roku

zoska
28. aug 2010

tak este strasim, bo mala sa akurat zobudila, cize spala2 hodiny a uz s nedala oblbnut cumlom 😒
@avaka pekne meno ste vybrali inak, aj my sme ho mali vo výbere 😉

@granado ako sa má Nelka? ako spinká v noci?

a kde je @maculik? uz v Nemecku ci este u svokrovcov? som ju nenasla v debatach 😕

lucia411
28. aug 2010

zoska...no ja som ti uz pisala ze my to mame nejako vsetko podobne s tymi nasim slecnami 😀 ...ale tie noci posledne su fakt strasne...a to si neviem predsatvit ze po takych nociach by som mala ist do prace ako to tu vyzaduju..ze materska 3,5 mesiac a makat... 😝

granado
28. aug 2010

no spinkame super do pol noci a potom sa mi zda že je stale pricucnutá a rano vstavme asi tak okolo 7.00 a tvoja Nelka?

granado
28. aug 2010

jaj keby som čitala tak by som aj vedela ako že? 😉 len som naštvana, lebo dnes si mala prisť baba zobrať kočik čo predavam , strašne ho chcela a že nech jej ho rezervujem a nakoniec sa mi vobec neoziva 😠

avaka
28. aug 2010

@zoska,este aj mena podobne Nela-Ela 🙂 ,Tiez sa mi aj Nelka paci 😉
este som chcela,klobuk dole,ze si sa stihala este aj ucit 🙂
Ja som dnes uspavala 1 a 1/2 hodky,uz spi od pol deviatej ,tak cakam kazdu chvilku..
@lucia411 ,taku matersku si neviem ani preedstavit 🙄 ,a nie len kvoli nociam,ale aj dnom...ved po 3,5 mes.som este ani nevydychla... 😅

granado
28. aug 2010

ja si to ani neviem predstaviť čo take male ako sa citi bez maminy 😢

zoska
28. aug 2010

@lucia411 no to si ani ja neviem predstavit s pracou 😒 mm sa snazil na dovolenke, kocikoval, uspaval, rano si ju vzal a nechal ma spyt, som oddychnuta, este ma tyzden dovcu, tak musim nacerpat sily aby som mala z coho tazit 😅

@granado, my sme hore kazde 2 hodiny od uspania a zobudzame sa medzi 6.00-7.30 ako kedy... niekedy sa v noci zobudi a buntosi aj hodinu 😒
aj my chceme predat kocik , celu trojkombinaciu a kupit nejaky dobry sportak.... mm sa na doci strasne nastval na ten nas, a uz ho nechce ani vidiet 😅 nie je pokazeny, len blby princip, nevhodny na skladanie...

@hajdylca ty uz si si spomenula na nick? 😀 a inak som ta videla na parkovisku pred avionom v sobotu, ked sme odchadzali na dovcu, aj som kyvala a tvoj mm sa kukal ze komu to sbe, ale asi ma nespoznal...a isli sme len do hypernovy a nemali sme kocik, tak mala bola vo vajci na kosiku, preto som nechcela brazdit avion s kosikom a uz som ta nevidela kym sme zaparkovali...

alex
28. aug 2010

ahojky,
zoska a kde ste to presne boli na dovolenke? Ako sa vám páčilo? My by sme budúci rok chceli ísť do Talianska.

alex
28. aug 2010

náš sa v noci tiež budí často. Ale pospíme dlho. Dnes sme spali do 11:30 skoro. Bol medzi tým aj hodinku hore, ale to sme sa hrajkali v posteli a potom ešte zaspal a ja s ním. A vôbec nechce papať príkrmy. Dávala som mu mrkvičku 3 dni, nechutilo, dnes sme skúsili zemiak a tiež nechcel ☹

granado
28. aug 2010

no zoska to chapem s kočikom, ja som v tomto uplne ina ja už mam 4 kočik 😅 ja som presne na to skladanie ten quiny kupovala 🙂 joj to spanie, tak to ja teda musim byť šťastna ako blcha s našim spankom/no akurat sa nam asi niečo sniva/a ja si to neviem ani predstaviť ak by som nekojila ako by som ju v tej postielke udržala, ved by som jej nemohla flašu tolko krat davať na ukludnenie.no a cumel iba občas

lucia411
28. aug 2010

no baby su tu fakt tvrde podmienky...rozhodli sme sa mat babo a nie hracku ze ju popestujem 3 mesiace a sup do jasli...co je tu bezna vec, ale tak ludia ani nemaju na vyber popravde povedane...ja som musela dat aj vypoved v praci, lebo 8 juna mi koncila materska a 9 som mala nastupit 😝(a od statu nedostavam ani korunu, len mm je zarobkovo cinny) zoska aj mm je suprovy, velmi mi pomaha s malou, lebo vsak sme tu len my dvaja na nu, aj v noci spolu k nej vstavame...

granado
28. aug 2010

tak to je hodne tvrde 😒

hajdylca
28. aug 2010

@zoska jasne spomenula 🙂 🙂 no ono my sme s mm taky nevidiaci 😕 sorry 😀 my sme isli z avionu do ikei dat prckovi tam papat.... inak my sme dnes predali nas kocik, jupiiii 🙂 a mam teda ja vyhliadnute dalsie 3, a neviem sa rozhodnut, ze kt. 😔 jeden je dost drahy, a ostatne sa nedaju otocit "proti smeru jazdy". @alex Ty uz pouzivas sportiak, ze? keby si kupovala dalsi kocik, chcela by si taky co sa da otocit? ci Tebe sa Vas da?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoska
28. aug 2010

@alex boli sme v Lignane, je to na severe, 6hodin z Blavy, isli sme o 4tej rano , o 7.30 prestavka do 9tej a 11.30 sme uz boli na mieste, Nelka celu cestu prespala...
Lignano je obrovske, cleni sa na tri casti Sabiadorro, Pineta a Riviera, my sme boli v riviere, ta je najmensia a najtichsia a pekne more, kam dovidis voda po kolena, ideallne pre decka 😉
Pineta je pekna, aj centrum, aj prky a vel ihlicnatych stromov, Sabiadorro je najrušnejsia cast...
aj bud. rok by sme isli do Talinska, ak pojdeme na dovcu 😉

lucia411
28. aug 2010

mala inac sama pekne o 20.00 zaspinka ale ked sa zobudi s placom to je vazne....uz sme si zvykli ze sme vyspavali cele noci a teraz prisla zmena na nas 😅

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoska
28. aug 2010

@rivatha dakujeeem za privitanie 😀 😉 no ale akeho sikulaka máš doma 😕
jo a moznoooo pojdem v pondelok do ZA, ak by som sl do maxu, tak sa urcite ozvem, ci nemte nahodou volno, ci nespinkate, mohli by sme dat meeting, ked uz som tak rozbehnuta 😀
napis mi pls cislo do IP ak to bude aktualne urcite sa ozvem urcite par hodin vopred 😉

zoska
28. aug 2010

@granado aky by si mi odporucila kocik sportovy? vhodny aj na zimu, ziadne mini kolieska? a este aby sa dal otocit v smere j v proti smere jazdy? poznas nejaky taky?
@hajdylca no daj aj ty toje typy 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
28. aug 2010

bujaka..ja len na skok a idem spat.. @zoska, tak si si trosku oddychla 😉
inak take noci co tu popisujete mame aj my uz asi druhy tyzden, juli sa zobudi, je hore aj 2 hodiny a potom znovu zaspi...neplace, nenervaci, len kuka a tuto noc si aj kecala ale som ju nechala a zaspala sama..cim to bude ked sa to objavuje u viacerych? zeby zuby, lebo teda nam ide zub ale to by bola asi nervozna, ne? 😉

zoska
28. aug 2010

@blumka dobru nocku, naozaj dobru 😉
no ja som tiez myslela ze zuby, ale uz je to mesic a zuby nikde 😀 😅

alex
28. aug 2010

@hajdylca náš sa nedá otáčať a teda tiež budeme po zime kupovať nový a podmienka je aj otáčanie 😉 a taktiež skladanie.
Aké máš vyhliadnuté ty?

avaka
28. aug 2010

@rivatha ,ak kaka redsie,tak je to dobre.Nam malu uplne zapieklo,ona bola zvyknuta predtym 2-3 krat denne..Tak Davidko je o.k 😉
Baby,ja keby som kupovala kocik s dnesnymi skusenostami... 😠 Nam uz 3x vypadlo koleso.A urcite by som chcela s preklapacou ruckou,velkymi kolesami(do snehu) a strechou co sa da viac sklopit ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre