Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
29. dec 2009

Blumi, Ty si na rodicovskej predpokladam, nie na materskej. Mala by si to oznamit zamestnavatelovi, do Soc. poistovne, zdravotnej, vsade... riad sa presne podla toho zoznamu, co tu bol pridany doobeda.

zucana
29. dec 2009

ahojte zienky...nasi uz odisli...tak som si poplakala...a prichytili ma pred domom svokrovci jak placem tak ma svokor zacal objimat ze nemozem ze ci sa mam v IT zle a ze vecer musime prist na veceru...
nastastie prave prisiel muzik z Rima tak uz je lepsie.
takze ja mam depky skor takeho typu ako maculik ale verim ze to zvladneme a svokra mi isto bude aspon varit a mamina so segrou tiez pridu ked budu moct...
a potom si to predstavujem tak ze ked mude mat mala aspon 3 mesiace na velku noc pojdem na SK a oddychenm si 😉
inak clovek si tak uvedomi ze je aj lepsie zvladat veci sama lebo naozaj ini ludia maju ine zasady a ine zvyky...vidim na mamine ktora teda nie je invazny typ ale sem tam tak zahlasi ze toto si daj tak a toto tak 😕 ale vzdy mi velmi pomoze...
a ozaj som strasne precitlivela a na nervy... 😨

lolka
29. dec 2009

ahojte 😉
ja som tiez velmi zvedava ako budeme zvladat sestonedelie 😅 svokra mi uz prislubila pomoc (je na dochodku) a nastastie vychadzame spolu dobre. uz som sa naucila pri nej si povedat svoje a urobit si podla seba 😵
mamina este robi, ale uz setri dovolenku, tak to myslim, celkom zvladneme....teda kym sa ako - tak spamatam a najdeme spolocny rezim s malou.

zuci, joooj, verim, ze ti je smutno, rodicia su predsa len rodicia ☹ ale mas super, ze mas takych dobrych svokrovcov......svagrinna to v IT az take fajn nemala 😒
ozaj, isli ti prepalit tie filmy ?

suzon78
29. dec 2009

ahojky zuci, neboj mamina isto príde a pomôže Ti a svokru máš tiež na blízku, keby si niečo potrebovala....Nemáš tam v IT, dáku kamošku z SR, ktorá tam tiež býva? Ako dlho už žiješ v IT?

zucana
29. dec 2009

loli hej podarili .. 😵 dakujem moc pekne ...bude ti volat segra 😉
inak som sa zoznamila cez konika s jednou co prisla pred nedavnom zit do Padovy tak sa tesim ked sa stretneme osobne...ma 5mesacneho synceka ...a potom tu mam par kamosiek talianok ale to neni ono ...
a zijem tu uz 2 roky a 2 mesiace
😅
a uz treti dekoder nejde....

suzon78
29. dec 2009

vidíš, tak super aspoň, Ti nová kamoška pomôže a poradí okolo dieťatka, keďže ona už drobca má. Za tie dva roky už vieš dobre taliansky? Jedna moja kamoška tam išla pracovať, ale tá tam je cca rok, veľmi sa jej tam páči a tiež plánuje ostať, ale on je niekte pri pobreží..

lolka
29. dec 2009

zuci, no super, budes mat kamosku 😉 a slovenka je bude urcite blizsia ako talianka 🙂
tak, u nas sa prave domalovalo........a bordel ako v tanku 😖 zajtra bude muzik upratovat, ja uvidim kolko budem vladat.
inak, dnes mi dost tvrdlo brucho, neviem co tam Viki stvara 😕

matesl
29. dec 2009

ahojte 😉
tak som aj ja po 2 hodinovej sieste

lolka, ja som rada, ze sme stihli vymalovat ked som bola v 5 mesiaci, kedze od 6 uz lezim 😅 ale nestihla som uz dat tapetu na jednu stenu do spalne, co som chcela, ale to mozem aj potom 😉

blumka
29. dec 2009

maminka, hej, tak som to myslela..jasne ze uz mam davno po materskej...len som myslela ze ci tam je nejaky iny postup, ked to je uz druhe dieta...

blumka
29. dec 2009

suzon, ved prave to bolo na nervy...manzel z jednej strany a Tete z druhej...ale uz nechrape...teraz si pre zmenu obaja zo sna rozpravaju 😀 😀
uz sa tesim ked budeme styria...inak vcera sme uz poprehadzovali trosku postele v spalni pre pripad, zeby sme tam museli byt styria..no to bude sranda 😀 😀

matesl
29. dec 2009

blumka,
doobeda som dala nejake linky a v poslednom bolo pisane aj ked ides z materske do materske...hod ocko 😉

selyma
29. dec 2009

Ahoj babky. Tak s apridam trochu, ja som tiez rada, ze svokru mam pri sebe, aspon pomoze, ale tiez sa pbavam toho, ze ona bude vediet vsetko najlepsie a uplne inak ako chcem ja. Ona uz teraz vie, ze osmy mesiac je rizikovy, lebo to sa niekedy tak hovorilo, ze sa nesmiem natahovat, lebo ze si mala obtoci pupocnu snuru okolo krku a pod. Obavam sa, co to bude potom- daj jej umele mlieko, lebo ho mas malo alebo slabe a podobne, ako sa kedysi na take vaci verilo, oblec ju viac lebo je zima - ona je taka uzimena a ja urite nechcem dieta navyknut na tridsat stupnove teploty. No dufam, ze to nejako zvladnem a ze to nebude take ako si predstavujem

lienka2
29. dec 2009

ahojte,
prispejem aj ja trocha.. svokra byva 10 min. autom, mama 15.. ale nespolieham sa na to, ze mi pridu s malym pomoct.. ani teraz sa nejdu pretrhnut od ochoty.. vsetko si robim sama, teraz s pomocou manzela, lebo som na antibiotikach.. takze len tisko zavidim, ked citam ako sa mamicky chystaju vam pomoct.. 😒

maculik
29. dec 2009

suzon, no, neprebehol celkom hladko, lebo kvoli epiduralke som nevedela vytlacit malu (necitila som vobec tlaky), tak jej museli pomoct pumpou. Ale az na toto bol porod uzasny a urcite zavazila aj uzasna starostlivost v nemocke, citila som sa ako v hoteli, stravu taku, ze mi aj manzel zavidil 😀 Som zvedava, ake to bude tu v Nemecku...

manzel uz dosiel z toho Norska a doniesol nejake veci pre malu, to take normalne z Benetonu, a pre maleho teda ma dorazil - take cierne body s bielou lebkou a zelene rockove Led Zeppelin.... Tak hovorim, ze to cierne bude len na doma, a on ze nie, to pojdeme k dr v nom, a ja ze to ja teda nepojdem, pojdes sam 😀

maculik
29. dec 2009

tak som ten ocinkov ulovok odfotila - https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

blumka
29. dec 2009

maculik, manzel je srandista 😀 😀 😀

zucana
29. dec 2009

msci pekne fotky a adelka je aka zlata...
tie body akoby som mojho muza videla 😀
suzon ty mas tiez pekne foto 🙂

zoska
29. dec 2009

ahojte bruškane 😉
tak od štedreho dna som sa tu neukazala, ale dočitane mam všetko...zodpovedne 🙂

maculik tie body su perfektne 😀

ja som si dnes pozurila na poradni...nechali ma čakat 3hodiny, som myslela ze ma porazi...tlak 140/90...uzas
mala je stale KP, este za 3 tyzdne jeden utz na potvrdenie a potom sa uvidi, ale zatial sa vsetci tvaria, ze prirodzene sa to da a keby nieco tak sa spravi cisarsky...no sa tesim prevelmi...akoze nechame ju vytrapit a ked to nepojde tak pod noz...no naco???
niesom zastanca CR, ale v tomto pripade by som ho brala hned...mala ma rittku dole a nozicky vystete hore pri hlavicke, akoby sklapacku robila 😒

suzon78
29. dec 2009

jééj maci podarené sú tie body 😀 , malý bude v nich bohovský 😉
zuci, díky 😉 , to som len experimentovala, si ma inšpirovala, chcela som to ešte stihnúť, kým sa dá..
zosi, neboj ešte sa otočí, ver tomu, moja bola tiež KP a behom jedného dňa sa otočila, dúfam teda, že zotrvá..

mmaarrttiinnaa
29. dec 2009

ahojte ...

maculik tie body su perfektne 🙂

matesl
29. dec 2009

Zuci,

to ta fakt nechaju rodit normalne? svagrine povedali, hned ze cisarak, ze nebudu riskovat, ze by maternica v polke porodu zastrajkovala a prestala pracovat a mala by sa zasekla...vraj vzhladom k veku...ma 34

a skusala si nieco na jej otocenie? ja som na to aj citala na nete nejake rady...

matesl
29. dec 2009

zuci tu to je...vyskusaj ako pomoct otoceniu baba

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=678

matesl
29. dec 2009

pardon, malo to byt tebe Zoska 😀

blumka
29. dec 2009

zosi, akurat dnes som citala clanok, kde bolo pisane ze babo sa moze este otocit aj pocas prvej doby porodnej, tak mozno preto tak tvoj lekar uvazuje..ale ja by som sa na to velmi teda nespoliehala...mojej kamosky mama ma 4 deti, tretie rodial KP a chvalabohu bolo vsetko ok, ale vraj to bol jej najhorsi porod

maminnka
29. dec 2009

maculik, to by som na Tvojho manzela nepovedala, to lebkove bodynko 😀 😀 😀

maculik
29. dec 2009

no, tie body su fakt zaujimave 😅 Ale ked mi povedal cenu, tak som ho skoro prizabila, ved za to sme mohli kupit napr.v H&M neviem kolko veci 😠 😝 Ale co uz. Inak, Norsko je vraj brutal drahe, este drahsie, nez Lux, a tam je teda pekne draho. Jedno pol litr.pivo stoji 9Eur, obyc.kebab ci take nejake jedlo u Indov okolo 10... Takze manzel improvizoval a dosiel domov a nevedel sa dojest normalnej stravy. Som mu povedala, ze vidis, keby si nekupil tie dve bodynka, tak si mohol mat aj na lepsie papanie 😀

maminka, praveze on je taky typ, mozno ked si s nim robila, tak vyzeral len taky seriozny, ale inak je dost uletovy a hlavne co sa tyka takychto veci 😉 Ale zase je to dobre, lepsie, ako keby bol nejaky suchar, treba to trosku vyrovnavat, lebo teda ja by som toto v zivote nekupila 😅 😉

zosi, tak to je teda divny doktor. Ved to mozu aj nestihnut, ak uz prilis dole klesne a nebude sa dat ani rezat, ani nebude postupovat, tak co chcu potom robit? Skus tie cviky na pretocenie, lebo teda hentak Ta nechat trapit, to by nebolo velmi dobre 😒

zoska
29. dec 2009

Dakujem matesl 🙂
poskusame nejake metody, aj ked uz teraz nejake skusam, uvidime co bude na utz o 2 tyzdne...

blumi...aj mne dr. hovoril, ze uz zazil, ze dieta sa otocilo hodinu pred porodom, no len ja sa vidim zeby som dost stresovala, asi nic moc byt v takej neistote...no ale zatial nezufm, stale si hovorim ze casu doooost 😀 😅

zoska
29. dec 2009

maci tak mi padla sanka pri tych cenach...aj mne manzel spominal, ze teraz ako chodi do finska a danska tak ze je tam nenormalne draho, ale 9eur za pivo, tak to uz je moc 😒

matesl
29. dec 2009

zoska, skus to s tou baterkou a svetlom, mojej kamosky znama to skusala...mala sa nakoniec tocila 2 tyzdne pred porodom...mozno to fakt funguje, deti su zvedave...svietila jej pod perinou 😉

zoska
29. dec 2009

hej to vyskusam, je to nenarocne a muz bude mat z toho urcite šou 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre