Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
21. dec 2010

@lienka2 ,@blumka ja som len tak rýchlo prečítala, tak neviem koho zaujíma alergia na chlad, ale pravdepodobne Branko ju má, ruky ako ľad a také pľuzgiere sa mu robia na prstoch, idem aj na cievne vyšetrenie medzi sviatkami.

zucana
21. dec 2010

tak som volala do hopsasa a maju otvorene a z e o 14tej by nemalo byt vela ludi....

avaka
21. dec 2010

ahojte,

@andrea2603 ,mna to zaujima,Blumka ma upozornila na to a ktovie,ci to mala nema a tiez ma studene hlavne nohy,niekedy az take fialove ich ma... 😔
dnes sme ockovali,no poviem vam,sóm uplne znicena,normalne nevladzem,az sa mi nohy triasli,ked som prisla domov... 🙄 mala tam isla nevyspata,lebo cez obed nas objednala ako vzdy a kym som vytlacila kociar do toho kopca... 🙄 az mam v krku seknute...mala ked zbadala tu sestricku,tak hned chytila total hysak,aj pri vazeni revala,tak vravim,ze mala uz spat a sestra,ze neboj,pichnem Ta,poreves si a pojdes spat.. 😕 😠 ,ale aspon ze bola ochotna pozicala kluce od izolacky a mala som ju aspon kde nakojit..vazi len 7400,a 73 cmmyslela som,ze aspon 7,5kg bude mat...a ze mi da papier na kozne,ked bude treba 🙄
ani obed nemam,no musela som si aspon kavu dat a idem si urobit nieco jest,mala uz spinka,tak uvidim dokedy bude cela zblbnuta,asi len 1 spanok bude...

andrea2603
21. dec 2010

@avaka tak ste sa dnes vytrápili, ja teda neviem, ale Lenke keď ekzém neprechádzal po 3 mesiacoch krémikovania, tak nás MUDr. poslala k alergol. a to fakt boli také 3 malé fliačiky, žiadna hrôza a po 3-4 dňoch užívania Zirtecu bol ekzém nenávratne preč. Možno ti pomôže aj kožná, ale ja si myslím, že na koži sa prejavuje niečo, s čím si telíčko nevie dať rady.

avaka
21. dec 2010

@andrea2603 ,ved o to sa ja stale snazim,aby nas poslala na alergo,neviem,aky ma problem,ja si tam zavolam sama,ci ma vezmu,dnes som zistila tel.cisla,ja nechcem len pokusy robit s mastami,uz to ma zo 3 tt asi,ale celkovo 3.x od narodenia 😔 kozna bude len maste predpisovat,ved uz sme tam boli...dnes sa mi to zdalo ovela lepsie,lebo som jej davala fenistil a taku novu mast,uvidime,ale to nie je riesenie na stalo..a kolko mala Lenka,ked ju testovali?mne tvrdi dr.ze az v 3 rokoch a u nej v krvi nezistili nic

svetlankat
21. dec 2010

@avaka myslim ze po novom roku uz netreba vymenne listky,

svetlankat
21. dec 2010

@avaka myslim ze po novom roku uz netreba vymenne listky, vlada ich zrusila

svetlankat
21. dec 2010

@avaka juj ale ste maly blby den dnes, ☹

blumka
21. dec 2010

hu zeny, juli mi zhodila na zem notebook, asi je kaput uplne..chudak moj, aj tak si dost pozil, teraz na vianoce bde mat 4 roky, to je dost na taky notebook..no tak ale ja budem odrezana od sveta bez neho. Teraz som na mm.
@avaka, chudatko ela ju vytrapili...kedy ides menit lekarku?
@svetlankat ty si sa pytala na ten krem? je to neutrogena a maju rozne druhy, na suche, citlive, parfumovane, neparfumovana atd...

svetlankat
21. dec 2010

@blumka a vsetky su dobre? ci len konkretny?

svetlankat
21. dec 2010

@blumka rychlo sa zapoj do sutaze na markize hra sa o novy, mozno vyhras

blumka
21. dec 2010

@svetlankat ja si vzd kupujem na suche a neparfumovany, ten je ok, tak s inmi neporadim
ja nemam stastie v hre 😉 a mozno budem mat mm inspiraciu na moje narodky 😀

svetlankat
21. dec 2010

@blumka nikdy nehovornikdy ved vies ako sa hovori ze ked sa stastie unavi....... 😀

zoska
21. dec 2010

CAUTE baby, ja len sa idem postazovat...zle je... Neli ma furt horucky takmer 39, ak ten zapal v tele co m sposobil virus tak ATB su na prd, dali sme aj 1/4 diazepamu proti febrilnym krcom a davame zabaly, zajtra ideme zasa k dr.
a najhorsie, ze zacala castejsie a redsie kakat...
baby ak budeme musiet ist do nemocky tak to asi nerozdycham...ja viem ze tam jej pomozu ale na Vianoce 😢
nevladzem uz, drzte palce nech to prejde

raa2
21. dec 2010

@zoska jemine, to mi je luto, strasneeeeee. Verim ze vam to zaberie a budete doma na vianoce!!! Drzte sa!!

svetlankat
21. dec 2010

@zoska drzim palce, uz nech to prejde. drzte sa

zucana
21. dec 2010

@zoska jezis zoska nech to prejde....ach boze...

blumka
21. dec 2010

@zoska, bozinku, to co sa deje..moje drzte sa, myslim na vas

andrea2603
21. dec 2010

@avaka také klasické testy na koži nerobili Lenke, ale z krvi zistila alergologička, že je alergická na bielok a banán.
U detských lekárov neviem ako to je, lebo napr. keď Livke brala krv, tak sestričke kázala doktorka vypísať nielen aby pozreli pečeňové testy a chudokrvnosť, ale aj alergiu na mlieko, múku,..., ale podotkla, že veď uvidíme,či nám to urobia. A keď prišli výsledky, tak mi povedala, že alergiu nemá na nič, tak asi urobili.
A ešte viem, že keď aj konkrétne sa nezisťuje z krvi, že načo je alergia, tak je tam nejaká hodnota, ktorá poukazuje na alergiu, lebo Brankovi naposledy /asi mal 10rokov/ keď krv brali, tak MUDr. nás upozornila, že tá nejaká hodnota je zvýšená, že by sme mali ísť k alergologičke, ale vtedy žiadne príznaky alergie nemal, ale teraz ma trklo, že či to už vtedy sa tam neukazovala tá alergia na chlad, ktorá mu teraz prepukla. Tak to by ma zaujímalo 😕

andrea2603
21. dec 2010

@zoska tak rada by som ti niečo poradila, čím by ste sa už zbavili tej choroby, ale netuším čo, budem na vás myslieť, nech neskončíte v nemocnici a Nelka rýchlo vyzdravie.
Na hnačku dávam mojim deťom SMECTU.

lenica81
21. dec 2010

@zoska drzte sa... chudatko Nelinka, ako ju trapi zdravicko... 😢

andrea2603
21. dec 2010

@avaka
http://zena.atlas.sk/sluzby/poradne/pediatricka...
hlavne tá posledná veta je zaujímavá, to vám zisťovali z krvi?: V moci vašej obvodnej lekárky by bolo vyšetriť krv na IgE, ktorých hladina je zvýšená pri akejkoľvek alergii, to by nám mohlo niečo napovedať.

blumka
21. dec 2010

@zoska a ryzovy alebo mrkvovy odvar si skusala...smectu som robila aj ja ale terezke, juli este nie

maminnka
21. dec 2010

@maculik ak je nejaka akcia, maju to vzdy aj na webe, ja to pravidelne sledujem: www.hopsasa.sk
obsadit sa to neda, iba na detsaku oslavu. My uz sme tam jedno stretko mali a nechceli nam rezervovat, ze nemaju problem s vacsimi skupinami.

zucana
21. dec 2010

baby nemam cas citat ani pisat ale @avaka tie IgE ako andrea pise su protilatky alergicke to znamena ze mas v sebe tu alergiu a cim vyssie cislo tym vacsie mnozstvo protilatok a silnejsia alebo sirsia alergia....my mame 222 a mm ma 322

ni tesim sa na zajtra aj ked snad niekto pride lebo nevidim ozvy 😅
no a mam uz za sebou stretko s kamoskou a aj veceru s kamoskami a pridu na oslavu vikinkinych narodiek do padovy juchuuuuu . budeme ju ale robit 5.2.
no a kde su fotky z olvkinej oslavy ??????

lenica81
21. dec 2010

@maminnka a neva, ze je tam napisane, ze je to pre deti od 1 roka... 😕

zucana
21. dec 2010

@maminnka ja tam dnes volala a akciu nemaju ako vravis neda sa rezervovat ale ze by tam mal byt klud 😅 som povedala ze nas pride asi 10 😀

zucana
21. dec 2010

@lenica81 vsak mali nemaju abcianske a maju skoro rok 😀

maminnka
21. dec 2010

@lenica81 je to aj pre mensie deticky, deti od 1 roka uz platia, mensie maju vstup zadarmo 🙂

olifcek
21. dec 2010

baby, sorko, fotky uz uz idem pokukaaat, len mali sme pokracovanie oslavy este dnes, prisli moje kolegyne, oslavovali sme 4 dni , od soboty do dnesneho dna 😕

@zoska moc prajem Nelke uzdravenie, nech nemusite do nemocky, nie pocas vianoc, viem, ako sa clovek vtredy citi 😒 kiez by ste ale vobe cnemuseli, skus prosim odvary ako radi @blumka a skus pisat aj @annag @strapco13 a @latvia , posledne dve menovane su lekarky..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre