Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
25. jún 2009

jaj lante, to si ma veru nepotesila, uvidim, co mi povie zajtra dr a rozhodnem sa 😨
tiez si nechcem nic vycitat ale nechcem byt zaroven uzkostna a vyhybat sa veciam, ktore tehotenstvo neohrozuju

loginka
25. jún 2009

a oni ti zistili, ze MA bol prave v 6tt?, ty si nekrvacala ani nic?
ja som mala minuly rok tiez MA v 8tt, ale to som pocas tehu aj spinila, teraz sa citim ok

mimi
25. jún 2009

loginka, ja budem v juli letiet 12 hodin, letenku uz mam kupenu, tak teraz len trpnem, aby vsetko bolo v poriadku. Letela som pri prvom tehu, to som dokonca bola na rizikovom, ale klop, klop, vsetko dopadlo poriadku!
Zatial sa citim dobre, len o take dva tyzdne sa to moze uz zmenit 😒

riamim
25. jún 2009

Ahojte!
Žienky, chcem sa vás spýtať, kedy ste o tom, že ste tehotné, povedali rodičom, resp. sa chystáte povedať?

mimi
25. jún 2009

riarim, my sme uz povedali, boli sme netrpezlivi 😅

blumka
25. jún 2009

loginka, uz som to raz pisala..ja som letela z usa na sk v 8 tyzdni a naspat 10 hodin v 13 tyzdni..potom som letela 5 hodinovy let zhruba v 25 tyzdni a o tri dni naspat...
najbezpecnejsie je to samozrejme v druhom trimestri, ked uz nie je velke riziko potretu ani predcasneho porodu

blumka
25. jún 2009

ria, aj my sme to povedali..hned po pozitivnom teste a este pred lekarom 😀

loginka
25. jún 2009

chcela by som vediet , ci moze letenie suvisiet s rizikom potratu - neviem tlak, alebo co
lebo riskovat fakt nechcem, ale na dovolenku ist chcem 😵

blumka
25. jún 2009

loginka, toto som nasla na nete http://www.baby-web.sk/Clanky/a1022-Lietadlom-v...
myslim ze vacsina clankov sa bude v tomto zhodovat

mimi
25. jún 2009

loginka, ak mas obavy,tak sa porad s lekarom! Vsak tehotne cestuju a Spanielsko nie je az tak daleko. Jedna moja znama cestovala v 35 tt, lebo chcela rodit na SVK. Ale zase ta nechcem navadzat, tak to radsej prekonzultuj so svojim lekarom! 😉

loginka
25. jún 2009

blumka - prave ten clanok ma vystrasil 😖
som zvedava co mi povie dr , zajtra mam utz, tak dufam ze tam bude vsetko ok

blumka
25. jún 2009

loginka to co je v tom clanky ti povie pravdepodobne aj lekar...nikto ti nepovie ze na 100% to je bezpecne...ono lietanie a tie tlaky su neprijemne aj pre dospeleho a nie to este pre plod...ale zasa sa tam pise, ze vo vseobecnosti lietanie je bezpecne...tak si vyber... 😉 porad sa so svojim lekarom co ti povie, ak to je jeden z tych co sa boja mamicku pustit aj na dlhsiu cestu autom, tak ti povie ze nie, ak to je jeden z tych pokrokovejsich tak ti dovoli 😉 aj tak konecne rozhodnutie ostane na tebe...
Ja som sa v prvom tehu pytala lekara, ale asi by som letela aj keby mi povedal ze nemozem,lebo som letela na vlastnu svadbu...pravda ale je ze mi vtedy nikto nepovedal negativnu skusenost z lietania v tehu..a kym clovek je v nevedomosti tak je vsetko lahsie... Prvy let som prekonala bez problemov, tak sme potom leteli znova v tom 25 tyzdni...
Ak sa citis dobre a nie si na rizikovom tak by malo byt vsetko v poriadku...nechcem byt zla, ale co sa ma stat sa stane aj ked nebudes vlietadle...samozrejme nechcem ta na nic navadzat..rozhodnut sa musis sama...

olifcek
25. jún 2009

loginka: mne moj lekar, ked sme sa bavili o tom, ze mozem plavat v cistej vode, na otazku, ci je na krytej plvarni cista voda, odpovedal, ze tak to nie, a ja, ze hmmm...tak asi uz len more, ze? suhlasil, ale povedal, ze nesmiem lietat 😉

olifcek
25. jún 2009

riamin : ja to rodine a vlastne takmer vsetkym /lebo zatial o tom, ze som tehu vie len 5 ludi/ poviem az na svadbe a po nej, to uz budem v 16tt x;o)

blumka
25. jún 2009
loginka
25. jún 2009

veru, tak si vyber 🙂

olifcek
25. jún 2009

loginka: ja by som urobila ako by som citila... 😉

mimi
25. jún 2009

loginka, pred tym nez som letela som sa pytala lekara, ci mozem cestovat a povedal mi, ze v mojom pripade to bolo riziko, ale ak sa na to citim, tak mam ist. Ja som strasne chcela, a tak som sla 🙂 ALe ako pise blumka, co sa ma stat, tak sa stane. Ale ty sa radsej riad podla svojho vnutra, lebo niekto by to riskol a niekto nie. Ja som ten typ, co obcas riskuje 😀 😉

zusika
autor
25. jún 2009

dobre ranko prajem!!
mam trosku zmatok v tom, ze tehulkam sa odporuca plavat, ale ziadna voda vlastne pre ne nie je vhodna....tak akoze nechapem, preco to potom niekto radi a iny zase vyvracia.... ja to proste risknem a pojdem obcas do bazena, ci na jazera....viem, ze je tam cista voda a nikdy som nemala problem s takymi vecami.... prezleciem si suche plavky, umyjem a je to...nevidim v tom absolutne ziadny problem.... nie som predsa chora, iba tehotna ... aby mi stale niekto nieco zakazoval...pytala som sa mnohych uz mamiciek a tie mi potvrdili, ze to netreba az tak strasne brat vsetko vazne, ide o to, ci sa na to citite alebo nie...to iste aj s lietanim....jasne, ze 8mes. by som uz nikam nesla...ja sa chystam letiet v sept. - to bude 5mes. a absolutne nemam s tym problem...
no a este tu boli tvarory a taketo veci...dokonca prave tvaroh sa tehulkam odporuca...a ja milujem mliecne vyrobky, takze sa zachovam rovnako ako som vysie spominala.... tehotenstvo ma byt radost, nie trest.... tot moj nazor...
inak moj termin 1.2. je zaroven datumom 30-narodeninm mojho manzela, no pekny darcek, nie?
pekny den zelam....idem kusok pracovat.... 😉

olifcek
25. jún 2009

ku mne nastastie nik nepristupuje ako ku chorej, len ako ku tehulke x;o)))

osobne som tiez nemala problem z vody, ale mozno len preto, ze som mala stastie, ze tam nebol niekto chory...tak ako som prestala s volejbalom, lebo to bolo ozaj nutne, tak si necham poradit aj v inych veciach 😉

hlavne ale netreba zabudnut, ze tehulka ma ozaj oslabenu imunitu oproti ,,normalu,, x;o)

ja osobne plavat pojdem, ved ten chlor v bazene musi bakterie pozabijat, ale pockam s tym este kusok. mam vyhodu v tom, ze som od dvoch rokov chodila kupat sa do vodnych nadrzi, jazier a bazenov, takzeeee 😝

olifcek
25. jún 2009

...vcera sme sa s drahym okolo 18.00 napapali, a uz okolo 19.00 sme spinkali...a vstali sme rano o 6.30 na budiiik, chiii...

ja som sice bola asi 3x na wc ale drahusik nem... 😉 fajne sme si oddychli...

zusika
autor
25. jún 2009

som rada olif, ze nie som sama co si planuje uzit leto... jasne, ze este vyckam...aby to bolo vsetko naozaj OK... no a okrem toho, este je zimaaaa.. ja potrebujem mat aspon 27 stupnov.... 😀
no a kedy sme to oznamili? ked som mala za sebou krvne testy co potvrdili tehu, teda nejaku info okrem tej na tehuteste.... ale reakcie boli take, ze ved to sa dalo cakat, kedze sme to planovali a ja som cakala nejako viac emocii...to kamaratky sa tesia z toho viac.... ale zase beriem, rodinu sme na to pripravovali...ze to moze skor ci neskor prist

blumka
25. jún 2009

no teda olif, to ste si riadne pospinkali...ja niekedy zaspim s Terezkou ked ju uspavam..okolo osmej, potom sa o polnoci zobudim, umyjem zuby a spim dalej 😀

olifcek
25. jún 2009

blumi: ja som si i zubky umyt bola, ale draheho som budit nechcela na zubky x;o)) rano mi ale pvoedal, ze nech ho nabuduce zobudim, hehe, tak budem vediet...ale ked tak pekne spinkal..nedalo mi budit ho...a je kusok chorucky, tak som bola rada, ze odpociva spankom... 🙂

loginka
25. jún 2009

plavania sa nebojim, chodiavam normalne na jazera - a aj teraz sa chystam, ked bude teplejsia voda, z bazena som nemala nikdy problemy, aj ked asi by som si teraz vybrala ktory - take teplucke mutnucke preplnene ludmi asi niee 😝

ja sa citim na lietanie, ale toto tehotenstvo je pre mna neskutocne vzacne, kedze prirodzene sa to nepodarilo

zusika
autor
25. jún 2009

ozaj, Olif...VSETKO NAJLEPSIE K MENINAM!!!! nech ste hlavne obaja zdravi a spokojni a nech sa vydari svadba... (snad som si to nepomylila a chystas sa vydavat)

olifcek
25. jún 2009

zusika: meniny az 23.07. x;o) ale vzdy som sa podla mna chcela volat olivia, cize ak cakame dievcatko, meno je jasne x;o))) ak chlapceka, tak zatial meno nemame, ale budeme mat 😉

a jo, svadba az 19.09.09 o 16.10 x;o)

si zlata, DAKUJEM 😉

sisiska
25. jún 2009

baby, a mozem jest skvarky? teda skvarkove pagace kupovane?

loginka
25. jún 2009

a preco nie?

zoska
25. jún 2009

ahojte,
tie stranky tu pribudaju kozmickou rychlostou... 😀
my mame tento rok poriesenu dovcu bez lietadla, ale to sme naplanovali uz davno...ideme s kamaratmi autom do chorvatska, cca 8 hod. cesty, ale myslim ze keby sme nesli tam tak by sme to naplanovali na september trebars do egypta al. gecka, to je uz 2. trimester a lietanie pokial je pohodove tehu podla mna nie je problem 😅

Inak o tehu sme este nikomu nepovedali, vieme to len my dvaja, rodicom to povieme asi okolo desiateho tyzdna, mamina ma v tom case narodky 😉
a ostatnym az po tretom mesiaci, aby sme nic nezakrikli

pekny dnik vam prajem zatial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre