Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
14. sep 2010

@maculik cauuu..no konecne..piiiis ako sa vam byva a co mate noveho 😉

jaja32
14. sep 2010

Ahojte, idem rýchlo po radu. Natalka mi teraz po kupkani a papkani velmi vrackala. To nebolo len vecerne mliecko, to bolo mliecko, ovocie asi z celeho dna. Nestravene. Chudatko, ona cela mokra ja a neskor aj manzel, neskor uz len vodicka z nej isla. My sme to este nezazili. Dnes papkala na obed cuketu, zemiak + fenikel ...cca 40g. Nestihala som varit, boli sme mimo domu, tak papkala kupovane. Islo to z nej prudom. Teraz spinka pri mne v kociku. Urcite sa v noci zobudi....mozem jej dat mliecko, alebo len vodicku? Teraz nechcela vobec vodicku. Co mam robit? Ak by vracala este pojdem na pohotovost.

blumka
14. sep 2010

@jaja32 no mne sa to v zivote nestalo, ale keby sa mi to stalo tak dam malej normalne mliecko, mozno jej len nieco nesadlo a uz je to vonku. Ak to je nieco ine, nejaka viroza, tak bude znova vracat v tom pripade by som sla k lekarovi..drzte sa, dufam, ze to bolo len nieco jednorazove

maminnka
14. sep 2010

@jaja32 tiez sa mi to uz raz stalo, pri synovi. Pokojne daj v noci svoje mliecko, to je to najlahsie na zaludok, co moze dostat. Asi Natalke len nieco nesadlo, uz ma prazdne brusko, uz sa iste citi lepsie.

jaja32
14. sep 2010

@blumka dakujem...ja som to este nevidela. Brrrrr. Nie je ani bleducka...pekne spinka. MM dal opat na vyssie postielku, aspon na dnes. Prave sa prebudila a asi sa zlakla, triasla sa. Uz ju mm pestuje a zaspava.

blumka
14. sep 2010

@jaja32 chudatko..ti verim ste sa museli zlaknut vsetci. Ja sa lakam obycajnych soplov a nieze taketo vracanie. Nemam rada ked su deti chore ☹ . Uz bude dobre

jaja32
14. sep 2010

@maminnka sme na umelom mliecku... mozno trosku redsie dam?
@blumka ako robis v noci mliecko? o jednu odmerku dam asi menej?
Dakujem vam.

jaja32
14. sep 2010

@blumka musela som jej aj odsavat z nosteka...aj tam vsetko mala ☹ to bola asi pre nas skuska
No, ale v brusku urcite nic nema. Dnes sme aj dost cestovali....mozno aj z toho

blumka
14. sep 2010

@jaja32 mozno to je aj tym cestovanim...ja na noc robievam o jednu odmerku redsie mlieko...ale myslim ze ak to nie je viroza a ze uz vyvracala von to co jej sedelo na zaludku mozes jej urobit take ako vzdy robievas..aby zas hladna nebola...

maminnka
14. sep 2010

@jaja32 skus dat ako normalne... hlavne aby papala. Ked bude opat tak velmi zvracat, urcite chodte na pohotovost, my sme vedy boli.

jaja32
14. sep 2010

@maminnka @blumka dakujem, ja som normalne v strese. Uz pila aj vodicku, je urcite hladna. Idem skusit mliecko.

blumka
14. sep 2010

@jaja32 klud, obcas sa take veci stavaju a s nami mamami to zamava...bude dobre 😉

zoska
14. sep 2010

ahojte 🙂

@jaja32 možno jej len nesadlo...Nelka má ešte asi reflux, lebo ona bežne podvečer grcne aj farebne, cize este nieco od obeda ked grck tk velkrat jej to ide aj nosom, no ja som na to zvyknutá, my grciame denne, niekedy viac niekedy malo, ale verim ti ze si sa vystrsila, ked Natalka negrckava...
mozno ten fenikel jej neurobil dobre, neviem len tak uvazujem, ale ak si grcl, tak jej podla mna ulavilo a uz bude dobre
dufam, teda ze to nie je nic vaznejsie, daj potom vediet ko sa ma maličká 😉

@blumka krásny je ten dom, už minule ked boli na FB fotky tak sme s s mm kochali 🙂 a pekne farby ste vybrali, Terzka musela byt strasne zlata ako sa tesila

no a Nelka sa dnes uz postvila asi 6krat popri gauci, sama, len sa bojim, lebo ona pri tom tak vykruca chodidielka...stoji na pokrcenych prstekoch a tak kdejako...
zajtra ideme s maminou kuk do zdravot. potrieb ci nemaji mini topanocky, aby si tie nozicky neposkodzovala takto...
a postavila sa aj v postielke, vyručkovala po tyčkach, takze musime dat postielku zo strednej polohy do tej najnizsej 😅

loginka
14. sep 2010

@blumka k tym vlockam, treba ich varit? lebo ja davam take surove rozmocene vo vode

inak Domi ma od vcera teplotu, neviem ci zo zubkov, ale je aj zachrcany - skusali sme odsavat vysavocom ale moc toho neide a stale chrci, tak neviem, ani jest mu nechuti 😢

zoska
14. sep 2010

logi cau, ja sice niesom blumka 😀 ale vlocky staci rozmocit, netreba varit 😉
sopliky moze mat Dominik aj zo zubkov 😒 moja Neli ma uz 2 zubky, u nas to prebieha zlými nocami, je hore kazde 2 hodiny priblizne ☹
dufam, ze nie je choručký, drzte sa
uz padam spat aj ja

maculik
14. sep 2010

no ahojte, dakujem za privitanie, juj, tesim sa, ze zase budem mat s kym kecat.

chatu si precitam, neviem sice, kde to bude, ale urcite dojdem, lebo dovtedy sa mi asi nepodari na ziadne stretko dojst, tak aspon taketo hromadne by som isto dala. Ale pozriem to az zajtra.

jej, stihla som precitat len tuto stranu, a teda @zoska to nemyslis vazne, nelka sa uz stavia? 😲 super, aka sikulka, je tu uz viac takych drobcov? A to ja som si myslela, ze aki sme my sikovni, ked sa uz rychlo plazime po celom byte a skusame na kolienka 😅 ale vidim, ze na niektorych sa nechytame 😀

tak len tak v skratke, kym ideme pozerat film:
mame sa super, sme uz zabyvani, ale stale doladujeme, ved to poznate. Petrik uz ma zubok a druhy sa uz uz ide prerezat, v noci stale papame cca kazde 2h, ani kasa nepomaha, skor mam pocit, ze ho z toho boli brusko. no ale co uz, hadam zacne casom lepsie spavat.
Vam ako spavaju?

papa dobre, zatial len obedy a olovrant, neviem, kedy sa pridava dalsie papanie?
ale stale ma po obede pred spankom mliecko, takze zatial stale dost kojim.
je zlatucky, vela keca a smeje sa na Adelke, pekne sa spolu hraju, parada to je. Aj ked vydrzia len 10min, kym sa rozplace (napr.ked ho chce A.obliekat), ale aj to je nieco. Akurat ma to obdobie, ze hned, ako odidem z miestnosti, tak spusti rev. Mate to aj vy?

Adelka je uz bez plienok, v noci este ma, ale uz asi 2-3t sa budi sucha, tak asi to skusime bez, len s nepremok.podlozkou. Zacala chodit do nem.skolky, zatial je to tazke, sme tam len 2h, ale hadam si zvykne.
Ma obdobie NIE, na vsetko, co jej poviem alebo jej prikazem, tak odpoveda NIE. Je to dost vycerpavajuce sa s nou v kuse natahovat, ale ved aj tato perioda raz skonci 😉

no, mm ma uz vyhana, tak koncim a zajtra cez obed zase pridem pokecat.

loginka
14. sep 2010

@zoska aj Domi ma uz 2 zubky, chudcikovi sa mu tazko dycha , dala som mu libenar, mam kupit nieco ine?

maculik
14. sep 2010

PS: do temy "Varenie" napisem tiez, je toho dost, ved po 2t 😝 ale to az ked na to budem mat cas 😀

zoska
14. sep 2010

@maculik 🙂
čááááu, som rada ze si opat medzi nami 🙂
no Nelka má prve pokusy za sebou, ale nie je prvá 😉 David od @rivtha už "behá" vyše tyzdna 😝
ak ju máš na FB tak si kukni video

loginka
14. sep 2010

@maculik my sa este neplazime a ani sa nestaviame 😵
Lauri sa mi tiez budi cca 2-3 hod na papanie, tiez mame 2 prikrmy, plus Domi kasu, tiez neviem ako dalej s jedlom, asi nahradim potom olovrant jogurtom, maly ale teraz o takom case ma kasu a mala MM, ale asi az v 9 mesiaci to budem tak robit

zoska
14. sep 2010

@loginka ja som vymenila Libenar za Physiomer baby, strieka sa to do nošteka, ale da s to aj na tyčinku strieknut a tak vytriet nos, ja s snazim stireknut tak jemnejsie, Nelka zatial neprotestuje prilis a mam pocit ze potom lepsie idu sople von...ale myslim ze je to na rovnakom principe ako Libenar, skus sa v Lekarni popytat
no ak chrci tak asi zajdi k dr.nech pre istotu popočúva aspon, ak to do štvrtku neprejde ,tak v pietok asi radsej zajdi

zoska
14. sep 2010

tak ja už idem naozaj 😀 prve nočne kojenie som už absolvovala pred chvilou 😖
všetkým dobrú noc

granado
14. sep 2010

@zoska ahoj pozeram ake pokroky mate za sebou a ak si pamätaš povedala som ti že Nelky su riadne šidla a plne sa mi to potvrdilo.my tak isto sedime uplne pevne a postielku mame dole minim.3t. lebo raz v noci nas to naše zlatko budilo revom a stalo v postielke a to sme ju mali uplne hore.a od vtedy v postielke iba stojime a tancujeme a keby ste videli ako my už za ruky kráčame a pochodujeme ako vojak.teraz už možem porovnavať a aj ked je Matuško šikula Nelka ho schovala do vačku/on sa v tomto veku udržal iba chvilku v sede a padal / .tak a idem vas dočitkavať , mavajte sa pekne a dobru nocku 😉

suzon78
14. sep 2010

@jaja32 moja grckala od narodenia raz denne prúdom, ale všetko, v nemocke kázali dať čajík a po hodine znovu papu, ale ja som jej tak desať minút po grcke vždy dala opäť mliečko a ona spapkala a bolo dobre. Teraz mám tiež takéto starosti Timka mi grcká prúdom už 4 deň, niekedy aj 3 za deň a občas aj všetok príkrm,doslova sa to z nej leje, nestíham prezliekať, prať a kúpať ju....ale vždy jej za tým dám znova a ona spapká. Včera sa npr. pogrckala o 23:00musela som kúpať a radšej som je potom dala kašu, spapkala a bolo dobre hajať išla až pred 1:00 chúďa. Dnes som volala aj doktorke, že čo s tým, či nevypukol u nej naplno reflux, tak kázala, že nech jej teda dávam zeleninku s mäskom aj 2krát za deň a raz aj kašu, že z toho sa viac naje a je to aj hustejšie a nevygrcká to tak ako mliečko...tak uvidíme ako bude, ale je to zléééé, dúfam, že to nebude dlho trvať, možno je len prejedená 😕

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
15. sep 2010

dobre ranko...
@maculik este raz vitaj a uzi si naplno obdobie NIE 😀 my sme v obdobi PRECO? 😀 a Terezka zacala chodit do skolky, vyzera to ze sa uz aklimatizovala, je tam na cely den, paci sa jej, len pred spanim trosku place niekedy a nevie rychlo zaspat, tak zaspi neskoro a potom ju budia...a ona to dospava cez sobotu 😀 a juli sa uz plazi tiez ako strela, dava sa na styri a hojda sa a pri tom neuveritelne vresti 😀

blumka
15. sep 2010

@jaja32 no ako ? aka bola noc?

maculik
15. sep 2010

dobre ranjko 🙂

@rivatha tak Davidko je sikulka, to si pamatam, ze si spominala, ked som este mala pristup na net, ze maly uz stoji na 4, fiha a takto mu to ide, o chvilu ti bude behat 🙂

@blumka no Adelka sa konecne na Sk rozkecala, zlata je, hlavne, ked sa rozprava s Petrikom, no to NIE je teda zaujimave. So skolkou to tentokrat je trosku tazsie, nez v Luxe a v Montessori, ale ucit.hovori, ze aj preto, ze je uz starsia a teraz dost naviazana na mna (to je fakt, nikdy tak nebola maminkovska, ako teraz). Ale ked tam nie som, prestane revat a hra sa.
Akurat tam o chvilu ideme (mame to 3min pesi z domu), tak som zvedava. Vraj ak bude dobre, tak dnes bude s nimi aj obedovat.

My noc klasika, nic moc. No co uz...

KOcky, jogurt ide od 8.mes? A slivky mozem dat na desiatu? Ak hej, tak ako, uvarit?

No nic, ideme do skolky, cez obed, ked zalahnu, sa ozvem. Pekny dnik zatial.

maminnka
15. sep 2010

@jaja32 daj vediet, ako ste sa mali v noci...

blumka
15. sep 2010

@maculik no super, tak sa tesim ked sa stretnu nase kocky na chate ako si pokecaju 😉
jogurt niekto vravi ze od 7. m niekto od 8. mesiaca. Slivky mozes, ja som davala surove ale ja potrebujem aby juli trosku prehnalo tak vraj je lepsie uvarit, co som sa az vcera dozvedela...inak ja ovocie nevarim..ale asi budem, mozno jej to pomoze pri kakani 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre