Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

vefi89
1. okt 2009

zuzulik, ja som si vyhliadla dva tak ti poslem linky
http://www.anjelik.okshop.eu/kombinovany-kocik-...
http://www.vasekociky.sk/vasekociky/eshop/1-1-D...

inak aj ja som februar, mozem sa aj ja pridat do vasich debat?? 😀 😀

lienka2
1. okt 2009

vefi, a ten kocik samba nevies kolko vazi? to bude urcite z tych tazsich.. 😖

hajdylca
1. okt 2009

zusi Vy uz mate kocik kupeny? my ideme tento vikend do Polska, len este vahame ci do Targu ci do Tesina- neviete nahodou kde budu mat vacsi vyber? ja ten buduci tyzden mozem okrem- teda zatial hocikedy...

ewelyne
1. okt 2009

baby tak ja neviem, utorok alebo streda cize 13, al. 14. 10. piste.
ja mozem aj aj. logi tiez, ze? tebe len ten 15. nevyhovuje. megg 13. nemoze. ostatny???

baby diky, maly to nejako zvladol, len ja horsie a ked zistil, ze tam nie som naozaj, tak sa urazil a nic nechcel-ani jest, ani pit, ani sa hrat..vsetko sam...a potom sa drzal ucitelky ako kliest ku koncu, ale na zaciatku sa hral, aj my vravel, ze ma novych kamosov... no uvidime ako zajtra...

bola som na ster a cakam na vysledky, doktorka mi nevravela radsej nic, len ze radsej prist raz zbytocne ako prist neskoro a nech mame istotu,lebo nejaka bakteria- svina je, ze nemate ziadne priznaky...

aj ja chcem uz kociaaaar... nasla som ze na e-bay a z nemecka ked objednam, tak ma vyjde o 300 euro lasnejsie.... to iste co u nas... no des, este pozrieme v italy a schweizi, ked budeme na vylete...

zoska
1. okt 2009

ahojte,
hajdy ja som pocula na nowy Targ celkom pochvaly... asi je to dalej, ale vraj tam maju lepsi vyber...a je tam okrem trhoviska aj normalny obchodny dom 3-poschodovy s detskym sortimentom- oblecenie, nabytok, kociky, pomocky....
www.babyboo.pl stranka nic moc, ale najdes tam presnu adresu obchodu

ewelyne
1. okt 2009

zuzulik, ja som bola na obhliadke a gesslein F6- S Lift ma uputal, lakhy,menitelne kolesa, prehadzovatelna rucka, len nekupovat u nas, ale nasla som na nete, aj za 400 Euro nove a pouzite este lacnejsie, nemusime mat novy... u nas stoji skoro 800 Euro vsetko komplet, no aby som to neokasla za taku cenu...

a v polsku neviem, my sme mali prvy-z polska twister ale starsi typ-len bol tazky a ako tank
😅

ewelyne
1. okt 2009

vefi pozerala som linky, ale nie je 20 kg kociar pritazky??? nas vazil 12 kg a mala som s nim co robit a neda sa na nich naklikavat autosedacka,ze?

zuzulik, na ten gesslein sa da nakliknut vsetko a poskladas do auta uz len konstrukciu 😉

vefi89
1. okt 2009

ewelyne, ja som rada, ze je za taku 😀 cenu aku je

ewelyne
1. okt 2009

vefi, ja som cez MMB kupila lahsie lepsie za taku cenu 😉 aj na e-bay mas kopec lepsich a lahsich za taku cenu a aj v polsku. 😉

zucana
1. okt 2009

baby vy tu o kocikoch a my ideme zajtra odsuhlasit...teda mamca so svokrou mi ho idu odsuhlasit...casualplay vintage reverse
inak sa musim pochvalit...viete akeho dobreho lososa som spravila...muzik sa oblizoval...a kusok som nechala ze pre mamcu na vecer (aj ked budem robit aj cinu) a muzik ze ja to vecer zjem...a ja ze nem to je pre mamcu 😀

zusika
autor
1. okt 2009

hajdy..ano ..uz mame kocik, nebolo na co cakat, ked sme boli rozhodnuti...je to babysmile...uz sme sa tu o nom bavili.... je to polska firma, ale nie smejd ako to mnohym moze asociovat.... je to trojkombinacia - teda hlboka vanicka - podla mamiciek jedna z najvacsich na trhu - pre zimne babo ideal, sportak, aj autosedacka - a da sa nakliknut na podvozok..a vyzera to dokonca strasne dobre - dokonca aj autosedacka ma nanoznik a striesku, odpruzene nafukovacie koliecka, hlinikova konstrukcia.. no nemam co dodat... aha a vaha je 10kg

a co sa Polska tyka - v Targu je urcite vacsi vyber, v Tesine je to v porovnani s Targom mensie.... my sa chystame do Tesina - je to od nas blizsie ako do Targu - ale iba na nejake detske drobnosti, obecko, zavinovacku, veci do postielky a take ...koncom oktobra.....

zoska
1. okt 2009

zusi a to je trojkolka vsak? lebo ja by som ho brala hned,ale musel by mat 4 kolesa ☹

zusika
autor
1. okt 2009

akoze ja nechcem zbytocne stresovat, iba posielam dalej....
podla mna aj tak nemaju americki vedci co robit...

Deťom matiek, ktoré mali počas tehotenstva chrípku, hrozí v dospelosti podstatne väčšie riziko srdcových ochorení. Odhalil to posledný výskum amerických vedcov z University of Southern California.

Štúdia, uverejnená v časopise Journal of Developmental Origins of Health and Disease, skúmala viac ako 100-tisíc ľudí, ktorí sa narodili v období okolo roku 1918, kedy zúrila vo svete pandémia španielskej chrípky. Tá si vyžiadala približne 50 miliónov obetí a je vzdialenou príbuznou súčasnej chrípky H1N1, známej aj pod názvom prasacia chrípka. Z výsledkov vyplýva, že chlapci, ktorých matky sa počas druhého alebo tretieho trimestra tehotenstva infikovali vírusom chrípky, mali po dovŕšení šesťdesiateho roku života až o 23 percent vyššiu šancu dostať nejakú zo srdcových chorôb. U dievčat zaznamenali o 17 percent vyššie riziko, ale len v prípade infekcie počas prvého trimestra.

Chlapci, ktorých matky mali počas tehotenstva chrípku, dosahovali taktiež v dospelosti priemerne nižšiu výšku. Vedci to zistili porovnaním záznamov o výške mužov narodených v období rokov 1915 až 1922. Zistili, že s každým nasledujúcim rokom priemerná výška narastala s výnimkou obdobia chrípkovej pandémie.

Tehotné ženy sú jednou z najzraniteľnejších skupín obyvateľstva voči chrípkovej infekcii. Odborníci preto zdôrazňujú, aby sa tehotné ženy dali zaočkovať aj proti bežnému, sezónnemu typu tohto ochorenia, nakoľko tak môžu lepšie ochrániť seba aj svoje dieťa.

zoska
1. okt 2009

Tak toto som j ja nedavno citala, ale na nejakom letaciku v čakarni... bacha baby na chripku, je to fakt nebezpecne...ja uz som si povedala, ze ak bude nejaka epidemia tak nikam ani nepachnem....

zucana
1. okt 2009

baby ked opat o tych chripkach...davate sa niekto zaockovat aspon proti tej sezonnej? lebo mne to tu neodporucaju ale vsade citam ze tehule mozu....

zucana
1. okt 2009

zoska pozri zusike do albumu...nie je to trojkolka ale stvorkolka...aspon ja to tak vidim ;)

zoska
1. okt 2009

zuci ja by som sa ockovat nedala urcite...ja mam celkovo z ockovania blbe pocity a ani predtym by som sa nedavala ockovat...ňmoj ocino sa dal min. rok zaockovat a aj tak dostal strasnu chripku...

no a zusikin album som kukala a neviem sa tom vysomarit, mne ten kocik na tej fotke tiez vychadza ako 4kolka aj ked nevidno 4te koliesko.... zusiii tak ako to je?

Inak mi volali zo sanatoria ze najblizsi volny termin je 19.10 na morfo 😕 tak som ju asi nejak mojim nestastnym tonom obmakcila a mam prist 7.1O...asi to nebude morfo, ale urcite ma poriadne popozeraju

ewelyne
1. okt 2009

baby ockovanie proti chripke- popisalo sa o nom vsade vela a viac som nasla, ze je neucinne, ako deti nas mama daval zaockovat a vzdy sme ju dostali, ockovanie vas nechrani a chripka je virusove a mutuje len taka radost. su tu temy na MK aj o ockovaniach, doknca jeden pan, kt. mama je lekarka-pisal, ze sama na vlastnej kozi musela pochopit, ze ockovanie proti chripke je celkovo nezmysel.

tie "kvazi vedecke " studie casto len zastrasuju...

zoska
1. okt 2009

tak uz som si nasla ten kocik...je to stvorkolka 😵 no a mam dalsiu dilemu...teraz uz len musim najst obchody,kde maju mojich favoritov a poskusat ich...potom sa rozhodnem

zusika
autor
1. okt 2009

ano...ma super 4 kolieska.... ani ja som nechcela trojku.... otocne - predne - daju sa zablokovat a zadne zase nastavit tvrdost pruziny....
odporucam, teraz ho ma kamaratka pri malej a strasne ho chvali....no a druha vec.... odporucam zvazit cestu do HC a kupit tu... www.aladdin-kociky.sk

zoska
1. okt 2009

zusi, to je super ze je to 4kolka...sa mi nalada vylepsila
mamina kolegyna ho kupila a velmi si ho pochvaluje...maju ich aj u nas v MT aj v Ruzomberku...tak porovnam ceny a uvidime 🙂

a v tej predajni aladdin maju ako pozeram aj mojich zvysnych favoritov...coletto aj implast.... hmmmm, no mozno sa tam fakt vyberiem 🙂

zusika
autor
1. okt 2009

ja ockovanie proti chripke neriesim..... raz som sa dala zaockovat a v tu zimu so mala 2x za sebou 40-ty teploty...a to vobec nebyvam chora..... takze odvtedy odolavam a liecim sa sama, kym nezomieram lekara nenavstevujem..... lebo ist do cakarne k lekarovi je riskantnejsie ako to neriesit vobec....tam skor nieco chytis od tych vsetkych prenasacov..... aj teraz som uz mala za sebou nejake silnejsie nachladnutie a prezila som na prirodnych vitaminoch, cajiku a mede.... ved nie sme z cukru, baby... nech si babence nezvykaju na ockovanie...

zusika
autor
1. okt 2009

pozeram ze aladdin ma reklamu aj tu naboku... 🙂 teraz sa stahuju a maju peknu velku predajnu

hajdylca
1. okt 2009

zusi, aj mne sa paci ten baby smile, ale ovela viac sa mi paci Camarello Q 12- ten ma este vacsiu vanicku, ako ten V-max- boli sme ho inak v HC pozriet-aj v aladine sme boli, len tam mali iba 3 kociky- asi sa uz stahuju do tej novej predajne, a boli sme v predajni www.babymania.sk- tam pred lidlom, boli zlaty mohli sme aj kocik skusit do auta ci sa zmesti... neviem, ci ist do toho targu,ci do tesina, ale asi do targu, len neviem kto ma rano zobudi ☹ 😒 tesin by bol blizsie.. vsak este uvidme- do soboty casu dost 😀 a som rada, ze nie som sama co planuje uz kocik kupit.. inak sa mi paci este tento kocik http://www.bambino-kociky.sk/popup_image.php?pI... len neviem aku ma sportovu cast- ci sa nesklada ako concord neo, lebo taky nechcem...

zoska
1. okt 2009

hajdy ten Q12 som videla, je fakt dost velky aj predavacka ho chvalila...len na mna ma prilis pestre farebne kombinacie 😅

no baby idem ja...beriem maminu na nakupy, vraj nema co na seba 😀 tak ju idem povlacit po obchodoch 😉
musim bezat,
zatial sa majte
vecer som tu ako na koni 😀 😀

zucana
1. okt 2009

zusika zusika v tom aladinovi je to mako casualplay co som chcela este na zaciatku...tak vazne rozmyslam....uvidim zajtra aku hodi cenu len za tie dva kusy a hento by som tam poslala mamcu kupit... 😕

zusika
autor
1. okt 2009

hajdy....ano, stahuju sa.... ale nas majitel zobral hned od tej novej predajne... to bolo on neho mile...
co sa babymanie tyka..ano, super personal - ale k tomu aj priamoumerne ceny...su drahsi ako inde.... co ja viem...
no a ci je skoro na kocik? mne je to jedno ci teraz alebo o mesiac - kupit ho musim, poverciva nie som..... a co ak potom nebudem vladat alebo nieco ine.... proste sme boli uz rozhodnuti a hotovo.. keby som videla dalsich 100 tak si len zamotam hlavu...
🙂

no kocky, idem ja domov... lebo dovod mojho ranneho stresu a nervu je tu zas....tak idem radsej prec teraz ja.... citame sa zajtra!! 🙂

hajdylca
1. okt 2009

zusi utekaj rychlo prec 🙂 inak ako ceny v tej babymanii mali fakt 😕 😕 vau- hlavne co oblecenia detskeho tykalo... 😨 ja teda poverciva nie som, ja som si cez mmb kupila krasne oblecko pre maleho ked som bola v 11t 😝 a teraz mi muz uz nechce nic dovolit dokupit, lebo mame aj od mamin a od svagriny toho kopu 😲 tak ideme hlavne plienky,osusky, matrac- postielku budeme mat tu mojej mami- neviem, ci si pamatate 😀 , overal- alebo fusak do autosedacky.a ja by som si chcela nieco kuknut na seba ci by nemali lacnejsie ako u nas 😉 zuci ja som uplne stratila prehlad- aky kocik ste teraz nakoniec vybrali? teda aky idu maminy schvalit???

zucana
1. okt 2009

baby ja som asi blba...ale v tom Hlohovci maju ten novy vintage aj s tym novym makom ...vyde ma asi o 120 eur viac ale ja som blba....myslite ze som blba ked tolko dam za kocik? teda bude to darcek mohla som si ale z neho nieco usetrit.... tak ktory diel je krajsi a lepsi?

http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

hajdylca
1. okt 2009

zuci utekam ja domkov,vecer neviem ci stihnem kuknut, ale teraz tak narychlo otvorila, neviem ci som to spravne pochopila- bud mozes mat taku vanicku, alebo taku- teda ako hlboky kocik, ej??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre