Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zusika
autor
19. jún 2009

no to mas pravdu Olif.... asi by ma to prekvapilo....ja by som sa pytala na tu krv...ale zase, mozno maju iny postup..a lekari nemaju radi, ak im do prace niekto keca..... ja chodim na sukromnu kliniku....takze sa mozem ohlasit, kedze si za to platim rocny poplatok... 😉

olifcek
19. jún 2009

zusika: co stoji ten rocny poplatok? x;o) ked uz teraz pojdem ku lekarke, urcite budem chciet USG, aj krv aby mi vzali a vsetko, co si nastudujem, ze je potrebne x;o)

blumka
19. jún 2009

zusika ja som si tiez najprv chcela kupit ten vankus na spanie, no potom som zobrala tensi paplon, zrolovala som ho a bol hotovy vankus na spanite 😀 ..ja spavam kadejako, aj na bruchu aj na boku, len nie na chrbte ako by sa malo uz vo vyssom stadiu tehu...nikty som to nevedela ani ked som bola rpvykrat tehu..vtedy som spala vacsinou na boku...ono podla mna aj tak kazda z nas bude spat tak aby sa hlavne vyspala, hlavne ked uz budeme mat pred sebou kontajner 😀
a este sa vyjadrim k lekarom...je sice pravda, ze namaju radi ked im do prac niekto keca ale poznam pripady, ze kym sa zena neozvala, tak lekar neurobil skoro nic a potom na to skoro doplatilo babo..ja tiez u lekara nerobim zo seba mudru, lebo nie som, ale prave preto ze nie som, tak sa pytam...olif, ked pojdes nabuduce ku svojej doki, tak sa jej pytaj na vsetko ty, ked jej nie je do reci...na to tam ona je, a hlavne ked si prvorodicka, aby ti odpovedala a pomohla...je sice pravda ze dnes je toho vela na nete ale co ked net mat nebudes?...doktor je na to aby informoval aj o blbostiach..pre istotu...
juj, ale som sa rozpisala..ospravelnujem sa za dlhy prispevok... 😅

zusika
autor
19. jún 2009

jasne ze mas pravdu blumka....
no a ten moj poplatok je smiesny - 15€ na rok.... ale maju vela klientiek..tak im to staci...a maju plne vybavenu ordinaciu.... okrem 3D...ale to mam znameho...takze to je OK... viem, ze inde chdu aj 2tis. Sk

olifcek
19. jún 2009

blumka: pekny prispevok, ved len kludne pis 😉 jo veru, uz tam pojdem druhykrat, tak uz sa nenecham zaskocit...ja vo vseobecnosti, ked ma nieco prvy krat prekvapi, neviem zareagovat, alebo nechcem, nech neurobim paniku, ci cosi zle, paq si neskor poviem, ako som mohla zareagovat x;O)) no ale na druhy krat je to uz v pohode...chi, ale to ma asi kazdy tak, kto trosku rozmysla alebo je aspon trosku rozvazny 😉

zusika
autor
19. jún 2009

suhlas..aj ked sa som niekedy dost prchka....ale presne, ked vies ze tam prides znovu..tak si radsej slusna... no ale aj slusne sa mozes spytat na cokolvek co sa ta tyka... Olif, ale hlavne pokojne.... na vsetko je este dost casu.... potom ti to uz bude liezt na nervy, ze tam budes chodit stale

olifcek
19. jún 2009

zusika: ale jasneeee, ja budem pokojna, ani teraz niesom nepokojna, ci rozrusena. odkedy viem, ze mame babo, tak sa mi ani nejak neda rozculit, co je to ozaj velmi pozitivne. drahy mi kupil v den, ked sa dozvedel, ze cakame podla testu babo knihu 9 mesiacov otazok a odpovedi, ktoru pomalicky citam + net, a viem, ze i keby podla nejakeho vysetrenia vyslo cosi zle, netreba robit paniku, ale treba test nechat zopakovat, alebo skusit este ineho lekara a az potom konat 😉

mam stastie, ze mam velmi pozorneho,chapaveho a milujuceho partnera, cize v sukromi nemam ani len stres, v praci si to nepripustim, teraz nie,ale kolegyne su ku mne mile a tiez pozorne odkedy vedia, ze sme v kancliku o jednu viac, takze vlastne ani tu uz stres nehrozi 😉

udalosti sa krasne vyvijaju a ja ani nemyslim na to, ze by babo nemuselo byt v poriadku, ja viem, ze vsetko je Ok a uzivam si ten bozsky pokoj na dusicke x;o)

uz sa neviem dockat svadby, chi. na to, ze budem nosit meno toho najuzasnejsieho muza na svete a neskor sa nam i babatko narodi 😉

olifcek
19. jún 2009

napisala som o jednu viac, akoby som vedela, ze je to dievcatko, ale netusim, co je to malicke x;o) ale podla toho, co ste sa tu davnejsie bavili, klikla som si na link, kde je tabulka s obnovovu krvi a veku rodicov, a podla nej je to dievcatko x;o) jasne, ze si prajeme hlavne zdravucke babatko, ale ja by som mozno chlapceka chcela, to mozno i preto, ze uz davnejsie v jednom sne sa mi snivalo, ze som mala na rukach babatko, vedla seba draheho, a to malinke bola jeho malinkata podoba, nadherny chlapcek
😉

zusika
autor
19. jún 2009

olif...ty zriaris aj takto na dialku ako Cernobyl.... 🙂 ale ja som na tom uplne rovnako.....
s tym rozdielom ze som si vzala iba uzasneho chlapa, ale nie jeho meno.... teda aj jeho... ale mam aj svoje a stale sa tak aj predstavujem..... no to je fuk...
ja som to uz tiez par ludom povedala...ale este nechcem velmi s tym ist do sveta.... aj ked o tyzden mame stretavku a to sa tam neututla... 🙂 snad nic nezakrikneme.....

hajdylca
19. jún 2009

caute kocky, mam otazocku. vcera som mala nenormalnu kyselinu, ci palenie zahy.. a kamoska mi dala anacid, presvedcila ma ze je to vhodne aj pre tehu, nemala o tom pribalovy letacik, ale kezde som bola zufala tak som si to hodila, dnes o tom citkam na nete, ze sa treba o vhodnosti pouzivania poradit s lekarom, lebo to obsahuje tusim etanol...k dr. idem az 26.6. tak jeho sa potom opytam, ci som to teda mohla, len teraz chcem vediet, ci nahodou neviete, ci sa konkretne ten liek moze uzivat pocas tehu... dakujem

olifcek
19. jún 2009

hajdylca: najlepsie bude, ked zavolas lekarke a opytas sa na to jej. ja osobne si nemyslim, ze to mohlo poskodit babatko...len si to uz nedavaj 😉

zusika
autor
19. jún 2009

hajdyca ja veru naozaj neviem.... ale aj na nete su take poradne..ze gynekolog radi a podobne..tak skus tam

a nasla som ti toto...
Ja som cele prve 4 mesiace stale zvracala. Ked to konecne preslo, zacala sa zaha a mam ju az doteraz (som v 8. mesiaci). Nepomohli mi ani veci odporucane lekarom - pozut mandle, jest male porcie a castejsie, po jedle stat, nejest pred spanim. Zutie zuvaciek je tiez dobre, ale akonahle ju vyplujem, do 10 minut je zaha spaet. Potom mi uz doktor predpisal Anacid, ten sice zaberie, ale po pol hodine sa zaha zase vrati. Dietu drzim (ziadne paradajkove vyrobky, ziadne udeniny, ziadne kysnute cesto, . . .), ale to je uplne jedno, zahu mam stale. Jedine, co mi ako-tak pomaha je Fatra, ked je to uz neznesitelne tak Fatra extra + tie zuvacky (ale iba pomarancove). Myslim si, ze kazdemu zabera nieco ine, asi treba len skusat. Tak drzim palce! 🙂

v ramci diskusie .. http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

zusika
autor
19. jún 2009

no a este... Ochorenia tráviaceho ústrojenstva
Asi dve tretiny tehotných žien trpia pálením záhy (pyróza). Príčinou je návrat žalúdočných štiav do pažeráka. Pálenie sa zhoršuje pri ležaní. Žena by mala jesť nedráždivé jedlá v malých porciách a spať v polosede. Z liekov je pri týchto problémoch bezpečný napríklad Anacid a Maalox.
http://www.baby-web.sk/Clanky/a1045-Choroby-v-t...

cukruska1920
19. jún 2009

Ahojte....tak ako sa mate dneska?? ja planujem byt cely den doma lebo vonku je otras teplo..vcera som bola v meste a myslela som ze uz ani domov nepridem 😝 ..inak dnes rano som spozorovala ze sa mi nejak zdvihlo brusko 😉

zusika
autor
19. jún 2009

ahpj cukruska...no ja sa tesim, ze mne dnes nebolo zle...vcera to bolo priserne...aj vecer mi bolo trochu tazko...no dnes si to uzivam.... 🙂
ze brusko... aj ja si niekedy myslim, ze uz je..a to som len viac najedena.... teda neviem...nikdy som nebola plocha...

cukruska1920
19. jún 2009

ja som prevcerom prevracala polku dna a vcera aj dnes uz v pohodke..len sa musim najest... no..ja som tiez mala take slaninkove ale mam pocit ze slaninka spevnela 😀 juj nech uz je o tyzden v piatok....idem po 3 tyzdnoch na kontrolu

bambulka123
19. jún 2009

Ahojte dievcence,nestiham vas ani citat nieto sa pripojit.Olif ja ked som bola u lekara tak mi akurat prehmatal brusko a zobral mi krv ale len preto lebo na teste bola slabucka ciarocka.Teraz najblizsie idem 6 jula.Baby ja som sa vcera tak strasne zlakla isla som do prace na aute a jeden pes co vzdy skace do aut tak skocil aj mne.Bola som zvyknuta nanho ale teraz to uz riadne buchlo samozrejme sa mu nic nestalo ale tak som sa strasne prelakla ze som sa az triasla.
Olif blahozelam k svadbe my za mesiac budeme mat 1 vyrocie tak strasne rychlo to zbehlo.
zusika ja som tiez vahala ci to povedat ale od tolkeho stastia som to nedokazala utajit,tak uz len sa modlit aby bolo vsetko ok.Ani som neverila ze hned na druhy mesiac sa nam postasti. 🙂
Baby ja sa stresu velmy nevihnem ale snazim sa.
Tuna keby som chcela ist na utz este pred 12 tyzdnom tak by som platila 150 eur.

olifcek
19. jún 2009

bambulka: i ja som mala slabucku ciarocku, ale to asi preto, ze som v ten den dost pila a test som si robila niekedy poobede 😉

neva, ked ma byt vsetko Ok, bude a az pojdem k lekarke znova, uz sa o mna bude zaujimat x;o)

olifcek
19. jún 2009

vsetkym dakujem za gratulaciu 🙂

cukruska1920
19. jún 2009

baby ukradla som z druhej temy... 🙂
http://peniaze.pravda.sk/rodicovsky-prispevok-s...

bambulka123
19. jún 2009

No ja som tiez zvedava co bude nabuduce lebo tu je tak blby system no som zvedava co nas este caka.

olifcek
19. jún 2009

baby a neviete ako sa rata MD? viem, ze nejak z platu, ale ako? tusite niektora? 😉

zucana
19. jún 2009

caute baby vy sa rano vzdy tak rozpisete, ze ja co dospavam noc kde vypinama a zapinam klimu z tepla tak mi to trva pol hodku kym vam precitam 🙂
dnes ozaj ziarite. ja sa teiz pochvalim. tiez mam naj muza na svete. je sice talian a zo zaciatku som ho ani nebrala vazne ale min. rok v juli sme sa po roku a pol brali a mali krasnu talianskoslovensku svadbu v taliansku 😀 mam foto na mojasvadba- uzivatel zcaplanova
no a co sa tyka mena tak v taliansku sa nemoze zobrat manzelove meno ale uz si to vybavujem na slovensku a dokazem to
😵
na brusku spavam tak pol napol ja totiz na chrbte moc neeeviem ale naucim sa 😎
juj nech uz prsi uz ma to nebavi v taktom teple vcera som tu hladala po 8 obchodoch kyslu kapustu a nakoniec som nasla v despare v konzervach takze nakoniec bol segedinsky 🙂
baby normalne som rada ze nam totu dycha takou peknou atmoskou
a olifcek ked si neni spokojna s lekarom uz na zaciatku je podla mna lepsie vymenit na zaciatku a mam lekara ktory ta selduje od zaciatku ako menit v polovici
a bambulka ja tak platim za akzdy ultrazvuk :(

cukruska1920
19. jún 2009

zuci...som si pozrela fotky... super su...sesternica ma muza z Malty a tiez to bolo take divoke 😀

zucana
19. jún 2009

veru bolo to divoke.som sa bavila ako keby to ani moja svadba nebola a vcetko bolo take prirodzene a nenafukovane a mala som tu moje naj kamosky a vsetkych blizkych tak som bola v siedmom nebi
inak baby super vec tu je v taliansku tu ked sa zoberiete mate 15 dni plateneho volna na svadobnu cestu .... som neverila 🙂 takze som mala cely august volno lebo 2 tyzdne platene volno a 2 tyzdne dovca

cukruska1920
19. jún 2009

to teeda...tu sa o tom da len snivat... a aj sa planujete vratit na Slovensko alebo tam uz zostanete?

zusika
autor
19. jún 2009

ze dva tyzdne volan..mne nedali ani jeden neplatene co je zo zakona.... ze iba ak by bola svadba mimo soboty.... no ale skoda slov.....
MD sa rata tusim 55% z platu pocas prvych 6 mesiacov...a potom je rodicovska...to je cca 5000 Sk.....

bambulka123
19. jún 2009

zucana krasne foto vsimla som si ze sme mali svadbu v rovnaky den. 🙂

blumka
19. jún 2009

no teda..vy sa vzdy rozpisete, ked ja beham vonku s malou...uff ani mi nehovorite o tom teple..je neznesitelne..a to si neviem predstavit ako by som to prezivala, keby som mala uz teraz brucho 😝
olif..z teba je to tak citit ze sa na babo tesis...rozziarujes to tu 😀
mna palila zaha v prvom tehu uz len ku koncu a nezaberalo mi nic...ale je pravda ze ja som muslea jest paradajky, lebo bez nich som si nevedela predstavit zivot...asi si ich ziadala Terezka aj teraz ich ma velmi rada a ja ich nemusim 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre