Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
30. jún 2009

jeeeej, tu sa cestujeee...
NY odporucam aj aj, teda ako dovolenkovu destinaciu, popozerat, pozit a ist prec...zit sa tam neda...zila som tam dva roky, moj manzel 13 a radsej sme sa vratili...
a aj Rim odporucam..to je jedno z miest kde si poviete, ze tu sa musim este vratit...a aj ja chcem ist do Grecka... 😀
ale mojim velkym, sice uz splnenym, snom je vyletna zaoceanska lod...bola som na nej 5 dni a bola to moja najlepsia dovolenka v zivote..sme si s manzelom slubili ze urcite este raz pojdeme...len musia deti trosku vyrast..

a vitam novu tehulku oriesok... 😉

zoska
30. jún 2009

caute, no ved som sa cudovala ze sa nikto nepridal do takej dovolenkovej debaty...ale asi ste mali povinnosti 😉 No ved aj ja by som mala zehlit radsej ako tu hodiny vysedavat, ale sa mi dobre so zuci kecalo 🙂
Zajtra ma ta kopa pradla uz asi zavali 😀 budem sa musiet do toho pustit, lenze ja zehlenie z duse neznasam...zeniem to do extremu a ked uz nieje co nosit, tak sa do toho pustim 😒 Aaale uz som aj mm donutila zehlit a moc neprotestuje, pusti si pri tom film a tri hodiny o nom neviem 😀 On ma totiz vyse 60 kosiel takze to som bojkotovala, ale obcas sa nad nim zlutujem 😀

zucana
30. jún 2009

zosi aj ja tu mam pradlo uz 2 tyzdne a muzikove kosele a kazdy den sa pyta ze kedy mu ozehlim tu bielu a ja ze sak mas milion dalsich bielych 😀
blumi a mna tiez muzik nahovara na lod ale ja bojim ci by mi nebolo zle lebo mne byva na lodiach....citit to tam?

olifcek
30. jún 2009

zoska: a jo, odpoved na Tvoju otazku x;O) nam to vyslo na prvy sup, chi x;o)

len mam stale pocas dna miniaturne spinenie, viditelne prevazne i ba na toaletaku, bielom, toaletaku, tak zajtra skocim ku lekarovi neohlasene, snad sa vmestim sestricke do poradovnika, lekar chcel, aby som prisla /pisali sme si mailika, chi/

zucana: dobe,. pridam aj datum nasledujucej kontroly, tam si kazda bude moct menit podla aktualnosti x;o)) len asi to pridam neskor, alebo raaaano,snad nevadi...x;O)

i ja si prosim nejake saty s cipkou, a chcem tristvrtove cipkovane rukavy, ale..nechcem dat za to vela x;o( asi zajtra skocime s kolegynami kuknut nejake saty, tak snad sa i podari x;o)

olifcek
30. jún 2009

ja som na obrovskej lodi bola 13 hodin, a aj delfiny popri nas plavali, bolo to super x;O)

ale mna more velmi nelaka, i ked som bola len v taliansku, grecku, bulharsku, chorvatsku...radsej mam chladok x;O)

blumka
30. jún 2009

zucana CHOOOOOOOOOOOOD....neviem ako je na inych lodiach, my sme boli spolocnostou Royal Carribean a to ze som na lodi som citila v noci ked sme spali a stale nieco cinkalo..a to vesiaky o seba v satniku 😀..a potom este trosku v divadle ked sme sedeli na nejakom predstaveni lebo divadlo je v tom nose lode...ale to len tak chvilkami...ja som bola na tej lodi v 5 mesiaci tehu a vobec mi nebolo zle...a to sme obchadzali burku, ze vlny jak fras a my sme nic necitili...
inak co sa tyka zabavy na tej lodi, v zivote ti toto neponukne ziadna cestovka...my sme nestihli vsetko co sme chceli za 5 dni...kazdy vecer muzikal v divadle, dva krat ladova revue, kazdy den nejaka diskoteka, alebo len take hranie v bare, rozne sutaze...no parada...
ked nepojdes ty, pojdem s tvojim mm ja 😀 😀 😀

ivush
30. jún 2009

No aj nám kamoši odporúčali takú zaoceánsku loď, že tam proste nuda nehrozí, presne ako píšeš blumka, vkuse nejaký program, zábava...no ale presne, to musia byť decká väčšie, s malými by si to človek ťažšie vychutnával....
My by sme chceli v septembri stihnúť nejakú dovolenku, ale určite len taký veget - more, piesok - aby mal Sami raj...preto sme vlastne USA zamietli, lebo kebyže tam ideme tak by som chcela troŠku pocestovať a to s drobcom v brušku a 2r Samim by bolo doooosť náročne 😀 tak nabudúce....
No a ja mám tiež destináciu, ktorú som si povedala, že určite ešte raz navštívim a to je Austrália 😉 Žila som tam dva roky a urČite sa tam raz chcem, aspoň na chvíľku, vrátiť a poukazovať deckám čarovné miesta, ktorými som sa túlala 🙂

olifcek
30. jún 2009

baby, tabulka doplnena o dve clenky, a o tri nove stlpce, plus dva bholi premiestnene trosku dalej, ale su tam a boli yakotvene prve dva stlpce....ved pozrite a uvidite x;O)

kto este nema pristup, nech mi posle do sukromnej posty svoj mailik x;o)

blumka
30. jún 2009

ivush a potom ma vezmes so sebou? 😀

zucana
30. jún 2009

ivush aj mna zober...blumi pojdeme spolu ja som v autralii este nebola ☹
inak ok pojdem na lod ale nem teraz ....
olif daj pak vediet 😉
olif ja som mala saty s takymi rukavmi...kurnik ked sa navleces do nich tak ti ich fakt poziciam...cca su to ale 34-36 😒

ivush
30. jún 2009

blumka kľudne, veď naši prvorodení to budú super parťáci a druhorodení tiež 😀 😉 takže sa perfektne zabavia a my sa budeme môcť venovať obhliadkam, shoppingu a taaak 😉 Inak pozerám, že Ty si tiež košičanka, ja taktiež 🙂 😵 Aj náš Sami sa tu narodil 🙂

olifcek
30. jún 2009

zucana: jo, Tvoje saty su nadherne. ale..ja normalne nosim tak 38/40 a ked uz budem v tom 16 tt, a bez cvicenia, lebo zatial mi nie je dobre pri namahe, snad to ale coskoro prejde, tak to bude chciet vacsie cislo este x;o( fnuk...

uz teraz mam velke brusko casto, lebo mam problem ist na velku x;o(

ivush
30. jún 2009

olifcek, no to je inak klasicky problem co mas, ja som to nezazila ani pri prvom tehu, ale vela kociek sa na to stazuje....treba vela vlakniny a coskoro sa to zlepsi.... 🙂

blumka
30. jún 2009

ivush..no ja som taka privydata kosicanka, inak som povodom z oravy.. 😀 a moja Terezka je napoly americanka...takze my sme taky poriadny mix 😀

ivush
30. jún 2009

blumka, čiže ona má aj americká papiere ?

blumka
30. jún 2009

jj..narodila sa v usa, takze to ma automaticky, no a slovenske ma tiez kedze my sme slovaci

ivush
30. jún 2009

blumi, jej, tak to má celkom dobrú devízu do budúcna 🙂 No a my inak žijeme v BA, ale vcelku často chodievame na východ 🙂

blumka
30. jún 2009

no nikdy nevies kedy sa ti take nieco zide... 😉

ivush
30. jún 2009

no tak to budeš mať teraz trošku kultúrny šok pri druhom pôrode 😒 ☹ žiaľ, že tie naše nemocnice - komfort, prístup a starostlivosŤ sa s tými vonku nedajú ani len v jednej vete vysloviŤ, nieto ešte porovnať ☹

blumka
30. jún 2009

Noo, po porode to porovnam zatial nad tym ani velmi nechcem rozmyslat. Starostlivost a hlavne pristup bol 100 bodovy aj ked si myslim ze ma nechali dlho sa trapit...no ale ktovie ako by moj porod prebiehal tu. Co sa mi ale velmi pacilo v usa bolo ze moj manzel bol so mnou od zaciatku az do konca, este aj pri cisarskom ktory uz musel nasledovat ma drzal za ruku. To tu pravdepodobne nie je mozne, ale mozno sa mylim.

cukruska1920
1. júl 2009

Ahojte....teeeda tu sa vecer kecalo.... ja som zalahla uz o osmej do postele... a teraz uz strasim hore 😀 o akej tabulke to hovorite? ja ju nikde nevidim 😕

ivush
1. júl 2009

blumka, no tak tu je určite iný prístup....proste treba prijať realitu, že tu sú ešte stále milé sestričky a ústretoví lekári skôr výnimkou než pravidlom 😒 A pri sekcii aj tu v niektorých nemocniciach dovolia mužovi byť priamo tam, ale už PO zákroku je to horšie.....nemôže byť nikto pri tebe, nemáš pri sebe mimino, atď ....:( A vlastne nadštandardné izby za kt. si priplatíš sú podľa mňa LTT (len tak tak) na úrovni štandardných izieb v public hospitals v zahraničí....

blumka
1. júl 2009

ivush, ja som pripravena...ved som tu zila cely svoj zivot, takze o tej starostlivosti viem co to..ono je to ale horsie prave pri tom porode, ked je zena zranitelna, potrebuje pri sebe niekoho, mozno len trosku ludskeho pristupu zo strany personalu...ale prezili ine, prezijem aj ja..
Ja nie som z tych "americanov", ktori ked pridu na Sk pozriet rodinu tak len nadavaju ake tu je vsetko hrozne a aky pristup a co ja viem co este...ono je to o ludoch, aki sme my, take je nase okolie...aj ten personal v nemocnici si vychovavame my...samozrejme nie par ludi ale keby sa do toho chceli obut vsetci tak verim tomu ze by sa to zmenilo...Len to je dlhodoby proces a naozaj by sa to muselo zmenit vo vsetkych sferach...

zoska
1. júl 2009

caute baby, tak mi dnes vzali krv a o 2 tyzdne poradna a dostanem aj knizku 🙂 bud.tyzden este sono 😉

Inak dnes rano sa objvili ranne nevolnosti...som s to vcera asi privolala ☹ Nechcem vam zneprijemnovat den podrobnostami, ale teraz mi uz je lepsie tak sa na tom smejem 😀 proste 2krat doma- ani raz som nestihla dojst na zachod a este na parkovisku v aute po volantom zohnuta do igelitky 😀 😀 no dáma proste

ivush
1. júl 2009

blumi súhlasím s tým čo píŠeš a ono ako vravím, na niektorých ľuďoch je už zmeny pomaly aj vidieť 😉 A zvládnuť to zvládneš, o tom absolútne nepochybujem (ani ty nepochybuj) lebo veď zasa nie sme najhoršia krajina na svete 🙂 Môj príspevok možno vyznel príliš negatívne, ale to asi len keď úzko porovnávam s USA a vyspelejŠím západom..... 🙂
Ja som inak tieŽ rodila CR, ale peeeevne verím, že sa teraz podarí prirodzene, no uvidíme 😉 o tom je eŠte veeeeeeľmi predčasné hovoriť....

zusika
autor
1. júl 2009

ahojte cestovatelky!!! drazdite tymi dovolenkami, ja sa tento rok nikam nechystam.... teda nie na dlho.... par dni Tatry a ak kupim dobre letenky..par dni v milane...tot vsjo..... ved budem mat inu zabavku aj iny smer vydavkov...vy sa chystate na dovcu tento rok?
prajem vam pekny den!!

blumka
1. júl 2009

ivush...to je normalne ze porovnavame...ja tiez porovnavam a niekedy len krutim hlavou..ale mna napr. amerika naucila byt trosku viac drzejsou...Nedam sa uz tak lahko odbit napr. sestrickou, ktora ma zjazdi ze preco klopem na dvere 😀 ..a lekari ked vidia ze clovek sa neda, ze sa vie za svoje pravo postavit, tak s tym jednoducho musia nieco urobit...
zoska...ja radsej nejdem hovorit ako mi je dnes...a to musim makat..v nedelu odchadzam na mesiac na Oravu, o dva tyzdne sa mi vracia svokra z usa do svojho domu (my tu teraz byvame), tak chcem aby prisla do uprataneho..a to este musim vyriesit kde si dame oblecenie a stahujem sa z jednej izby do druhej...musim si kazdy 10 minut sadnut, co uz nevladzem ...este stastie ze Terezku zobral tatino vonku a ze sa mi nepletie pod nohy

zusika
autor
1. júl 2009

blumka, no tak to "stahovanie" veru nezavidim....
no a k tomu porovnavaniu, nehadzala by som vsetkych lekarov v SR do jedneho vreca, je to o pristupe a o ludoch..... z oboch stran je velakrat co vycitat.... ale co ked rodit doma nechceme, vsak? ja vobec nemam rada lekarov a nemocnice, proste im neverim, ale asom presvedcena, ze ked tam pojdem z pocitom ze vsetci su zli a lajdaci a zle to dopadna, tak to proste naozaj bude cele na..... ale ked sa aj "pacienti" snazia a su trpezlivi a sem tam beru veci z nadhladom, tak sa to da.... proste tak to tu funguje a treba to bud prijat, alebo ist inde....alebo si zaplatit (ale ani to vzdy nie je zarukou dobrej starostlivosti).. pocula som ze v jednej porodnici v Ba je lekar, ktory veselo prijima peniaze za zazmluvnenie, ale na porody nechodi....

zoska
1. júl 2009

blumi tak drzim palce nech ti to rychlo prejde, ja nastasie mozem lezat, ale uz mi zacina byt dobre, snad to nezakriknem... no stahovanie ti nezavidim ani keby ti bolo dobre...ja som po poslednom stahovani nazoru, ze radsej vyhoriet ako stahovat 😀 😀 ale radsej niee

zusi- my ideme s kamaratmi do chorvatska, autami na tyzden 😉

ivush
1. júl 2009

Ja mám na môj pôrod vcelku príjemné spomienky, teda priamo na sále som sa veeeľmi milo a príjemne celý čas rozprávala s anesteziologičkou a potom na šestonedelí boli sestričky väčšinou OK, najhoršie sa mi spomína na pediatrov - od tých dostať nejakú info o vlastnom dieťati bol boj 😒 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre