Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
9. jan 2010

No tak som si myslela, ze to mam pit menej vody, ked sa mi zadrziava. Inak som si myslela, ze mna sa take nemoze tykat, ze zadrziavanie vody. Ale zmylila som sa.
Inak babky, ja v poslednom case myslim len na to, ze ci vsetko bude v poriadku, ze ci mala bude zdravucka. Tak mam take myslienky. Ci som urobila vsetko pre to, aby bola zdravucka.
V pondelok idem do poradne, ael to neviem, ci bude robit utz, ale asi nie. To mi bude vediet povedat, kolko vazi? Ja nemam momentalne ani predstavu. Naposledy pred mesiacom mala 1500g. len chcem, aby ma nejako pozrela, lebo tu sa v poslednom case pomaly otvarate. A ja neviem, ze ci nahodou aj ja sa neotvara,ci je to citit a tak.

suzon78
9. jan 2010

sely v každej poradni je to asi individuálne, ako čítam....primár v našej pôrodnici behom chvíľky skontroluje, prietoky aj bábo pomeria, obvod hlávky, obvod bruška a dĺžku stehennej kosti, na základe toho vypočíta váhu bábätka...tie obavy čo máš ty, mám aj ja, je to normálne, všetky predsa chceme zdravé detičky a nepochybuj určite si urobila len to naj pre svoje bábo 😉

selyma
9. jan 2010

dakujem suzon za povzbudenie

zoska
9. jan 2010

juj olifka a to z coho? nieco som si o tom nasla na nete, a pri tych jednoduchsich pruhoch je to tak ze sa to napravi samo....drzim paste aby to bol vas pripad... hlavne ty bud silna, nech mas dobre mliecko...muzik nech si ta pomojka..myslim na vas

zuci super ze je vse o.k., som zvedava co bolo v nemocke ked muzik chcel poriadky robit...ten by nase zdravotnictvo asi nezozdychal...

zoska
9. jan 2010

co som pocula, u nas sa posl. mesiac chodi na kontrolu do nemocky raz tyzdenne...tak skontroluju prietoky, ozvy...cize normalny utz a to je vsetko...

normalne zacinam mat paranoju ci mi dobre vysetrili tu cukrovku...vysledky boli o.k., ale ja som strasne smadna, predtym len vecer a teraz pocas celeho dna...pijem ako keby ma za to platili

selyma
9. jan 2010

presne zoska mne sa to stalo vcera, a do vecera som mala opuchute nohy, neviem ci to nebolo z toho, ale bola som velmi smadna

lenica81
9. jan 2010

sely, take blbe myslienky mam aj ja... neboj... vsetko je to tym, ze clovek si proste obcas neodoprie... 😀 teda u mna... inak som sa snazila... aj som sa hybala, este aj dnes sa chystam sa trochu ponatahovat... mam novu fitloptu... lebo stara mi bola nizka, co som na to prisla, tak som ju venovala segre... 😉 lebo medzi lopatkami ma dost pobolieva... i ked sa snazim byt narovnana... ☹

suzon78
9. jan 2010

manžel ma chcel potešiť a vydrhol celú kúpelku, lenže použil aj savo na sprchový kút a teraz celý dom srdí od sava, myslíte, že to môže malej ublížiť, keď to vdychujem? Rýchlo som vyvetrala, ale kúpelka stále smrdí a na wc chodiť musím ☹

andrea2603
9. jan 2010

suzon, keď si dobre vyvetrala, tak to by nemalo vadiť.

olif, no smutná správa ☹ . Môj syn mal tiež ten pupočný pruh a veľmi dlho /cca.1/2rok/ a len sledovať sa to malo a potom že až po roku sa to rieši operačne, ale jemu sa to pekne samé upravilo 🙂 .

u nás sa do nemocnici chodí od 36 tt. len na prietoky každý týždeň, ale poradňu až do konca tehu robí môj gynekológ.

granado
9. jan 2010

Ahojte babky neviete čo je so Zusikou? Písala v téme porodnica v PN a aj tam sa jej nemožu od 4 jan.dočkať. 😒

zucana
9. jan 2010

dobre rano babenky...olif to ma mrzi musis byt silna....verim ze vsetko bude oki...

takze k mojmu vcerajsiemu vyjazdu a ako andy napisala prezretiu prodnice a zazitku...

takze som volala mojmu doktorovi ze ci mam ist na pohotovost lebo mam ten vytok aj cez den nie iba rano....tak povedal ze ano aby sa preverilo ze to nie je plodovka...

tak sme sli...bohuzial sme natrafili na lekarku s ktorou nemam vobec dobre skusenosti z februara 2009(kedy sme prisli o babo) ta proste aj vtedy nic nespravila, nechcela niest zodpovednost za vyjadrenia ani nic a aj tentokrat mi povedala ze ma hospitalizuju lebo videla trochu vody ked ma palpacne vysetrovala. Takze prosim pekne iba toto vysetrenie mi spravila a isla som na izbu. Lenze nemali pre mna miesto tak ma dali na porodnu izbu (to je izba kde ti zacina porod a z nej potom idem na porodnu salu....(aknajdem kabel dam aj foto ). nakoniec to nebolo take zle lebo som bola sama ale bol ten spominany porod.
Potom prisla sestricka, urobila monitorovanie babatka a videla par kontrakcii...prisla ta super doktorka,pozrela papier a ze dobru noc.ja ze a sono a vysetrenie ci je to plodovka? ona ze zajtra....

takze som cakala do 7:30 dnes rano ked prisiel moj muzik...doniesol mi ranajky lebo som nechcela tie nemocnicne a cakali sme na lekara .... 10 hodin lekar nikdy...sestricka mi pozerala vlozku...ze vsak nemam velke tie vytoky, urobila zala hodinu monitorovanie babatka a 11 hodin a lekar nikde...tak sa uz muz nasral a zavolal nasmu ktory zavolal do nemocnice nech sa laskavo okamzite na mna ide pozriet osetrujuci lekar...o 11:30 prisla doktorka...
prezrela ma palpacne-vraj som uplne zavreta.zobrali mi vzorku (inak prvykrat som videla takyto sposob-oni aby neporusili vak tak daju taku umelohmotnu akoby pistil ktora je ako vybratok ale duta a do toho daju tu spajlu na odber vzorku) a potvrdili ze to nie je plodovka...potom mi urobili sono- ze je tam plodovky ok nejake AFI 9. doktorka skonstatovala ze ona by ma poslala domov...a ja ze jasne...
tak ze ok a ze musime pockat na spravu tak som sa sla prezliect a o 13:10 cize po hodine nam doniesli papier s troma riadkami....bola som hladna unavena moj muz tiez a taky bol nervozny z toho cakania a pristupu....
ze nas jednoznacne musi odrodit nas lekar a musi byt pritomny... svokor itak vytoceny ze moj lekar neprisiel...
som mu volala a povedal ze sa uvidime vo svrtok...ze na kontrolu plodovky...
po prichode domov som si nasla aj vysledok kultivacie...vsetko ok ziadne bakterie nic....

co z toho vyplyva? ze ked chcete sa ukludnit a idete na pohotovost aby ste sa dozvedeli na com ste vas este viac vystresuju...tu dnesnu proceduru mi mohli vklude spravit uz vcera...a mohla som spat doma...ale co uz

inak uz ste boli niektora na monitorovani? ake malo hodnoty babatko? lebo zvacsa to bolo od 130-140-150 ale niekedy ked sa moc hybala tak to slo aj na 170....
takze taky moj zazitok...
jani takze to 50 min.cakanie v nemocke je asi vsade rovnake...jedine kedy necakam ked je tam moj lekar....

suzon78
9. jan 2010

ahoj zuci, tak si si teda poriadne vytrpela, to je prístup, tú hnusnú doktorku by som hádam pretrhla, inak aj u nás sa nájdu také indivíduá, ktorým by mali byť odobraté diplomy...ale hlavné je, že si v poriadku ....ja som bola tiež v nemocke na monitoringu, moja mala 120-130-150 a keď som sa raz vytočila kvôli drzej sestričke, tak môj adrenalín prešiel k maličkej a tep jej vyskočil na 160-170. Optimálne je vraj kolísanie 120-160.

raa2
9. jan 2010

zuci si to riadne "uzila", ti poviem otras pristup a vychyrena doktorka, no katastrofa, som rada ze si ok. Drz sa 😉
Fakt zazitok, ktory nepotesi... Na tie ozvy idem vo stvrtok, tak ti mozem potom povedat ake budem mat hodnoty, mozme si ich porovnat...

My sme dnes boli este navliecky na perinku a vankusik kupit, cely den sme sa po obchodoch spacirovali, dufam ze uz mame vsetko...

zucana
9. jan 2010

dik baby ... inak take ze prietoky alebo vaha malej ani ako je otocena ze nehrozi...tak musis prosit aby si sa vobec dozvedel na com si...
ale mala bude stale hlavickou dole lebo nalavo sa mi vyduva chrbatik...zadocek mi dlaci az k rebram a na pravo citim jak natahuje noziky asi 😉

zucana
9. jan 2010

a som rada ze som domenka...muzik isiel do japonskej po veceru...
a dufam,ze ked pojdem rodit tak ta nadstardant izba bude volna inak tam ani nejdem a rodim doma som povedala 😀

raa2
9. jan 2010

je tam teraz vela porodov? normalna izba je na figu? tu v rakusku je normalna izba taka ako na slovensku nadstandartna izba...

suzon78
9. jan 2010

😉 neboj výjde ti to, najlepšie by bolo, keby ten tvoj doktor mohol byť pri tebe, podľa toho, čo píšeš je zodpovedný a je dôležité, aby si verila tomu, komu sa zveríš do rúk, aspoň, ako dozor, keby mohol pri tebe byť..zuci užite si s mužíčkom v pokoji dnešný večer a dobrúúúú chuť 😉

zucana
9. jan 2010

no ved ja verim ze bude on pri porode 😉
akoze izby su ok len ja chcem byt sama...to je akoze nadstandard plus tam mas telku a neviem co este co ma ale nezaujima...a plati sa...

andrea2603
9. jan 2010

zuci, no aspoň vidíme, že všade je to inak. Tu,čo aspoň ja viem, tak spravia všetky vyšetrenia hned a keď je všetko v norme, tak šup domov.
Zusika tu asi pár dní nebola, myslím.

maculik
9. jan 2010

zuci, tie ozvy mas dobre, u mna to je presne tak, ked sa velmi hybe alebo mam kontrakcie, tak to ide na a nad 170, inak medzi 130-150. Takze uplne idealne 🙂
ja mam od rana stale bolesti ako pri menzese a brucho ako kamen, len polihujem, akurat som bola na 10min sa prevetrat pred domom. Teraz ideme ulozit malu a asi pozrieme nejaky film.

olif, drzte sa 😒 Uz sa vam tak krasne dari, a teraz zistia toto, ach jo. Ale zase dobre, ze to zistili, vysvetlia vam, aky bude postup a uvidite. Moj brat to mal (a to bol narodeny v termine) a do roka sa mu to napravilo, teraz ma 19 a pruh sa neobjavilo 🙂 Asi len bude musiet byt sledovana. Drzkaj sa. Neboj, o chvilu vas pustia, doma uz to bude ine, aj myslienky budu pozitivnejsie, aj ked ty depresiam neprepadas, prave naopak, este aj nam dodavas energiu 🙂

zucana
9. jan 2010

baby dala som tu foto mojej izby co som tam stravila noc....

blumka
9. jan 2010

ahojky kocky..
zuci, no "prijemny" zazitok... 😒
ja chcem tiez nadstandard..teda byt sama na izbe, ostatne ma nezaujima. Ale chcem mat hlavne klud v noci, aj ked mozno nebudem moct od bolesti zaspat, ale aspon mi tam poza usi nebude nikto cudzi fucat a chrapat 😉
mne ked robili ozvy, tak ked Juli spinkala boli okolo 120-130 a ked sa tam hmyrila tak okolo 160...

suzon78
9. jan 2010

júj zuci, tak takúto deprimujúcu izbu nemáme ani mi tu v SR v Žiari, ja som síce bola na nadštandarte, kde bol len krajší nábytok a telka a samostatné soc. zariadenie, oproti klasickým izbám, ale dokonca aj tie klasické izby, sú u nás o 100% lepšie, jediná nevýhoda, že na izbe je viac žien, ale inak v poho. Najviac sa mi na tej izbe čo si bola nepáčia tie obkladačky, pôsobí to dosť chladno, takto si predstavujem pôrodnú sálu...

lenica81
9. jan 2010

no... deprimujuca ako deprimujuca... ja som zvedava, aka bude ta moja... 😅

ja som mala tiez ozvy okolo 150...

prala som tie mini vecicky pre babo... a povesajte tie ponozticky... inak, su milunke s protismykovou upravou... pokym bude chodit, tak mu budu davno male... 😀

idem sa pogulat na lopte a potom si checknem tv a budem zehlit, niezeby sa mi veeeeeeeeeeeeeelmi chcelo... ale napada mi na to zbytocne prach a opat to prat nechcem... 😔

zucana
9. jan 2010

suzon no ved toto nebola nemocnicna izba...toto je ta predporodna kde ta drzia do porodu...len nemali miesto tak ma sem svihli...to bolo na tom najsmutnejsie....telefon sa mi nabijal pri operacnej lampe 😀
leni ja som vcera prala...a dnes som si nasla skoro vsetko pozehlene 😎 svokra bola na navsteve 😅

blumka
9. jan 2010

zuci, tu v Ke to napr. robia tak, ze automaticky ides na operacku, lezis tam s ostatnymi zenami v takych "boxoch" (samozrejme, ze kazda zena v jednom) oddelenymi plachtami...ale to preto, lebo tam si prvu noc neustale kontrolovana....mne napr. davali uz ani neviem kolko infuziek, 4 injekcie do zadku, prisiel v noci internista ku mne, robili mi skoro kazde 2 ci 3 hodky monitor...proste ma museli pozorovat a to by sa na normlanej izbe nedalo...az rano ked bolo vsetko ok tak ma prelozili na izbu...
no a ked som tam lezala ja, tak som zazila 3 porody a dve dalsie s podobnymi problemami ako ja..cize rizikovky na pozorovani 😉

zoska
9. jan 2010

zuci no pekne...
nechapem preco ti to vysetrenie nespravili vcera, ved neslo o nic narocne... kokso toto sa vyrovna asi aj pristupu u nas...
no hlavne si uz domka a vse je o.k. 😉

suzon78
9. jan 2010

zuci, jáj tak to potom ťažko porovnávať, možno potom nakoniec aj tie naše vzdychárne sú také isté, musím si spraviť exkurziu u nás v nemocnici 😉 ....ale je to na zaplakanie, aké je to zdravotníctvo, tehotné ženy a teda rodiace ženy si zaslúžia útulnejšie priestory ☹

zucana
9. jan 2010

mala som tam jeden plagat plaze 😀

suzon78
9. jan 2010

blumi, to je zaujímavé, sme v jednom štáte a v každej nemocke to je inak 😖 , ja keď som bola v nemocke, tak monitor mi vozili na izbu aj infúzky dávali, jedine na sono som chodila do ambulancie k primárovi a veľakrát v noci som počula, že rodiace ženy viezli na sál už len po kontrakciách...no musím sa ešte popýtať, ako to je, či je ešte aj predpôrodná izba, ale tak asi pri tom strese a bolesti mi to bude asi fakt jedno...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre