Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
22. okt 2010

dobre ranko, ja druha 😀

maculik
22. okt 2010

@zusika jej, aj ja gratulujem a dufam, ze ten parik vyjde, to by sme mali super 😵 Nad menami ste uz rozmyslali?

@matesl jeeej, fakt sa podobaju, ako surodenci, nie su ockovia bratia? 😀 🙂
@lucia411 luci, urcite nic nerobis zle, proste niektore deticky spia viac, ine menej. Mozno ked zacne chodit do jasliciek, tak sa aj viac unavi a spravi si iny rezim, tie spanky sa menia. Mne Petik donedavna spaval 3x denne max.po pol hodke, teraz spava 2x denne, doobeda tak 1-2,5h (ako kedy) a poobede pol hodku. Vcera som mu skusila aj 3.spanok naordinovat, ale figu, suchal si oci, unaveny bol, ale spat nechcel, buntosil az do vecera.
Takze asi to musis len vydrzat a na reci, ze ju mas nejako donutit a nieco robis zle, kasli.

my nanic noc, oci ma bolia, nevyspana, no otras... Petrik sa totiz o pol2 zobudil na papanie, ale jedol ani nie hodku predtym a vela, este grgal, tak som vedela, ze by sa len pogrcal z toho, tak som mu nedala a skusala ho uspat. No to isto! unaveny bol az az, uplne na nom bolo vidno, ako chce spat, ale v kuse mrncal, plakal, do toho sopliky, tak sme aj odsavali, potom zase plakal, tak zase sa nazbierali sopliky, az som to po hodke nevydrzala a o pol3 mu dala papat. Tak zaspal pri mne, po pol hodke som ho prelozila a spal do 6 a potom este do pol8.
Som myslela, ze ho budem skusat v noci oducat, ale teda neviem, ci to pojde, po hodke placu som mala uz dost. Mozno to skusim, ked tu bude teraz mama a potom segra, ze ho ony budu utisovat, ale mam taky pocit, ze celkovo Petrikovo odstavenie bude dooost tazke..

inak, vecer som robila uzasne masko na dnes a tak to vonalo, ze som neodolala a svoju porciu zjedla uz vecer, takze dnes nemam obed 😅 A chcela som to urobit z 2 baleni masa, ale nakoniec som to druhe odlozila. Takze asi budem musiet prirobit, spapam dnes Adelkine a jej spravim to masko inak .

a vecer dojde mama 😵

jaja32
22. okt 2010

dobre ranko, ja tretia 🙂

laxity
22. okt 2010

dobré ránko štvrtáááá 🙂

@maculik a ten receptík budeme mať aj my na to úžasné mäso? 😕 🙂

My dnes plávať nejdeme...pravda...nechce sa mi ☹, som taká nijaká takže dnes total veget...len prechádzka a hranie sa 🙂

maculik
22. okt 2010

@laxity idem ho hodit do receptov 🙂

laxity
22. okt 2010

@jaja32 vitaj...na teba som myslela pár dní dozadu že čo s tebou...ako sa máte? 😕

laxity
22. okt 2010

@maculik okiiiii 😉

olifcek
22. okt 2010

konecne sme sa vyspaliiiiiiii...vstavali sme o 9;40..hajat sme sli sice okolo polnoci, ale o 3:45 som sa zobudila na to, ze kokso, ve dja spim....Olivku asi fakt ten zubok trapil...o hodku som sla na wc, a to oliv uz zistila, taky hysak spustila...ale paq sa ukludnila, pocuckala a hajala...x;o) zlatusik moj

idem vas docitat

jaja32
22. okt 2010

@laxity si zlata 🙂 . Trosku bojujeme.... Natalka je nervozna a ja sa odrazam od dna ☹, ale ide to velmi pomaly

laxity
22. okt 2010

@jaja32 fúha a čo sa deje Natálke? Zúbky, či? ☹

laxity
22. okt 2010

@matesl a ostatní všetko naj k 8 mesiačikom 🙂

svetlankat
22. okt 2010

caute babule, tak som sa tu na chvilku dostala, dnes sme sa zacali nahat po celom byte, tak to uz zacne byt zaujimave. Chceli by sme chodit, aj ked to vobec nejde. Teraz Miska zaspinkala, tak idem rychlo nieco zjest.
@matesl krasne foto, maju talent v skereni.

Tiez vsetkym oslavencom vsetko naj naj naj

zoska
22. okt 2010

ahojte,
asi tu nikto nieje, to sa mi v poslednom cse stava akosi casto....nevadi, aspon sa vystazujem

baby najhorsia noc od narodenia...uz som si v noci porevala, pokricala...hlava ma bolela, na vracanie mi bolo...
O 19.00 zaspala, so 22.00 bola 5krat hore a furt plakala...ked sa po kojeni rozplakala tak som zasvietila, otvorila okno a mala zacala santit....pocvicila som jej nohami, prdela oako najata, natrela som jej zuby gelom, dala homeo a o polnoci sme s polhodinovym revom (obe) zaspavali....potom tahala do 4tej a od stvrtej bola 5 krat hore a vstala o 10.15
Rano som takmer odpadla...teraz spi na balkone...na prechadzku nemam ani pomyslenie a este aj hnusne fuka

mm slubil ze o 15tej bude doma, tak hadam pomoze...
prestavam to zvladat....ani neviem co jej bolo, vzdy sa zobudila s placom, niekedy mala v ustach aj cumel a nariekala a kojenie nie vzdy pomohlo...

a inak ..
super stretko ste mali kosicanky u @svetlankat zavidim v dobrom
hadam sa mi podari do konca roka dat meeting aspon s @rivatha

pekny den vsetkym

zoska
22. okt 2010

a skoro som zabudla @zusika gratulujeeeeem, je to uzasne 🙂 drzim vam palce moc moc moc 😉
pridi sa castejsie pochvalit ako sa mate 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminnka
22. okt 2010

@zoska je to o hubu, co pises, vobec sa ti nedivim, ze to prestavas zvladat. Pocuj, mala spi s tebou?

svetlankat
22. okt 2010

@zoska fu, tak to je fakt namahave, viac zazitkov tak viac nocnych mor? ci? drzte sa a nech to co najskor prejde.

zusika
autor
22. okt 2010

dievcata, dakujem ze sa s nami tesite....
@blumka aj @maculik - pytali ste sa na mena.... tie sme mali vybrate uz davno predtym ako nam povedali ze budeme mat parik....my sme v to tak nejako dufali.... Dominika a Samuel ... taka nejaka prirodzena zhoda oboch buducich rodicov.... o Dominike sme ani nediskutovali...to bolo jasne uz od januara...

prajem vam vela radosti s vasimi detickami!!!

dorotka2
22. okt 2010

@laxity @matesl vsetucko naj vasim ztatickam k vymesacninam. 🙂

@zoska aj my sme mali vcera strasnu noc, Viki nechcela spat, ked som ju dala do postielky, revala ako najata, a ona to nerobi, tiez sme cvicili nozickami, uz bola taka strasne unavena, kojenie nepomahalo ani nic ine, no fakt neviem, len sa stale salila a na spanok ani pomyslenia. V noci sme boli asi 5 krat hore a vstavali sme o siedmej. A dnes to pokracuje, vobec mi nechcela spat ani doobeda, chodi o 10 spavat, dnes zaspala o 11.30, s placom. Mozno horna jednotka nam ide, inak neviem.

@zusika my sa sice moc nepozname, prisla som neskor a ani neviem co sa stalo, no gratulujem k dvojickam, hlavne nech ste vsetci traja zdravi a nech vam to tentokrat dobre dopadne. 🙂

blumka
22. okt 2010

@zusika krasne mena 😵 a podla mna sa velmi k sebe hodia...

dorotka2
22. okt 2010

Dnes je tu nejak velmi mrtvo, asi vsetky makate. Ja som uz vsetko pozehlila a idem balit, len sa mi nejak nechce, tak ze kuknem co nove a nic. 🙂

maculik
22. okt 2010

ahojte
@zoska uf, mas to fakt tazke :( Najhorsie je, ze nevies, co jej je a nevies jej pomoct. my mame noci tazke, vela sa budi, ale teda na vas nemame, odteraz si pri stazovani sa vzdy spomeniem na teba 😒

my sme boli v meste, kupila som nejake ovocne vyzivy, kedze to ovocie mi stale ignoruje, aj jogurt, aj pecivo, jedine, co zje, je bud moja uvarena zelenina alebo zelen.vyziva. Tak uvidim, ci aspon ovocne vyzivy bude jest a tam by som mu primiesavala ovocie.
Myslite, ze to, ze prestal papat (teda okrem zeleniny), moze byt aj zo zubkov? Uz dlho sa mu tlacia horne jednotky a dvojky, teraz sa mu prva kusok prerezala a zvysok sa asi uz tiez coskoro prereze, aj druha jednotka. Dnes mal trosku aj hnacku a predvcerom trosinku zvys.teplotu, ale len 37,2. Moze to byt?

A ja som si konecne kupila pyzamo s dlhym rukavom a tielko, ale este zo dve tielka si musim dokupit.

@zusika krasne mena ste vybrali 😵 Drzim stale palce, nech je vsetko len a len v poriaku 🙂

maculik
22. okt 2010

@dorotka2 a kam sa chystas?

a ozaj, dnes som na ebay vydrazila Petikovi zimnu bundu Mexx za 8€ a 2€ postovne. Lebo ked som videla tie ceny zimnych bund v obchode, tak sa mi to teda nechcelo kupovat na jednu zimu, toto je urcite neznosene, po 1 dietati, nepremokava. Tak sa tesim 🙂

dorotka2
22. okt 2010

@maculik Kazdy vikendchodime di Hlohovca, svokrovci tam stavaju dom a byval tam dedko mojho mm. 🙂
Super si kupila, ja budem tie kupovat, tedaasi, nejaku mam, len neviem dokedy nam bude.🙂
Pekny vikend babuleanepiste vela. Dufam, ze sa este dostanem na net do pondelka, ak by sa nieco zmenilo so stretkom

maculik
22. okt 2010

@dorotka2 tak si uzi vikend a oddychni si 🙂
mne dojde mama, tak zajtra budem na nete malo, ak vobec, lebo mm vecer uz leti, tak este budem zehlit kosele a pod.
no ja som bundu este nekupovala, len overal na zimu ma, zatial mu necham len tuto jednu a uvidim, ci bude potrebovat druhu, to by sme dokupili pripadne neskor.

akurat som Adelke vybalila veci, co som jej obj.do kuchynky - salamu, syr, kura a zeleninku a chlebik, tak o zabavu ma postarane 🙂 Ale este jej musim dokupit riadik, nech to ma na com servirovat 🙂

olifcek
22. okt 2010

@svetlankat mm sikovny, pekne spracoval tie fotky a u olivky pouzil tu, kde je najuzasnejsia x;o)

@laxity 😵 si to vystihla...Oliv ma riadne sibalske ocicka a aj povahu 😅
@lucia411 ja spanok u Olivky neriesim, spinka kedy chce...nenutim ju spat, ani nepredlzujem interval, ked uz chce spat...neries ani Ty...myslim, ze ziadne babo tu, nejde hajat tak neskoro ako nasa...neriesim...tak a jej paci, tak ide...vase deticky hajaju, my sa musime hrat 😀
@matesl fakt sa podobaju
@maculik je nutne petrika uz odstavovat? ved je este malicky...a neskor itak deticky aspon v noci cuckaju...ci nie?

olifcek
22. okt 2010

@zoska my sme tuto noc mali dobru, ale predoslych 6? nie, zaspavala par inut pred pol nocou, ci az okolo jednej, nespala som nani hodinu vkuse a uz mrncala...zubky to boli...vela dudlikovala /prso, samozrejme, cumel neuznavame/,a poslednu noc som uz tiez bola nervna, i do placu mi bolo..ale bol to zjavne zubok, jednotka vpravo dole x;o)

@maculik ja mam taku chlpatku nextik, s kapucnou, ktora ma uska, bledo modruuuuuu, nik odtial nechcel, mala byt za 10eur, pani to chcela dat na mimiaukcie, ale kedze od nej dost kupujem, dala mi ju za 8eur, zlata! a Olivka je v nej uuuzasna, sa tesim x;o)

u inej som kupila merunkovu disney bundu za 7eur, tiez novu a pod. este par veci x;o))

svetlankat
22. okt 2010

@olifcek ta fotka sa mu velmi paci, uz ju upravil aj inac posli mi maila poslem ti

svetlankat
22. okt 2010

baby a tie noci su teraz take mozno kvoly splnu

olifcek
22. okt 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre