Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

martulanr
5. jan 2010

Olif kolko meria mala?

olifcek
5. jan 2010
blumka
5. jan 2010

olif, okrem toho ze je jeden hrubsi a druhy tensi nevidim rozdiel..tak asi podla ceny . ak chces monitor pod matrac lepsie bude tensi...ale nemyslim ze by to mal byt nejaky extra rozdiel..my mame u nas jeden hruby a u nasich tenky, a na oboch sa TEte spi dobre

olifcek
5. jan 2010

blumi, staci, ked nas pustia v nedelu, alebo v pondelok, budem uuuplne spokojnaaaa...ale...neratam radsej s tym, ze malicka trhne kazdy den 50ml na vahe plus x;o) i ked tvrdili, ze od 2kg to uz ide rychlo... 😵

to aby som ju zacala skoro prebalovat a podobne...glllg...

no...blumi...co to len tu TeTe uciiis? x;oD

macu, ked vecer zanesiem mliecko, popytam sa Ti na znacku cumlikov...x;o)

inak...ved my este nevieme poriadne z prsnikov papaaaaaat, aaaaa....ale ked podrastie a zosilnie, tak asi to bude lahsie, ze? mamicky?

sely netusim, ale ked nezabudnem, opytam sa, ci mi ju vedia zmerat, ale podla mna bude aj o 5cm dlhsia ako bola x;oD

olifcek
5. jan 2010

jaaaaj, to nie pre sely, ale pre martu bolo x;o)

blum jeden je tvrdy a druhy menej...

andrea2603
5. jan 2010

olif, už keď sa maličká takto pekne rozpapala, tak tá váha pôjde pekne hore, uvidíš

blumka
5. jan 2010

olif, to je normalka ze predcasniatka nevedia sat z prsnik, prave preto co hovoris ze su slabucke...ale vydrzte ak sa vam bude dat a ked malinka zosilnie pojde to lahucko...
olif, hmm...zasa nie je dobre ked je moc tvrdy ale makky uz vobec nie, to nie je dobre na chrbticu..

garonka
5. jan 2010

olif no myslela som presne to predoperačne, a som myslela že beru krv a ekg, no ak ma šupnu na cisarak tak parada

my mame matrac kokos-molitan-kokos, a oba su perfektne ktore si vybrala, len aby u bociana mali matrace ja som pred vianocami tam kupila španielsku deku nemali ju na predajni, tak som vyplatila a čakam kym im zo skladu príde do predajne a pekne si pre ňu pôjdem alebo mi ju ujo prinesie domov veď bývame oproti, a majitelia su veľmi milí ľudia

fííííííííha mala krásne priberaaaaaaaaa tak už len pomaličky hajde domov k tatovi 😉

blumi, mala Tete je podarena, to slovo picoky sa mi fakt pači 😀 😀 😀 😀 môj drahy sa rehotal ako deti vedia povedať po svojom 😎

blumka
5. jan 2010

garonka, v nedelu v kostole ked vsetci ludia klacali, tak ona zacala utierat rukou manzelovi topanky, ze ocko, pinave papucky 😀 samozrejme na cely kostol 😀 😀

suzon78
5. jan 2010

Ahpjte 🙂

olif ja mám tento matrac:

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

objednala som si monitor dychu, tak preto tento madrac, aby som mala istotu, že dych zachytí, keďže, pri tomto matraci to garantujú, je stredne tvrdý, tak som hádam urobila dobre... 😕

garonka
5. jan 2010

blumi toto bolo fakt super 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 sa šuľam od smiechu až ma bruško rozbolelo 😀 😀 😀 😀 to je užasne ak deti sa učia rozpravať a povedia si po svojom 😀

blumka
5. jan 2010

baby, keby vam monitor nechcel zachytit cez matrac, dajte ho pod plachtu a na to davajte spinkat babatko 😉

blumka
5. jan 2010

gari, ved pockaj, za chvilu to mas aj ty doma 😀 Tete je fakt papula..uz vie toho dost povedat ale najlepsie su aj tak tie skomoleniny

suzon78
5. jan 2010

dnes som bola posledný krát na kontrole u svojej obvodnej gynekologičke, tak krčok drží je polotuhý a má 34mm, malá je stále našťastie dole hlávkou. Merať ju nemerala, tak neviem váhu, tak hádam o týždeň v nemocke sa dozviem...vypísala ma aj na materskú od 1.1.2010. Paradox je, že v nemocke mi dávali infúzie, aby krčok viac nemäkol a teraz mi doktorka hovorí, aby som ešte náhodou neprenášala, tak fasa. Magnézium mi dala už len do 38tt potom už vraj nemám brať.

olif, ty si išla najprv normálne na prirodzený pôrod? Ako dlho nechali plynúť kontrakcie, kým zistili, že krčok nechce povoliť...normálne mám teraz obavy, či sa vôbec aj mne otvorí 😕

olifcek
5. jan 2010

nasla som i teeentoo

http://www.webyshopping.sk/webyshopping/action/...

toto je asi tiez dobra zlata stredna cesta, ze?

blumka
5. jan 2010

olif aj cenovo je ok 😉
suzon, moja spolubyvajuca v nemocke dostavala magnezko este aj pocas 38 tt v piatok ju pustili domov a v nedelu vyrehotana prisla porodit...
takze je to velmi indivindi...

suzon78
5. jan 2010

blumi..dúfam teda, že tá moja doki vie čo robí, ja mám dosť aj tvrdé bruško, som zvedavá, čo to so mnou urobí, keď ho vysadím..ale asi nechce zbytočne zastaviť prirodzené skracovanie krčka..

martulanr
5. jan 2010

nestiham vas citat beham ako dôchodca z obyvky do detskej ledva chodim idem ja do postele krížovky lúštit zajtra docitam
dobru noc

blumka
5. jan 2010

suzon, myslis magnezko? ja ho tiez beriem a na poradnu idem 14.1 tak sa spytam, ze dokedy vlastne ho mam brat...nechcem kvoli tomu ze ho vysadim porodit predcasne ale zasa ho nechcem brat az do 40tt a potom sa nebude nic diat

suzon78
5. jan 2010

blumi..no veď toho sa aj ja bojím ☹ hádam všetko dobre dopadne..
babenky vy máte akú dĺžku krčka?

zoska
5. jan 2010

ahojky 😀
dakujem ze ste mi tolke drzali plce...nakoniec mi to veeelmo pomohlo 😀 Acko mam, juj sa tesim, ale aj som lahku otzku potiahla...
a hned z BB som sa ponahlala na predporodny kurz, skoro som ho nestihla... a dobre bolo, uzitocne veci...este 5 utorkov ma caka, snad vydrzi mal dovtedy 😅
Andrea vsetko naj, naj, naj k meninkam 😵
olif mal pekne pribera...tk sa ti to uz fakt blizi ten odchod z nemocky 😉 neboj zvladli ste doteraz zvladnete aj potom

blumka
5. jan 2010

suzon ja ani neviem, ani v knizke to nemam napisane...ale mozno v tych spravach co mi pise doki a zaklada do knizky to je..idem kuk

andrea2603
5. jan 2010

suzon, mne dlžku nikdy nemeral, len vždy povie, že sa neskracuje a neotváram sa. Do tehot.knižky píše len hodnotu cervik.skóre. Ináč zaujímavé, že každý gyn.má iné metódy.

suzon78
5. jan 2010

blumi a zmenila mi aj typ magnézia, doteraz som brala magneB6, povedala mi, že už mi neni treba brať toľko B6, že stačí čisté magnézium. Kázala mi kúpiť magnerot, že je v tehu lepší a lepšie sa vstrebáva. Len je zaujímavé, že doteraz som brala magneB6 3x1 a teraz ten magnerot mám brať 1x1 a popri tom mám takmer rovnaké množstvo mg horčíka.. 😒

maminnka
5. jan 2010

babulky, co sa bojite porodu, ide to aj takto: http://langova.blog.sme.sk/c/215084/Ako-som-rod...

andrea2603
5. jan 2010

zoska, dakujem krásne 🙂 Aj ja gratulujem k Ačku.

blumka
5. jan 2010

mne tiez nikdy nepovie dlzku, iba ci som otvorena alebo nie a ani to CS mi nepise, len to tam povypisoval, ze bez dilatacie a ze na vchod nalieha velka cast plodu (ritusa 😀 ) ale nic viac...
a s tym magnezkom neviem...ja som napr. pri Terezke vobec nebrala ani vitaminy ani magnezko a prenasala som ju 6 dni

suzon78
5. jan 2010

adi všetko naj k meninkááám 😉 , ale tak meria ho aj tebe, len ti to nezapísal, keďže je všetko OKI, možno si to zapisuje do svojej evidencii v pc

blumka
5. jan 2010

andrejka aj odo mna VSETKO NAJLEPSIEEE

suzon78
5. jan 2010

blumi, tak je to naozaj indivindi...doktori, tiež nevedia predvídať, konajú preventívne, hádam príroda zvíťazí a telo si samo poradí 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre