Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
22. jan 2010

teus mozno ta poslu z najblizsej poradne, ja som bola prvy raz az vcera a to so bola 36+5tt

vidim leni ze aj ty to mas pestre...ten moj by mal ist v marci!! do Ciny na tyzden ale asi nepojde, on sa chce z toho vyzut, lebo sa boji lietnia a taky dlhy let ho desi...

blumka
22. jan 2010

teuska ja tiez idem na prve ctg az v utorok, to budem 36+4 😉

martinaj
22. jan 2010

baby a co ti vasi muzi maju za super pracu, ze furt cestuju? 🙂 keby som bola mlada a slobodna, by som taku brala 😀

maculik
22. jan 2010

Ahojte kocky 🙂
Co nove? Ja som bola s malou na kontrole, tak je lepsie, v pond.uz moze ist do jasli.
Dnes aj zajtra mam nariadenu postel, lebo manzel musi ist na otocku na Sk podpisat nejake papiere do banky, tak aby ma to nechytilo. Mal dojst az v nedelu, ale zmenil si to a pride uz zajtra vecer. Tak potom nabehnem na skackanie na fitlopte, prechadzky a pod. Lebo ja uz v noci takmer nespim, dnes som od pol2 do 3 buntosila s malou (uplne odmietla spat, neviem, co sa dialo) a potom ma chytili kontrakcie, krc do nohy, nevedela som sa ulozit, takze zase som striedavo len lezala a v kuchyni citala. Tak tie, co v noci neviete spat, si viete predstavit, ako vyzeram po 2 nociach bez spanku 😝 😀

No, idem vas docitat, vecer ste sa cinili, pozeram 😉

lenica81
22. jan 2010

martinka, moj ked pojde, tak na 3 tyzdne... ☹

inak, vcera mi dosiel modny katalog... take pekne veci tam su, ale kedze neviem, ako dopadne moje telicko po porode, mozem akurat tak kukat a nic si neobjednam... 😠

martinaj
22. jan 2010

macul, aspon mu mozes nakazat, co ti tu ma kupit 😀

martinaj
22. jan 2010

3 tyzdne.... no to by mi bolo strasne smutno ☹

matka331
22. jan 2010

ahojteee....blumka a ako to prebieha ked ta uz beru na salu na cs?ty si mala spinal ze?a aj som niekde citala ze po cs su dobre neake stahovacie gatky co ti udrzia aj jazvu aby sa velmi neroztahovala pri chodeni a vstavani aleboneviem ako to je ....neviete neiktoraaa???
maculik to je super ze malej je uz lepsie....
ja som tiez v noci nespinkala velmi musime si kupit malyy book aby som mohla v posteli s vami pisat lebo mimame pcuplne dole a tomne sa v noci nechce ist k nemu 🙂

zoska
22. jan 2010

maculik to je super ze mla je uz o.k. 😉
ja zatial spavam dobre, niekedy az velmi klop,klop, klop...ale uz som mala aj zlu noc

opravujem- na prvom ctg som bola 35+5tt (nie 36+5)

lenica81
22. jan 2010

macu, to je fajn, ze sa malej polepsilo... a takze potom cez vikend uz bude maly na svete... 😀 a nezavidim ti tie noci... ja som sa v noci zobudila na to, okrem WC samo... ze mi piska a stipe ma nos... tak som musela nabehnut do kuchyne a dat si kvapky, pockat, nech sa to rozchodi a nepiska, aby som nebudila muza... 😀 a zasa mam take krvave sopliky, co som uz asi mesiac nemala... ☹ a pritom mam na radiatore taky keramicky zvlhcovac s vodou...

lenica81
22. jan 2010

mati, tie nohavicky teda neviem...
inak ako s kocikom, uz ste zohnali... mna tak napadlo, ze ten co si posielala je velmi podobny tomu nasmu... 😎 este aj dizajny su podobne... ale ten tvoj bol lacnejsi...

matka331
22. jan 2010

leni a aky katalog ti prisiel lebomne tiez prisiel Bon Prix a tam su tiez skvele a peknee veci no ale ako pises objednaj si nieco ked aani nevies ako budes vyzerat po porode aj ja som z toho smutnaa

lenica81
22. jan 2010

aj mne prisiel bon prix... prisla som na to, ze ta fialova je fakt supis farba... budem si musiet pockat na dalsiu sezonu... 😀

matka331
22. jan 2010

leni a akee super saty tam majuu juj ....no ved uvidime ako to bude po porode.... 😀 😀

maculik
22. jan 2010

uf, no uz som vas docitala, vy ste riadne sovy 😀
marti, ved aj mu robime so svokrou zoznam - okrem kvapiek zeleza pre malu (lebo tie, co dostala tu, jej farbia zubky na cierno) este aj hrubu muku a nejake casopisy - vcera ste tu pisali, ze v Zdravi pisu o porodoch, tak to, a starka asi bude chciet Zivot.

zosi, leni, moj manzel mi tiez tento tyzden oznamil, ze bude mat vela sluzobiek 😒 Najneskor koncom aprila ide na 10dni do Karibiku, v maji asi do Thajska, jun bude sice tu, ale prve 2t bude mat kazdorocnu konfer., a to bude pracovat od rana do noci, potom v juli asi Afrika, august neviem, a od septembra som sa radsej ani nepytala 😝
Tak ja uvidim, ci vtedy budem chodit na Sk, alebo pride niekto sem, no som zvedava..

zoska
22. jan 2010

som zvedava kedy sa ozve zuci 😉 alebo Paulina 🙂
ak je vsetko .o.k. uz by mali ist pomalinky domkov

blumka
22. jan 2010

no baby, vam nezavidim tych muzikov, ze musia tak vela cestovat...moj bude doma ale od rana do vecera v robote a potom na stavbe, ale aspon v noci pride ku nam...chceli by sme sa do jesene nastahovat uz do svojho tak to budem tolerovat..
matka, ja som zazila prevoz na sal na CS po pokusoch o normalny porod...proste ma na tej posteli na ktorej som aj tlacila previezli na operacku, zrazu okolo mna neboli len dvaja ci traja lekari ale asi 7. NIeco mi pichli, uz do toho isteho katetra, ktory som mala na epi, takze asi to bola tiez epi, len vo vyssich davkach, potom mi parkrat dobol do noh s nejakym predmetom a mala som mu hovorit ci to citim a ako to citim, ci len tlak alebo bolest...proste skusal, ci uz mi to zacalo umrtvovat...Pamatam si ze som musela lezat ako ukrizovana, ruky upazene, od prs dolu som nic nevidela ani manzel, lebo nado mnou bola velka biela plachta. Na ruky mi sestricky davali ohrievane uteraky, lebo mi bola strasna zima, pri hlave mi stal manzel a rozpravali sme sa, obcas prisiel nejaky lekar spytat sa ako sa mam 😅, manzel mu dal fotak nech foti (doteraz som tie fotky nevidela 😅 )..no a potom vytiahli malu, manzel siel k nim, ked jej strihali pupocnik, ked ju umyvali a vazili a vsetko to okolo toho a mna zatial zasivali...potom mi dali nieco na spanie a uz si len pamatam ako mi hovorili ze sa zobudim za 3-4 hodiny, no ale ja som sa zobudila uz za 1 hodinu 😅 ..malicku som mala pri sebe, lezala vedla mna na posteli aj manzel tam bol....

zoska
22. jan 2010

uff maci, tak este asi mozem byt rada, ked citam ako bude vytazeny tvoj manzel ☹
uz sa nebudem stazovat..mam tu maminu, ta sice este robi, ale urcite pomoze kedy bude moct a aj segra...tak zvladnut to zvldneme, len sa bojim tych nocí ked budem sama a rano mi tiez nik nepomoze, kym sa budem chciet aspon osprsit a tak 😒

matka331
22. jan 2010

juj blumi tak super si to opisala.... 😉 ja salen bojimm pri tom spinaly ze budem pri vedomi a budem vsetkopocut co robia a budemmat strach ze to budem citit--- a tie stahovacie gatky ti nehovoria nic?

blumka
22. jan 2010

mati, neboj...ja osobne si vobec nepamatam zeby som pocuvala co hovoria, len som to uz chcela mat za sebou a chcela som vidiet malu
a tie gatky neviem...nic mi to nehovori

lenica81
22. jan 2010

macu, tak tie moje 3 tyzdne su nic... 😅

blumi, zazitok ti poviem... 😒

matka331
22. jan 2010

blumi lebo ked som bola na are tak som sa pytala sesticky ci mi mozu pri spinaly dat nieconeaku naladovku alebo neaku injekciu aby som si podriemkaa ltrosku a ona ze mozu mi dat a a ked prisla doktorka tak povedla z eoni to nerobia vies tak teraz neviem ...

zoska
22. jan 2010

matka ja som videla minule v obchode take gatky poporodne so zvysenym elastickym pasom na celebrucho...vraj aby sa vstrebala vzduchova bublina v maternici...proste aby sa rychlejsie vcuclo brucho

a potom som videla aj taky pas- bez nohaviciek na stiahnutie brucha...bez nohaviciek- ten mi prisiel praktickejsi- aj som to chcela kupit ale nemali moje cislo...

obidva produkty boli od chicco, neviem ci to malo mat ucinok aj na jazvu po CR, ale skor asi len na stiahnutie bruska

martulanr
22. jan 2010

ahojte teraz som prisla od rana "beham" gulam sa po meste 😀 ale vsetko som vybavila teraz mozem oddychovat tak divne ma tlaci krpkooo
🙂

zoska
22. jan 2010

matka,
toto su tie o ktorych som presne pisala...gatky- odopinaju sa dolu medzi nohami, co je velke plus a to druhe je ten pas...ale po cisarskom to asi nie je vhodne hned, kedze rana by mala dychat...

http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_...

http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_...

blumka
22. jan 2010

ja si celkom dobre neviem predstavit tie stahovacie gatky po cisarskom..ja som mala jazvu velmi citlivu ze som napr. musela nosit vsetko bedrove...
leni, nebolo to az tak strasne 😀

matka331
22. jan 2010

zoka no nieco takee som myslela ...musim zajst do zr´drav.potrieb tam tomozno budu mat

lenica81
22. jan 2010

martul, tak este trochu pobehaj... a si na rade...

inak zosi, myslis, ze ten pas pomoze... aj ja som to uz videla, ale neviem, ci tomu verit... hlavne, sa netreba vraj bat lahnut si na brucho... myslim, ze po cisaraku to asi tak skoro nepojde, ale po normalnom porode sa hadam moze... boze, ja uz sa tak tesim, ked si lahnem na brucho a vyspim sa... len ci ma prsia pustia... 😀

inak olif som sa chcela pytat... ako velmi sa ti zvacsili prsia... ci budem musiet vyslat manzela z porodnice po vacsiu podprsenku na dojcenie... 😀

zoska
22. jan 2010

no matka skus sa popytat...mozno existuje nieco specialne po CR...
u nas v zdravotnych nemali ani taketo 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre