Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
14. okt 2010

ale plakali ste prvych par dni, ze? lebo j budem jak mala 😅 😕

lucia411
14. okt 2010

maminnka, maculik..plne suhlasim...pracovat som stale chcela aj ked budem mat dieta....ved kolko zien je takych co porodia a daju sa na studovanie...to nie je praca???tiez s tymi detmi casto nie su lebo sa ucia, alebo su v skole a o deti sa staraju babky, tetky....ja ked som tu kolegyniam povedala aka dlha materska je na SK tak skoro odpadli..vraveli ze sa stahuju na SK 😀 sme jediny stat asi v okoli co ma matersku 3 roky...a tiez si myslim ako napisala maculik, ze v tych jasliach sa nauci vela veci, bude dobre o nu postarane...nebojim sa ju dat tam...a ked ju vyzdvihnem o 15.00 tak sa jej budem venovat az do vecera...a nie som karieristka ani nic, len mam jednoducho v zivote svoje ciele za ktorymi si idem...

olifcek
14. okt 2010

oliv si spanok rozmyslela, tak sa ideme hrat x;o) dufam, ze s apohra i sama a ja budem moct pozehlit 😅

olifcek
14. okt 2010

@lucia411 @maculik @maminnka plati, ked je mamina spokojna, je i babatko x;o)

maminnka
14. okt 2010

@olifcek jasneeee, ze som plakala!!! Mamicky to vzdy zvladaju horsie ako deticky 🙂

avaka
14. okt 2010

hotovo,docitane 🙂

@maculik ,aj ste cvicili Petrikovi s nozickami?E mala tiez jednu nozicku zapretu o rebro,mala ju tak dovnutra,tak v nemocke mi ukazala rehabilitacna ako cvicit /po niekol.dnoch som ju nasla,co mala prist),ale uz davno necvicime,nozicky sa mi zdaju rovnake,tak snad to bude o.k,spominala som to aj na ortopedii,ked sme boli na klbiky,ale dr.tomu nevenovala pozornost...skor to brala,ze ma na starost klbiky ... 😒
@olifcek,aj ja sa chcem pripojit k podakovaniu od @maminnka(krasne napisane) a mas moj obdiv 😉
@loginka,nadherne deturence sa Vam vydarili 🙂 a veru by som ich na dvojky netipla...
@hajdylca,to mas fakt divneho dr. 🙄 ,ale myslim,ze ich je viacej...
My mame ist teraz na gastro,normalne mam z toho stres...ja som sa tam pytala,ked bola E mala a plakavala,reflux sa nepotvrdil,raz sa jej trosku vratilo,sama dr.vtedy povedala,ze to nic,ze to len preto,ze sa pri tom sone jedovala a kricala hrozne...,potom sme boli 2x na kontrole(zakazdym sme zaplatili sono s tym istym vysledkom) a dr. mi radila,ze je drobna,ze mam davat od 5.mesiaca polievocky...kedze bola E. kojena tak ja som ich aj tak nedavala.Zacala som normalne mrkvou v 6.mes.s zavolala som na gastro sestricke,ze nemame problemy,ze ci nemozeme prist,ked nejaky problem bude.Teraz mi dr.volala.ze co sme neprisli,ze ona je drobna...mam pocit,ze si ju rovno priradila ako svoju pacientku,co sa mi vobec nepaci..a ze je drobna,ved aj mam 48kg,po kom ma byt tucko?ved jej nic nechyba..je skor dlha..a je spokojna,hladna nie je,a ked nechce zeleninu,co mi na gastre pomoze???napcha jej ju?

lucia411
14. okt 2010

olifcek...urcite, pekne si to napisala...

maculik
14. okt 2010

@olifcek to si myslim, ze mas dobre naplanovane, lebo veru prve mesiace su na choroby velmi caste 😝 Ale mozno Olivka bude vynimka, co vies. Ale je lepsie, ked budes doma a nebudes musiet stresovat v robote, ze co ak ochorie a ty si tam len mesiac a musis si uz pytat volno a pod.

a veru, bolo to narocne tie prve mesiace, hlavne, ked Petik nespaval v noci, to som chodila ako matoha. Mm byva v robote dlho, takze to bolo vsetko viac-menej na mne, aj ked vtedy varieval vacsinou on, ked prisiel vecer z roboty.
Ale teraz uz mam take dni len obcas, akurat teraz mam nejake nervozne obdobie, asi na mna dolieha unava z tych blbych noci, aj vcera vecer, aj dnes rano som vyletela na mm, proste kazda kriticka poznamka sa ma dotkne 😒
Idem mu akurat volat a ospravedlnit sa za rano, potom umyt dlazky a ak stihnem, lahnut si aspon na chvilu k malemu. Teraz zaspal, pri kojeni nezaspal, tak som ho dala do postielky, plakal (bez slz) asi tak minutu a zaspal. Idem ho pozriet a sup do prace 🙂

maculik
14. okt 2010

@olifcek ja som tiez plakala, jasne! ale az v aute, pred Adelkou som bola silna, usmievala som sa, hovorila jej, ze ju lubim a ze poobede pridem pre nu. Toto som opakovala kazdy den ako taky ritual 🙂

a este k tym jasliam: mozno keby som na Sk a mam 3r matersku a nemusim ist spat do prace, tak tiez mam nazor taky, ako vacsina zien. Myslim, ze ten nazor je dost ovplyvneny situaciou, v ktorej zena je (musi sa venovat firme ako @maminnka , alebo v zahr. ist naspat do prace ak ja a lucia411 ). Je to na kazdej z nas, aby sme sa rozhodli, su to nase deti a kazda pre ne robime to, co si myslime, ze je pre ne dobre. No nie? 🙂

@avaka len taku masaz od paty k malicku, ale to pomahalo len kym bol malinky, teraz velmi kope nohami, neviem ho udrzat a ani sa to uz nemenilo. Takze ortoped sa na to pozrie, ked zacne chodit a uvidime. Ono vidno na pohlad, ze ich ma ine, ale su makkucke, tak dufam, ze sa to napravi.

Idem na tie dlazky, tak zatim 🙂

avaka
14. okt 2010

@olifcek ,aj unas sa skusa cucanie so zdvihnutou hlavou a tak... 😅 a snazi sa bradavku rukou si davat do ust ako chrumku.. 😀
@maminnka ,ja zase obdivujem take zany ako Ty,co stihaju aj male babo aj pracu a hlavne ,ked deticky nedaju do jasli z pohodlnosti.aj@maculik,mate pravu,ze sa tam deticky vela naucia...Ja si chcem malu uzit,stale vravim,ze do prace nepojdem,ze budem s malou,ale ked to niekedy sledujem,ako sa uz teraz so mnou doma nudi,tak nemozem vylucit,ze ju dam skor (kvoli nej),a chcela by som este 1 babo...dufam,ze to stihnem.. 😅

zoska
14. okt 2010

ahojkoš 😉
za chvilku ideme na plavanie aj s tatinom 🙂 sa teší ako malý 😀

@maculik ja tiez teraz sa zduvam a vyletim za kazdu blbost, pripisujem to nevyspatiu 😅 niekedy sa mi toci hlava j ked lezim som taka malatna a ked pocujem nejaku poznamku, ze som nieco zabudla alebo podobne tak s aj rozrevem 😅 ale zasa mm to vacsinou chape 😝

inak noc lepsia, len 5 krat hore po polnoci a spanok do 8.00 😀 😀 😅

no a dnes mi prislo potvrdenie témy na rigo, takze mozem zacat 😲 joooj som si dala...no ale rozhodovala som sa ked Nelka dobre spávala 😅 😕 ale tak nemusim to robit hned staci do 2 rokov, tak uvidíme ako budem stíhať...
aj teraz robim nejake pravne veci len tak ked ma ktosi poprosi, vacsinou z rodiny ale nic prilis odborne, aj tak nemam prax, celkom ma to bavi, len casu malo a prevazne sa venujem tomu ked mala spí, ale tak je to pre mna isty druh relaxu 😉

@zucana 9 mesiacov a 68cm co v taliansku mate trpalsikov 😀 😕

@avaka pockaj a uvidis ze za chvilu ked zacne behat po 4 tak aj v noci ked sa zobudi tak sa da na 4 a rozbehne sa po posteli 😝 Nelka ked sa preberie a chce papat a v tme ma nevidi tak po styroch zacne lozit az ju nahanam a vraciam naspat k sebe 😅

blumka
14. okt 2010

no baby, ja mam niekedy stavy zeby som utekala od deti do roboty 😀 akoze tak na 2 -3 dni v tyzdni na nejake 4 hodiny by som sla 😉 a na druhej strane sa stale neviem stotoznit s tym ze terezka je v skolke...teraz je doma od utorka a je mi lepsie...akosi mi tu chyba, ked nie je doma...aj ked je viditellny rozdiel ako vyzera domacnost ked je terezka doma a ked nie je , ale to neriesim 😀
a uz som citala aj nazor, ze mamicky ktore su na materskej a daju starsie do skolky su divne..tak si vyber..nikomu nevyhovies

avaka
14. okt 2010

@zoska , 😅 toho sa bojim,cim ja tu postel poobkladam..??? 😕 😅

zoska
14. okt 2010

ozaj Nelka uz dlhsie sedí, ale tak ze jednou rucickou sa pridrza niecoho, ked sa pusti tak ju este vala, na to ze od 6tich mesiacov beha po 4 a od 7 mesiac stoji tak je mi divne ze este uplne sama nesedka, myslite ze je to ok?

@garonka @maminnka vy ste nas datum, sedkaju vam uz deticky same?

zoska
14. okt 2010

@avaka mam postel v rohu izby, tam kde sa dotyka steny su vankuse a zrolovany paplon, z dalsej strany kde nie je stena su 2 vankuse na sebe a z poslednej strany lezim ja 😀

garonka
14. okt 2010

@zoska my ešte sami nesedíme Tobi sa len snaží sadať tak doboka sa ťaha ale padne na hlavu 🙂
vyzera to že sadneme každu chvíľu
niektore detičky sami nesadnu ale postavia sa na nožky to je aj Nelkin prípad a ty maš doma poriadnu vrtuľku 😀

olifcek
14. okt 2010

@maminnka ja len dufam, ze oliv nebude po mne taka citlivka ako som ja, bo to horor s takou povahou...x;o)

@avaka ja bych nesla x;oD
@maculik jj, nechcem chybt v praci uz...jednak je to dost narocna robotka na presnost, tak mi fakt nebude treba dalsi stres, ze ci je Oliv v poriadku
@maculik som sa az rozcitlivela ked som citala tu pasaz o tom placi 😔

ja som chcela ist do prace po dvoch rokoch, ale mm, ze by bol radsej, kjebyze som doma...no a ked sa oliv tak skor narodila, povedala som si, ze si ju uzijem...ved uvidime...plan mam...ale viem ja, co sa udeje za rok, dva?/ 😉
@avaka oliv musi papa celom ku mne a v sede, potom sa odkotula a prikotula, cucne si, potom i tak, ze ma hlavku pri pupku mojom a tak pije, kaskaderske kusky, hehe...rozkosne, hehe...a jo, bradavkusi dava do pusy sama veru....niekedy na seba i mm vystriekne a velka sranda z toho, he he...su perfektne tie deticky
@avaka presne, ja kvoli tomu zacnem s oliv chodit medzi deticky v skolke, nech sa nenudi 😉
@zoska nasa Oliv, ked mi haja na kojeneckom, a cosi ju prebudi, hned si sada a akoby chcela ist niekam cosi urobit...hehe, mm sa smeje, ze > uz idem do skoly? dobre, kde mam tasku? 😀 😀

@blumka ja i kebyze chcem dalsie v blizkej buducnosti, oliv bych po 2.5roku dala do skolky, mozno kusok skor....nech je v kolektive a uci sa nove veci 😉

jja
14. okt 2010

ahojte dievcata, dlhsie som tu nebola...volajakko nestiham ☹ doobedu ked mala spinka, si upracem, navarim , davam dokopy konecne aj seba 😎 a poobede sme cele dni vonku. Mala sa naucila spavat v kociku, takze sa cely cas prechadzame. som zvedava ked prituhne co budem robit 😀
dnes v noci malinka nejako plackala, neviem ci brusko ju bolelo, ci zubky...asi tie zubky, no uvidime dnes. ale este mi napadlo ze vcera som jej vecer skusila dat kusok kukur. kase...tak ci nahodou nie z toho..
a nas pohyb vyzera kotulanie a cuvanie. uz sa mi moce po byte ale vobec nie do predu, alebo na 4 ale ked sa chce niekde dostat tak sa pregula a potom si cuvne, trosku sa otoci , potom sa zas pogula a je to...by ste z nej sulali ake je to vynaliezave stvorenie...ale dopredu sa hybat to eee...a uz som si vsimla aj malinke naznaky na sedkanie. este kusok nam chyba a pochopi akosa to robi 🙂
bavili ste sa o jaslickach...ja nikoho neodsudzujem...vsak aj barca chodila do jasli, hoci z inych pricin, ale j asi neviem predstavit dat teraz kajku do jasli. asi nas chyta sep. uzkost, stale je na mne zavesena. do toh tie zubale, ....no mam co robit 😉 hoc mi niekedy chyba spolocnost, a som presne ako pisete na vsetko ovrla, za vsetko sa rozrevem som vztahovacna, to tiez pripisujem nevyspatiu ale chcem si malu uzit co najdlsie...uvidime co budem hovorit ked bude mat dva a pol roka a budem ju musiet asi dat do skolky
🙂 ale to je este daleko...
tak idem sa nachystat, ideme plavat, krpec este spi, tak dufam ze dnes sa bude ponarat o dusu 😀
prajem vam pekny den 🙂 uzite si este posledne luce slniecka 🙂

olifcek
14. okt 2010

@zoska my sedkame same od 17.09. sa vytesujem 😉 😉 plazi sa perfektne, i po zadocku sa posuva, ale este nestvornozkuje, no uz sa snaziii 😉 aleneuro mi vravela, ze ked sa naprv postavi, ze nevadi, lebo je pevna, takze isto nevadiiii 😉

maminnka
14. okt 2010

@zoska ano, nasa sedi, ale poviem ti, ze ma teraz nejaky raketovy pohon, lebo ved vyse 6 tyzdnov sa iba pohojdavala na styroch, pred dvoma tyzdnami zacala stvornozkovat, pred tyzdnom sediet a teraz uz stoji. Su to take skokove zmeny, aj u syna som si to vsimla, ked bol babetko. Isty cas vyrazne napredoval v pohybe, potom zase v reci, dalsi mesiac v socialnych kontaktoch, potom v manulnych zrucnostiach a tak dokola. Natalka je teraz vo faze vyrazneho pohyboveho skoku, ale zato nejake tapy-tapy tapusky, alebo pá-pá, to u ns nehrozi. No co, pride v dalsej faze 🙂

avaka
14. okt 2010

@zoska ,my mame prirazenu postielku,za nou taburetku aby sa neposuvala,dalsia strana koj.vankus,spodok vankus+ paplon...no budem musiet zvysit mantinely... 😅 koj.vankus uz nie je prekazka..
uz sa kniseme,tak idem,peky den 🙂

olifcek
14. okt 2010

aj my sa ponarame, he he...ale nie, ked je zvislo, to vraj malicke deticky nemaju, takze vodorovne len a bavi nas to 😉 kebyze ee, nedavam ju pod vodicku 🙂

olifcek
14. okt 2010

@avaka oliv i mm prelezie...boze, dufam, ze jej v noci nenpadne niekam ist 😕

olifcek
14. okt 2010

aj vase deticky su tak uzasne steklive? heehe

jja
14. okt 2010

@olifcek
@avaka no baby, dnes v noci som malu objavila pri spodnom rame postielky. spi na mojej posteli a postielku mam prirazenu a tym svojim gulanim a cuvanim bola dole na posteli. musim tiez zabarikadovat uz aj spodok postlele. ale cim? 🙂

jja
14. okt 2010

este jedna otazka baby. su aj vase deticky take hnevlive? myslim ked je nieco nedam co che , alebo jej nieco zoberiem z ruk, napr lyzicku, kefku na zuby a tak, tak sa potom tak hneva, bije ma po tele... 😒 zuri...dufam ze to nie iba moja ☹
svokra mi to okomentovala ze som ju rozmaznala a teraz ma cvici:((

olifcek
14. okt 2010

@maculik i oliv mala nozicky v brusku k sebe otocene, teda chodidielka...tak snad to bude ok...uvidime...ale tiez ma nozicky makke, takze...ale tak...chodidielka si vie dat dovnutra, ale i pekne drzat...no...ja som to uz neriesila, ale asi zacnem x;oD

olifcek
14. okt 2010

@jja mna moja nebije, ale zacne sebou hadzat 😉

maculik
14. okt 2010

@blumka tak ja som potom tiez divna :D

dlazky umyte, idem si lahnut, dobru noc 🙂

garonka
14. okt 2010

@jja nieje rozmaznana len si chce vydobyť svoje 😉 Tobimu ak nevyhoviem spusti plač ale potom prestane
predvčerom mi strhol naušnicu viem, že nechcel ale riadne to bolelo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre