Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lucia411
19. jan 2010

Srdecne sa pripajam ku gratulaciam, zuzke a malinkej zelam velaaaa zdravicka a vsetko dobre 🙂

suzon78
19. jan 2010

Mám iak po ďalšej kontrole, všetko je oki, primár mi opäť kontroloval všetko (palpačné vyšetrenie, utz, prietoky, meral bábo a ctg)

gari tak aj moja malá má viac ako by mala mať, váži cca 3200-3250g.

V piatok už vysadím magnézium lebo začínam 38tt a začnem každý keň chodiť na prechádzky, aby som sa trošku dostala do formy.

Inak sestrička mi doporučila epi, že si ženy veľmi pochvaľujú, hlavne tie, ktoré prvé rodili bez epi a druhé už s epi. Že to aj ona sama vydí, že tie čo rodia natural sú viac vyčerpané a nevládzu a tie čo si dajú epi vraj lepšie spolupracujú a pri kontrakciách cítia len tlak, potom pri pôrode vysadia epi a pri zašívaní znovu podajú. Tak som sa na základe toho rozhodla pre epi.

Inak klobúk dole Zuzke, že rodila natural 😔 , som veľmi nedočkavá na podrobnejšie infošky, ako to prebiehalo...

blumka
19. jan 2010

pauli, zuzka bude urcite rada ked vas tam uvidi a hlavne jej mozte pomoct...aj s viky aj s domacnostou. Nie je nic lepsie ako vlastna rodina po porode..samozrejme ked su to normalni ludia, ale ked ta tak citam, tak citit, ze zuzku mas velmi rada 😉
baby, ja sa tak tesim, ze sa to tu rozbieha...ja uz chcem ist rodiiiiiiiiiiiit 😀

lenica81
19. jan 2010

blumi, este musis pockat... 😀

suzon, gratulujem k vysledkom, ale valibuk bude ta mala... ja som zvedava, budem vediet vo stvrtok... 😕

suzon78
19. jan 2010

blumi i ja by som už chcela 😉 ale mám aj strach či to zvládnem...bože to čakanie je hroznééééé

blumka
19. jan 2010

inak babce, my ideme dnes omrknut Terezke skolku 😉 dufam,ze sa nam bude pacit. Mame tu v dedine dve, jednu statnu a druhu cirkevnu..nechcela som ju velmi davat do cirkevnej ale uz mam echo zo statnej, ze sice zapis prebehne ale uz teraz su stavy plne..Tak ideme rovno do cirkevnej, volali sme tam, maju volne miesta a v pohode beru deti od dvoch rokov, teda ak maju hygienicke navyky.

zucana
19. jan 2010

Zuzana bola vcera najlepsia, ked vola so smiechom mame ze :ô Otiekla mi plodova voda, idem do nemocnice, cau." :D tak to som sa smiala :D

suzon78
19. jan 2010

leni, veď toho sa bojím, aby neboli komplikácie, lepšie priemerné bábo ako veľké, pret chcem tú epi...

blumka
19. jan 2010

suzon, neboooooooooooj...sak nie si jedina na svete co ide rodit 😉 kolke zvladli pred tebou, zvladnes aj ty 😉 ...

lenica81
19. jan 2010

ja som bola dnes prvy raz v nemocke a som ich sokla, ze uz som bola na prednaske o epi a mam papiere, tak zajtra mi vezmu krv na zrazanlivost, aj na krvny obraz, ze co a ako...
suzon, ja mam tiez strach, ako to bude prebiehat, tak hadam sa nam to vyhne... mas taku uzsiu panvu, alebo...

blumi, to mi povedal aj moj gyn... 😀

nedockava4
19. jan 2010

tehulky...ja akosi nemam strach z porodu...viem, ze to bude boliet, mozno to bude dlllho trvat, ale verim, ze vsetko bude ok...a bude pri mne manzel, tak verim, ze to spolu zvladneme...
Blumka...kam ides rodit? Do starej nemocnice?

suzon78
19. jan 2010

veď veď blumi, to si stále hovorím 😔 , ešte, že sa tu môžme takto navzájom posmelovať, jooooj čo by som robila bez koníka, stretli sme sa tu skvelá partia báb, škoda, že sme tak všetky ďaleko roztrúsené...také stretko februároviek, už s detičkami by som brala 😉

zoska
19. jan 2010

Paulina ake su Vikine miery? kg/cm? vies? 🙂

katina2209
19. jan 2010

Zucanka gratulujeme a tesime sa s tebou z vikinky vela zdravicka prajeme a paulinka ty si super segra a ako si nas krasne informovala...

martinaj
19. jan 2010

jej super 🙂 zuci gratulujme, prajeme vela zdravicka, nech ste rychlo doma 😵 😵 😵
aj ja uz chcem ist 😀 nuz ale je tu vela adeptiek predomnou 😠 😀

suzon78
19. jan 2010

leni, mám takú len-len, npr. malá má už teraz obvod hlávky cca 30 cm a posledná hodnota panvy, čo je vzdialenosť od lonovej kosti, po kŕžovú kosť mám 20 cm, čo je vraj hranica normy, tak neviem...ono pri kontrakciách sa kosti vraj ešte roztiahnu..
leni ešte k tej epi, u nás nerobia v ZH prednášky, primár povedal, že v deň pôrodu stačí povedať, že chcem epi, nevedela som, že treba robiť ešze aj dáke vyšetrenia 😕

lienka2
19. jan 2010

aj ja Zucanke gratulujem 😵 a tisko zavidim.. aj ked viem, ze este mam dost casu.. ale po dnesnej noci, ked som sa asi nevyspala, lebo som stale chodila na wc, nevedela som sa ani pohnut co ma lonove kosti boleli a potom ma este chytil hlad.. som si vravela, ze uz by som brala keby sa narodil.. 😅 aj ked zdravy rozum zvitazil nakoniec a teda este nech pocka, vydrzim 🙂

zucana
19. jan 2010

Kolko ma Viki cm to neviem, lebo v tej chvili to nevedela ani Zuzana, ale ma okolo 3100 gramov..aj ked este tam Zuzana hovorila dake drobne..
ale snad ked si oddychne budem vediet viac 🙂

len uz ma nebavi cakat..ja nenavidim cakanie! a uz chcem, aby sa mi ozvala..uz som sa nacakala za tuto noc dost..
ale pre Zuzku to bolo asi dlhsie :D ale strasne stastie znelo z jej hlasu, ked vravela, aka je krasna a ze uz je na svete 😵

ewelyne
19. jan 2010

🙂
jeeeej paulinka, gratulujeme babam a pozdrav ich.
krasne si to napisala... super segra a teta 🙂 a vela zdaru na skuskach 🙂

lenica81
19. jan 2010

suzon, asi je to rozne v porodniciach... tu to tak chcu, aby mali nejaky papier, ze s tym suhlasime a na tej prednaske aj hovoril ten anesteziolog, ze niekedy sa nedava... ak je zla zrazanlivost alebo sa beru nejake lieky, on ich aj menoval, ale mna sa to netyka, kedze ja v podstate ziadnu sprievodnu chorobu nemam... skus sa teda na toto spytat, ako to tam maju... 😉 mne napr. este panvu nemerali, takze neviem, ale skusim sa zajtra opytat sestricky, ked mi bude brat krv...

no, adeptiek je vela... vsetky okrem olif a zuci... 😀

garonka
19. jan 2010

zuci gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a tešíme sa na fotky Vikinky 😵 😵 😵 😵

no baby ktora bude ďalšia 😅

lenica81
19. jan 2010

ja som dnes nejaka unavena... idem si schrupnut, aj ked som uz v podstate cez obed spala... joj... 🙄

martinaj
19. jan 2010

no garonka ja zarucenie nie 😅 aj ked tak do 2 tyzdnov snad..... si fandim 😀 😀 😀

maminnka
19. jan 2010

jeeej, Matesl, tie sulance z Hofera poznam, presne, oni tam maju aj sacik s makom a cukrom 🙂

maminnka
19. jan 2010

Zuci, blahozelame k narodeniu Vikinkyyyy!!!! Vela dobreho mliecka malinkej a rychle zpotavenie, MAMICKA!

matka331
19. jan 2010

zuci aj ja ti gratulujem a prajem skore zotavenie po porode.... 🙂
garonka ja ma takyy pocit od zaciatku mesiaca ze ja do februara nevydrziim a ze do konca januara aj ja porodiim ci uz normlane alebo cisarssky je tojednolen nech uz mam to krasne stvorenie pri sebee

maminnka
19. jan 2010

Lienka, my este musime vydrzat, sme posledne na rade 😀

alex
19. jan 2010

Zuci gratulujem! Ja som to vcera vravela 🙂
inak fasa,ale teraz som vstavala,som zvedava,co zase budem robit v noci 😅

lolka
19. jan 2010

zuci, gratulujeeeeeeem k Vikinke 😉 musi to byt uzasne mat vytuzene babatko pri sebe. prajem vela vela mliecka a zdravicka pre maminu aj malu 🙂
pauli, dik za spravy 😉

lienka2
19. jan 2010

maminnka, podla datumu hej.. ale ja uz som bola pred dvoma tyzdnami otvorena na 1,5cm.. napriek zasitiu aj pesaru.. zajtra idem na kontrolu, tak som zvedava co robi krcok..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre