Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
29. nov 2010

@lolka mas co robit, ja viem poznam tuto chororbu, hlavne klud a vsetko bude ok, uz mate tabletky tak sa to da coskoro na ustup

zucana
29. nov 2010

@lolka Juuj lolka skore uzdravenie :(
@blumka my mame taky isty ako @svetlanka ;)
este hajame sa mi podarilo este uspat o 9 tej ;)

maculik
29. nov 2010

@svetlankat dakujem, aj ja dufam, ze to nebude nic vazne, od rana vobec nekasle, len tie sopliky. Idem ho dat buvat, nech sa skor zobudi a mozeme ist. Budeme musiet ist taxikom, lebo auto ma tato a bus cez obed nechodi.

@lolka skore uzdravenie prajem, juj, chuda Viki, ale neboj, atb zaberu, je to sice hnusoba, ale ked treba, tak treba. My uz sme mali, ked mal asi len 3mes.

@zucana kvapky prave dosli, dakujem este raz 😵 Takze to su len ked idu zubky, ze?

katka888
29. nov 2010

@olifcek
dnes este varim mm obed, pride sa najest, dobalit a ide ☹

cukruska1920
29. nov 2010

Ahojte...potrebujem poradit...maly ma sopliky ale kdesi v dutinach lebo ked mu chcem odsat tak nic nejde...volala som doktorke a kazala mi kupi nasivin do nosa a mam mu davat jest fenistil... mate s tym skusenost?

olifcek
29. nov 2010

Oliv chvilu hajala tvrdo, tak uz sa vari mrkvicka, pastrnak, potom pridam brokolicu, ktora je uz nachystana, masko a cestoviny. Uz je ale opat na prse. Nekasle, nechrci, tak snad je vsetko ok. Vo stvrtok ale poviem pediatricke, nech hrdielko kukne, pre istotu

svetlankat
29. nov 2010

@katka888 ved ked budes sama a budes mat cas, tak sa ozvi, a daj vas link, nech tu pokukame

olifcek
29. nov 2010

@maculik juj, tiez skore uzdravenie prajem

svetlankat
29. nov 2010

@cukruska1920 ja neporadim my s tym skusenost nemame, ja som davala vzdy len physiomer a odsavala. Ked mala Misa mesiac tiez som mala velakrat pocit ze ma sople niekde hlboko, ale niekedy to nie su sople, take male deticky este maju prepazky v nosteku a tie mozu sposobovat zhorsene dychanie. Takze pokial neodsajes a ani nevyteka, tak ja by som asi nic nedavala. Ale tot moja skusenost, nech sa este vyjadria ini.

lenica81
29. nov 2010

@jaja32 sikovnicu mate doma...

@svetlankat mala jaka paradnica v pletenych satockach... 😵 na dievcatka tak ci tak nieco kupit je jednoduchsie... mali sme navstevu, kamosi s 1 rocnou slecnou tu boli a kupila som jej 2 svetriky a sukienku skladanu... moj mm sa mi tu vyskieral, ze som si to aspon trosku uzila - teda paradit niekoho... 😀

@blumka my zvlhcovac nemame, iba taku keramicku somarinku na radiatore, ale kedze v spalni velmi nekurime, lebo Vilkovi pri spani vyhovuje studeny odchov, tak velmi sa nevyparuje...
a cez okna aj nam fuci jemne, mm volal do fy a trochu to utiahol, ale ako je pant na vyklapacku, tak tam to az tak pritiahnut nejde... tak asi kupi este nejake tesnenie... a cez balkon, co tu uz bol, tak tiez jemne taha, nam by to nevadilo, ale Vilko furt pri okne na dlazke sa vala a je tam chladno... 😔

lenica81
29. nov 2010

volit sme boli aj my a potom v centre kupit vianocny darcek pre svagra a na trhoch...
cez vikend dojdu svokrovci, tak i s nimi pojdeme na trhy... musim malemu ale nejake teple capacky dovtedy zohnat, hadam v auparku nieco najdem... 😅 neboli ste niektora v mothercare, ci nieco nemaju... alebo este v c&a musim kuknut... 😖

svetlankat
29. nov 2010

@lenica81 dakujeme, ale aj pre chlapcekov maju paradne frajerske vecicky. ale aspon trosku si si to uzila

blumka
29. nov 2010

@lenica81 dik, len my mame podlahove kurenie ;)...ja to potrebujem do terezkinej izby, tam nemozem nechat teplotu okolo 20, lebo je to detska izba, ona sa tam cez den hrava, takze tam musi byt prijemne aby neprechladla..a tym padom aj v noci ma teplejsie...ale meriam teraz vlhkost vzduchu tam v izbe a zatial mi ukazuje 48% co je idealne..tak uvidime dalej..pockam este trosku

lenica81
29. nov 2010

@maculik tak aj vy chorucky... skore uzdravenie... Vilko obcas v noci piska nosom, ale len take suche susniky v nosteku ma, co sa da vybrat tycinkou, inak ho nepocujem fufnat...

lenica81
29. nov 2010

@blumka co ja by som dala za podlahove teraz... pod nami teraz zjavne nik nebyva, cosi tam rekonstruovali a podlaha studena az hroza... musim mat papuce alebo nohy hore, takze ked si predstavim, ako cely den Viliam na tom lezi, je mi az tazko... hadam neprechladne brutalne... 😔

laxity
29. nov 2010

ahojte

@zucana pozri mail, fotky sú upravené...daj vedieť čo a ako 😉

olifcek
29. nov 2010

@laxity kukam na profilovku a stale sa mi viac paci. Fakt je super

blumka
29. nov 2010

@lenica81 no podlahovka je podla mna najidealnejsie kurenie 😉 tak asi nakoniec nekupime ziadny zvlhcovac, lebo mm si spomenul ze v novom dome mame teda klimu a v ramci nej aj zvlhcovanie 😀 ale aj tak dik za nazory 😉

maculik
29. nov 2010

@cukruska1920 ten fenistil je dobry, ak je opuchnuta sliznica v nosteku, akurat ti po nom moze byt spavy. Ale tiez si myslim, ze ak nic neodsajes a nevyteka, tak kvapky velmi nepomozu, tie skor posobia, ked su sopliky aj v nosteku.
A ako hovori @svetlankat , tak male babatka naozaj mavaju akoby hlieniky tam niekde dole, ale to ma takmer kazde a nie je to chorobou. No ak chces, tak pre pokoj duse mozno chod k dr, nech ho popocuva.

cukruska1920
29. nov 2010

@maculik tak co mu mam davat? v noci uplne chuchne chudacik...sa bojim ze sa zadusi

cukruska1920
29. nov 2010

@svetlankat a potom to prestalo?? lebo cez den je to v pohode...najviac ho to trapi v noci

lienka2
29. nov 2010

ahojte 🙂
@olifcek, @svetlankat ja dnes isto nepridem, v takom pocasi ani nos nevystrcim.. s kocikom.. mozno stvrtok piatok by isiel, ked by nas mm odviezol.. len neviem ako vyriesit Lukyho spanok, lebo on taky cas doobeda spinka.. ked ide mm do prace..
inak vcera sme ho nechali poobede s mojou mamou ze ci teda pri nej zaspi a nic.. normalne bol hore od obeda do vecera do pol deviatej, ja viem ze niektore deticky su tu take aktivne, ale nas poobede vzdy spi.. som myslela, ze bude vecer mrzuty, ale nebol, praveze ovela viac vystrajal ako inokedy.. tak neviem ako s vecierkom, ci nas nebude cakat hore az kym v noci prideme 😅

zoska
29. nov 2010

ahojte 🙂
my sme boli v tej Ostrave, dobre bolo 😉

@lolka skore uzdravenie malinkej, chudatenko, drzte sa
@maculik dufam ze u vas tiez nic vazne 😉
@cukruska1920 viem ze @zucana mala pre Viki ked bola malinka nasivin a aj taky inhalator ci co... fenistil ti uz napisali baby ze je na odpuchnutie a bude ti po nom viac spinkat, nech sa vym cim skor polepsi 😉

inak ste popisali toho vela vela, tak som docitala len tri strany, takze ak nebudem v obraze tak sorry 😅

lenica81
29. nov 2010

ani mne sa von velmi nechce, ale pojdem po obede... treba mi ist k obuvnikovi vybrat opravene topanky... 😅 a nech sa maly aj cerstveho vzduchu nadycha...

svetlankat
29. nov 2010

@cukruska1920 prstalo, pre pokoj duse ako pise @maculik sa chodte ukazat k dr.
@lienka2 tak kludne dojdite vo stvrtok alebo v piatok, ako vam to vyhovuje. Myslim ze Oli ma nieco vo stvrtok, ale vy kludne mozte dojst. Ak spi Lukasko v kociku mame dva, ak v postielke, nejako poriesime

svetlankat
29. nov 2010

@lienka2 @lenica81 a ani mne sa von nechce, je fakt hnusne, my asi vybehneme na chvilocku, aspon vyvencit hafana

cukruska1920
29. nov 2010

@svetlankat som jej volala dnes...kazala mi hento davat a ked to neprestane po tyzdni mame prist

svetlankat
29. nov 2010

@cukruska1920 tak vyskusaj, ono sa tazko radi z opisu, ja osobne som za co najmenej podavenie lieciv babatkam, ale ked treba tak treba

maculik
29. nov 2010

@cukruska1920 aj my sme to take mavali v noci a cez den nic, uplne cistunko dychali, Pri Adelke som sa bala a chodila k dr, pri Petrikovi som uz vedela 🙂

@zoska jej, v Ostrave ma mama 2 sestry, takze sme tam kedysi chodievali kazde leto 🙂

cukruska1920
29. nov 2010

@maculik a z coho to bolo? a same od seba to prestalo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre