Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
15. jan 2010

sisika ako velmi ti to tecie?

teuska
15. jan 2010

Blumka aky je rozdiel medzi klokankou a baby vakom? Som citala, ze klokanka nie je vhodna pre male deti, alebo sa mylim?

sisiska
15. jan 2010

blumka,

nesteka, iba mam dost vlhke nohavicky, ale po nohach mi nesteka nic...

sisiska
15. jan 2010

urcite to u mna trva dlhsi cas ako len par minut, kym su nohavicky vlhke...tak teraz neviem...

zucana
15. jan 2010

siska nevyteka to stale....ale ked kus vytecie tak mam mokre ako pocikane....doktor vravel ked je to menej ako 2 vlozky a to myslel velke tak je to ok....ked chces byt kludnejsia chod na pohotovost...
ja naprikld cez den ani nemam vlozky lebo citim ked to ide tiect a idem na wcko a clupne to do wcka a vecer si davam jednu vlozku tenku a teraz som si dala intimku pri vareni....
inak puding sa nekona lebo som bola u svokry a ta robila tie uzasne fasiangove kolace tak ich tlacim ...polievku som jedla samoska iba ja ...
inak zatial ruzova nedorazila tak drzte palce 😉

zoska
15. jan 2010

zuci hehe ze ruzova nedorazila 😀

matka...ty si vcera pisala o tom otacani babatka rucne... mo u nas vraj na to boli 2 odbornici, ale uz nie je ani jeden, treba na to vraj nejake specialne vyskolenie a vela dr. sa to boji robit... ja by som si to asi ani nedala, pride mi to take drasticke...je to velke riziko pretacat dieta, ked nevies ci sa ti nezamota do snury, alebo sa neposkodi placenta...a celkovo je vraj na SVK malo odbornikov, ktorí to robia.

ja mam malu podla posl. utz tiez kp a idem na kontrolu v pondelok, momentalne netusim ako je otocena, neviem kde ma aku cast tela, ale vrti sa furt tah hadam sa otocila 😉

blumka
15. jan 2010

sisika, ja myslim ze to nie je plodovka ale ke sa bojis, rak radsej zavolaj na pohotovost
teuska, klokanka nie je vhodna pre ziadne deti...deticky v nich "nesedia" ale visia v neprirodzenej polohe, akokeby chytene medzi nohy, v nosici ma mat babo zagulateny chrbati, podsadenu ritusu, nozky nasiroko akokeby bolo balene nasiroko.. 😉 ..babyvak je v podstate len taky vak, co si hodis cez jedno plece, takze zatazuje trosku tvoj chrbat...najlepsie su manducy alebo ergo alebo satka....
ak chces nieco take kupit, daj si do googla ergonomicke nosice a vyhlada ti co je vhodne...
inak na www.nosime.sk je porovnanie tycho ergonomickych nosicov a klokaniek...

zucana
15. jan 2010

ja som vcera niekde videla ze pouzivaju aj akupunturu na otocenie....ze lavy malicek tlacit 😉

teuska
15. jan 2010

jej diky Blumi 😉

sisiska
15. jan 2010

baby, tak budem to sledovat a uvidim teda, ako to tecie...
inak zoska, aj ja mam malu otocenu kp, bola otocena hlavickou, a zrazu je kp...

matka331
15. jan 2010

zoska ani ja si nedaam malicku otocit rukou tiez sa mi to zdaa byt drastickee....ja si mysliim ze malickaa ma dovod byt otocena kp leboje tak asi od 30 tt a mozno uz aj skor tak bola otocena len som o tom nevedela lebo utz mi robili v 20tt a potom v 30tt ...

selyma
15. jan 2010

Ach jaj babky, kde sme sa stratili, normalne sme sa ocitli na druhej strane, myslela som ze zle vidim 😎

maminnka
15. jan 2010

hehe, vidis, Sely... hodinu sa tu nic nenapise a uz sme mimo epicentra 🙂

katina2209
15. jan 2010

Ahojte ja mam tiez stale vytok a stale viac a viac ale plodova voda to asi nebude a tiez zle spim a bolia ma kosti klby no uz aby to bolo za mnou este 3 tyzdne a mozem rodit..
Supi a ty si už bola u porodnika v ruzinove ja sa chystam na buduci tyzden vo stvrtok do poradne do ruzinovu idete niektora?

matesl
15. jan 2010

caute tehulky,

ja som dnes bola co-to porobit v praci...a poviem vam aj sa lepsie citim, ked som sa mohla trochu hybat...neboli ma tak vsetko ako ked len lezim...no uvidime co na to dr. buduci tyzden...ale nepriznam sa 😉 len ci ten krcok bude OK 😅
a nechcem robit chute, ale mam u nas nasich a maminka mi spravila laaaangoseeeee...mnaaam
s cesnakom, smotankou a syrom...asi ma v noci zozerie zaha, no ale da sa odolat????

maminnka
16. jan 2010

posledne dni aj mne riadne tvrdne brucho... hlavne vecer, ja si teda este Magnezium dam, podla toho, co pisete, este mozem. Nastastie krcok drzia a neotvaram sa. Rada by som este 3-4 tyzdne vydrzala.

martinaj
16. jan 2010

dobre ranko 🙂
tak ja mam dnes muza doma 😵 😵 😵 konecne zlozi nas opadany stromcek 😀
no a poobede ideme kupit tasku na kocik a nejake drobnosti pre maleho, nech uz mam dusu na mieste keby ma to chytilo 😀 co teda pochybujem....
mne brucho tvrdne velmi malo..... magnezko neberiem... pri Verci mi tvrdlo furt a rodila som v 42tt, tak teraz to vidim zaciatkom leta 🙄

martinaj
16. jan 2010

katina, ty mas vybrateho nejakeho porodnika v ruzinove? ides k niekomu konkretnemu? 🙂

blumka
16. jan 2010

dobre ranko kocandy 😉

lenica81
16. jan 2010

dobre ranko baby... s tou mojou chorobou to vyzera vselijako... tak este dam nejake vitaminy dnes a zajtra a polezim... teda ked uvarim... 😅 ale idem robit kolozvarsku kapustu a co nemam... kapustu... 😔 tak este musim skocit do obchodaku... 😠
mangel siel lyzovat... takze tu zasa vladnem sama...

inak blumi, ked ma dieta tak okolo 1 roku, este sa nosievaju body... sice neviem, aky bude maly... teda dlhy... tak asi je to zbytocne kupovat vopred... 😅 lebo to bude zima a body mi pripadaju lepsie ako pulovriky a nohavice... co povies...
a tiez sa chcem opytat na puncochace pre maleho... mam 2... ale sa mi zdaju dost malinke... tak neviem, ked kupim, vyuzijem ich...

zoska
16. jan 2010

ahojte 🙂
ja so vstala az teraz 😅 od 5tej do 7mej som sa prechadzala po byte, lebo moje telo sa tvarilo ze som vyspata a potom som zalomila az doteraz...

tiez som sama, manzel pomaha kamaratovi na stavbe...

leni ty sa lieč, aj z tej kyslej kapusty si daj trochu z takej surovej, ak ti z nej nebyva zle, vraj je to super liek...

zucana
16. jan 2010

bre ranko...uspesne hlasim ze ruzova nedorazila 😎
noc ale nic moc...chytaju ma tie kramove bolesti trochu ...aj vas to tak chyta resp.chytalo druhorodicky ze uplne dole...a potom to vystreli aj do krizov....cez den inak skoro vobec iba ked dlhsie lezim....
leni aj ked nie som blumka,ale bodiky mozes aj ked ma babo rok ...a pancuchace sa zidu ved ich das pod nejake nohavice ked bude zima 😉
inak mna chytil taky hlad o 5 rano ze muzik mi musel doniest kinder mliecny rez banan a fruko 😅

loginka
16. jan 2010

tak caute kocky, hlasim navrat z nemocnice, bola som tam od od 28.12., akoze nic sa nedeje a prisla som vcera vecer domov ako dvojnasobna mama 🙂 bola to pre mna zvlastna udalost, lebo som to este vobec vobec necakala

moje drobatka su na rizikovom odd., kde este pobudnu a budem za nimi kazdy den chodit
pravidelne odsavam, takze papaju moje mliecko cez sondicku do bruska, ale uz sa aj ucime prikladat 🙂 parkrat cucnu, je to este pre nich velka robota
su velmi zlati, kazdi je ini, uz som sa naucila ich vybrat z inkubatora, prebalim, odvazim, prilozim, aj sa klokankujeme

Laurinka aj Dominko uz maju svoje porodne mini vahy, ale oni to rychlo dobehnu, zlatickovia 🙂

nemam prehlad co satu udialo, akurat mi sestra hovorila smutnu spravu o Zusike...myslim na nu a jej anjelicka Dominika

zucana
16. jan 2010

zosi vidim ze o piatej to bolo kriticke ...ja som potom tiez taku hodku nespala....
inak marti nasi mavaju stromcek aj do februara 😀
a dnes ideme do obchodu kupit monitor dychu a posledne blbosticky....a poskladame aj kociar 😉
inak som si vsimla ze moja mala je uz asi dobre velka a dole lebo ked hybe s rucickami dole tak tak tlaci na krcok a boli to a este aj stokutku ked ma uz to az tak necitim vyssie ale tak slabsie nizsie 😲

zucana
16. jan 2010

jeeeej loginka tak ti gratulujeme este raz 🙂
napis nieco o porode preco tak skoro a ako to prebehlo a co malinki....nemas foto? a aky je to pocit?
olifcek je uz tiez mamca...a na par z nas sa to uz tiez chysta 😀

zoska
16. jan 2010

logi ahooj 🙂
no tak gratulujeme, drzime babatkam palciska,mech su zdravucki a rychlo priberaju 😉
ked budes mat cas napis ako bolo v nemocke, ako si rodila atd. sme zvedavéééé 😀 😉

matka331
16. jan 2010

ahojte..aj mna chytaju tie kramove bolesti vcera vecer som si myslela ze sa mala barborka uz chystaa na svet velmi som sa zlakla ale nic preslo ma to ale od rana mi strasne tvrdne brusko a aj bolii ...
loginka gratulujem ti...akolko vazia tvoji drobci??

loginka
16. jan 2010

zuci dakujem, pocity su super, este keby som ich mohla mat uz pri sebe
bolo to komplikovane a dha story, isla som do nemocky kvoli silnemu opuchu jednej nohy pre istotu ma tam uz nechali a potom som mala o par dni krvacanie, ale babatka sa este nechystali, ale nasadili mi kortikoidy a zacali nas pripravovat keby musel byt porod, infuzie a nutna transfuzia (kvoli mojmu krvnemu obrazu) sposobili mne komplikacie, hypertenziu, kardialne zhorsenie, nabeh na embolyzaciu, problemy s dychom atd. a zrazu prisli dr, ze o pol hod rodim, nastastie uz som sa ako tak na to pripravila, ale aj tak to bol celkom sok
aj zotavovanie bolo narocnejsie, problemy s dychanim a celkovo som bola slaba, stale ma sledovali a az vcera ma pustili, teraz uz je to pohoda

a vy ako? nejake prirastky, ci nie? len my s Olifcekom?

zucana
16. jan 2010

logi juj tak si si prezila ale uz bude len dobre...uz budu drobcekovia za chvilku pri tebe 😉
zatial ste len vy dve...aj ked u nas to uz vyzera tiez o chvilku a potom maculik a martular a nejake do toho mozno este vbehnu a predbehnu 😀
a nemas foto malinkych? a aki su?krasnucki ze? este ze vsetko dobre dopadlo a ste krasna rodinka 😵

matka331
16. jan 2010

logi ale ty si rodila cisarskym nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre