Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
18. feb 2010

cafte baby....olif jojo zajtra mame mesiac...
baby ja som zistila ze moja mala je dobry kvitek....povedala mi to aj konzultantka ale vcera som uverila...
vcerajsia story:
bolis me u svokrovcoch to viete lebo robili okna...mals spala cele doobedie a potom vonku na prechadzke...a potom od 17:30 zacala plakat v kosi a robila tie 'krce' co som nazyvala...to znamena ze zacne tlacit hnevat sa, vystierat nohy a cervenat...takze svokra hned ze ju boli brusko a ze ona si uvedomila ze dala do cukin cesnak ze to je jej chyba ze aha ake ma bolesti lebo sa pucila a nechcela byt v kosi a plakala.tak sme sli domov lebo uz bolo vsetko porobene a este mi mala plakala...tak som s nou musela chodit po byte, dala jej papat a mojkala...plac prechadzal aj pucanie ale sem tam dala taky 'krc' potom som ju dala do tej nasej stolicky...tam sa chvilu pozerala a prisiel muz...ten jej zacal robit grimasy a srandicky a ona akoby zazrakom prestala ziadne krce a pozerala sa na muza....po 10 min.ju to samoska prestalo bavit takze cervenacka, a pucanie tak potom som ju dala do satky...za 2 min.zaspala a mohla som aj rozbijat veci a spala...tak som ju skusila dat spat do kosa...za 5 min.hore ako keby ani nespala oci dokoran a pucanie....potom sa v tej postielke nejak ukludnila a 25 min.pozerala...bola som s mamou cez skype a ona to cele videla a povedala ze to dieta si so mnou robi co chce...
potom prisla svokra ze ako ze ci chudatko ju boli este vsetko z toho cesnaku...tak som jej povedala story a ona ze ale isto aj brusko ju moc boli...
potom sa jej ukazala a samoska vikinka zacala plakat lebo vedela ze je tam...potom som ju zobrala isla urobit kupel umyla dala do izby na spanok a povedala si ze ju necham v postielke ze musi tam zaspat...po hodine prsi prsi len sa leje a hupani zaspala....na 35 minut a potom som jej teda dala jest a po jedle mi zaspi na hrudi a potom po 20-30 min a po odgrgnutiu ju dam do kosa...samoska potom v kosi po 5 min.je hore...ako aj teraz ale som zacala prsi prsi a hupanie ale uz nepomahalo taky histericky zachvat hodila- samoska ze sa pogrcala lebo ked sa zacne hybat a ona prosim pekne sa hybe tak ze sa hybe cely kos -ze muz sa zobudil a myslel ze sa udusi...samoska na mne sa ukludnila a zaspala...spala na mne od polnoci do 3tej...najedla sa potom opat spala na mne od 3-6 a potom jedla a potom od 7.30 ked muz siel do roboty som ju dala do kosa...zacala to svoje hmirenie tak som hojdala ale spala este s tym pucaniami do 9tej....potom jedla a potom uz v kosi za ziadnu cenu doteraz...teraz je najedena a zaspala mi na rukach a je v kosi ale uz sa budi...
jest jej davam v noci teda tie 3 hodky a cez den 2-3...
prosim poradte mi ja neviem co spavit aby v noci na mne nespavala...ja totiz spim s nou a zobudim sa az ked je hladna...ale mam strach s nou takto spavat....aj ked som teda spala aj 7 hodin...

selyma
18. feb 2010

Ahojte babky. Som stale tu. Termin zajtra, aj poradna(ak stihnem)

Ja nemam ani take cvicne kontrakcie ako opisovala martinka. V noci som super spala. Muz hovoril, ze ma treba nahrat ako chrapem.

mmaarrttiinnaa
18. feb 2010

sely este ze si sa ozvala inak aj ja mam zajtra poradnu teraz po termine mam chodit kazde 2 dni

maculik
18. feb 2010

supi, ale alergen len u tych, co maju potravinovu alergiu, aspon tak mi hovorila doky.
martula, tie tabletky sa volaju Emser (Pastillen ohne menthol), ale je to tu v Nem, neviem, ci to maju aj na Sk,.

Inak, Adelka ma silny zapal priedusiek, ze uz to ma na hrane so zapalom pluc, dosli sme len tak-tak. Ma atb, v utorok na kontrolu. Tak sa modlim, aby to aj maly nechytil od nej, lebo by musel do nemocky ☹ ☹

Porazi ma, aj sme v utorok rozmyslali, ze zoberiem k dr aj ju, nakoniec sme si povedali, ze ved je trosku lepsie, no vcera a dnes rano hrozne kaslala.

selyma
18. feb 2010

mati, tu som, tu.

ani vcerajsia prechadzka nepomohla. Uvidim co povie dr. A mozno to pride dnes v noci.Ale ja to stale hovori, kazdu noc, ze dnes porodim, lebo inak budem plakat. A som tu. Ani neplacem. Sa mi nechce. Ved pride to, ked ma. Len to cakanie, ze viem, ze uz coskoro.

zucana
18. feb 2010

jani cokoladovy?a vraj cokolada sa nesmie....

olifcek
18. feb 2010

nie cokolada, ale kakao x;o)

zucana
18. feb 2010

olif a z coho je cokolada?

mmaarrttiinnaa
18. feb 2010

presne sely ja to tiez cakam kazdu noc a furt sa rano zobudim a nic ale uz som rezignovala a nechavam to na maleho nech si sam vyberie ked sa do yzdna nerozhodne tak mi vyvolaju porod viem ze ho nebudem nosit večne len to cakanie je na figu ja sa vzdy tak potesim ked dostanem kontrakcie horsie je ked mi v sprche stale prejdu taka by som bola rada keby sa sprche naplno rozbehli

inak kde je martinaj

lenica81
18. feb 2010

martinaj a matesl... a ja a sely a mmaarrttiinnaa... no... vela nas uz nie je...

ja som sa opat bola prejst, vysliapala som na 5te aj s nakupom pre istotu... a nic... zajtra mam monitor... tak uvidime, ze co a ako... ale doc povedal, ze ked nic, tak sa vidime v utorok... a potom ma poriesia... ale uz sa mi nechce... ale spi sa mi celkom fajn... ale uz dosli take tie bolesti v stehnach, niekto to tu spominal, myslim ze lucia zo svajcu... vcera som kvoli tomu musela spat na 2. boku... priznaky pridu a odidu... uff... 🙄

mmaarrttiinnaa
18. feb 2010

lenicka a alex

mm1
18. feb 2010

ahojte kočky, len sa chcem spýtať, TEUŠKA je ešte 2 v 1??????

olifcek
18. feb 2010

zuci v coko nemas az tak vela kakaa, pokial to nie je horkaaa 😉

petuskaxfun
18. feb 2010

ahojte tak aj ja sa pridavam k maminam stazovatelkam...teraz som maleho polozila do postielky od pol osmej rana na rucickach,skrucanie,grimasy,reeev velkyyy asi fakt to bude ta kolika al.coooo 😠 o nevyspatosti an nevraviim odkedy som porodila spim tak 3/4h.dokopy za noc a cez den sa neda vobec lebo maly pol dna preplace a potom dojde druhy zo skolky a treba sa mu venovat....ja sa uz tiez tesim ked budeme mat toto za sebou fuuu nevim dokedy takto vydrzimeee vsetci nech uz ma aspon 4m.ale potom nas aj tak zase caka rast zubkov nooo

mmaarrttiinnaa
18. feb 2010

mm1 teuska uz porodila 15.2.Peťka

petuskaxfun
18. feb 2010

inak vsetkym novymmaminkam a babenkam tiez gratulujem a cakatelkam drzim palceky nech to maju cim skor a hlavne rychlo a bez problemov za sebou 😉

lenica81
18. feb 2010

jou... este teda alex a laxity... no tabulka neklame... je nas tu teda malinko...

petus, tak nech aj tebe sa to zlepsi, s tymi dvoma detmi to nie je teda velmi jednoduche, ach jo... 😔

matesl
18. feb 2010

baby, klobuk dole co mate doma este dalsie ratolesti 😨

martinaj, sa isto ozve, pisala som si s nou sms a este nic, bola na poradni a vraj o tyzden...ale ona vam napise neskor...ale stale je kinderko 😉

zucana
18. feb 2010

olif cize mliecnu mozem?ty papas?

olifcek
18. feb 2010

zuci ja papam coko jogurtym a sem tam si dam aj dve tablicky mliecnej coko x;o) hlavne doobeda, alebo tak do tej 16tej najneskor x;o)

ja, co mam z nemocky taky ,,manual., co sa smie a co nie, tak coko je len.ze nevhodna, ale nie, ze s anesmie x;o))

ale jasne, s mierou, ako som pisala, nech sa malicka nevyhadze x;o)

lenica81
18. feb 2010

olif... a 2 tablicky su akoze vhodne... 😕 😀 myslis kocky, ci... 😅

janielah
18. feb 2010

baby, ale to je specialny gravimilk, asi za patsto korun, s prichutou coko, tak to by malo byt v poho, no nie?

maculik
18. feb 2010

kocky, a ten gravimilk kolko vydrzi, ked to je take drahe?

zuci, Petko tiez v noci spava len na mne. Nechapem, lebo cez den spi aj v postielke, aj ked nie velmi dlho, ale vie prekvapit, napr.predvcerom som ho tam polozila a 2x sam zaspal a spal asi aj hodku alebo viac. Inokedy ho tam musim dat uz spiaceho, ale spi. No v noci nehrozi, len na mne 😒

ja tiez trosku cokoladky papam, aj ked len vcera som prvykrat dala, manzel mi doniesol, hlavne ze som ho poslala pre kvapky do nosa a tie nedoniesol 😀

olif, vajickovu myslis tu taku vajcovku, ako varievali v jedalnach, ze rozrtrepane vajce a rasca?

lolka
18. feb 2010

ja si dam denne 2-3 kocky coko a mala je v pohode 😉 takze vsetko s mierou
zuci, mliecna ryza je ok 🙂

zucana
18. feb 2010

jani urcite...ved to by nepredavali pre tehu potom...
ja nechapem co robit moja mala je hore od 9tej a nie a nie zaspat...idem s nou asi von....je to normalne ze nespi 6 hodin?na mne by spala ale to uz nechcem...aspon cez den nie...skuste mi niekto poradit pls a precitajte si moj prispevok 😖

olifcek
18. feb 2010

lenijo kocky 😵

jani gravimilk je f poho

macu presne tu, zarucene pomoze

lenica81
18. feb 2010

ja som nasla na nete od 4-6 eur... jani, aku gramaz si ty videla...

ja mam v DMke zlavovy kupon, ale da sa to pit... je to chutne... niekto mi vravel, ze to nie je nic extra... ja by som bola skor za ten vanilkovy... dam to popr. kupit mangelovi... planujem ho vyslat na nakup plienok... 😀 zatial co budem v porodke... lebo ja som zatial kupila len 2 male balenia newborn...

lolka
18. feb 2010

dnes bude manzel vyslany do dm-ky, tak mu poviem nech kupi aj ten gravimilk, tiez mame zlavovy kupon 😉
ja sa snazim pri kazdom kojeni aj pit, min. 3dcl a mliecka je dost 😵

petuskaxfun
18. feb 2010

zuci to co pisestak to ako o nas keby som tak trochu citala no neviem ti moc poradit ale neboj nejste na tom tak len vy niektore babetka su take co narobime chcu nas asi citit stale pri sebe 🙂 teda pokial ako vsetci hovoria pekne pribera papa a hlavne ma pravidelnu stolicu a vetry a nevygrckava tak by to nemalo znamenat nic vazne ak som si uz ja nevedela rady lebo prvy bol do 4m.takyto alekvoli kolike som sa obliekla a isla von vzduch urobi tebe aj malej dobre 🙂 drzim palceky nech sa to rychlo polepsii

zucana
18. feb 2010

mne doki vravel ze 2 pohare vody pred kojenim a dva po...
a mala uz inak papa podstatne menej...dufam,ze je to normalne...dnes ju odvazim...
maci a spi ti tak na hrudi?a na brusku na tebe?a nebojis sa ze ti padne?
inak uz sme hore...spali sme 32 minut...idem ju skusi este uspat a ke dnie ideme von...svieti slnko..len chcem ist do obchodu..myslite ze uz mozem s nou v kociku ist do obchodu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre